mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 352, 353, 354, 355, 356, 357, 358 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 lis 2016, 10:32 
Cytuj  
edit
po HDMI audio w monitorze jest git, słuchawki inne też pierdzą. Czyli audio NVidia działa okej (wydaje mi się że dźwięk jest tylko przekazywany przez NV po HDMI więc tak naprawdę realtek działa okej ale nie na wyjście słuchawek)

więc to ewidentnie wina audio na płycie, ale w Overwatch i Squad ale nie w filmie i Hearthstone... Autualizacja sterowników NVIDIA i REALTEK nic nie dała. Wszystko okej ale nie w Overwatch i Squad.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 lis 2016, 11:44 
Cytuj  
Na dźwiękowej Creative USB Overwatch też gra dobrze. Realtek Audio po odłączeniu front panela od płyty i przypięciu słuchawek na tył też pierdzi.

Już. Nie będę dopisywał więcej bo nie mogę edytować. Macie pomysł ?


_________________
psn

**

Posty: 490
Dołączył(a): 12.03.2006
Offline
PostNapisane: 11 lis 2016, 12:24 
Cytuj  
Strzelam ze przebicia z karty graficznej? Sprobuj odpalic kompa na zintegrowanej grafice i zobacz czy chrobocze.


_________________
WoW - retired ...?
AoC - failed
Aion - never even started

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 lis 2016, 12:43 
Cytuj  
Ale to jest bez sensu bo nie zmieniłem pozycji kabli od 2 lat nawet o centymetr. Dodatkowo rear jack audio nie idzie przez żaden kabel ale jest tak samo jak na front.

Dodatkowo Wiedźmin 2 działa idealnie, włączyłem nawet w tle torrent żeby sieć była obciążona (nowe jest zasilanie szyny PCI-E x4 z siecówką zamiast oddalonej o 2 cm PCI z sieciówka obie TPLINK i WIFI)

Dobrze ze seriale można oglądać na słuchawkach :wink:

edit zainstaluje Witcher 3


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lis 2016, 12:53 
Cytuj  
Można spróbować jeszcze uruchomić kompa bez nvidia z wyciągniętą grafiką, podłącz pod gpu z proca, wtedy będziesz miał pewność czy realtek czy nvidia.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 lis 2016, 13:36 
Cytuj  
zajebiście ....

wyjąłem GPU i na intelu dzwiek działa. czyli współdzielenie PCI-E x16 i PCI-E x4 pd GPU miedzy GPU i sieciówką zjebało mi audio.... mam siecówkę na PCI, wsadzę kartę i zobacze czy jest jak kiedyś ...

jezeli nie tzn ze lepszym pomysłem była sieciówka na USB ...

edit.
jest identycznie... nie mam pojęcia co się zepsuło od wsadzenia sieciówki w slot pci-e grafiki.... nawiet bios jest default po wsadzeniu grafiki nv ...


_________________
psn

**

Posty: 490
Dołączył(a): 12.03.2006
Offline
PostNapisane: 11 lis 2016, 13:53 
Cytuj  
Nic Ci sie nie zepsuło, chodzi o słabe ekranowanie elementow na kracie graficznej które powodują przebicia na układ dzwiękowy.
Sam miałem kiedys podobny problem objawiający sie chrobotaniem na kanale mikrofonu przy obciazeniach gpu.
Po wymianie najtanszej karty Palita na wyzsza polke MSI chrobotanie ustało od tak (seria 560).
Swego czasu Palit sie mocno chwalil ze poprawili ekranowanie itp. pewnie to powiązane jest.


_________________
WoW - retired ...?
AoC - failed
Aion - never even started

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 lis 2016, 13:59 
Cytuj  
Przecież ja nie otwieram kompa od ponad roku - śmieją się ze mnie tu na forum. Od ponad roku nie miałem reinstala i nic mi się nie zepsuło (złożyłem kompa i otworzyłem go raz żeby przeczytać numer seryjny karty - nawet jej nie dotknąłem ASUS STRIX OC)

Wczoraj otworzyłem, zamieniłem karty sieciowe (wyjąłem z PCI i wsadziłem do PCI-E), pograłem pół dnia i się zjebało bezpowrotnie audio w overwatch.

wszystko mam identycznie jak przedwczoraj a wczoraj pół dnia po instalacji było okej, moim zdaniem umieszczona tam karta wifi przepaliła mi coś w płycie.

Jak przeczytasz wszystko co napisałem to zobaczysz że zrobiłem wszystko co można było ... :evil: Moim zdaniem użycie tej drugiej szyny pod sieciówke spowodowało jakieś wspólne zasilenie z GPU bo to niby jest do SLIMa.

hardware jest identyczny a system z przedwczoraj, wszystkie sterowniki (NV , Realtek i WIFI ) przeinstalowane 5 razy..


_________________
psn

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 lis 2016, 14:08 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Przecież ja nie otwieram kompa od ponad roku - śmieją się ze mnie tu na forum. Od ponad roku nie miałem reinstala i nic mi się nie zepsuło (złożyłem kompa i otworzyłem go raz żeby przeczytać numer seryjny karty - nawet jej nie dotknąłem ASUS STRIX OC)


Wiesz, ja Windows 7 instalowałem tylko raz - parę dni do po premierze. Do lipca br. cały czas działał, żadnej reinstalki, instalki. Natomiast, co do otwierania kompa - od ponad 10 lat, co miesiąc otwieram komp i zużywam butle sprężonego powietrza 600ml na czyszczenie :lol: Jak gościowi ostatnio sprzedawałem płytę Faxconn P35A-S (10 letnia) i dałem mu komplet z pudłem, folią itp. itd. to nie wierzył, że ten sprzęt tyle ma i że jaja sobie z niego robię :]


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 lis 2016, 14:17 
Cytuj  
jakbym miał dalej Antec P182 to po dwóch latach bym nie miał grama kurzu - szczelne uszczelki silikonowe.

dziś trochę po roku było ale nie w radiatorach. ważne że normalnie w moim kompie bez grania działa jeden z sześciu wentylatorów wiec mało naciąga powietrza jak nic nie robi :P
dopiero jak gram włącza się 2 z przodu i jeden z tyłu plus startują dwa na karcie GPU (STRIX stoi poniżej 65 stopni)

teraz mam obudowę tanioszkę dla biedaków :P

zaraz sprawdzę czy mam gniazdo jack w monitorze i huj z tym :P

edit.
mam, huj z tym będę grał w overwatch ze słuchawkami w monitorze


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lis 2016, 14:29 
Cytuj  
Zastanawiam się czy to jakieś uszkodzenie sprzętowe, karta sieciowa czy mogła coś zwalić na płycie hmm... no nie bardzo, za cholerę nie wiem co mogło ci rozwalić dźwięk z realteka i nie chce wrócić do stanu przed.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 lis 2016, 14:39 
Cytuj  
Wiesz pisali trochę że wsadzanie tam czegoś innego niż GPU powoduje że one gadają razem jak dwie karty GPU i to może robić konflikt. Ostatecznie wsadziłem nową NIC AC na tym PCI-E i zobaczę, jak wybuchnie to oddam na gwarancję ... bo cały komp mam na gwarancji jeszcze.

na uszkodzenie wskazuje to że wczoraj napierdalałem na nowej karcie sieciowej w overwatch a problem pojawił się właściwie dopiero późnym wieczorem.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 lis 2016, 17:45 
Cytuj  
nie jest zepsute.

zaktualizowałem jeszcze bios i działa. trochę jeszcze nie automatycznie ale na 100% w Overwatch zagrałem na Realteku z dobrym audio tak jak zawsze.
Bios miałem sprzed pół roku, patchnotes to system stability


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 lis 2016, 19:28 
Cytuj  
Realtek to nie jest dobre audio.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 lis 2016, 19:30 
Cytuj  
wyszło ze bardziej wina ASUS BIOSa 8)


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 11 lis 2016, 23:35 
Cytuj  
Probuje wejsc na strone i wyskakuje:

Cytuj:
You don't have permission to access / on this server.
Server unable to read htaccess file, denying access to be safe

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


O co chodzi?

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 12 lis 2016, 09:08 
Cytuj  
nvm, problem solved

swoja droga dlaczego tu nie mozna edytowac/usunac posta poki jest ostatnim?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 lis 2016, 09:35 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Realtek to nie jest dobre audio.


Przyznam ze mnie zainspirowałeś :P Miałem od lat Asus Xonar DS na PCI do którego dopiero niedawno Asus zrobił stery, wcześniej nie działał chyba tylko z XP, wyłączyłem Realtek w BIOSie. Dzięki :D


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 lis 2016, 10:14 
Cytuj  
No niestety, ale po podłączeniu parę miesięcy bardzo dobrej integry na moim asusie, wytrzymałem dosłownie 30 sekund i powróciłem do PCI Creative'a :) niebo a ziemia.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 lis 2016, 10:22 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
No niestety, ale po podłączeniu parę miesięcy bardzo dobrej integry na moim asusie, wytrzymałem dosłownie 30 sekund i powróciłem do PCI Creative'a :) niebo a ziemia.


A pro po, coś zewnętrznego Creativa poleczasz / polecacie? Oczywiście w rozsądnej cenie :wink: Coś z tego:

http://www.x-kom.pl/szukaj?q=karta_dźwiękowa&f[manufacturers][55]=1

PCI odpada, PCIExpress może być, no i zewnętrzne.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 352, 353, 354, 355, 356, 357, 358 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.