mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 369, 370, 371, 372, 373, 374, 375 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 24 cze 2017, 06:40 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
W safe mode działa bez problemu, po zainstalowaniu windows10 system chodził bez problemu przez 4h by zaraz po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej (wcześniej widział ją jako "podstawowa karta graficzna microsoft") rozpocząć resetowanie zaraz po załadowaniu systemu.


Hm, no to konflikt sprzętowy raczej odpada. Coś się ewidentnie gryzie z tymi sterownikami. Korzystasz z driverów Nvidii czy instalowałeś sterownik dostarczony z kartą na płycie? Co to jest za karta w ogóle? (producent, model)


_________________
For the pony!

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 cze 2017, 08:30 
Cytuj  
http://www.komputronik.pl/product/34322 ... ing-x.html instaluje na nowo system i zainstaluje sterowniki z plyty, do tej pory testowalem to co sie samo sciagnelo przez windows update i pobrane ze strony nvidii.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 24 cze 2017, 08:35 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
http://www.komputronik.pl/product/343225/msi-geforce-gtx-1050-2gb-gaming-x.html instaluje na nowo system i zainstaluje sterowniki z plyty, do tej pory testowalem to co sie samo sciagnelo przez windows update i pobrane ze strony nvidii.


Ewentualnie jeszcze możesz bezpośrednio od nich ze strony: https://www.msi.com/Graphics-card/suppo ... own-driver

Jakbyś usuwał drivery to jest taki przydatny soft DDU: http://www.guru3d.com/files-details/dis ... nload.html

Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy: kabelek zasilania, ten 6-pinowy podpiąłeś do karty?


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 cze 2017, 08:38 
Cytuj  
Ta karta widzę ma normalne 6pin zasilanie, spróbuj może z dwóch molexów podpiąć zasilanie jakąś przejściówką tak dla pewności czy nie ma winy zasilacza.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 cze 2017, 09:20 
Cytuj  
Jest podpięta do zasilania, to jest ok. Na płycie ciekawostka - nie ma żadnych driverów, tylko program GeForceExperience i trochę dodatkowego softu (w tym nawet Google Chrome z toolbarem) który po prostu ściąga drivery z netu. Na stronie producenta jest po prostu link na stronę nvidii - już tam szukałem ratunku. Generalnie w necie trafiłem na dziesiątki postów tego typu, ale wszystkie sugestie brzmią jak "zaklinanie karty graficznej" - zrób to, to, to niby nie ma nic wspólnego z problemem, ale może zadziała :)
Świeży system, ściąga się driver, rozdzielczość się automatycznie zmienia w trakcie jego instalacji i po 3 sekundach reset... :(


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 24 cze 2017, 09:21 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
Jest podpięta do zasilania, to jest ok. Na płycie ciekawostka - nie ma żadnych driverów, tylko program GeForceExperience i trochę dodatkowego softu (w tym nawet Google Chrome z toolbarem) który po prostu ściąga drivery z netu. Na stronie producenta jest po prostu link na stronę nvidii - już tam szukałem ratunku. Generalnie w necie trafiłem na dziesiątki postów tego typu, ale wszystkie sugestie brzmią jak "zaklinanie karty graficznej" - zrób to, to, to niby nie ma nic wspólnego z problemem, ale może zadziała :)
Świeży system, ściąga się driver, rozdzielczość się automatycznie zmienia w trakcie jego instalacji i po 3 sekundach reset... :(


Na stronie Nvidii ze sterownikami korzystałeś z automatycznego wyszukiwania czy wybierałeś ręcznie?

Jak pierwotnie zezwoliłeś na instalację sterowników przez Windows Update to mogły zostać jakieś "smieci" w systemie. Spróbuj przeczyścić tym programikiem DDU, który linkowałem wyżej.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 cze 2017, 09:39 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
Jest podpięta do zasilania, to jest ok.
Skąd wiesz że jest ok ? Podłącz zasilanie innym kablem, np z dwóch molexów przez przejściówkę, wtedy będziesz miał 100% pewności.
Sprawdziłeś drugi slot pci na płycie ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 cze 2017, 11:33 
Cytuj  
Przeinstalowałem system, spróbowałem znowu, potem z DDU, instalowałem z automatycznymi, wybieranymi ręcznie, wyszukiwanymi przez nvidie itd - wszystko resetuje kompa. Włożyłem w drugi slot PCI i to samo, w momencie zainstalowania sterownika po kilku sekundach komputer się resetuje.
Jeśli uważacie, że to zasilacz to zbiorę się zaraz i pojadę kupić nowy, ale nie chce mi się wierzyć, że 7 lat chodziła na nim karta biorąca więcej prądu, a teraz są problemy w momencie zainstalowania sterownika. Nie mam przejściówki, więc nie jestem w stanie sprawdzić zasilacza inaczej niż podłączając wszystkie wystające z niego kable PCIE.
Aha, zupdatowałem też BIOS mb do najnowszej wersji.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 cze 2017, 11:45 
Cytuj  
Zazwyczaj wszystkie kable pci są na jednej linii 12V, dlatego sugerowałem podpiąć molexami przez przejściówkę żeby mieć 100% pewności.
Mi to śmierdzi brakiem zasilania karty, która w serii 10 nvidii może chcieć więcej pobierać przez pci, a twoja płyta na to nie pozwala ale to jest szukanie po omacku przyczyny, osobiście nie biorę pod uwagę nawet problemów softwarowych ale...


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 cze 2017, 12:10 
Cytuj  
Zdobyłem przejściówkę, wciąż to samo.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 24 cze 2017, 13:05 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
Przeinstalowałem system, spróbowałem znowu, potem z DDU, instalowałem z automatycznymi, wybieranymi ręcznie, wyszukiwanymi przez nvidie itd - wszystko resetuje kompa. Włożyłem w drugi slot PCI i to samo, w momencie zainstalowania sterownika po kilku sekundach komputer się resetuje.
Jeśli uważacie, że to zasilacz to zbiorę się zaraz i pojadę kupić nowy, ale nie chce mi się wierzyć, że 7 lat chodziła na nim karta biorąca więcej prądu, a teraz są problemy w momencie zainstalowania sterownika. Nie mam przejściówki, więc nie jestem w stanie sprawdzić zasilacza inaczej niż podłączając wszystkie wystające z niego kable PCIE.
Aha, zupdatowałem też BIOS mb do najnowszej wersji.


A masz możliwość podskoczyć do kogoś i zainstalować samą kartę w cudzym kompie? Wyłączyło by to nam parę czynników. Ostatecznie sama karta może być walnieta..


_________________
For the pony!

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 cze 2017, 18:02 
Cytuj  
Sugestia, że to karta może być walnięta skłoniła mnie do zagadania znajomych i pojechałem z całym kompem do takiego, co to ma PC i się byczył, bo żona w pracy. Okazało się, że jednak to, przed czym się broniłem (czyli zakup nowego zasilacza) jest rozwiązaniem. Sorry, za trucie dupy, problem solved :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 24 cze 2017, 18:05 
Cytuj  
Luz, grunt że wszystko się wyjaśniło :) Swoją drogą to pecety potrafią czasem nieźle człowiekowi zryc beret..


_________________
For the pony!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 lip 2017, 07:12 
Cytuj  
jakies namiary na forum elektroniczne, gdzie doradzonoby mi odnosnie tego multiroom sound system? Ostatnia rzecz.
Szukam 2 tanich (2.5k-5k/sztuka) amplitunerow na 4 strefy - potrzebuje obsluzyc 8 zon. Glosniki sa przewodowe, Sonos odpada.
Namawialem klienta na Heos Denon - ale facet ma problemy z wyskoczeniem z 4k GBP i mnie cisnie bym mu znalazl cos tanszego..

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 5 lip 2017, 07:15 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
jakies namiary na forum elektroniczne, gdzie doradzonoby mi odnosnie tego multiroom sound system? Ostatnia rzecz.
Szukam 2 tanich (2.5k-5k/sztuka) amplitunerow na 4 strefy - potrzebuje obsluzyc 8 zon. Glosniki sa przewodowe, Sonos odpada.
Namawialem klienta na Heos Denon - ale facet ma problemy z wyskoczeniem z 4k GBP i mnie cisnie bym mu znalazl cos tanszego..


Spróbuj tutaj: http://www.audiostereo.pl/hi-fi_k1.html


_________________
For the pony!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 lip 2017, 09:53 
Cytuj  
dzięki wielkie.

mrynar nie sprzedajecie tam podobnych:
https://www.denon.co.uk/uk/heos/heos-drive

zależy mi też, żeby to było można do racka (sorry nie wiem jak to jest po polsku) wsadzić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 lip 2017, 10:56 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
dzięki wielkie.

mrynar nie sprzedajecie tam podobnych:
https://www.denon.co.uk/uk/heos/heos-drive

zależy mi też, żeby to było można do racka (sorry nie wiem jak to jest po polsku) wsadzić.


U nas tez sie mowi rack.

Z amplitunerow mam tylko Denony: AVR-X520BT 5.1 i AVR-X1300W 7.1, ale to typowe do kina domowego.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 lip 2017, 11:10 
Cytuj  
Szukam program, najlepiej darmowego, działającego pod Windows 10, do sprawdzenia dysku (bad sectory itp.). Musi być dobry :) Polecacie coś?


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 5 lip 2017, 14:36 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Szukam program, najlepiej darmowego, działającego pod Windows 10, do sprawdzenia dysku (bad sectory itp.). Musi być dobry :) Polecacie coś?

Nic lepszego od HD Tune chyba nie wymyślono. Do użytku domowego zwykła wersja jest free, Pro ma więcej funkcji i kosztuje ok 25 euro.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 lip 2017, 15:43 
Cytuj  
Ale teraz takie info dysk ma zapisane i tylko wystarczy je odczytać np programem http://crystalmark.info/download/index-e.html


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 369, 370, 371, 372, 373, 374, 375 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.