mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 239  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 12:08 
Cytuj  
Witam.

W zwiazku z tym, ze kompletnie nie znam sie na tym co teraz aktualnie sie uzywa, prosilbym o pomoc w zlozeniu komputera stacjonarnego. Zalezania:

-Komp glownie do gier

-w zestawie musi byc klawiatura i mysz

-fajnie by bylo sie zmiescic w kwocie 4000-4500 zl(warunki stacjonarnych sklepow Wroclawskich)

-nie planuje w kompie nic zmieniac przez najlblizsze 2-3 lata wiec musi tyle czasu dyszec :)

No i to chyba tyle :)

Z gory dzieki

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 12:27 
Cytuj  
To jeszcze podaj swoje preferencje: Intel czy AMD, nVidia czy ATI?
Z monitorem czy bez? Ma byc cichy czy jest Ci wszystko jedno?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 13:02 
Cytuj  
Za taka kasę można poskładać dwa kompy, może lepiej zerknij na bardziej fachowe forum jak pclab gdzie sporo takich tematów maja i dużo jest analizowania każdej części zestawu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 13:38 
Cytuj  
Coval napisał(a):
To jeszcze podaj swoje preferencje: Intel czy AMD, nVidia czy ATI?
Z monitorem czy bez? Ma byc cichy czy jest Ci wszystko jedno?


Skoro kompletnie się nie zna, to znaczy, że liczy na nasza pomoc. Za 5k to już chyba można sobie pozwolić na komfort ciszy, więc podstawa to, że będzie cichy i te 150-200zł dorzucone do chłodzenia nie zrobi różnicy w cenie.

Osobiście polecam duet intel (bo jest wydajniejsze zegar w zegar z amd) + nvidia, czyli coś a'la i7 930 + gtx480 (ewentualnie od ati 5870), płytka asus rampage III extreme albo Dfi Lanparty do tego 4-6gb ramu, zasilacz be quiet/enermax - 600-700W, dysk wedle uznania, jak lubisz chomikować dużo rzeczy to talerzowy 1TB na dane i jakiś SSD na system. Klawa i mysz to już kwestia indywidualna, ja mam duet logitech g15 + g9 i polecam, ale najlepiej zmacać samemu.
Jak do tego monitor ma być to 22" i dobra matryca to tylko dell 2209WA.

Poprzeglądaj sobie te zestawy. Monitor della wspomniany wyżej to wydatek ok. 900zł, klawa i mysz z 500zł.

http://forum.purepc.pl/Co-kupic-f59/Zes ... 47005.html

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 14:23 
Cytuj  
Dzieki za zainteresowanie.

Nie mam zadnych preferencji co do amd, intel czyu cokolwiek innego. Nie wiem ktore lepsze, ktore gorsze. Po prostu zielony ;)

Cena ma byc bez monitora, bo taki chcialem zakupic oddzielnie(w 1500 za sam monitor chyba sie zmieszcze, co?).

Fajnie by bylo jak bysmy sie zmiescili w tej cenie 4000-4500, bo komputer musze kupic w jakims stacjonarnym sklepie we Wroclawiu, a widomo, ze ceny wtedy moga byc ciut wyzsze niz te na stronach www

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 14:37 
Cytuj  
roball napisał(a):
kup we wro czesci i kup wodke, przyjade i Ci zloze. :<


Akurat, to nie brak umiejetnosci w skladaniu kompa powoduje, ze musze go nabyc w sklepie w calosci(aczkolwiek, moge sobie wybrac czesci) ;)


Ten chyba nienajgorszy

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow ... ?page=0,12

Ale nie ma dysku ssd na system, klawiatury, no i wciaz ponad 5 :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 14:46 
Cytuj  
Majster, masz tyle siana, że możesz sobie złożyć cudeńko :P.

Ja Ci proponuje coś z Intela/i5/i7. Do tego płyta główna Asusa, 6GB ramu, jakaś sensowna dźwiękówka do tego osobna (Xonar, albo X-Fi Titanium z panelem), możesz nawet pomyśleć o budzie ze stajni Lian Li. Zasilacz bequiet/corsair. Grafika za reszte.

Ten komp co wkleiłeś, ma beznadziejna płytę główną. W każdym dobrym sklepie Ci gość doradzi, pamiętaj tylko żeby się trzymać zasad. Markowy zasilacz, markowa płyta głowna, ogarnięty ram.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 14:49 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
pamiętaj tylko żeby się trzymać zasad. Markowy zasilacz, markowa płyta głowna, ogarnięty ram.


no i najwazniejsza:
jedyne co sie liczy to szacunek ludzi ulicy!

tak, zazdraszczam kąpa :)


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 14:53 
Cytuj  
Coval napisał(a):
To jeszcze podaj swoje preferencje: Intel czy AMD, nVidia czy ATI?
Z monitorem czy bez? Ma byc cichy czy jest Ci wszystko jedno?


Dla przypomnienia nie ma juz marki ATI. ;)


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 14:54 
Cytuj  
revange napisał(a):
roball napisał(a):
kup we wro czesci i kup wodke, przyjade i Ci zloze. :<


Akurat, to nie brak umiejetnosci w skladaniu kompa powoduje, ze musze go nabyc w sklepie w calosci(aczkolwiek, moge sobie wybrac czesci) ;)


Ten chyba nienajgorszy

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow ... ?page=0,12

Ale nie ma dysku ssd na system, klawiatury, no i wciaz ponad 5 :/


Bo tutaj wjebali chyba najdroższego radeona w dodatku x2, a multi-gpu nie sprawuje się tak dobrze jak multi core - cpu.

W sumie zestaw za 4600 wydaje się całkiem ok, możesz albo tego radka co tam siedzi, albo gtx480, ja wole nv, bo ma physx, bajer, ale fajnie w mafii 2 i innych gierkach się sprawuje.

Ssd to nie jakiś mus, fajnie go mieć, ale bez tego też będzie ładnie śmigać. Hdd 1tb, niewiele droższy od 500gb a pojemność 2x większa. Reszta może zostać. Do tych 4600 dorzucasz klawe i mychę coś w okolicach 5k będzie.

Co do monitora to tak jak pisałem, albo ten dell 22" albo 24" - http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/1066582

Unikaj syfu na matrycach TN.

Sob - asrock to asus, płytki się na prawdę poprawiły, szczególnie lepsze wersje tak ja ta. Rampage to już wydatek ponad tysiaka. Zresztą przeczytaj opis tego asrocka, na prawdę ciekawa płytka.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 14:59 
Cytuj  
Buffchef napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
pamiętaj tylko żeby się trzymać zasad. Markowy zasilacz, markowa płyta głowna, ogarnięty ram.


no i najwazniejsza:
jedyne co sie liczy to szacunek ludzi ulicy!

tak, zazdraszczam kąpa :)


Brzmi to chujowo :) fakt, ale niestety taka jest prawda. Są marki które po prostu są wysoko w piramidzie najlepszych firm do podzespołów :) a płyty asusa są jedne z najlepszych.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 15:34 
Cytuj  
podobno płyty asrocka się mocno poprawiły


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 16:46 
Cytuj  
Na purepc polecają a to konketniejsze forum niz jakis pclol aka pclab.

*

Posty: 6911
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 17:13 
Cytuj  
Niah napisał(a):
podobno płyty asrocka się mocno poprawiły


AsRocki zawsze byly polecane. Ale w segmencie budzetowym (niska cena, niezla wydajnosc i mozliwosci OC). Przy takiej kasie inwestowanie w AsRocka to bzdura.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 18:06 
Cytuj  
To przeczytaj sobie jakaś reckę tej płyty i gdyby miała ona zamiast napisu asrock asus nawet byś się nie skapował, bo niczego jej nie brakuje względem konkurencji - jest to najwyższy model z sata3, usb3, obsługą quad sli i o/c i7 na poziomie > 4ghz. No tak, ale asrock w kompie za kilka k by śmierdział. :]
Płyta jak najbardziej przyszłościowa. W tej cenie można wziąć golasa asusa - http://www.adiva.pl/store/show_detail/57041 , ale wybór autora tematu, czy chce dopłacać za markę (tak jak pisałem asrock podlega pod asusa).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 20:13 
Cytuj  
roznie to bywa na tym rynku, wszystko bardzo sie szybko zmienia, ale asrocka bym nie kupil ;)

Z moich ostatnich doswiadczen to bardzo polibilem plyty od gigabyte, ale nie wiem jak to teraz wyglada.

w tym zestawie za 4600 to dysk 500 GB tez jako malo.

Poczytalem troche ostatnio oba fora, jakies takie zajebiscie konkretne to nie są ;)

pewnie wezmiesz 24" no ale...
http://www.ceneo.pl/2237591

Jest jeszcze cos takiego jak DELL S-PVA 2408WFP 24", ale cos chyba ciezko z dostepnoscia.
http://www.xbitlabs.com/articles/monito ... 08wfp.html

edit. chyba jego nowsza wersja to DELL U2410, drogo ;] oraz znalazlem inforamcje, ze dell zaniechal montowania h-ipsow ;]


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 21:07 
Cytuj  
nie musisz sie trzymac marek , czesto podzespoly no-name potrafia zadziwic wydajnoscia , nie wpadaj w pulapke myslenia tanie-chujowe :)

za ta kase mozesz sie szarpnac na fajne i7 + 480 / 5870+ 24 cale


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 104
Dołączył(a): 12.03.2009
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2010, 07:40 
Cytuj  
Ja moze podepne sie pod zalozony topic. Otoz po paru przygodach z laptopem znowu zamierzam wrocic do PC stacjonarnego. Problem w tym ze ostatni raz kompa skladalem z 10 lat temu i teraz przegladajac podzespoly czuje sie jak czlowiek z PRL w hipermarkecie. Zupelnie sie nie orientuje w aktualnym sprzecie.

Generalnie fajnie by bylo gdyby komp posiadal akcesoria bezprzewodowe i byl cichy. W zwiazku z tym mam mase pytan:

Akcesoria i chlodzenie
1. Jaki wybrac wentylator na procesor? Szukam czegos cichego.
2. Czy oprocz wentylatora procesora jest sens dokladac dodatkowe wentylatory do obudowy?
3. Widze ze jest sporo klawiatur bezprzewodowych, brac bluetooth czy wystarczy bezprzewodowa po USB?
4. Sluchawki bezprzewodowe, jak sie sprawdzaja?
5. Cichy zasilacz, jaki? Jaka moc? Kiedys standardem bylo 350/400W.
6. Czy w obudowy slim da sie upchnac normalne podzespoly czy trzeba dobierac specjalne?
7. Naped, warto inwestowac w Blue-Ray? Jak z nagrywaniem?

Monitor
8. Monitory: LED czy LCD? Wiem ze LED ma bardziej zywe kolory, ale czy warto dolozyc do LED? Czy roznica jest mocno zauwazalna?
9. O co chodzi z czasem reakcji monitora? Jaka jest roznica pomiedzy przykladowo 2 a 7 ms? Monitor z szybszym czasem reakcji to zbedny bajer czy warto zainwestowac?
10. Na jakim zlaczu najlepiej podpiac do PC? HDMI?
11. Jak z jakoscia glosnikow w obecnych monitorach? czy wystarcza, jezeli nie jestem zbyt wymagajacy co do dzwieku, czy raczej stawiac na osobne glosniki.

Dysk
12. Na co zwrocic uwage przy zakupie dysku SSD?
13. Jaki wybrac dysk talerzowy, ma byc cichy i szybki.

Karta graficzna
14. Na jakim zlaczu? AGP, PCI E, PCI-X?
15. Ilu bitowa szyna pamieci? Domyslam sie ze im wiecej tym lepiej ale gdzie jest granica przesady?
16. To samo z pamiecia. Ile i jaki typ (DDR5 ?)
17. Taktowanie pamieci i rdzenia? Chlodzenie aktywne/pasywne? Dla mnie czarna magia.
18. GeForce czy Radeon? Jaki model polecacie?

Pamieci
19. DDR2 czy 3, a moze SDR SDRAM?
20. DIMM czy SO-DIMM?
21. Czestotliwosc, ilosc modulow?

Plyta glowna
22. Jaki socket, chipset?
23. Zlacze, rodzaj pamieci?

Procesor
24. Socket, ilosc rdzeni?
25. Jest sens brac 64 bitowy? Czy sobie odpuscic?

Tak, jestem zielony. Tak, moglbym tego sam poszukac, ale moze jak ktos to ladnie opisze to przyda sie tez innym. Z gory dzieki.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2010, 09:25 
Cytuj  
Warsung napisał(a):
Akcesoria i chlodzenie
1. Jaki wybrac wentylator na procesor? Szukam czegos cichego.
2. Czy oprocz wentylatora procesora jest sens dokladac dodatkowe wentylatory do obudowy?
3. Widze ze jest sporo klawiatur bezprzewodowych, brac bluetooth czy wystarczy bezprzewodowa po USB?
4. Sluchawki bezprzewodowe, jak sie sprawdzaja?
5. Cichy zasilacz, jaki? Jaka moc? Kiedys standardem bylo 350/400W.
6. Czy w obudowy slim da sie upchnac normalne podzespoly czy trzeba dobierac specjalne?
7. Naped, warto inwestowac w Blue-Ray? Jak z nagrywaniem?

Monitor
8. Monitory: LED czy LCD? Wiem ze LED ma bardziej zywe kolory, ale czy warto dolozyc do LED? Czy roznica jest mocno zauwazalna?
9. O co chodzi z czasem reakcji monitora? Jaka jest roznica pomiedzy przykladowo 2 a 7 ms? Monitor z szybszym czasem reakcji to zbedny bajer czy warto zainwestowac?
10. Na jakim zlaczu najlepiej podpiac do PC? HDMI?
11. Jak z jakoscia glosnikow w obecnych monitorach? czy wystarcza, jezeli nie jestem zbyt wymagajacy co do dzwieku, czy raczej stawiac na osobne glosniki.

Dysk
12. Na co zwrocic uwage przy zakupie dysku SSD?
13. Jaki wybrac dysk talerzowy, ma byc cichy i szybki.

Karta graficzna
14. Na jakim zlaczu? AGP, PCI E, PCI-X?
15. Ilu bitowa szyna pamieci? Domyslam sie ze im wiecej tym lepiej ale gdzie jest granica przesady?
16. To samo z pamiecia. Ile i jaki typ (DDR5 ?)
17. Taktowanie pamieci i rdzenia? Chlodzenie aktywne/pasywne? Dla mnie czarna magia.
18. GeForce czy Radeon? Jaki model polecacie?

Pamieci
19. DDR2 czy 3, a moze SDR SDRAM?
20. DIMM czy SO-DIMM?
21. Czestotliwosc, ilosc modulow?

Plyta glowna
22. Jaki socket, chipset?
23. Zlacze, rodzaj pamieci?

Procesor
24. Socket, ilosc rdzeni?
25. Jest sens brac 64 bitowy? Czy sobie odpuscic?

Tak, jestem zielony. Tak, moglbym tego sam poszukac, ale moze jak ktos to ladnie opisze to przyda sie tez innym. Z gory dzieki.

Co wiem to powiem
2. Często dobre obudowy mają wbudowane wentylatory w stocku.
4. Wolę długi przewód i tak sie nie pętam po mieszkaniu jak robie coś na kompie. Z doświadczeń mojego ojca, który sie pęta jak słucha muzyki, wynika że trzeba wydać fortunę żeby dobrze działały
5. Zasilacz polecam modularny OCZ, moc zależna od kompa, ale 500 to już std w sumie dla gracza.
11. Nie wiem jakw droższych, ale w tańszych monitorach są gówniane.

Grafa
14. AGP już nie ma, PCI Express x16 to jedyny stosowany obecnie standard
Ilość pamięci zależy od monitora i jego wielkości. Do HD to już lepiej mieć 1GB żeby pograć na full. DDR5 daje kopa.
Zarówno Geforce jak i radeon mają dobre karty, wszystko kwestia preferencji. Generalnie ostatnio na testach patrzyłem że lepiej wypadają Radeony (na przykład niedawno kupiłem sobie HD4850, który radzi sobie lepiej niż droższy o 100zł GTS250, ale wszystko się może zmienić chyba, bo może ta CUDA cała jest jeszcze nie do końca obsługiwana etc.

Pamięci
Tylko DDR3, SO-DIMM to jest pamięć do notebooków. Dual channel jest przereklamowany, kilka procent wydajności. Generalnie jak najszybsze. 4GB to standard obecnie.

Płyta i procesor.
Podstawka pod Core i3/i5/i7 - LGA 1366 albo AM3 w przypadku AMD. Teraz to już tylko 64 bitowy procesor.
Zależy od funduszy. Ja osobiście nie lubię przepłacać i wolę za rok zmienić procesor niż teraz kupić monstera za 1k zł.
Był ciekawy artykuł na tomshardware jakis czas temu, że Athlon II X3 445 pociągnie na chwilę obecną wszystko. A wyszła nowa wersja tego procka niedawno, wyżej taktowana. Ewentualnie Phenom BE jeśli chcesz dołożyć trochę kaski i mieć pamięć L3 (która też daje jakieśtam przyspieszenie). Natomiast jak masz duży budżet to oczywiście i9 i jazda. Płyta główna ASUS, AsRock, Gigabyte.


_________________
Obrazek

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2010, 10:06 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Zarówno Geforce jak i radeon mają dobre karty, wszystko kwestia preferencji. Generalnie ostatnio na testach patrzyłem że lepiej wypadają Radeony (na przykład niedawno kupiłem sobie HD4850, który radzi sobie lepiej niż droższy o 100zł GTS250, ale wszystko się może zmienić chyba, bo może ta CUDA cała jest jeszcze nie do końca obsługiwana etc.


Z tego co wiem to ta technologia CUDA gówno daje użytkownikom, jest po prostu przyjazna dla programistów. Dlatego zastanawia mnie mocno dlaczego oni tak się tym chwalą. Pewnie dlatego, że ludzie zwykle widzą nową technologię i zamiast sprawdzić co ona oznacza w praktyce, jarają się nią jak głupi.
Sam właśnie ostatnio trochę poprzeglądałem sprzęt, bo chcę złożyć jakiś zestawik. Jest jeszcze jakaś druga technologia od nVidii - nie pamiętam już jak się nazywa, ale chodzi w niej o kontrolę przesyłu karta graficzna/monitor i jest nastawiona antypiracko (nie mam pojęcia jak działa prawdę mówiąc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 239  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.