mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 12:58 
Cytuj  
Zastanawiam się nad kupnem tego sprzętu. W związku z powyższym chętnie przeczytałbym czyjąś opinię na temat tego urządzenia. Interesuje mnie też jak działa podświetlenie klawiszy gamepada - wiem, że można zmieniać kolor podświetlenia, zastanawia mnie tylko czy mogę zmienić podświetlenie dowolnie wybranych klawiszy czy też zmiana dotyczy od razu całej klawiatury? Byłbym wdzięczny za informacje.


_________________
For the pony!

***

Posty: 772
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 16:05 
Cytuj  
Powiem tak , wyswietlacz to jakas bzdura dla dzieci (mam go w G15), zastanow sie nad http://www.n52te.com/ Imo lepsza opcja

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 18:21 
Cytuj  
Nie zależy mi na wyświetlaczu LCD bo to faktycznie trochę zbędny bajer, zależy mi na wygodnym padzie z dużą ilością programowalnych klawiszy (belkin ma ich tylko 15 podczas gdy logitech aż 25). Dodatkowo Logitech oferuje podświetlanie klawiszy w różnych kolorach - często gram w ciemności więc by mi się to przydało. Zastanawiam się tylko czy mógłbym sobie na tym G13 skonfigurować podświetlenie klawiszy odpowiedzialnych za WSAD np na czerwono podczas gdy reszta byłaby podświetlona na niebiesko. W necie znalazłem tylko zdjęcia z podświetleniem jednolitym czyli wszystkie klawisze podświetlone tym samym kolorem.


_________________
For the pony!

***

Posty: 772
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2009, 20:34 
Cytuj  
Belkin ma 14 klawiszy + rolka (3 klawisze) , na boku jest przycisk (+1) ponizej joypad ( +4 ) i na samym dole "space bar" (+1) , co daje 23 przyciski + 2 dodatkowe konfiguracje wszystkich przyciskow (niebieski,zielony,czerwony- moze przelaczyc sie na inna ) + makrowanie , dodam ze oprogramowanie do belkina jest 10/10.

Starczy tej reklamy :P

Nie wiem czy znajdziesz podswietlenia na rozne kolory , imo na klawisze sie nie patrzy podczas gry ,pisanie po ciemku to co innego ale od tego jest klawiatura.(Belkin sie swieci na niebiesko , choc nie korzystam z tego , wazne ze klawiatura sie swieci :P )

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2009, 16:20 
Cytuj  
Jesli juz to wez starego belkina n52 jesli jest jeszce gdzies dostepny,...
n52te jest sporo drozszy a nie oferuje nic poza innym 'oswietleniem' i wygladem setupu do ustawiania macr..
aha no i najwazniejsze..jesli wezmiesz belkina zaklej od razu oczojebne diody bo jak macro dziala to mozna ocipiec..

te wszystkie podswietlane bajerki w klawiaturach wiecej przeszkadzaja niz pomagaja ..ale to musisz isc do sklepu sam i powiedziec ze chcesz zobaczyc jak to wyglada w praktyce w zaciemnionym miejscu..bo moze sie okazac tak jak napisalem ze nie bedziesz szczesliwy..

jesli chcesz polaczyc 2 w jednym macra i klawiature wez g15..

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2009, 19:27 
Cytuj  
No i właśnie tak zrobiłem, to znaczy załatwiłem sobie przetestowanie tych gamepadów. Poprosiłem kolegów z hurtowni sprzętu pracujących po sąsiedzku z naszym biurem o ściągnięcie tych dwóch egzemplarzy (belkina i logitecha). Będę miał cały weekend aby je posprawdzać i wybiorę bardziej mi odpowiadający. Dzięki za informacje o belkinie, dzięki temu będę mieć jakieś odniesienie ;)


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 lis 2009, 00:31 
Cytuj  
wie ktos moze gdzie mozna kupic normalnie tego belkina n52te, widzialem jedynei w jakis sklepach o ktorych nic nie slyszalem... a chcialbym w razie co miec gdzie odniesc jakby sie cos zepsulo...

znalazlem w sumie sklep, u siebie w poznaniu
http://primakomp.pl/akcesoria-do-pc/joy ... tromo.html
ale kiedys tam przechodzilem to wygladal jakby mial upasc ;P ale z tego co widze to troche tych salonow maja, wiec chyba mozna twierdzic, ze dosc zaufana firma?

z gory thx


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 28 lis 2009, 11:30 
Cytuj  
Mi udało się znaleźć jeszcze taki adres:
http://www.pixmania.com/pl/pl/663365/ar ... n52te.html
Niby piszą, że dostępny - cena 190 zł z vatem.

Z drugiej strony polecam Logitecha, miałem oba pady przez tydzień do testów i zdecydowanie G13 wypadł lepiej - wygodniejszy, świetna obsługa skryptów LUA, podświetlenia i w moim osobistym odczuciu - lepsze wykonanie.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 lis 2009, 18:44 
Cytuj  
1. ta pixmania, to adres do przelewu w paryżu, 10 dni bedzie stamtad jechac? bo tyle trwa przesylka ;)
2. g13 jest chyba drozszy o jakies 100 zl? no i IMO jest brzydszy ;p i czy ten pad ma jakas regulacje rączki?


skad zalatwiles sobie oba do testow? :P


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 28 lis 2009, 19:21 
Cytuj  
ad 1. Nie mam pojęcia, nie kupowałem niczego jeszcze w Pixmanii - podałem adres, który wyświetliła mi wyszukiwarka.

ad 2. Fakt, Logitech jest droższy ale mają bardzo dobrą obsługę klienta, świetny serwis (pisze o tym m.in. Pieszczoch w innym temacie) i częsty upgrade software'u (który w przypadku G13 dodaje nowe profile do gier). Czy brzydszy to kwestia gustu. Ważne, że jest funkcjonalny - to dla mnie było wyznacznikiem. Nie ma regulacji profilu samego pada jeśli o to pytasz niemniej jednak od razu dodam, że jest bardzo wygodny - co więcej klawisze położone centralnie (zazwyczaj odpowiedzialne za kierunki WSAD) mają wgłębienia co pozwala na szybką orientację (Belkin tego nie miał - klawisze były zupełnie płaskie).

Oba pady mieli w hurtowni moi koledzy, którzy mają firmę tuż obok mojej (drzwi w drzwi). W poniedziałek mogę do nich zajrzeć to się zapytam czy mają jakiś namiar na tego Belkina (jeśli jesteś zainteresowany oczywiście - w razie czego pisz na PM).


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 lis 2009, 19:51 
Cytuj  
napisze o tej pixmanii, ma pelno negatywnych opinii, ze az strach, pomylki w zamowieniach, bez kart gwarancyjnych, miesieczne wywyslki :D

Co do padow, no tak jasne jasne, ale dla mnie to bedzie gadzecik, i wygoda zebym mial kazdy klawisz blisko, g13 strasznie brzydki no i nie chce lcd ;] ale raczej co tansze... chociaz widze, ze na alledrogo calkiem przyzwoita cena:
http://www.allegro.pl/item821530296_kla ... d_lcd.html
i chyba nawet od jakiegos sklepu

PM


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 28 lis 2009, 21:36 
Cytuj  
Zwróć tylko uwagę, że ten G13 z aukcji Allegro to sprzęt typu "Refurbished". To są sprzęty już używane, oddane przez kupujących do serwisu (z różnych powodów). Niby przechodzą testy i są wystawiane ponownie do sprzedaży, ale ... No właśnie, "ale" - i stąd ta cena.

Ps. Acha, "refurbished" mają zazwyczaj ułamek czasu gwarancji oryginału (np 3 m-ce).


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 lis 2009, 22:23 
Cytuj  
ach, rzeczywiscie, nie zwrocilem uwagi, zreszta i tak wole belkina, bedzie mi pasowal wizualnie ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2010, 10:18 
Cytuj  
Vabadi kupiłeś? bo ja wziąłem wersję za 259,90 NEW, myślałem o tym Refurbished ale 50 dych więcej i mam nówkę.

Jak się sprawuje? jesteś zadowolony?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 27 lis 2010, 12:12 
Cytuj  
Yabaddi - a wystarczy Yab ;)

Tak, kupiłem wtedy - jestem bardzo zadowolony. Wygodne, z olbrzymimi możliwościami konfiguracji (skrypty w Lua, przechwytywanie sekwencji, cuda na kiju), wygląda i jest wykonane solidnie. Nic nie skrzypi, nie odgina się, podświetlenie jest wyraźne, kolory i natężenie podświetlenia można zmieniać do woli.

Wyświetlacz też się przydaje, można go sobie w sumie dowolnie skonfigurować (zegar, kalendarz, podgląd zasobów komputera - zużycie pamięci, obciążenie procesora, temperatury na kartach itp).

Z czystym sumieniem polecam.


_________________
For the pony!

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2010, 12:13 
Cytuj  
Ja ze swojej strony Pixmanii nie polecę tez mogę tylko same złe rzeczy o nich powiedzieć, szkoda że jako jedyni w Polsce oferują PRS-650 :(

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 27 lis 2010, 12:21 
Cytuj  
droge zal mi kasy na klawke, ale jakbym mial wyprobowac cos fajnego to ta - http://store.razerzone.com/store/razeru ... .211324200
jest tez wersja o 50$ drozsza, z pedalskim podswietleniem klawiszy i portem na sluchawki/mic afair :)

lolz nie zauwazylem, ze gadacie o tych gamepadach nie klawkach :< czegos takiego bym raczej w ogole nie kupil


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 lis 2010, 12:32 
Cytuj  
gufnowapnjasz napisał(a):
droge zal mi kasy na klawke, ale jakbym mial wyprobowac cos fajnego to ta - http://store.razerzone.com/store/razeru ... .211324200
jest tez wersja o 50$ drozsza, z pedalskim podswietleniem klawiszy i portem na sluchawki/mic afair :)


Jesli chcodzi o mechaniczna klawiature, to mam steelseries 6G (chyba te same switche co w BlackWidow). Super, ale wlasciwie widze najwieksza roznice przy pisaniu (jesli mowimy o skoku jakości).
Jezeli chodzi o gry to Uklad klawiszy > przecyzja przyciskania. Klawa super, ale gram na g13

Wiec G13 > Droga klawiatura.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2010, 12:38 
Cytuj  
Ja wczoraj, wypierdoliłem na śmieci tarantule. Z czystym sumieniem to zrobiłem, żałuje tylko że tego nie nagrałem.
Nigdy więcej nie kupie nic od Razera, nic.

A co do tematu, to g700/g13/g19 i g930 :). Tak zaszalałem, że muszę zwozić do chaty pokoleii te rzeczy bo by mnie rodzina z chaty wywaliła za to :).
Miałem nie brać g13, w ogóle miałem nie brać wysokiego skoku, ale jak zobaczyłem g19 to się zakochałem, a jakby to wyglądało jakbym zamiast g13 wziął coś innego :))))).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2010, 12:47 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
Ja ze swojej strony Pixmanii nie polecę tez mogę tylko same złe rzeczy o nich powiedzieć, szkoda że jako jedyni w Polsce oferują PRS-650 :(

potwierdzam, denny dropshiping ;]

mam n52te, moze faktycznie bylo trzeba dolozyc do G13, ale tez sie dobrze sprawdza. Chyba wiecej klawiszy mi nie potrzeba.


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.