mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2016, 11:33 
Cytuj  
Mamy nikony, więc o łatwym adaptowaniu manualnych tanich obiektywów możemy pomarzyć :)
Ze względu na za dużą odległość mocowania od matrycy trzeba stosować adaptery z soczewkami, które psują całkowicie zalety takich obiektywów.
Dlatego jedyna alternatywa to szukanie starszych obiektywów nikon ale nie ma nic szerokiego.
Obecnie tanio można kupić całkiem przyzwoity szeroki zoom sigma 10-20mm D HSM i na DX jest bardzo fajne i szeroko, co do 85mm tu ceny rozwalają nawet manualnych obiektywów, które zbliżają się do ceny nikkora 85mm.

Ja ostatnio miałem nikkora 16-85mm, który jest nie doceniany, solidna budowa, jako tako szeroko i na 85 ładnie rysujący bokeh, to taka alternatywa dla uniwersalnych obiektywów.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2016, 15:38 
Cytuj  
embe - moj stary aparat dogorywa (nie moglem go wlaczyc, trzesacy sie obraz na LCD oraz takie tyk tyk tyk.. po czym na drugi dzien zero problemu). Przedpotopowy Sony DSC H7 - z 10 lat go uzywalem wiec swoje przezyl.
Ten samsung nx300 godny polecenia?
Z tego co sprawdzalem to standardowo jest sprzedawany z obiektywem 18-55mm. Moze byc czy celowac w inny?

Cel - 100% każul, rodzinne fotki wakacyjne i takie tam.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2016, 16:08 
Cytuj  
Samsung NX300 to nadal świetny aparat zwłaszcza że można go kupić tanio, mam i używam jako rezerwa do lustrzanek, które najczęściej zostają na statywie w studio bo odzwyczaiłem się od targania ze sobą ciężkiego sprzętu.
Obiektyw z kompletu bardzo dobry, ogólnie samsung ma świetne obiektywy i tu też cena bije konkurencje, bardzo dobre af, dotykowy gibany ekran, bardzo dobra matryca, podłączysz do niego za pomocą taniutkich adapterów praktycznie wszystkie stare obiektywy manualne, bardzo dobrej jakości video FHD plus nagrywanie z większą szybkością co pozwala na fajne slowmo video.

Nie znajdziesz nic tak taniego w tak dobrej jakości, przykładowo zrzucanie zdjęć z aparatu do kompa, ustawiasz sobie w aparacie że przycisk na obudowie służy do wykonania kopii zapasowej na kompie, wpisujesz dane wifi i zdjęcia lecą do kompa, ewentualnie możesz wysyłać z aparatu na maila gdzieś z terenu.

Alternatywa dla NX300 to sony A6000 i dużo droższe fuji, ewentualnie system m4/3 olympus/panasonic ale i tak podobna jakość dużo droższa.

edit: opcja jeszcze to NX500 z obiektywem powerzoom 16-50mm, plus że zestaw jest mniejszy i to sporo, 16mm pozwala na ładne szerokie zdjęcia, minus to wkurzający zoom robiony guziczkami na obiektywie, a nie pierścieniem jak w 18-55mm.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2016, 16:27 
Cytuj  
wielkie dzieki - wezme tego nx300 w takim razie :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2016, 16:35 
Cytuj  
Jak kupisz to zrób upgrade firmware
tu masz plik http://org.downloadcenter.samsung.com/d ... 1460561475
wyciągasz plik bin na kartę do aparatu, potem w menu dajesz update

tak samo robisz z obiektywem
plik firmware do obiektywu
http://www.samsungimaging.com/file/down ... _v1.13.zip


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2016, 17:46 
Cytuj  
Tylko pamiętaj że Samsung zarzuca ten system więc może być średnio w przyszłości jeśli chodzi o nowe graty na ten bagnet.


_________________
.

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2016, 19:58 
Cytuj  
Samsung juz porzucil serie NX, wiec nie warto pchac sie w nowe modele ze sklepu, no chyba ze sa w jakiejs mega promocji. Ja kupilem NX500 w dobrej cenie z obiektywem PZ. Nawet daje rade.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2016, 20:12 
Cytuj  
Warto warto i to bardzo, to że samsung wycofuje się z europejskiego rynku z wieloma produktami nie oznacza że nagle jedna z lepszych matryc w aparacie przestanie robić zdjęcia, a obiektywy przemienia się w pył :)
Przecież napisał do jakich celów potrzebuje aparat i wątpię by chciał dokupować obiektywy, a te są łatwo dostępne na rynku wtórnym.
Jak dla mnie aparat na wiele lat za śmieszne pieniądze, przecież porównywalne sony czy fuji kosztuje drugie tyle.

Obecnie mam NX300 i NX3000, malutkie zgrabne, z obiektywami zajmują miej miejsca niż jedna lustrzanka.

edit: co do NX500 zerknij w temat na nikoniarzach, jest fajny zmodyfikowany soft, który zmienia funkcjonalność elektronicznej migawki i NX500 jest przez to kozacki.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2016, 20:20 
Cytuj  
e, gdzie tego nx300 mozna jeszcze kupic?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2016, 20:34 
Cytuj  
na allegro Mendol niecale 1500zl z obiektywem.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2016, 20:36 
Cytuj  
Obrazek
Obrazek
Obrazek

CO myślicie w sumie ?

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2016, 06:47 
Cytuj  
1500zl to sporo jak za NX300. Jak szukalem aparatu dla siebie, to nowe na Allegro chodzily po 1200 max. Lepiej polowac na NX500. Tam jest taka sama matryca jak w NX1.
A ze zdjec tylko jedno fajne, ale tutaj embe jest ekspertem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2016, 07:07 
Cytuj  
Nx500 jest chyba sporo drozsze

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2016, 07:10 
Cytuj  
@Gleader
Pytam z czystej ciekawości bo zawsze się wstrzydziłem/bałem robić zdjęcia ludziom w mieście. Nie masz hamulców na robienie ich? masz jakieś złe doświadczenia z tym?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2016, 07:56 
Cytuj  
@gleader: o jakości obrazu czy o zdjęciach? :]


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2016, 09:04 
Cytuj  
Co do street foto to właśnie trzeba się przełamać, ja też nie nadaje się do pstrykania ludzi ale są dwie metody, albo dobre tele albo jakiś obiektyw 35mm i szybkie af, no i działamy z premedytacją szybko :)
Nie biorę się za ocenianie zdjęć, druga fotka ma to coś.

NX300 podrożało, a szkoda bo ceny były atrakcyjniejsze od 999zł można było w eurortv kupić, potem długo cena 1199zł była, trzeba polować na allegro.

Fajny aparat w cenie do 1800zł to Fujifilm X-A2 + 16-50, jak ktoś jest na kupnie to niech zerknie na http://www.euro.com.pl/kompakty-z-wymie ... arny.bhtml fajny aparat i może się trafić jakiś obmacany jeszcze ze zniżką od tej ceny.

Ja kupiłem powystawowy NX3000 z 20-50mm za 499zł, aż żal nie kupić, do tego podpięte mam 16mm i jest fajnie, a NX300 obecnie mam z 45mm, kupiony używany za 750zł z 18-55, miałem też nóweczke NX30 z 18-55 za 1200zł, a to świetny aparacik, budowa taka jak mini lustrzanka ale ma wizjer elektroniczny i więcej funkcji zaawansowanych, lepsza ergonomia, jednak pozbyłem się go bo jak dla mnie za duże jako rezerwa do upchania w torbie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2016, 09:19 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
@Gleader
Pytam z czystej ciekawości bo zawsze się wstrzydziłem/bałem robić zdjęcia ludziom w mieście. Nie masz hamulców na robienie ich? masz jakieś złe doświadczenia z tym?


Kwestia zdrowego rozsądku no i nie podchodzę aż tak blisko.
Zawsze można ustawić kadr i czekać aż ktoś w niego wejdzie i zone focus

Cytuj:
@gleader: o jakości obrazu czy o zdjęciach? :]


Jedno i drugie ;)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2016, 11:30 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
Jedno i drugie ;)


Jakość obrazu jest w sumie "na czasie" ;) Natomiast zdjęcia, jako street photo, są, dla mnie przynajmniej, nijakie. Nie ma w nich historii, momentu czy jakiegoś elementu, który czyni street photo tym czy jest (a w zasadzie być powinno). To są takie pstryki z ulicy.
Nie piszę tego złośliwie. Street to ciężki kawałek fotografii. Nie dość, że trzeba mieć dobre oko i przygotowanie techniczne to jeszcze sporo szczęścia.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2016, 12:58 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
@Gleader
Pytam z czystej ciekawości bo zawsze się wstrzydziłem/bałem robić zdjęcia ludziom w mieście. Nie masz hamulców na robienie ich? masz jakieś złe doświadczenia z tym?


ludzie w duzych miastach maja z reguly na ciebie wyjebane

w Warszawie nawet bardziej niz gdzie indziej, na "patelni" co chwila sa jakies eventy mlodych, tam nikt nie zwraca na takie rzeczy uwagi


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2016, 14:17 
Cytuj  
street foto, które otrzymuje nagrody to najczęściej ustawki lub egzotyka, która nadal podoba się oceniającym


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.