mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 18:15 
Cytuj  
A ciekawostka jest to, ze alpha to nic innego jak kontynuacja linii Dynax ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 18:15 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
No i co z tego? Chcesz równać firmę Sony z firmą która od 60 lat robi aparaty? ja nie mówie, że Sony to syf. Ja mówię tylko o ty, że:

Czytać to ty umiesz? Napisałem ci że lustrzanki Sony to tak naprawdę Minolta, która została przejęta od Konica. Idąc twoim tokiem rozumowania chcesz równać Nikona z jego 60 latami do Minolty z jej ponad 80letnią historią?

Cytuj:
I tyle. Pokaż mi takie reklamy Nikona. Po prostu, sony weszło w świat aparatów i robi pod siebie tym. Wielki marketing pod ludzi zbiera klientów. To mi się w tym nie podoba, zwłaszcza, że mają gówno a nie doświadczenie.

To firma reklam już robić nie może? Co to w ogóle za argumenty..
Fakt faktem że Nikon daje dupy z reklamą, stąd Sony wykroiło sobie kawałek tortu z rynku dslr, ale wiem - powinni za to zwolnić marketingowców bo to zuo a prawdziwe marki się nie reklamują.

Ad Ps. Tak i masz aparat dla NASA.. *facepalm* Kup sobie jeszcze telefen Sagem Porsche Design, będziesz miał pełen luksus.

Cytuj:
jakie 3k człowieku? ja zapłaciłem z przesyłką za d5000 2478PLN. Do tego kupiłem 55-200VR za 749 w promocji po 2 tygodniach. Więc przestań tu z 3klockami wyjeżdżać.

I znowu - umiesz czytać? Napisałem "prawie 3k" a jak wiadomo prawie robi dużą różnicę. Generalnie aparat nie jest wart tych pieniędzy, to że ty wtopiłeś nie oznacza że inni także muszą.


_________________
.


Ostatnio edytowano 22 lut 2010, 18:18 przez Yog-Sothoth, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 18:16 
Cytuj  
Eeeee, Sob, znaczy jak EA kupi Valve i Valve wyda HL EP. 3 to ten EP. 3 będzie bardziej chujowy bo będzie miał znaczek EA ? I jak Blizzard wydaje SC czy tam Diablo 3 ze znaczkiem Activision to też jest chujowsze ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 18:21 
Cytuj  
Dobra, jak zwykle na tym forum temat poszedł do tego, kto ma większego epeena. Kupujcie sobie Pentaxy, Canony i Alphy.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 18:28 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Dobra, jak zwykle na tym forum temat poszedł do tego, kto ma większego epeena. Kupujcie sobie Pentaxy, Canony i Alphy.

WIN

Nie wiem czemu ale ta wypowiedź kojarzy mi się z przedszkolem..


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 18:29 
Cytuj  
Ale Sob to Ty wyjechales z teoria, ze Nikon jest jakis wybitny, co jest zupelna bzdura. Wszytkie lustrzanki w podobnej cenie ofereuja podobna jakosc. Jedna firma ma lepszy af, druga matryce, trzecia wiecej metod pomiaru swiatla etc. Nie ma czegos takiego jak best buy. Kupujesz co Ci sie podoba i robisz foty. Jak fotografia rozwinie sie w hobby inwestujesz w lepsze szkla i tyle. Niestety dobry obiektyw to cena puszki conajmniej. :/
edit: Nikon d3000 nie ma ae bracketingu. Akurat dla mnie spora wada, bo korzystam chetnie z tej opcji.Mozna hdra pstryknac z reki, czy zima przy duzej ilosci sniegu ulatwic sobie robienie zdjec. No i matryca ccd.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 18:45 
Cytuj  
Yog-Sothoth napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
Dobra, jak zwykle na tym forum temat poszedł do tego, kto ma większego epeena. Kupujcie sobie Pentaxy, Canony i Alphy.

WIN

Nie wiem czemu ale ta wypowiedź kojarzy mi się z przedszkolem..


Nie, to jest wypowiedź na temat debilizmu tego forum. Już chyba 4 raz napisałem takie zdanie po dyskusji z ludźmi takimi jak Ty.

Po prostu, przy założeniu tematu o jakimś sprzęcie, początek zawsze zaczyna się idealnie, tak jak w tym temacie. A później zaczyna się wklejanie teorii z innych forów, wklejanie testów, porównywać, gówien i swoich wyimaginowanych bezsensownych twierdzeń. A im więcej takiego shitu ktoś wklei, tym ma większego eepena i myśli, że to on jest bogiem tego tematu i tylko jego zdanie się liczy (ja tu 5 zdań napisałem, a co po niektórzy 40). Dla mnie Nikon >all. I nie zmienię swojego zdania. Chcecie Pentaxa komuś wrzucać, proszę bardzo. Ja wyraziłem swoje zdanie o d3k i d5k i nie uważam, że d5k jest ftopą, zwłaszcza, że to był wybór który uzgodniłem z zawodowym fotografem mającym d300s.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 19:21 
Cytuj  
No tak rzeczywiście, najwidoczniej dla ciebie wymiana poglądów sprawdza się dopóki wszyscy zgadzają się z twoim zdaniem, iście genialne. Czy moim błędem była wypowiedź która punktowała głupoty, które wypisałeś?

Masz rację - TWOIM ZDANIEM Nikon jest najlepszy, szkoda że dopiero w ostatnim poście raczyłeś to napisać, bo dotychczas stawiałeś to jako fakty. Niestety nie umiesz spojrzeć obiektywnie na sprzęt róznych marek (vide twoje wypowiedzi), co automatycznie wyklucza twoje argumenty jako cokolwiek warte.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 19:36 
Cytuj  
Yog-Sothoth napisał(a):
No tak rzeczywiście, najwidoczniej dla ciebie wymiana poglądów sprawdza się dopóki wszyscy zgadzają się z twoim zdaniem, iście genialne. Czy moim błędem była wypowiedź która punktowała głupoty, które wypisałeś?

Masz rację - TWOIM ZDANIEM Nikon jest najlepszy, szkoda że dopiero w ostatnim poście raczyłeś to napisać, bo dotychczas stawiałeś to jako fakty. Niestety nie umiesz spojrzeć obiektywnie na sprzęt róznych marek (vide twoje wypowiedzi), co automatycznie wyklucza twoje argumenty jako cokolwiek warte.


Ok.

**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 20:27 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Oczywiście, 18-55VR, gdzie VR oznacza silnik wbudowany w obiektywnie do automatycznego ustawiania ostrości. Do każdej lustrzanki Nikona, masz ogrom obiektywów Nikkor, to jest Nikon 2.


Skoro juz tak na wszystkich szczekasz Sob, to wypadaloby wytlumaczyc skad taka niewiedza/ignorancja w temacie obiektywow marki, ktorej jak dobrze zrozumialem, jestes wielbicielem i znawca.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 20:37 
Cytuj  
sobtainer napisał(a):
kupiłem X więc X jest najlepszy - kup X

Ale to samo bylo z karta dzwiekowa, myszka, klawiatura, lcd i kazda inna popierdolka. W skrajnych przypadkach dochodzi do harassowania zdjeciami sprzetu na PM.
Dodatkowo nie doczekacie sie reakcji na argumenty innej niz proba podejscia do tematu z innej strony (bo marketing lawl).


A co do samej fotografii, ile na takim entry level trzeba wydac na obiektywy? Ile ich trzeba (a moze raczej warto) miec poza jakims uniwersalnym?


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 21:07 
Cytuj  
Na poczatek wystarczy jeden (standardowy zoom w okolicach 18-55mm). Dla Canona i Nikona fajna propozycje ma Tamron w postaci 17-50mm f2.8 (28-75mm dla pelnej klatki). Nowy kosztuje w okolicach 1500zl uzywany w idealnym stanie, czesto na gwarancji mozna wylapac za jakies 900zl (to w przypadku, kiedy liczysz sie z kasa).
Trzaskasz fotki i z czasem zaczynasz widziec, czy brakuje ci szerokiego kata, czy tele i dokupujesz to, co ci sie przyda.
Co do ilosci obiektywow to nikt Ci na to pytanie nie odpowie, bo to zalezy od Twoich potrzeb. Ja mam 16-35mm, 15mm fisheye, 28-75mm, 70-200mm i stalke 50mm (na chwile obecna zaspokaja to moje potrzeby w 100%).

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 21:09 
Cytuj  
IMO na zupełny początek 2 kitowe powinny wystarczyć. Ofk można od razu kupić coś lepszego ale moim zdaniem dobrze wiedzieć, ze się będzie robiło trochę zdjęć ;). Bo jak masz kupić aparat a po tygodniu rzucisz w kąt i odkurzysz go dopiero na wakacje to wydawanie kasy na lepsze obiektywy to trochę "szkoda sensu". Focąc na kitach powinieneś się rozeznać jakie zdjęcia cię interesują i ewentualnie potem kupić obiektyw, który najlepiej się sprawdzi w tym kierunku. Ceny/jakość obiektywów to temat rzeka....

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 21:21 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
W skrajnych przypadkach dochodzi do harassowania zdjeciami sprzetu na PM.

ehehe
Jakbym dzis kupowal aparat to wzialbym sama puszke i jakis uzywany 18-55 (albo cos zblizonego) za jakies 1k. Potem jakies tele jak czujesz potrzebe.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 21:27 
Cytuj  
kupilem pentaxa.
zdjecia robi.
za duzo funkcji.
rok zeby przeczytac i zrozumiec manual :)

**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 21:38 
Cytuj  
Bedziesz Pan zadowoloony... Gratki :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 21:43 
Cytuj  
hm no z tego co widze to jest dosc duzo ustawien dla 'leniuchow' takich jak ja. krajobrazy, sport, dzieci, zywnosc, portrety - mozna wybrac z automatu ;p

anyway dzieki za wszystkie porady - mimo wszystko okazalo sie, ze nadal ludzie potrafia tutaj pisac z 'sensem' :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 22:04 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
kupilem pentaxa.

Witam w klubie. Bedziesz zadowolony, gwarantuje :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 08:48 
Cytuj  
co wiecej z podstawowym obiektywem aparat nie jest wcale taki duzy.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 09:39 
Cytuj  
to czekamy na zdjęcia...
tych no ...
cycków!


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.