mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 09:56 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ale Sob to Ty wyjechales z teoria, ze Nikon jest jakis wybitny, co jest zupelna bzdura. Wszytkie lustrzanki w podobnej cenie ofereuja podobna jakosc. Jedna firma ma lepszy af, druga matryce, trzecia wiecej metod pomiaru swiatla etc. Nie ma czegos takiego jak best buy.

This. Naprawdę. A przynajmniej w przypadku amatorskich lustrzanek. Gdyby było inaczej każdy by wiedział że jeden aparat jest najlepszy i by w ogóle nie było dyskusji. Ale jest wiele aparatów oferujących różne rzeczy i dlatego dyskusja się pojawia co jest naturalną rzeczą. Dlatego nie wiem po co się tak pocicie na flejm. Rozumiem chwalenie swojego sprzętu bo odpowiada własnym wymaganiom, ale zabrakło wam chłopaki nieco dystansu i poczucia tego że dla innych mogą się liczyć inne featsy.

Mendol miłej zabawy ;-)


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

**

Posty: 349
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 12:27 
Cytuj  
Miłej zabawy z nowym aparatem :)
trochę późno tutaj zajrzałem ale wtrące swoje 3 grosze, sam używam Canona 40d i generalnie jestem z niego zadowolony, chociaż subiektywnie fotki bardziej mi pasują z Nikonów.
Wbudowana lampa nadaje się na… lepsze (większe) obiektywy potrafią zasłaniać pole – lampa jest za nisko i daje cienie na zdjęciu, ponadto lampa jest nie tylko do robienia po ciemku, ale przede wszystkim do doświetlania cieni nawet w pełnym słońcu. Zewnętrzna lampa pozwala nam na oświetlenie obiektu z innej strony niż robimy fotki itp.
Sony robi dobre lustrzanki – A850 i A900 –sporo pro fotografów ich używa ale to nie ta kategoria cenowa. Moim zdaniem warto kupić taki aparat, który dobrze leży w ręku – pomacać różne obejrzeć jak się je ustawia, gdzie jest dostęp do funkcji. Jak człowiek dojdzie sam do tego, że prosta lustrzanka mu nie wystarcza, brak jakiejś opcji potrzebnej do danego typu fotografii to poszuka odpowiedniego modelu.
Life view i odchylane ekraniki są ok – sam klnę jak robię coś z „żabiej” perspektywy i muszę gębą po ziemi szorować albo trzeba ponad tłumem jakąś fotkę zrobić.

No i najgorzej wpaść w jakiś system- potem zmiana jest kosztowna – myślałem o zmianie na Nikona ale tego nie zrobię bo za dużo dostanę po tyłku na wymianie szkieł i reszty osprzętu.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 13:29 
Cytuj  
Yog-Sothoth napisał(a):
No tak rzeczywiście, najwidoczniej dla ciebie wymiana poglądów sprawdza się dopóki wszyscy zgadzają się z twoim zdaniem, iście genialne. Czy moim błędem była wypowiedź która punktowała głupoty, które wypisałeś?

Nie rozumiem o co Ci chodzi. To nie były głupoty, tylko fakty dlaczego wybrałem Nikona. Jest mercedesem wsród aparatów i porównywanie go z Pentaxem to grzech.
Buka napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
Oczywiście, 18-55VR, gdzie VR oznacza silnik wbudowany w obiektywnie do automatycznego ustawiania ostrości. Do każdej lustrzanki Nikona, masz ogrom obiektywów Nikkor, to jest Nikon 2.


Skoro juz tak na wszystkich szczekasz Sob, to wypadaloby wytlumaczyc skad taka niewiedza/ignorancja w temacie obiektywow marki, ktorej jak dobrze zrozumialem, jestes wielbicielem i znawca.

Tego również nie rozumiem. Napisałem Nikon 2 żeby Mendol mógł to skumać z Nikonem i ich obiektywami o nazwie Nikkor.
tomugeen napisał(a):
sobtainer napisał(a):
kupiłem X więc X jest najlepszy - kup X

Ale to samo bylo z karta dzwiekowa, myszka, klawiatura, lcd i kazda inna popierdolka. W skrajnych przypadkach dochodzi do harassowania zdjeciami sprzetu na PM.
Dodatkowo nie doczekacie sie reakcji na argumenty innej niz proba podejscia do tematu z innej strony (bo marketing lawl).

Tomugeen, u Ciebie natomiast zauważyłem, że potrafisz tylko i wyłacznie wpaść do tematu i dowalić bezsensowne zdanie jak wyżej. 90% Twoich postów sa przeze mnie ignorowane, bo nie wnoszą kompletnie nic nigdy. Harasowanie zdjęciami na PM? proszę Cię, jedyny oficjalny PM ode mnie był do Konradora w sprawie karty dźwiękowej, więc trochę failnąłeś. Nie kąsasz tematu to dziub na kłódkę.

Poleciliście Mendolowi Pentaxa, ok nie płaczę z tego powodu, ja mu doradzałem po prostu nikona bo jest kurewsko dobrą firmą i tyle. Forum Nikona jest bardzo rozwiniętę, wszelakie serwisy które uczą fotografowania są oparte o ich sprzęt, dlatego sądziłem że to będzie idealnie dobry wybór - i dalej sądzę.

A co do tematu. Mendol, oby Ci się sprawował aparacik i życzę Ci udanych z piękną głębią ostrości zdjęć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 13:41 
Cytuj  
no wybor jest idealny, ale w tym przypadku pentax oferuje mi to czego nie dostalbym w tej cenie w przypadku nikona :)

szkoda, ze rozwalacie fajny temat :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 13:48 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no wybor jest idealny, ale w tym przypadku pentax oferuje mi to czego nie dostalbym w tej cenie w przypadku nikona :)

szkoda, ze rozwalacie fajny temat :)


Ok przyznaje po przerobieniu tego tematu jeszcze raz od strony 4, że bardzo dobrze, że Ci poradzili Pentaxa :). Jako jeden z niewielu na tym forum, potrafię się przyznać do niektórych rzeczy.

Anyway, http://www.szerokikadr.pl/ to portal który bazuje na sprzęcie Nikona, i jest bardzo dobry. Nie wiem czy przy Pentaxie będzie miał podobne funkcję pokazywane w tematach na tym portalu, spróbuj. 2 tygodnie i masz aparat obcykany.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 13:50 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Nie rozumiem o co Ci chodzi. To nie były głupoty, tylko fakty dlaczego wybrałem Nikona. Jest mercedesem wsród aparatów i porównywanie go z Pentaxem to grzech.

Ale zdajesz sobie sprawe, ze Pentax wypuscil swoja pierwsza lustrzanke (1952) na 7 lat przed Nikonem (1959), a obie firmy powstaly mniej wiecej w tym samym czasie (Nikon 2 lata wczesniej)? I oczywiscie wiesz, ze optyka Nikona moze buty lizac optyce Hoya (ktora jest wlascicielem Pentaxa)?

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 13:52 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
Nie rozumiem o co Ci chodzi. To nie były głupoty, tylko fakty dlaczego wybrałem Nikona. Jest mercedesem wsród aparatów i porównywanie go z Pentaxem to grzech.

Ale zdajesz sobie sprawe, ze Pentax wypuscil swoja pierwsza lustrzanke (1952) na 7 lat przed Nikonem (1959), a obie firmy powstaly mniej wiecej w tym samym czasie (Nikon 2 lata wczesniej)? I oczywiscie wiesz, ze optyka Nikona moze buty lizac optyce Hoya (ktora jest wlascicielem Pentaxa)?

X.


Przyznałem Wam rację, macie rację. Po prostu jestem głupio nastawiony na firmy, zawsze byłem i prawdopodobnie będę ;(. Co nie zmienia faktu, że Nikon jest równie dobrym wyborem dla mendola :).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 13:55 
Cytuj  
Sob jest typowym fanbojem sprzetu, ktory posiada. Racjonalne argumenty tu na nic. To jak z ludzmi bioracymi rutyne na przeziebienie. Nie wazne, ze nie ma dowodow, wazne ze legendy ludowe twierdza ze dziala. :>


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 13:56 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Sob jest typowym fanbojem sprzetu, ktory posiada. Racjonalne argumenty tu na nic. To jak z ludzmi bioracymi rutyne na przeziebienie. Nie wazne, ze nie ma dowodow, wazne ze legendy ludowe twierdza ze dziala. :>


Coś w tym jest, nie przeczę :).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 14:05 
Cytuj  
W sumie to nawet plus. Ulatwia szybki wybor. Ja mam odwrotnie, marka mi obejetna byle byla z tzw. "topu". Aparat wybieralem z miesiac. Im wiecej czytalem tym glupszy bylem, kazdy i tak poleca swoje glownie. Norma sa dwie skrajne opinie o danym sprzecie.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 14:08 
Cytuj  
dlatego tym razem okreslilem budzet, funkcjonalnosc i na tej podstawie zdecydowalem. w ten sposob decyzje podjalem w 2 dni, a to czy bede zadowolony pewnie wyjdzie z czasem :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 14:13 
Cytuj  
Z puszki zadowolony bedziesz na pewno. Tak naprawde kilka dodatkowych pol af, jeszcze jeden pomiar swiatla itd. nie sa specjalnie potrzebne. Jak masz mozliwosc robienia raw sporo rzeczy mozna skorygowac. Pierwsze co zaczynac doskwierac to jakosc obiektywu kitowego.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 14:17 
Cytuj  
no to na pewno. ale zanim sie naucze wykorzystywac obiektyw kit'owy to i tak minie w uj czasu. mysle, ze jak na poczatek jest w zupelnosci wystarczajacy - potem mozna sie ewentualnie bawic i kompletowac.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 14:20 
Cytuj  
E tam z tym narzekaniem na kity, ludzie myślą że jak kupią obiektyw za 5k to każde zdjęcie od razu wygra w konkursie. Tą fotę robiłem kitem 18-70mm Sony, który ma opinię taniego kiepskiego plastiku ;)

Obrazek


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 14:24 
Cytuj  
Akurat opinie o kitowym Pentaxa sa bardziej niz dobre. Rewelacyjny nie jest, ale w swojej klasie bardzo dobry.

X.


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 14:28 
Cytuj  
Yog-Sothoth napisał(a):
E tam z tym narzekaniem na kity, ludzie myślą że jak kupią obiektyw za 5k to każde zdjęcie od razu wygra w konkursie. Tą fotę robiłem kitem 18-70mm Sony, który ma opinię taniego kiepskiego plastiku ;)

Obrazek


Niestety bardzo slaba fota, kolory nie wyrazne, zdecydowanie przeswietlone i nie ostre zdjecie.

:)


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 14:32 
Cytuj  
Łamiesz moje serce :<

Masz tu twoje

Obrazek


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 14:35 
Cytuj  
Yog-Sothoth napisał(a):
E tam z tym narzekaniem na kity, ludzie myślą że jak kupią obiektyw za 5k to każde zdjęcie od razu wygra w konkursie. Tą fotę robiłem kitem 18-70mm Sony, który ma opinię taniego kiepskiego plastiku ;)

Obrazek

Nie zebym krytykowal, ale czego dowodzic ma zdjecie w swietle dnia na minimalnej przyslonie? Tutaj i kompakt dalby sobie rade. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 14:36 
Cytuj  
Yog-Sothoth napisał(a):
Łamiesz moje serce :<

Masz tu twoje

Obrazek


Sliczne, brak mi słow.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 14:40 
Cytuj  
ti...


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.