mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2010, 21:33 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Bierz lustrzanke. Hybrydy to nieporozumienie. Za 2k cudow nie ma, raczej najtansze modele ale w sumie spokojnie wystarczy. 10M pixeli to w ch i nie ma sensu pakowac wiecej (...).

Guzik prawda. Mam fuj S9600 (hybryda) i w typowych zastosowaniach + nauka sprawdza się bardzo dobrze. Co do ilości mpx na 10 i na 12 w corpach będzie widać pixele ;). Kupowanie lustrzanki, w celu zrobieni zdjęcia od czasu do czasu to imo mimo wszystko nieporozumienie. Chyba, że kupuje się aparat, żeby mieć lustro w takim przypadku jedyna sensowna odpowiedź to "kup jakąkolwiek lustrzankę"

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2010, 21:44 
Cytuj  
Sob nie robilem nigdy zdjec lustrzanka, wiec nie wiem czy w srednio naswietlonym pokoju bez lampy zrobie dobre zdjecie. albo poznym wieczorem na dworze przy ognisku :)
chce wiedziec co i jak - z gory zaznaczam, ze dokupowanie zewnetrznej lampy blyskowej zupelnie mi nie pasuje. z filmow moge zrezygnowac - ale przydaje sie mimo wszystko ta funkcja w aparcie.
ten nikon coraz bardziej mi sie podoba. a cos podobnego tylko sony?
wiem, ze sie upieram ale juz nie raz sie przekonalem, ze opcja eliminacji drgan w moim przypadku bardzo sie przydaje.

xanth jakbym chcial kamere to bym sie o nia zapytal. tak samo jak okreslilem budzet wiec serio nie rozumiem niektorych odpowiedzi.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2010, 21:53 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
(...) nie robilem nigdy zdjec lustrzanka, wiec nie wiem czy w srednio naswietlonym pokoju bez lampy zrobie dobre zdjecie. albo poznym wieczorem na dworze przy ognisku :)
chce wiedziec co i jak - z gory zaznaczam, ze dokupowanie zewnetrznej lampy blyskowej zupelnie mi nie pasuje. z filmow moge zrezygnowac - ale przydaje sie mimo wszystko ta funkcja w aparcie.

Od tego masz możliwość zmiany ISO, ustawienia przesłony czasu otwarcia migawki ;).
Wbudowane lampy nadają się w zasadzie do robienia zdjęć w pomieszczeniach albo na odległość góra kilku m. Chociaż często gdy jest nieco cieniej masa użytkowników lustrzanek doświetla sobie np. pejzaże, "bo tak im aparat ustawił" :roll:

Chyba jedyny przydatny "bajer" z tego co opisałeś to stabilizacja obrazu. Ale jak się toto sprawdza w praktyce nie mam pojęcia.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2010, 21:59 
Cytuj  
lustrzanka pizga zdjecia tak szybko ze nie zdazy ci reka drgnac.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2010, 22:01 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
lustrzanka pizga zdjecia tak szybko ze nie zdazy ci reka drgnac.


To raz. Dwa, Nikon ma stabilizacje obrazu (Sony też) więc ja przy 55-200VR obiektywnie robię nie poruszone zdjęcie. Oczywiście, wszystko zależy od długości naświetlania. Im dłuższa, tym statyw must have. Zresztą, wszystko zdjęcia na statywie > bez statywu.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2010, 22:07 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
(...) Oczywiście, wszystko zależy od długości naświetlania. Im dłuższa, tym statyw must have. Zresztą, wszystko zdjęcia na statywie > bez statywu.

No to dość oczywiste. Chodziło mi o stabilizację obrazu jako funkcję aparatu, czy sprawdza się w praktyce czy to tylko kolejny bajer ;)
Hehe i juz widzę jak mendol dokupuje statyw do lustrzanki :lol:

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2010, 22:17 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
(...) Oczywiście, wszystko zależy od długości naświetlania. Im dłuższa, tym statyw must have. Zresztą, wszystko zdjęcia na statywie > bez statywu.

No to dość oczywiste. Chodziło mi o stabilizację obrazu jako funkcję aparatu, czy sprawdza się w praktyce czy to tylko kolejny bajer ;)
Hehe i juz widzę jak mendol dokupuje statyw do lustrzanki :lol:

przy normalnym robieniu zdjec - spokojnie stabilizacja starcza przy krotkim czasie naswietlania. jesli chcesz robic zdjecia w "ciemnych" warunkach - powiedzmy obrazowo - w takich,ze zdjecie robione komorka bez lampy blyskowej bedzie dupne, to z dlugim czasem naswietlania da sie lustrzanka zrobic calkiem fajna fote, ale wtedy statyw juz must have, bo tak pewnej reki chyba nikt nie ma ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2010, 22:20 
Cytuj  
No niestety, jeżeli ktoś nie ma statywu, to może sobie pozwolić na robienie zdjęć w nocy ale z tzw. szumem. Innego sposobu na takie coś po prostu nie ma. Chociaż można ustawić np iso 800 przy robieniu takich zdjęć i szum jest już mało zauważalny, a zdjęcia wychodzą prawie bez szumu. Bajka się zaczyna od tego, że zrób fotę na iso200 bez statywu panoramy miasta :). No way.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2010, 22:24 
Cytuj  
ta statyw kupie zeby nim ryby lowic ;p

czyli nikon ma stabilizacje tak jak sony? chce robic zdjecia rano, w poludnie i wieczorem.
czyli jak rozumiem do nikona albo musze miec statyw albo lampe blyskowa, zeby bezstresowo robic zdjecia jak jest ciemno?

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2010, 22:28 
Cytuj  
@sobtainer
Z tego co pamiętam duże iso to jednak spore szumy (fakt, że lustrzanki mają większą czułość). Niemniej fotki nocą, takie jak opisujesz nie są czymś typowym ;)


@ To nie tak, że do nikona musisz mieć statyw a do sony nie. Jeśli ustawisz aparat tak, że czas otwarcia migawki będzie krótki, to zrobisz dobre zdjęcie i bez statywu. Stabilizacja obrazu będzie pomocna ale przy czasie np. 0.5 s nie oczekiwałbym cudów ;)
Większość aparatów ma wbudowaną lampę błyskową, ale jej zakres stosowania jest w praktyce bardzo ograniczony.


Ostatnio edytowano 21 lut 2010, 22:36 przez Havok, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2010, 22:32 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ta statyw kupie zeby nim ryby lowic ;p

czyli nikon ma stabilizacje tak jak sony? chce robic zdjecia rano, w poludnie i wieczorem.
czyli jak rozumiem do nikona albo musze miec statyw albo lampe blyskowa, zeby bezstresowo robic zdjecia jak jest ciemno?

ten nikon ma wbudowana lampe blyskowa, wiec bez obaw ;)
chodzi raczej o to,ze jak sie planuje robic duzo zdjec z lampa, to warto dokupic dodatkowa, zewnetrzna o mocy odpowiedniej do jej zadania ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2010, 22:35 
Cytuj  
ok. czyli wszyscy polecacie tego nikona na poczatek? pozniej to juz ewentualnie kwestia dodatkow statyw/lampa/obiektyw?
(ewentualnie sony o podobnych parametrach - mozna nagrywac filmy ;p).
w tym d3000 nie widze w opisie nic o 'stabilizacji obrazu' ;p

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2010, 22:43 
Cytuj  
Skoro koniecznie się zapierasz na lustro ;) to imo stabilizacja i filmy mogą się przydać. Nie wnikaj co ma lepszą optykę itp, bo ta lepsza jest w chuj droga ;). w sony z tego co pamiętam można było dostać aparat z 2 kitowymi obiektywami (różnicy między takimi a jakimiś pro nie zauważysz).
Jeśli interesuje cię faktycznie porównanie tych aparatów to zostają fora związane z fotografią, ale jest mała szansa, że ułatwią ci wybór ;)


Ostatnio edytowano 21 lut 2010, 22:44 przez Havok, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2010, 22:44 
Cytuj  
a hybryda ile robi zdjec na sekunde?

no dlatego nie pytam na forach foto bo bedzie gorzej niz tutaj :)

jesli nikon ma jakas stabilizacje obrazu to biore nikona.
jak nie to musze znalezc jakies sony ;/

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2010, 22:50 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
a hybryda ile robi zdjec na sekunde?

Zależy od aparatu. Ten, który posiadam max 1.5 klatek na sek (do max 4 zdjęć). Szczerze mówiąc tej funkcji nigdy nie używałem.

Tak swoją drogą, poszukaj na forach zdjęć robionych tymi aparatami, będziesz miał jako takie rozeznanie, która matryca bardziej ci odpowiada ;)


Ostatnio edytowano 21 lut 2010, 22:51 przez Havok, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2010, 22:51 
Cytuj  
z sony znalazlem cos takiego:

http://allegro.pl/item917030434_sony_a3 ... 0_8gb.html

to teraz chyba moneta musze rzucic :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2010, 22:53 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Mendol, jak chcesz kupić to kup Nikona. Wersja d3000 (najprostsza lustrzanka) cena 1700 na allegro z kartą pamięci i torbą. Jak chcesz sie już pobawić mocniej, to d5000 (2 miesiące temu kupiłem sam). Obiektyw 18-55 w zupełności Ci wystarczy na początek, później możesz sobie dokupić coś żeby robić sąsiadkom zdjęcia ;P 55-200 i wyżej.

O to może podpytam, bo skoro w manualnym jesteś noobkiem, to w automatyce będziesz doświadczony ;)
D5000 oczywiście. Udało Ci się wyeliminować może migotanie przy nagrywaniu filmów w świetle jarzeniowym? Cholerstwo mi się robi nawet przy ciemniejszych bańkach. Zastanawiam się nad zakupem halogenów, ale... czy to pomoże?
Póki co nie chcę inwestować w kamerę, bo za kilka stówek miesięcznie trzepię krótkie spoty reklamowo-instruktażowe w HD dla jednego z klientów. Problem polega na tym, że nie każdą ekspozycję mogę przynieść do mnie, bo jest wbudowana na stałe. Więc szukam rozwiązania :D

Mendol: bierz D5000 - jak masz w sobie odkryć artystę to potrzebujesz do tego opcji w pełni manualnego sterowania funkcjami aparatu. D5000 to idealna lustrzanka amatorska. Wkręcisz się to sobie dokupisz obiektywy szerokokątne czy też długie lufy. Są kity z 18-55 VR - czyli ze stabilizacją obrazu dla automatyki.
Ja póki co nie mam czasu się nim pobawić i strzelam tylko komercyjne fotki (nie znaczy to, że ładne). Tak jak wyżej napisałem aparat ten ma funkcję kręcenia filmów HD - sprawdza się to przy naturalnym świetle - przy świetle jarzeniowym są problemy.
Mnóstwo fajnego osprzętu dorwiesz za grosze na allegro. Ja za dodatkowe 50zł sprowadziłem sobie ładowarkę samochodową, drugi akumulatorek i pilota (bardzo przydatne przy długim czasie ekspozycji - zastępuje klasyczny wężyk spustowy).
Wbudowana lampa jest całkiem zacna i daje nawet niezłe oświetlenie (wcześniej latałem z CANONEM 450D i nie było tak różowo).
Na megapiksele nawet nie patrz - to jest chwyt marketingowy dla idiotów.
Jeśli zdecydujesz się na statyw - za cholerę nie kupuj HAMA czy innego taniego badziewia. Lustrzanka jest za ciężka na te plastiki i precyzyjna regulacja zajmuje za dużo czasu. Wiem, bo mam i póki co cierpię wspomagając się śrubkami i kartonikami, aby mi głowica nie opadała.

Sony naprawdę odradzam. 3 lata się z hybrydą sony męczyłem w jednej z firm i to jest masakra jak sam chcesz sobie coś ustawić. Tym gównem nawet zdjęć ślubnych nie porobisz. Jeśli chcesz lustrzankę cyfrową to tylko Nikon i Canon.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2010, 22:55 
Cytuj  
roznica pomiedzy d3000 a d5000 to 800zl. d3000 miesci sie idealnie w budzecie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 lut 2010, 22:57 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Bierz lustrzanke. Hybrydy to nieporozumienie. Za 2k cudow nie ma, raczej najtansze modele ale w sumie spokojnie wystarczy. 10M pixeli to w ch i nie ma sensu pakowac wiecej (...).

Guzik prawda. Mam fuj S9600 (hybryda) i w typowych zastosowaniach + nauka sprawdza się bardzo dobrze. Co do ilości mpx na 10 i na 12 w corpach będzie widać pixele ;). Kupowanie lustrzanki, w celu zrobieni zdjęcia od czasu do czasu to imo mimo wszystko nieporozumienie. Chyba, że kupuje się aparat, żeby mieć lustro w takim przypadku jedyna sensowna odpowiedź to "kup jakąkolwiek lustrzankę"

Zaleta kompaktow jest prostota i male wymiary. Lustrzanki sa duze, ale oferuja mase mozliwosci plus pierdyliard obiektywow. Hybrydy nie maja ani jednej ani drugiej zalety. Ni pies ni wydra.:>


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2010, 22:59 
Cytuj  
Pomyśl o tym tak, że taki aparacik posłuży Ci 3-5 lat. Przy lustrzankach body to i tak grosze ;)
Sam zastanawiałem się pomiędzy D3000 i D5000 - po wielu przemyśleniach doszedłem do wniosku, iż warto poczekać 2 tygodnie i dopłacić do lepszego modelu. Absolutnie nie żałuję.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.