mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 4 mar 2010, 18:47 
Cytuj  
Witam.Możecie mi polecić jakieś konkrtniejsze głośniki ,wzmazniacz lub po prostu jeden zajebisty głośnik?
Głównie zalezy mi na głębi i DOBRYM basie a nie pierdolnięciem "jeb jeb jeb"

Cena:Nie myślałem ile bym na to chciał przeznaczyć,więc podawajcie porpozycje z cenami

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2010, 19:57 
Cytuj  
Okresl jednak cene bo jak mozna ci oferowac cos z przedzialu 100-100tys ?
Napisz tez jakimi dysponujesz zrodlami i czy to ma byc do muzyki tylko czy tez do filmow, jakim dysponujesz pomieszczeniem, no i DOBRY bas najczesciej = nienaturalne jeb jeb jeb.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 4 mar 2010, 21:17 
Cytuj  
Myśle,że ta do 2k bym mógł na to przeznaczyć,skupiałbym się na muzyce.
Żródła:itunes/320 kb /oryginalne płytki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 mar 2010, 23:52 
Cytuj  
Z nowych nic sensownego za tyle nie kupisz. Kup uzywke cd+wzmak tak do 1K. Poszukaj na forach co ciekawego ze starych serii mozna wyhaczyc. Za drugi tysiac poszukaj jakis uzywek Paradigma v3/v4, jak ma byc dobrze na basie. Nie oczekuj cudow jednak, z ta kwota musza byc kompromisy.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 00:05 
Cytuj  
Ja oglądałem wzmacniacz onkyo na allegro za 1199 + do tego JBL 2 głośniczki pod stereo za 1000. Więc nie wiem czy czegoś nie znajdzie nowego Tor. Musi sobie sam poszukać imo i poczytać. Ja bym był za tym, żebyś kupił właśnie taki zestawik, a za jakiś czas dokupił subwoofer. Są zwolennicy i przeciwnicy, ale osobiście uważam, że subwoofer daje radę świetnie przy słuchaniu muzyki i można go świetnie wyregulować sobie. Jak włączam Pink Floydów, to nie wyobrażam sobie nie słuchać tego walenia w perkę bez suba. Łupanki nie lubie, chociaż cenię sobie chillout w dośc szerokiej skali, od Future Sound of London po Sia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 00:57 
Cytuj  
Z suba to lepiej zrezygnowac i nastawic sie na zakup dobrej pary glosnikow, ale przy ograniczonych fundaszach to lepiej poszukac ladny z wygladu zestawik ampli/cd z glosnikami i subem.
Nie ma co wydawac ponad tysiac na ampli jesli zrodlem beda marne mp3 i do tego glosniki za tysiac, do tego bedzie idealny zestawik, ktore z wygladu i jakosci sa calkiem dobre.
Polecam ci przejsc sie po media marktach, saturnach, avansach i potem kupic to w necie ostaecznie jak nie bedzie promocji ciekawej.
Temat amplituner i glosniki zaczac mozna od kwoty 3 tysiace, a z dobrym subem do bez pieciu tysiecy nie ma co sie ruszac, no i pamietajmy o zrodle jakie ktos bedzie mial do tego zestawu.

Jest jeszcze jedna istotna sprawa, tanie glosniki ( takie do 2 tysiecy za pare ) maja tendencje do podbijania basu bo jak wiemy wiekszosc lubi jeb jeb jeb i wtedy twierdzi ze glosniki sa swietne.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 349
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 09:45 
Cytuj  
polecam Yamaszkę + jbl albo paradigmy - używanego ampli kupisz poniżej 1k . A wyższe modele mają lepsze przetworniki cyfrowe - ze słabszego sygnału mogą zrobić coś lepszego do posłuchania. Dlatego lepiej używany wyższy model niż nowy niższy.
Co do sub-a to taniego nie kupuj - będzie tylko łup łup bez sensu - tak od 2k w górę zaczynają się sensowne, na których stereo idzie ładnie. Od razu napiszę , że testowałem - podłączaliśmy do zestawu 4 różne suby (takie z zestawów do kina domowego do 2k) i b&w 600 - tylko ten ostatni grał, reszta wydawała dziwne odgłosy.
Sub w stereo się też sprawdza, ale odpowiednio ustawiony (dostrojony do kolumn i pomieszczenia i podpięty na wyjście pre frontów) wtedy uzupełnia nam niskie pasmo kolumn.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 09:53 
Cytuj  
Dokładnie, teraz subka można dostroić do basu na frontach, dla każdego coś miłego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 09:56 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Ja oglądałem wzmacniacz onkyo na allegro za 1199 + do tego JBL 2 głośniczki pod stereo za 1000. Więc nie wiem czy czegoś nie znajdzie nowego Tor.

Wzmak pewnie da rade, ale glosniki nowe za 1K to slabe sa. Takie sa fakty. A gdzie CD jeszcze? Chcial sluchac z oryginalnych plyt przeciez. Co do suba to w systemie stereo potrzebny jest jak piate kolo u wozu. Dobre glosniki nie potrzebuja suba, a dobry sub stereo to koszt 2k za uzywke (Velodyne np.), wiec lepiej dolozyc do kolumn. Chyba, ze ktos lubi jak schodzi nisko, a czy sie spoznia w stosunku do reszty sprzetu i czy bas jest zwarty/szybki mu bez roznicy. Tu mowimy o budzecie 2k na calosc.
I jesli JBL to seria L. Seria E to badziew, mialem okazje tego posluchac w wersji E60 i E80.
edit: Kolega nie napisal tez jaki pokoj. Jak do 16-17m2 to niech lyka podstawkowe.
edit2: I zadnego ampli. Do muzyki TYLKO wzmacniacz.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 349
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 10:09 
Cytuj  
wzmacniacz do Itunsów może nie dać oczekiwanego efektu - przydatny robi się DAC a to znowu dodatkowy wydatek. Jeżeli to ma być mydło i powidło do kompa i muzyki to ampli z możliwością pracy direct (przy stereo z cd) to moim zdaniem rozsądna propozycja.
Jeżeli idziemy w kierunku wzmacniacza to może od razu lampowy słuchawkowy i jakieś sensowne słuchawki - w tej kwocie w sam raz ;)


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 10:55 
Cytuj  
Sirian napisał(a):
polecam Yamaszkę + jbl albo paradigmy - używanego ampli kupisz poniżej 1k . A wyższe modele mają lepsze przetworniki cyfrowe - ze słabszego sygnału mogą zrobić coś lepszego do posłuchania. Dlatego lepiej używany wyższy model niż nowy niższy.
Co do sub-a to taniego nie kupuj - będzie tylko łup łup bez sensu - tak od 2k w górę zaczynają się sensowne, na których stereo idzie ładnie. Od razu napiszę , że testowałem - podłączaliśmy do zestawu 4 różne suby (takie z zestawów do kina domowego do 2k) i b&w 600 - tylko ten ostatni grał, reszta wydawała dziwne odgłosy.
Sub w stereo się też sprawdza, ale odpowiednio ustawiony (dostrojony do kolumn i pomieszczenia i podpięty na wyjście pre frontów) wtedy uzupełnia nam niskie pasmo kolumn.


B&W to B&W, nawet stary zakurozny sprzet tej marki gra genialnie:<.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 11:12 
Cytuj  
Bez watpienia bowersy to swietny sprzet, ale brzmienie nie kazdemu musi pasowac. Ja sie wstepnie przymierzam do upgrajdu stereo w tym roku, model B&W684 jest jednym z faworytow. Swienty design. :>
Obrazek


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 349
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 11:41 
Cytuj  
to ja się pochwalę swoimi :D
Obrazek


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 11:56 
Cytuj  
Brdzo fajne monitorki. 705 o ile sie nie myle. W sumie juz ocieranie sie o highend. :>


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.