mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1311 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 66  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 26 lut 2016, 09:13 
Cytuj  
http://www.pcworld.com/article/3036760/ ... tx-12.html

Obrazek


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 lut 2016, 08:06 
Cytuj  
Ravushimo napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Chcesz to sobie przejrzyj listę najlepszych gier wszechczasów i zarzuć tytułami które miały w momencie premiery super grafikę - ciekawe czy znajdziesz chociaż jeden.

Zarzuc mi ta lista na ktora patrzysz bo jest tego troche, a moge sie zalozyc ze znajde ich przynajmniej kilka... no chyba ze mowisz o liscie wszechczasow na Wiiiiiiii =)

No ale popatrzmy na PC wg MC:
Obrazek

W momencie premiery jakiejs super grafy nie mialo w zasadzie tylko BG2 (chociaz i tu sie mozna klocic, bo art style bylo swietne) i Orange Box (HL2 ep1/2, TF2, Portal) to byl tylko lekko upniety silnik z HL2, wiec juz troche do tylu. No i Portal 2, chodz osobiscie uwazam ze Source po tylu latach wciaz wygladal bardzo dobrze.

Patrzac na wszystkie platformy masz 3x GTA5 i 2x GTA4 i jedna z moich najulubienszych gier ever Soul Calibur na Dreamcasta... gra miazdzyla grafika jak dla mnie w tym czasie.


żadna ravushimo, ja widzę tu listę gier które wpisały się na tą listę z powodu nieprzeciętnego gameplayu a nie super wybajerzonej grafiki.
Tak jak pisałem poprzednio a co widać nie dociera do rozumków wschodnio-europejskiej gawiedzi - gameplay zawsze > oprawa graficzna. Oprawa graficzna to dodatek będący na którymś tam z koleji miejscu pod względem priorytetów graczy i to wszystkich.
Do tej pory ludziska masowo grają w WoW-a który ponad dekadę temu wyglądał mocno średnio. A odpuścili sobie inne tytuły wygglądające już wtedy o niebo lepiej. Bo gameplay.
Do tej pory ludziska grają w CS sprzed dwóch dekad a wybajerzone graficznie crysisy każdy przeszedł jeden raz i zapomniał.

Nigdy nie napisałem, że grafika jest nie ważna. Pisałem, że nie jest najważniejsza i nigdy nie była. Priorytetem zawsze był i zostanie gameplay.
Dyskusje z tczewiakiem czy zabolkiem nie mają żadnego sensu - ograniczone tępe rozumki o żałośnie niskiej samoocenie, zatrzymane na etapie porównywania się e-penisami bo "mam więcej piksli i więcej fps". Do tego w dobie gdy oprawa graficzna osiągnęła taki poziom że, aby zauważyć różnicę potrzebny jest specjalistyczny sprzęt pomiarowy. Bo sorry ale nie są to czasy atari/spectrum gdzie różnice były dużo bardziej znaczące. Nie są to czasy pierwszych PC gdy rewolucję graficzną przechodziło się co 2 lata.
Od dobrych kilku lat mamy powolną ewolucję - na serio trzeba być totalną gimbazą by wciąż podniecać się nowym prockiem/grafą i liczyć piksele.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 27 lut 2016, 17:18 
Cytuj  
Jak nie pamiętasz co pisałes to masz cytat w moim poście.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2016, 15:27 
Cytuj  
Marek nie nasza wina, że 95% forum uważa się cię za debila i to mocno ograniczonego jeśli chodzi o pojmowanie czegokolwiek. Jak cię nie stać na nowy sprzęt to może na siepomaga Ci jakąś kampanie założymy? Chłopaki na pewno się dorzucą.

Mówiąc o tym specjalistym sprzęcie pomiarowym masz na myśli ludzkie oko czy kurwa co?Do oceniania oprawy się żadne sprzętu kurwa nie używa poza monitorem i okiem. Do mierzenia fps owszem.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2016, 22:57 
Cytuj  
https://youtu.be/z0tUJUx3Ds4?t=1m36s

Zobaczcie jak biednie generowany jest cień na konsolach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2016, 23:28 
Cytuj  
Po prostu jest przestawiona opcja z high na medium albo low, żeby jako tako to chodziło. Wiadomo, że graficznie trzeba pójść na kompromis, może kiedyś by mi to przeszkadzało tak samo jak Tobie ale im człowiek starszy tym mniej zwraca na takie rzeczy uwagę i skupia się na grze.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 lut 2016, 00:10 
Cytuj  
To na konsolach można przestawić ustalenia?

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 29 lut 2016, 00:14 
Cytuj  
Minute później na tym filmiku tak źle to nie wygląda.
https://youtu.be/z0tUJUx3Ds4?t=2m52s

Zresztą nie łapie po co wklejać takie porównania, skoro to co pokazują było oczywiste dla wszystkich rozgarniętych ludzi jeszcze przed premierą tej generacji. Sobtainer witamy w 2012, opowiesz nam gdzie byłeś ostatnie 4 lata? :roll:

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 lut 2016, 00:39 
Cytuj  
Chodzi mi dokładnie o tą scenę którą wkleilem. Nie po to wkleilem dokładnie ten czas :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 lut 2016, 08:49 
Cytuj  
ravushimo - tłumaczę, mam nadzieję, że po raz ostatni: te gry wpisały się na tą listę nie z powodu oprawy audiowizualnej. Było w tamtym czasie wiele gier o niebo ładniejszych i tyle.

Serio nie warto ograniczać się jedynie do PC. Serio nie warto bawić się w liczenie pixli czy fpsów. Serio przeważająca większość graczy bawi się świetnie na konsolach nie ograniczając się do 3 tytułów rocznie jak przzeciętny PC-towiec tczewiakowiec. To nie przypadek, że zdecydowana wiekszość tytułów znacznie lepiej sprzedaje się na konsolach niż na PC mimo gorszej grafiki mimo "wyższej" ceny.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 lut 2016, 08:57 
Cytuj  
3 tytuły rocznie na PC? Chyba kwartalnie i to samych topowych.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 lut 2016, 09:45 
Cytuj  
slowa torbisia. Ja tam nawet 3 nie kupuje.

Takz ciekawosci jakie tytuly AAA kupilesw momencie premiery w tamtym roku?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 lut 2016, 10:36 
Cytuj  
Marek ale kiedy do twojej łepetyny trafi, że np przeciętny gracz PC kupuje więcej gier niż przeciętny konsolowiec bo po prostu jest ich więcej w sensie więcej gier ma premierę? Na PS4 i X0 biblioteka gier jest po prostu o wiele mniejsza i jak się pojawi cokolwiek to ludzie się rzucają jak szczerbaty na suchary. Dodatkowo na PC mamy moby,fpsy i inne gierki w które online grał łącznie spokojnie kilka milionów osób dziennie na raz.

Dodatkowo zrozum, że wiele gier multiplatformowych na PC sprzedaj się tak samo o ile nie lepiej niż na PC. Po prostu serwisy typu vgchartz i podobne nie podają informacji o cyfrowej dystrybucji a tak sprzedaje się większość gier na PC dzisiaj. Na dodatek są to głównie informacje z największych sklepów u hamburgerów.

I tak np jak SuperData podaje, że na PC sprzedąło się po pierwszym tygodniu jakieś 1,5kk F4, to znaczy, że rzeczywiście się sprzedało a nie poszło do sklepów na pułki. Podobnie było z BF 3 np. na PC sprzedało się według VHchartz 800k sztuk bodajże ale EA powiedziało, że na PC sprzedaż bfa to blisko 75% i nagle z 800k robi się 2kk czyli w sumie tak samo jak na konsolach. Nie wiem jak ze sprzedażą DLC bo tylko kilka % ludzi z tych co kupiło gra w bfa ale to nadal jakaś kasa.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 29 lut 2016, 11:16 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Marek ale kiedy do twojej łepetyny trafi....


Cytuj:
Mark24 - Napisane: 25 kwi 2010 08:47

No Icrom jak się upraszcza dosyć dobry sequel tylko z tego powodu, że gra wychodzi też na konsolę i z poważnej i hardcorowej strategii robi się popierdułkę to jak nie tu hatować.
Podobnie jest z PS3 - przeciętny exclusive wygląda kilka razy lepiej niż przeciętna multiplatforma.

lista gier która będzie omijała PC - z każdym rokiem będzie się zwiększać. Słaba sprzedaż -> brak opłacalności -> rezygnacja z wersji PC. Wystarczy zobaczyć jak sprzedał się stricte PC-towy FPS MW2:
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=49165

...wersja na komputery osobiste stanowiła zaledwie 3% sprzedanych egzemplarzy.

jesteś pewien, że MW3 wyjdzie na PC-ty? Bo ja kutasa bym sobie nie dał uciąć ;)


no w samym tym topiku juz 6 lat sie bawicie

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 lut 2016, 12:49 
Cytuj  
Marek ma rację. Kupuję 3 tytuły rocznie.
Na PS4.
Bo więcej nie ma :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 lut 2016, 12:54 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Marek ma rację. Kupuję 3 tytuły rocznie.
Na PS4.
Bo więcej nie ma :D


dodalem tczewiaka do friendow na PSN i jeszcze sie od listopada zeszlego roku nie logował ciul jeden :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 lut 2016, 13:01 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
tczewiak napisał(a):
Marek ma rację. Kupuję 3 tytuły rocznie.
Na PS4.
Bo więcej nie ma :D


dodalem tczewiaka do friendow na PSN i jeszcze sie od listopada zeszlego roku nie logował ciul jeden :)

Jak nie? Miesiąc temu grałem z 5h!


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 mar 2016, 19:59 
Cytuj  
a ile tytułów kupiłeś na PC tczewiak? Chodzi o tytuły AAA zakupione mniej więcej w czasie premiery. Isengrim nie chciał się pochwalić, może Ty zechcesz?

Sorry, ale PC-towcy kupują znacznie mniej gier niż konsolowcy i trzeba się z tym pogodzić. Nie chce mi się szukać (forum vgchartz -czytane w tym tygodniu ale na smartphonie więc nie mam tego w historii) ale ~200mln PC-towców zarejestrowanych na Steam robi roczny obrót w okolicy 6-8mld USD. 30-40mln konsolowców kupuje w ciągu roku gry za 20-30mld. A to dopiero start generacji - co roku przybywa ~20mln potencjalnych klientów.
I tu leży pies pogrzebany. Zamiast płakać, jakie to firmy chujowe, bo traktują PC po macoszemu zacznijcie na tych swoich uber rigach grać i kupować tytuły premierowe w pełnej cenie.

Zresztą obserwując ostatnie działania microsoftu, trend może się odwrócić. Jak Forza wyjdzie na PC (to jedyna gra która mnie interesuje na Xboxie) to złożę sobie "riga". Może trochę niewygodnie, ale posiadanie konsoli od microsoftu całkowicie straciło dla mnie sens.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2016, 20:11 
Cytuj  
Około 10.
Chyba, że jako aaa liczysz gry dla głupków... znaczy się konsolowców - jakieś cody, fify i inne chujstwa to nie kupiłem żadnej :D
Konsola to sprzęt dla biedaków po prostu. Pogódź się z tym marek.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 mar 2016, 20:25 
Cytuj  
biorac pod uwage, ze gry na ps4 kosztuja jakies 290zl i sprzedaja sie calkiem niezle, to nie wiem czy to taki sprzet dla biedakow.
na pc co chwile widac, ze kazde 10zl sie liczy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1311 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 66  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.