mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 sie 2010, 15:55 
Cytuj  
hmm.. podłączyłem tego netgear-a i dzieją się generalnie cyrki. Netgear działa cały czas i nie gubi połączenia. Za to pomiędzy komputerem stacjonarnym (też dopiero odpaliłem bo dotarł nowy monitor) a routerem rozłącza mnie na dosłownie sekundę co ~20s.
Co to może być za cholera? Coś przechodzi w styl oszczędzania energii etc? Sprawdzałem ustawienia na routerze i wszystko jest OK - windows co prawda po uruchomieniu kompa naściągał sobie trochę updatów, więc może to one coś brużdżą. Spotkał się ktoś z czymś takim?

Dodatkowo jak uruchomię torrenta i dam jakiś mikry up na 10kB/s to mnie nie rozłącza...

Stary router chodzi jak złoto więc kwestia ustawień. Sprawa generalnie do zamknięcia.

Próbowałem kompa podłączyć kablem i mam unidentified network - sposób z laptopa (uninstall i install karty sieciowej) nie działa. Pooma możesz napisać co Tobie konkretnie pomogło, bo próbując się tego pozbyć na lapku spędziłem ze 3h przeglądając net i wypróbowując z 10-15 sposobów...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 sie 2010, 12:41 
Cytuj  
O kuźwa przysiadłem i poradziłem sobie z Unidentified Network na kompie stacjonarnym. OMG jakie to upierdliwe... za każdym razem działa inne rozwiązanie których jest ze sto :/

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 22 sie 2010, 20:37 
Cytuj  
To unidentified network wnerwia strasznie, co ciekawe problemu nie mialem raz po formacie, ale gdy po jakims czasie przyszla pora na kolejny to problem powrocil.

Teraz jak jestem w domu to uzywam tutaj neostrady z liveboxem (D:) i ogolnie radze sobie tak, ze jak wlaczam kompa to podlaczone mam zarowno ethernet jak i dongla wi-fi. System po wlaczeniu laczy sie bez problemu bezprzewodowo, wtedy wyciagam dongla z usb i normalnie dziala net przez ethernet. Niestety rozwiazanie jak widac tylko dla neo :P

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 sie 2010, 20:53 
Cytuj  
sprawdź ten sposób co mi zadziałał. W konfiguracji karty sieciowej wejdź w advanced, znajdź network address i zmień go z not present na jakiś dowolny (wpisz hexadecymalnie dowolny adres).
Sam microsoft nie potrafi poradzić sobie z tym problemem od czasów bodajże XP, a od czasów Visty naprawdę jest to mega upierdliwe, bo unidentified network potrafi się zrobić samo z niczego. Jednego dnia wszystko jest OK, następnego masz Unidentified Network i dupa zbita - przeszukujesz net z miliardem rozwiązań, od grzebania w firewallach i antywirach poprzez updatowanie/downgradowanie sterów karty sieciowej/routera do grzebania w plikach systemowych etc.

****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2010, 17:49 
Cytuj  
Podciągne pytanie pod temat.

Poszukuję router z wbudowanym modemem, ktory poradzi sobie z Orange Freedom(to samo co Neostrada, tylko nazwa ladniejsza) - bodaj technologia ADSL, nie jestem pewien czy aneks A czy B?. Do dzis korzystałem z Liveboxa, ale gnojca TP nasłał na mnie bez uprzedzenia windykacje, która chce bagatela 500zł za to gówno jeśli im nie oddam, więc pora kupić coś sensownego.

Interesuje mnie koszt max 200zł, nie musi mieć specjalnych wodotrysków, chodz jakieś inteligentne rozdzielanie pakietów by się przydało(nie jest to must have - na liveboxie radzilem sobie netlimiterem2pro), podpięte mają być pod niego 2 PCty na wi-fi(obydwa w obrębie do 15metrów od routera), i co najważniejsze - ma troche służyć, więc jakas konkret firma i jakość by się przydała.

**

Posty: 451
Dołączył(a): 7.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 08:07 
Cytuj  
Polecałabym jakiś starszy LINKSYS WAG (te nowe z wewnętrzną anteną jakoś mnie nie przekonują) i wrzucić mu soft Tomato... Cud, miód i rodzynki!


_________________
Obrazek
Cytuj:
Mendol: zostalem wyruchany na maxa przez Microsoft

Cytuj:
Sathorn: U mnie role gowna odgrywa wielkosc ekranu

*

Posty: 94
Dołączył(a): 6.04.2010
Offline
PostNapisane: 18 paź 2010, 12:51 
Cytuj  
Swego czasu w innym temacie polecałem Linksys WAG200G - wycofuje sie z tego.
Jak ktos ma dobre parametry linii jesli np. chodzi o Neostrade to jak najbardziej ale jesli chcecie brać większe prędkości i parametry sa na granicy to odradzam, zrywanie połączenia i inne problemy gwarantowane.
Technicy z tepsy u mnie mówili w tamtym roku żeby sie nie pakować w więcej niz 2mb, wziąłem 6mb i niestety na tym linksys zaczęły sie pojawiać problemy, brak synchronizacji co jakis czas (2-3x dziennie), teraz wzialem 10mb to juz w ogole (infolina twierdzila ze bedzie dzialac) nie dalo sie korzystać z neta.
Poczytałem fora i na słabe linie wiele osób polecało TP-Link TD-W8960N - kupiłem tydzień temu i net chodzi jak żyleta. Przy okazji znalazłem wiele wypowiedzi ze Linksys własnie na słabe parametry sie nie nadaje. Z tym TP-linkiem to i 20mb sprobuje i wydaje mi sie ze bedzie chodzic, 5zł roznicy tylko miedzy 10mb a 20.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 lis 2010, 15:33 
Cytuj  
Poradźcie jaki router wifi sobie kupić? Nie znam się na tym kompletnie, a rozstaw cen jest ogromny. Będę podłączał 2 kompy na stałe, w najgorszym wypadku 4 bedą musiały pracować, w tym jeden na kablu.

Chcę coś kupić w rozsądnej cenie, ale nie jakieś badziewie. Można kupić router za 70 zł, a można i za 270 (a można i za 700;-). Co wybrać? Macie jakieś typy?

A, pewnie ważne są odległości. No to niewielkie w zasadzie. Po prostej góra 20 metrów, przy jakiś ścianach po drodze, ale takie wymagania to spełnia chyba każdy shit.


_________________
Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 2 lis 2010, 15:48 
Cytuj  
Linksys, Netgear albo Tplink
Dobre linksysy na wifi zaczynają sie z tego co wiem od routerów z wyższej półki (czytaj drogich), więc odpada.
Ja mam router tp-link WR1034ND i moim zdaniem dość tani (200+ zł) i naprawdę dobry router.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 2 lis 2010, 18:07 
Cytuj  
edit: heh :D


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.


Ostatnio edytowano 2 lis 2010, 20:19 przez Niah, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 346
Dołączył(a): 12.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 lis 2010, 19:39 
Cytuj  
Linksys startuje z jakąs lekką promcją świąteczną z EA jak ktos jest zaintersowany może taniej nowego nfs zgarnąć http://najlepszeroutery.pl/

*

Posty: 94
Dołączył(a): 6.04.2010
Offline
PostNapisane: 2 lis 2010, 21:57 
Cytuj  
Pisalem wczesniej TP-Link TD-W8960N - 2 anteny, można wymienić na inne w razie potrzeby.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 2 lis 2010, 22:04 
Cytuj  
Ze znajomymi kupiliśmy niedawno TP-Link TL-WR741N i zdaje egzamin - 6 osób podłączonych na stałe przez wifi i działa ok.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 lis 2010, 23:32 
Cytuj  
Hehe, obawiałem się tego że wszyscy zaproponują linksys, a to jedna z niewielu marek jakich nie mam w hurtowni ;]

Fail.

A moze coś z tych:
Netgear, Linksys, D-Link, Edimax, MikroTik, OvisLink, Zyxel ?

Jest jeszcze kilka marek, ale o tamtych to w ogóle nic nie słyszałem nigdy


O tym ktoś coś może powiedzieć?
LINKSYS WRT120N-EE Wireless Router N 4xLAN 150Mbit


_________________
Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 2 lis 2010, 23:43 
Cytuj  
Linksys - nie znajdziesz do 200zł dobry router z wifi
Dlink - nie warto
Netgear - warto kupić, z tego co nie dawno sprawdzałem to ten model Netgear WNR2000 najlepiej wziąć
Tplink - do 200zł najlepszy wybór


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 3 lis 2010, 08:07 
Cytuj  
Dobra, to kupuję netgeara.

mam dwie opcje:
NETGEAR [ JWNR2000 ] Router Wireless-N 300Mbps [ 4x LAN ] za 111zł netto

albo

NETGEAR [ WNR2000 ] Wireless Router with 4x 10/100Mbps Switch [ with WPS ] Draft 802.11n za 141 zł netto

Czy różnica pomiędzy nimi jest taka, że drugi obsługuje szyfrowanie WPS, a pierwszy nie?


Własnie skojarzyłem, że kiedys miałem do laptopa kupioną kartę sieciową wifi na pcmcia tego Netgeara i działała jak gówno ostatnie.

W ogóle czemu jest tak, ze jeden router jest lepszy a drugi gorszy?


_________________
Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 3 lis 2010, 09:03 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Czy różnica pomiędzy nimi jest taka, że drugi obsługuje szyfrowanie WPS, a pierwszy nie?


WNR2000 jest bez modemu
Co do tych modeli to one anteny mają schowane, może lepiej wygląda i netgear to dobra firma, ale ja wole mieć je na zewn., gdyż daje to lepsze osiągi + możliwość wymiany

Zychoo napisał(a):
Własnie skojarzyłem, że kiedys miałem do laptopa kupioną kartę sieciową wifi na pcmcia tego Netgeara i działała jak gówno ostatnie.


karta sieciowa ważna rzecz, koszt (bardzo) dobrej karty sieciowej to prawie koszt routera :wink: (ja mam tplink tl-wn821n na usb za 80zł)


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 3 lis 2010, 15:05 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Zychoo napisał(a):
Czy różnica pomiędzy nimi jest taka, że drugi obsługuje szyfrowanie WPS, a pierwszy nie?


WNR2000 jest bez modemu

Czyli jest tańszy bo nie ma czegoś co ten drugi ma?
Trochę nie kumam ;-)
Chyba w końcu pojadę do EURO i kupie sobie TPlinka.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 3 lis 2010, 21:07 
Cytuj  
No i tak zrobiłem. Kupiłem najprostszego TPlinka za 70zł i dziala WiFi bardzo dobrze.

Natomiast mam jeden fail. po zmianie routera mam dwa następujące problemy:

1. Assasins Creed 2 nie może połączyc się z serwerem i zgrać sejwów na serwer.
2. Nie chce się zupdatować LOTRO. W ogóle nie łączy się z serwerem update.
Czy to może być związane ze zmianą routera i w ogóle WTF.


_________________
Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 3 lis 2010, 22:25 
Cytuj  
Masz świadomość, że tamte netgeary pracowały w N, a ten tp-link w G? No i przy okazji, brak QoS.
W poprzednim routerze musiałeś jakieś porty pootwierać? CHYBA problemy z natem możemy pominąć (tylko inny router).


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.