mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188 ... 239  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 10 cze 2016, 00:44 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=-Ln4WPKXhAI&feature=youtu.be&t=6m50s

chuj nie next gen, dropy w 1080p do 50 fps kurwa, ladne dymanie ludzi na tych recenzjach, gdzie te milion fpsow z pclaba?


pclab + obiektywna recenzja grafiki od nv w jednym zdaniu :lol: To żeś się obudził

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 10 cze 2016, 08:05 
Cytuj  
sula napisał(a):
tczewiak napisał(a):
no ja bardziej w 1080 sli docelowo

Przypadkiem w DX12/Vulkanie to nie developerzy będą musieli implementować (prawie)całość związaną z SLI robiąc także to co do tej pory załatwiały drivery?

Biorąc pod uwagę jak szybko niby mają GPU ewoluować w następnych 2 latach to jakoś mi się nie widzi, żeby dużo firm chciało kasę w to pakować.



Co do multi gpu to rozwiązanie używane do teraz (AFR) wciąż będzie dostępne i wciąż będzie do dupy. Cały bajer polega na wprowadzenia GPU multi adapter czy jak tam to się zwie. Dzięki temu w API graficznym będziesz widział każde GPU jako osobne urządzenie: device0, device1 itp... Nawet integre będziesz mógł w ten sposób wykorzystać jako dodatkowy akcelerator.

Jeśli silnik będzie odpowiednio napisany i wystarczająco skomplikowany to nie widzę przeszkód żeby poszczególne zadania delegować do różnych GPU. Oczywiście nie będzie to też takie trywialne bo jest jeszcze kwestia transferu danych, także trzeba będzie odpowiednio korzystać z dostępnych zasobów.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 cze 2016, 10:55 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Bez sensu. Ja Ci powiem na swoim przykładzie. I7920 na 4ghz zmieniłem na 6700k i w sumie zyskałem może 10% a w grach i tak tego nie zobaczyłem. Syntetyczne testy jak najbardziej do góry ale multimedia GPU słabo.

Wymieniłem tylko że względu na USB 3.0, sata 3 i na to że miałem głośną jednostkę pradozerna starej daty. Kupiłem tego kompa na premierę i7.

Jeżeli masz USB 3, sata 3 to szkoda kasy.


Sobek to nie jest realne aby i7-920 było o 10% wolniejsze od 6700k. ten procek ma kurde 8 lat i sorry ale rdzeń do rdzenia to Skylake ma te 30-40% więcej wydajności. Sprawdzaj w miejscach CPU heavy a nie gpu heavy bo tam to fak 10% max będzie albo nic.
http://pclab.pl/art65154-29.html
http://www.purepc.pl/procesory/test_pro ... ?page=0,39

Odpal sobie GTA V na 920 albo Watch Dogs które robi użytek z dodatkowej mocy obliczeniowej. Oczywiście w takim wieśku to zapewne grafa nie domaga a nie procek. Wystarczy odpalić msi afterburnera i task menagera i zobaczyć co się nudzi a co niedomaga.

Ten filmik z wieśka z tym kolesiem to jakaś porażka. Nawet nie jest w stanie sprawdzić co jest bottleneckiem. Jakiego on ma proca w ogóle?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 cze 2016, 11:13 
Cytuj  
i5 2500k


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 cze 2016, 11:21 
Cytuj  
Spoko jakbym miał płytę do OC to bym pewnie kupił używkę i kręcił aczkolwiek z używkami 2500k jest różnie... No i jednak 2500k też trochę leciwe.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 cze 2016, 11:27 
Cytuj  
Testowałem, nawet tutaj wklejałem posty. Nie chcę mi się tego szukać na nowo. W grach generalnie różnice był w okolicach 10%. Tak jak pisałem, w testach syntetycznych przy obrabianiu filmów, cinebenchmark, sisoft sandra - tam był kop. W grach go nie było znacząco.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 cze 2016, 12:08 
Cytuj  
Zrobiłem małe odświeżenie kompa, wymieniłem budę, zasilacz, chłodzenie wszystko od silentiumpc, jeszcze wymieniłem ram na więcej, zostałem przy i5-4570, grafa budżetowa nv950.
W całej budzie mam wyłączone wiatraki dodatkowe, kręci się tylko na chłodzeniu cpu i w zasilaczu, który dałem do góry nogami żeby odciągał powietrze z budy co daje fajną cyrkulacje, efekt taki że wiatrak w zasilaczu załącza się tylko w grach ale i tak bezgłośnie chodzi.
Test na bf4 ultra 1080p daje mi średnie 55fps ( 43-76fps ), temperatura cpu ~44, gpu ~46, zasilacz nadal na bezgłośnych obrotach.

Polecam ich produkty, jest to solidna chińszczyzna nie tylko na budżetowce.
http://www.x-kom.pl/p/308095-zasilacz-k ... -gold.html
http://www.x-kom.pl/p/299808-obudowa-at ... black.html
http://www.x-kom.pl/p/259244-chlodzenie ... e1425.html


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 10 cze 2016, 12:24 
Cytuj  
Nvidia na facebooku zrobiłą konkurs z 1080 i 1070. Czytam regulamin a tam: druga nagroda Geforce 1070 Founder Edition o wartości 2999zł...

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 cze 2016, 12:44 
Cytuj  
Może się jebnęli? Ciekawe czy dali większą kwotę a potem trzeba większy podatek odprowadzić ;). Zakładam, że podatek oni pokrywają:P.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 cze 2016, 12:54 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Nvidia na facebooku zrobiłą konkurs z 1080 i 1070. Czytam regulamin a tam: druga nagroda Geforce 1070 Founder Edition o wartości 2999zł...

Bo to founders edition.
+100€/500zł w stosunku do wersji normalnej.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 10 cze 2016, 13:47 
Cytuj  
Nie da się ukryć z NV przegięło z wyceną nowej serii.

Co do NV vs AMD to czerwoni planują robić małe chipy i sądzę że nawet VEGA będzie mniejsza niż topowe Pascale i odpowiednio tańsze. Doszły mnie nawet słuchy że czerwoni planują coś w stylu stackowalnych GPU na jednym PCB. Mutli gpu wraca do łask.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 cze 2016, 14:11 
Cytuj  
Tak, amd ma zawsze świetne plany, oby tym razem wrócili do walki o rynek bo kolejny rok pod kreską może różnie się zakończyć.
Mają w planie tworzenie kart z mullti core, niby ma to być stary pomysł jaki wprowadzili ownując intela w cpu dawno dawno temu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 10 cze 2016, 14:40 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Doszły mnie nawet słuchy że czerwoni planują coś w stylu stackowalnych GPU na jednym PCB. Mutli gpu wraca do łask.

To ma być kilka małych GPU połączonych interposerem w jedno fizyczne GPU i system/drivery będą to widziały jako jedno. No, ale to dopiero w 2018 jeżeli nie będzie obsuwy.

**

Posty: 490
Dołączył(a): 12.03.2006
Offline
PostNapisane: 14 cze 2016, 13:11 
Cytuj  
Sklepy zaczynają dostosowywac ceny poprzedniej serii do nowych realiow, gtx980 w xkomie za 1799.


_________________
WoW - retired ...?
AoC - failed
Aion - never even started

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2016, 16:45 
Cytuj  
O proszę, ładna cena.

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2016, 18:58 
Cytuj  
Złożyłem coś takiego;
https://www.morele.net/inventory/info/sc3LKv/


Planuje po premierze radeonów wybrać jakąs grafę do max 1500. Zależnie od cena/ jakość. 1070 jest dla mnie za drogie, z kolei 970/980 póki co trzymają stare ceny.

Mam SSD, mam klawiatury myszki monitor. Kupuje samą budę i bebechy. Komp do grania, streamowania, zabawy z unreal engine.


Nie sram hajsem. Temu płyta, czy ram to takie najciekawsze cena/jakość jakie znalazłem. Dysk HDD potrzebny bardziej jako solidny backup niż do normalnego użytku.

Pytanie czy takie ramy nie będą za słabe do tego proca? Czy może ten proc to w ogóle overkill, ale jak zainwestuje w niego to dłuuugo nie będę myślał o wymianie, a jakaś i5 może się okazać niewystarczająca, a późniejsza zmiana finansowo będzie nieopłacalna.

Nie wiem jak zmniejszyć koszt kompa dalej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2016, 22:14 
Cytuj  
Spoko, zestaw da rade. Niech tylko ktoś sie wypowie o zasilaczu.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2016, 23:04 
Cytuj  
Odpiszę Ci na swoim przykładzie.

RAM jest ok, ja mam wersję 2133 i mam na takcie 2400, w zupełności Ci to wystarczy.

Co do płyty głównej, no ja bym nie polecił Asusa. Ogólnie ostatnio wszystko co ta firma wypuszcza to badziewie jest. Dlaczego? no już Ci piszę.

Są cyrki z biosami, non stop są aktualizacje i co aktualizacja jest jakiś problem. Teraz np. potrafi mi nie zbotować SSD tylko się przełącza na zwykłe SATA 3 dysk i muszę to ręcznie robić. Bios na pewno zachowuje ustawienia, po prostu jakiś z dupy błąd jest teraz.

Kolejnym problemem był (zaznaczam że był) czarny obraz na monitorze. Okazało się, że mając 3 urządzenia podpięte pod GPU, płyta głupieje i myśli że obraz jest rzucany na GPU procka. Więc trzeba to wyłączyć w biosie i zaznaczyć opcję aby brał obraz z GPU na PCI-E.

To tyle ode mnie. 6700k sobie zakręcisz spokojnie na 4,5GHZ ale to nie ma sensu bo to tak zapierdala że nic Ci to nie da. Wszystko jest lodowate, żadnego przegrzewania nie ma. No i mega oszczędność energii.

Zasilacz masz z bestsellera co też coś oznacza, myślę że będzie spoko.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 18 cze 2016, 07:46 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Zasilacz masz z bestsellera co też coś oznacza, myślę że będzie spoko.

Dobry argument, bestseller to musi byc dobry! ;)
To jeden z najtanszych modularnych zasilaczy, a wiele osob kupuje bo moze pozniej na trzepaku mowic "A JA MAM MODULARNY ZASILACZ, HA!". Thermaltake ma dobre zasilacze, ale seria Smart to najnizsza polka jesli chodzi o jakosc komponentow (chociaz w sumie maja gorsze modele xD). Tak na szybko patrzac na ceny to troszke tansze sa na morele Corsaire z serii VS, tez nie jest to jakas najwyzsza polka, ale to sa juz stabilne zasilki, ale jesli celujesz w jakies mocniejsze karty albo oc to raczej tez odpusc. Dokladajac 20-30zl jest XFX TS, jedna z lepszych zasilek ponizej 300zl, do tego jest troszke krotszy od standardowych, wiec sam sobie kupilem wlasnie ten model do mojego itxa. ;]


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2016, 07:50 
Cytuj  
Zerknij na cashback https://toptechcashback.com/pl/pl/pages ... qualifying
co do zasilacza zerknij na silentiumpc bo to obecnie super zasilacze i modele za 200zł mają elementy jak konkurencja za ponad 300zł, stosują świetne kondensatory i efektywne tranzystory, http://www.x-kom.pl/p/308095-zasilacz-k ... -gold.html 280zł ta konstrukcja to corsair za 390zł.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188 ... 239  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.