mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 239  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 09:43 
Cytuj  
http://www.expertreviews.co.uk/amd/1405 ... e-i7-6950x

Oj oj, trzeba będzie się przesiąść. U nas 1800x za 2400zł~

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 09:58 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Mark24 napisał(a):
TobiAlex napisał(a):

Ale co film? Bo u mnie zapierdala aż miło :lol:


mi też zapierdalało, potem przestawiłem na 8k i przestało ;)


No mi w 8k 60fps zapierdala az milo. Nie wiedzialem ze mam tak dobry sprzet :lol:


Ta, mialem wowa odpalonego dlatego mi tak zamulało na 6700k ;P

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 11:01 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
http://www.expertreviews.co.uk/amd/1405707/amd-ryzen-review-the-amd-ryzen-7-1800x-rivals-the-1600-intel-core-i7-6950x

Oj oj, trzeba będzie się przesiąść. U nas 1800x za 2400zł~

Te, ale widziałeś Ty testy? W grach 1800X jest poniżej poziomu i5 za 1200zł, a w pro masz second hand xeony za śmieszne pieniądze.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 11:17 
Cytuj  
To uproszczenie. W grach jest na poziomie i5 w tych grach, które korzystają z mniejszej ilości rdzeni. W tych grach które korzystają z wiekszej ilości jest lepszy. Największym problemem Ryzena jest chyba to, że jest zrobiony z dwóch modółów po 4 rdzenie połączonych interposerem i to wydajność uwala. No i wypchniety za wcześnie jest jeszcze niedorobiony proc i płyty.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 11:30 
Cytuj  
No może kolejna generacja wypadnie lepiej. Obecna generacja to crap straszny.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 11:39 
Cytuj  
Ryzen jest dobrym kompromisem dla ludzi którzy potrzebują kompa do pracy i gier.
W grach wypada lepiej niż stare Xeony, w pracy wypada lepiej niż czterordzeniowe i5/i7 za 1500zł. Niestety pewnie takich ludzi aż tak dużo nie ma... Chyba jeszcze streamerą się taki procek przydaje?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 11:49 
Cytuj  
Możliwe. Aczkolwiek nadal od 5 lat aż takiego dupnięcia wydajność vs cena nie było dla typowego użytkownika komputera i gracza żeby inwestować w mowę procki. No chyba, że faktycznie ktoś siedzi na architekturze core2quad czy dual core

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 12:00 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Ryzen jest dobrym kompromisem dla ludzi którzy potrzebują kompa do pracy i gier.
W grach wypada lepiej niż stare Xeony, w pracy wypada lepiej niż czterordzeniowe i5/i7 za 1500zł. Niestety pewnie takich ludzi aż tak dużo nie ma... Chyba jeszcze streamerą się taki procek przydaje?

streamerom
I nie - OBS tak nieznacznie obciąża procka, że wymiana na ryzena na pewno nie pomoże. Teoretycznie może to być dobre rozwiązanie dla tych, którzy dużo filmiki renderują na jutubca, ale nadal... xeon. To jest średni procek do wszystkiego, ani dobrze nie pograsz (vs i5/i7) ani nie popracujesz (vs xeon).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 12:26 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Możliwe. Aczkolwiek nadal od 5 lat aż takiego dupnięcia wydajność vs cena nie było dla typowego użytkownika komputera i gracza żeby inwestować w mowę procki. No chyba, że faktycznie ktoś siedzi na architekturze core2quad czy dual core

No stety/niestety. Żeby było gorzej to nie zanosi się na szybką zmianę, gdyż schodzenie niżej w krzemie jest bardzo problematyczne i kosztowne. Inne materiały (grafen i inne) sprawiają dużo problemów w omawianym temacie i podobno typowych CPU/GPU na grafenie nie bedzie, tym bardziej szybko.

Na domiar złego, dwie główne technologie które miały obnizyć ceny nie zostały wprowadzone. Większe wafle zostały odłożone 'na kiedyś' ze względu na koszta wprowadzenia i zapaść rynku (w stosunku do przewidywań z przed lat), a technolgia EUV nie jest gotowa i nie wiadomo kiedy będzie gotowa, a miała koszty produkcji o 30% zbić.

Mały wzrost wydajności i drogo. Tak to się zanosi, że będzie jeszcze przez jakiś czas wyglądać.


Może to zmuszać piszących oprogramowanie do tego, żeby iść w "wiecej rdzeniuf" kiedy będzie potrzeba większej wydajności.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 13:19 
Cytuj  
Jeśli ktoś ma kompa do grania plus coś tam robi wymagającego to jednak i7-7700 teraz wymiata cenowo i konfiguracyjne, jeśli pracuje się na wymagającym sofcie to Ryzen kosi intela masakrycznie i daje dodatkowo otwarcie platformy AM4, intel w przyszłym roku ma mieć już nowy slot.

Mityczne wypasione używane xeony to jest alternatywa ale przesiadka na slot 2011 słabo wygląda, no i zakup takiego sprzętu używane nie wiem czy wielu satysfakcjonuje.

Ryzen zacznie zyskiwać z czasem jak aplikacje i gry zaczną lepiej sobie radzić z tymi cpu, przecież kuleje równomierne obciążanie wątków na rdzeniach, gry potrafią często mocno wykorzystać cztery wątki na dwóch rdzeniach, a reszta sobie odpoczywa i to często różne elementy danej gry mają takie zamulenia.
Czy to się polepszy nie wiem, zobaczymy.
Dlatego ryzen 4/8 może być ciekawy do gier i nadal dobry do appek.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 20:32 
Cytuj  
https://www.asus-promotion.com/pl/tac.html


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2017, 10:01 
Cytuj  
lol
strix 1080ti ma premierę w kwietniu, a zakupu trzeba dokonać do 31 marca...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 mar 2017, 10:15 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Pieszczoch napisał(a):
http://www.expertreviews.co.uk/amd/1405707/amd-ryzen-review-the-amd-ryzen-7-1800x-rivals-the-1600-intel-core-i7-6950x

Oj oj, trzeba będzie się przesiąść. U nas 1800x za 2400zł~

Te, ale widziałeś Ty testy? W grach 1800X jest poniżej poziomu i5 za 1200zł, a w pro masz second hand xeony za śmieszne pieniądze.


Tentego jestem fanem Intela, zwłaszcza od czasu jak wygrało z AMD na wojnie multicore/HT.
Jednak możliowści jakie prezentuje Ryzen dały mi lekki opad szczęki. Dorównali intelowi bez pełnego wsparcia ich technologii. Przypominają mi się czasy Intel Pentium IV vs Athlon.
Muszą teraz ruszyć dupska i będzie konkurencja, bo przez ostatnie lata AMD to był budget choice, gorszy pod wieloma względami. Może wreszcie ruszą z zwiększaniem buforu w prockach bo to tak na prawdę najbardziej kuleje w dniu dzisiejszym.
Pentium III z swoim 16kb cache zostało rozjebane Athlonami z 64kb. W 2000 roku okrojone Durony były zbliżone z PIII właśnie przez taki sam bufor. Później PIV wyskoczyło z 512kb gdzie Athlony XP wyskakiwały z tym samym za ~70% ceny intela.
Potem pojawiły się core2duo i core2quad w 2008 i od tego roku do 2015 miałem Q6600 z 6mb cache i był ziew na rynku, a jedyny powód przesiadki na inny procek wymuszał RAM (wtedy DDR2 to max 8gb).

Za to dzisiaj Razen może kopnąć w tyłek Intela i znowu się zacznie walka o rynek. AMD oferuje 16mb cache w przedziale cenowym Inteli co mają od 8-12mb cache. Taktowanie jest drugorzędną sprawą w dniu dzisiejszym.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2017, 10:35 
Cytuj  
Liczy się cała platforma i ceny jakie będą po pewnym czasie.

O ile możemy sobie porównywać jak to i7-7700K z zegarem na 5GHz śmiga to już nie liczymy że to na płycie za 700zł kiepsko bangla, że pamięci trzeba kupić solidniejsze, że chłodzenie kosztuje sporo, cyrkulacja w budzie szaleje przy tych temperaturach i koniec końców zestawik kosztuje swoje.
Jest to mimo wszystko niszowy rynek bo główna sprzedaż to i5 bez K jako uniwersalny domowy komp pod gry i użytkowy soft, serio większość ma gdzieś czy w battlefildzie ma 70fps czy 60fps.

Ryzen da się kręcić bez ekstremalnych wyników na płycie za 370zł i jeśli Ryzen5 4/8 65W będzie miał dobre wyniki w grach to będzie konkurencją dla i5 K głównie jako cena/wydajność/eko.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 12:22 
Cytuj  
Dobra mam niedzielny win. Wymieniłem wentylator w PSU i mnie nie zabił :D


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2017, 19:55 
Cytuj  
Dobrze wiedzieć że argument o braku optymalizacji Ryzen to nie bajki http://pclab.pl/news73524.html


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 971
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 mar 2017, 22:59 
Cytuj  
do tego:
https://youtu.be/RZS2XHcQdqA
http://www.eteknix.com/memory-speed-lar ... rformance/

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 31 mar 2017, 07:29 
Cytuj  
Nawet w stanie zaraz po premierze w grach / programach nie mających żadnych optymalizacji pod Ryzena i z pamięciami średnio szybkimi wydajność pojedynczego wątku w Ryzenie jest na poziomie Haswella do Broadwella w porywach. To przecież calkiem zajebiszcza wydajność przecież, a cena za rdzeń jednak sporo mniejsza.

Ogólnie o ile czegoś Intel nie wyciągnie z rękawa to końcówka 2017 i 2018 to będzie bardzo dobry rok dla Ryzena. Pamięć ma zacząć taniej od jesieni, płyty główne będą dopracowane, wszystkie procki 4 i 6 rdzeniowe będą na rynku, a nowa ulepszona rewizja/wersja Ryzenów ma też byc w 2018 bodajże.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2017, 08:06 
Cytuj  
AMD ma w zapasie w ryzenach to że bazowe zegary są niskie.
Kręcenie procesorów to wcale nie jest tak powszechna praktyka, więc zobaczymy wyniki ryzenów 5 z normalnymi i5, podejrzewam że tu będzie dobrze i troszeczkę taniej, w bonusie opcja możliwości kręcenia ryzena i tanie płyty, na których można kręcić bo nawet najtańsze za 350zł do tego się nadają.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 971
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2017, 09:05 
Cytuj  
http://www.techspot.com/review/1360-amd ... 0x-gaming/

a tu teścik z różnymi kartami nie tylko z 1080...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 239  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.