mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225 ... 239  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2017, 12:19 
Cytuj  
Coraz więcej plotek o tym, że będzie procek (procki?) Intela z zintegrowaną grafiką od AMD. Prawdopodobnie jedna(kilka?) wersji Kabylake do laptopów. Niektórzy wskazuja na Apple jako siłę sprawczą.


Ogólnie szykuje się kilka ciekawych rzeczy:

- Procek Intela z grafiką od AMD
- Vega od AMD
- Nowe procki od Intela
- APU od AMD
- HBM w końcu ma być szerzej używane.

Wysokie ceny RAMu i Flasha powstrzymują rozwój, bo tam też weszło trochę nowych technologii, ale producentów pamięci jest coraz mniej i wydaje się, ze są zgadani, żeby nie zwiększać produkcji za bardzo - co przy wysokim popycie ze strony Smartfonów i innych mobilnych rzeczy (choćby Dronów, itp) winduje ceny RAMu i Flasha odbijając się na rynku PC.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2017, 13:57 
Cytuj  
Wysokie ceny pamięci to wynik dużego zapotrzebowania ale i przechodzenia na nowe procesy co spowodowało lukę w dostawach, myślę że to w przyszłym roku się ustabilizuje i zapowiadane standardy cenowe w postaci 1TB SSD będzie normą jak teraz 256GB.
Nowe proce Intela w tym roku ale to kotlety, nowa linia technologiczna ma wypluć sample testowe w drugiej połowie 2018 roku.
Intele z wbudowanym gpu amd... ale po co mi to, ja wiem że to może być istotne w bieda lapkach i stacjach biurowych ale co więcej ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2017, 16:24 
Cytuj  
No własnie nie w bieda laptkach i komp. biorowych bo tam dalej będzie Intel z GPU Intela.
Intele z AMD to mają być najprawdopodbniej wydajne jednostki do MacBookPro i innych drogich laptopów, które mają mieć jednocześnie dość dużą wydajność i relatywnie niski pobór energii. Poza tym narazie to nie potwierdzone i ciekawostka.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2017, 16:35 
Cytuj  
Tylko żeby to jeszcze soft wykorzystywał, takie adobe nie potrafi kompletnie wykorzystać gpu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2017, 17:49 
Cytuj  
Tosiek Tosiek jak ty mało wiesz o świecie. Adobe to nie tylko Photoshop i Ilustrator. Nie licze masy pomniejszych programów ale i After Effect i Premiere wykorzystije GPU



Od wersji Adobe Premiere CS5, Adobe wprowadziło mechanizm Mercury Playback Engine, dzięki temu Adobe Premiere dodatkowo do pracy a właściwie renderowania wykorzystuje moc obliczeniową układów graficznych.


_________________
Turbot

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2017, 17:56 
Cytuj  
pieniek82 napisał(a):
Tosiek Tosiek jak ty mało wiesz o świecie. Adobe to nie tylko Photoshop i Ilustrator. Nie licze masy pomniejszych programów ale i After Effect i Premiere wykorzystije GPU



Od wersji Adobe Premiere CS5, Adobe wprowadziło mechanizm Mercury Playback Engine, dzięki temu Adobe Premiere dodatkowo do pracy a właściwie renderowania wykorzystuje moc obliczeniową układów graficznych.
Robi to bardzo słabo, nie wykorzystuje potencjału, testy pokazują że miedzy starymi kartami np nv460, a nowymi nv1060 wiele rożnicy nie ma, oczywiście z renderingiem daje sobie radę ale w wielu programach adobe praktycznie nie ma różnicy wielkiej.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2017, 12:40 
Cytuj  
sula, jakies zrodlo tych plotek?


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2017, 14:10 
Cytuj  
np.

http://pc.watch.impress.co.jp/docs/colu ... 54618.html


Wrzuć sobie w Google Translate.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2017, 22:10 
Cytuj  
Mam problem z podjęciem decyzji co do tego jak zrobić upgrade kompa.
Obecnie jadę na mobo Asusa P8P67LE (czyli chujowa sekcja zasilania, płyta słaba do OC ogólnie), do tego i5-2400 i obecnie 16GB DDR 2133 CL 9 Geila. Grafa to GTX 970 MSI i ładnie się kreci.

Niestety proc nie domaga w BF 1 czy TW:Warhammer i grafa ostro się nudzi. Niestety z hajsem słabo w tym roku bo wesele/mieszkanie etc i raczej nie chcę wydawać tony hajsu. Jak się okazało, że teraz DDRy 4 mają jakieś pojebane ceny i za 16 GB 3200 musiałbym dać z 700zł jak za swoje 16GB DDR3 dałem 320zł w promo to mnie szlak trafia. Po prostu szkoda mi się pozbywać tych DDR3 kupionych kilka miesięcy temu.

Jedyną opcją aby zostać na tych DDR 3 i mieć te 7-8 stów w kieszeni to kupno Broadwella (i7-5775c) i do tego mobo na z97. Niby skylake może działać na ddr3 z napięciem 1.5V ale Intel nie zaleca no i Broadwell na ddr3 >>> skylake na ddr3. Ogólnie broadwell w grach kładzie skylake i kaby lake:
https://www.purepc.pl/procesory/broadwe ... ?page=0,19

Niby platforma martwa ale styka na kolejne 5 lat do grania spokojnie i pociągnie 1070 (o ile będę wymieniał). Nie będzie mnie boleć brak M.2 jakby co. Są w ogóle jakieś inne opcje? Intel i tak zmienia podstawki jak pojebany. Mógłbym kupić Skylake ale musiałbym dodatkowo wydać tonę hajsu na dobre mobo + lepsze chłodzenie i ddr4. Wole dołożyć do Scorpio ;). Co prawda ja sam nie słyszałem o jakichś przypadkach uszkodzenia cpu przez ddr3 i zbyt wysokie napięcie. Sporo serwisów zarzucało ściemę bo intelowi zależało na tym aby ludki brali ddr4 i zmieniali całą platformę. Na 1.65 to ok ale na 1.5 miałbym się palić kontroler pamięci? Nawet Skylake na tych wolniejszych ddr4 dostaje w dupe od broadwella z jego eDramem i ddr3:
https://www.purepc.pl/pamieci_ram/test_ ... ?page=0,18

Ryzen niestety odpada.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach


Ostatnio edytowano 18 kwi 2017, 22:22 przez zaboleq, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2017, 22:18 
Cytuj  
Sprawdzałeś BF1 ostatnio? To 100% CPU to był problem gry i nawet i7 mieli 100%

Teraz jak gram to procek spokojny (4460 + GTX970)
Wtedy i teraz działa spoko tylko cpu przestał mieć 100% w bf1

Od dwóch lat nawet przez chwilę nie myślałem o upgrade, śmiga.


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2017, 23:31 
Cytuj  
Desh 4460 a i5-2400 to trochę różnica tak czy inaczej :P. Tak dwie generacje w sumie. Sprawdzę to oczywiście jeszcze jak mówisz że to niby załatali ale ludzie na mocniejszych procach tak czy inaczej mieli sporo wiecen fps bo IPC lepsze etc.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2017, 11:22 
Cytuj  
A co sądzicie o nowych kartach od radeona. Wczoraj już sie ukazały pierwsze testy.

Cena takiej RX 580 8 GB - to jakies 1199 zł, czyli bezpośredni rywal karty GF 1060 6 GB.

Na testach jak porównany obie te karty (wydajność 1070 jest po za zasięgiem jest AMD) to wypada na korzyść czerwonych. Ale wiadomo że nie same statystyki wpływają jednak na wiekszy komfort gier i optymalizacje nvidia ma lepsze i interface.

Testy
http://pclab.pl/art73744-5.html


_________________
Turbot

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2017, 11:41 
Cytuj  
1070 to inna półka cenowa już.

Co do reszty, to wyszły te kotlety lepiej niż myślałem. Raczej można brać to co lepiej komu pasuje, AMD ma 2 GB pamieci więcej, NVIDIA lepsze optymalizacje robi, ale dziś to już nie 2014. AMD jednak się trochę ogarneło w driverach + optymalizacje pod 4 rdzenie DX11 znacza już mniej w dobie DX12 i procków wielordzeniowych (przypominam, że Intel też ma wprowadzać do linii konsumenckiej 6 i 8 rdzeniowce po raz pierwszy w historii pod koniec 2017).


Zresztą najciekawsze to ma dopiero nadejść z kartami VEGA (za podobno 2 miesiące). NVIDIA też coś tam pichci, ale to chyba na przyszły rok (?).


@zaboleq

Możesz na tym chipsecie podkręcać mnożnikiem? Bo jak tak to sobie sprawdź ile by cie wyniosła podmiana na i7-2600k i go sobie puść na 4,5 ghz?

Pamiętam, że i5-2500k to na 4,5 GhZ leciał bez zmiany napięcia (lub lekkie podbicie). Żadnej wypas płyty dla OC maniaków z wielką sekcja zasilania za guby hajs potrzebna nie była.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2017, 11:52 
Cytuj  
tylko Żabolek ma 2400 bez K - ma coś tam poblokowane i nie jest tak łatwo go podkrecac


_________________
Turbot

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2017, 12:04 
Cytuj  
Dlatego piszę czy nie da się (nie orientuje się w cenach atm) wymienić samego procka na takiego z "K" zamiast się ładować w wymianę całej platoformy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2017, 12:06 
Cytuj  
zaboleq, jeśli stawiasz na gry i kręcenie to nie bardzo jest sens zakupu czegoś innego jak nówka na intel slot 1151, który i tak w przyszłym roku się kończy ale cpu dają sporo możliwości pod kątem gierek, alternatywa to AMD Ryzen bo nawet na płycie za 400zł kręcisz procka za 900zł i jak podliczysz całość to wychodzi lepiej cenowo.
Pamieć ddr3 sprzedaż dobrze i kupisz ddr4 pewnie w tej samej cenie.

Co do sensu zakupu gpu od amd to olałbym to mając intela cpu, jeśli kupowałbym ryzena to i ma sens gpu od amd ale to tylko jeśli nie chcemy wydajności powyżej nv1070.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2017, 12:34 
Cytuj  
Dlaczego z Intelem nie ma sensu karta AMD?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2017, 12:48 
Cytuj  
Tak mi się wydaje zwłaszcza że nv1070 zdarza się w promo za 1500zł, miałem na myśli raczej że jak ktoś składa kompa i chce gpu amd to jak widać z ryzenem bardzo ładnie to wygląda, kwestia jaki poziom wydajności w grach się chce uzyskać i czy gry to najważniejsze w kompie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2017, 08:35 
Cytuj  
Niestety moja chujowa płyta nie pozwala na OC przez zmianę mnożnika z tego co pamiętam. Dodatkowo nie mogę zasilania ustawiać na sztywno, jedynie offset.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2017, 09:34 
Cytuj  
Ustawienie napięcia przez offset jest jak najbardziej ok. Tak się kręci procki od czasu Sandy Bridge.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225 ... 239  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.