mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 239  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2011, 21:11 
Cytuj  
Za kilka lat to padna aktualne i tak wszyscy beda wymieniac, zyla zlota dla producentow ktorzy juz sprzedaja ;]


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2011, 21:14 
Cytuj  
W sumie wrzucił bym na taki sdd win 7, FF, odtwarzacze, moze bad comapny 2 i by hulało ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2011, 21:18 
Cytuj  
Na pure ostatnio czytałem, że takie wynalazki kupują i podobno całkiem niezłe - http://allegro.pl/nowy-dysk-ssd-samsung ... 48992.html

http://forum.purepc.pl/findpost-t270332-p3612609.html


_________________
@polygamia

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2011, 21:24 
Cytuj  
Może to jakieś skażone z Japoni? ;p

W sumie wydajność całego PC powinna znacząco podskoczyć biorąc pod uwagę że systemowy swap bedzie na sdd.

A jeszcze jest taka technologia używania pendrive do przyśpieszenia pracy z danymi (w win vista i 7). Kumpel mówi że przyspiesza to dość znacząco usuwanie małych plików miał ktoś z Was z tym styczność?


EDIT: Ten wydaję się ciekawy, jak wziął bym płytę sapphire pure black p67 i nie bawił się w droższe msi big bang marshal to chyba dam rade ssd ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2011, 21:32 
Cytuj  
Ja z penami nic się nie bawiłem a swapa to od kilku lat nie posiadam.


_________________
@polygamia

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2011, 21:35 
Cytuj  
dlaczego?? 0_0

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2011, 21:39 
Cytuj  
A po co jest swap ? :] Kiedyś się przydawał jak ramu było wiecznie za mało a teraz to chyba tylko jakieś stare gierki bez tego nie ruszą.


_________________
@polygamia

**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2011, 03:07 
Cytuj  
embe napisał(a):
Na 1366 wyszły juz ostanie procki ( "Core i7-995X Extreme Edition na pożegnanie LGA1366" ).
Może zainteresuj się platforma AMD i Bulldozer, oczywiście jeśli nie jesteś fanbojem intela.


A moze tym bardziej warto sie nad tym zastanowic. Ja 2 miechy temu kupilem MSI Big Bang Xpower LGA1366 uzywana 3 miesiace za 650zl, do tego uzywanego i7 920 za drugie tyle i smigam bez podnoszenia napiecia na codzien 4GHz. Po kiego grzyba mi "sandy bridge" - nie wiem. Na nowa platforme od AMD nie chce mi sie czekac, bo moze sie okazac, ze znow beda mieli poslizg z premiera i bede czekal do przyszlego roku (poza tym jeszcze nie wiadomo jak to bedzie wygladalo w temacie wydajnosc/cena).

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2011, 08:26 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Może to jakieś skażone z Japoni? ;p

W sumie wydajność całego PC powinna znacząco podskoczyć biorąc pod uwagę że systemowy swap bedzie na sdd.

A jeszcze jest taka technologia używania pendrive do przyśpieszenia pracy z danymi (w win vista i 7). Kumpel mówi że przyspiesza to dość znacząco usuwanie małych plików miał ktoś z Was z tym styczność?


EDIT: Ten wydaję się ciekawy, jak wziął bym płytę sapphire pure black p67 i nie bawił się w droższe msi big bang marshal to chyba dam rade ssd ;p

Juz lepiej zainwestuj w 16GB ramu zmniesz swapa do 128mb i zobzczysz DUZY skok wydajnosci. Dysk SSD da ci tyle ze aplikacje beda sie szybciej wczytywac.

Do moich 4gb dokupilem 8gb i wzrost wydajnosci pod win7 byl ogromny. Zadnego mielienia dyskami, zadnych opoznien, chodzi cyc poprostu.
Windows sobie wszystko buforuje do ramu. Zyc nie umierac.
Cytuj:
Po kiego grzyba mi "sandy bridge"

Lepsza wydajnosc i mniejsze zuzycie energo. Ze bardzie przyszlosciowe to nie powiem, bo Intel moze jutro powedziec ze zmienia socket na lga11153 albo cos ;p


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2011, 11:33 
Cytuj  
Buka napisał(a):
embe napisał(a):
Na 1366 wyszły juz ostanie procki ( "Core i7-995X Extreme Edition na pożegnanie LGA1366" ).
Może zainteresuj się platforma AMD i Bulldozer, oczywiście jeśli nie jesteś fanbojem intela.


A moze tym bardziej warto sie nad tym zastanowic. Ja 2 miechy temu kupilem MSI Big Bang Xpower LGA1366 uzywana 3 miesiace za 650zl, do tego uzywanego i7 920 za drugie tyle i smigam bez podnoszenia napiecia na codzien 4GHz. Po kiego grzyba mi "sandy bridge" - nie wiem. Na nowa platforme od AMD nie chce mi sie czekac, bo moze sie okazac, ze znow beda mieli poslizg z premiera i bede czekal do przyszlego roku (poza tym jeszcze nie wiadomo jak to bedzie wygladalo w temacie wydajnosc/cena).


To rzeczywiście interes życia, tylko po co ci te 10 pci-x x16 ? Za 700zł masz 2500k który na luźnym batonie wykręcisz na 4,6-4,8ghz na crapowatej płycie i wciągnie tą twoją elektrownie także dla mnie fali. Pewnie jesteś dumny, że wreszcie stać cię na high-end.. z poprzedniej epoki.


_________________
@polygamia

**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2011, 14:37 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Buka napisał(a):
embe napisał(a):
Na 1366 wyszły juz ostanie procki ( "Core i7-995X Extreme Edition na pożegnanie LGA1366" ).
Może zainteresuj się platforma AMD i Bulldozer, oczywiście jeśli nie jesteś fanbojem intela.


A moze tym bardziej warto sie nad tym zastanowic. Ja 2 miechy temu kupilem MSI Big Bang Xpower LGA1366 uzywana 3 miesiace za 650zl, do tego uzywanego i7 920 za drugie tyle i smigam bez podnoszenia napiecia na codzien 4GHz. Po kiego grzyba mi "sandy bridge" - nie wiem. Na nowa platforme od AMD nie chce mi sie czekac, bo moze sie okazac, ze znow beda mieli poslizg z premiera i bede czekal do przyszlego roku (poza tym jeszcze nie wiadomo jak to bedzie wygladalo w temacie wydajnosc/cena).


To rzeczywiście interes życia, tylko po co ci te 10 pci-x x16 ? Za 700zł masz 2500k który na luźnym batonie wykręcisz na 4,6-4,8ghz na crapowatej płycie i wciągnie tą twoją elektrownie także dla mnie fali. Pewnie jesteś dumny, że wreszcie stać cię na high-end.. z poprzedniej epoki.


Na powietrzu to ja krece swojego i920 na 4,6GHz - tylko nie do codziennej pracy. I miedzy innymi po to wlasnie kupilem Big Bang (PCI-E dla mnie mogla by miec jedno a moze miec i 15 - element kompletnie bez znaczenia - licza sie mozliwosci). Nie pisalem ze zrobilem interes zycia tylko, ze w fajnej cenie mozna miec fajny sprzet. i5 za 700zl mnie nie interesuje, bo jestem jedna z osob, ktore robia troche wiecej na kompie niz przegladanie forum i granie w gry. Roznica okolo 50W przy obciazeniu w porownaniu do 2600K niby jest, ale: a)mam dobre chlodzenie, b)az tak nie bieduje, zebym musial wylaczac lodowke jak wlaczam kompa, zeby zmiescic sie w widelki przy rachunku za prad.
Nie dla kazdego posiadany komp jest wyznacznikiem statusu. Komp jest dla mnie narzedziem i zabawka a dumny jestem z wielu innych rzeczy - ta mi kompletnie wisi. Zadowole sie "high-endem z poprzedniej epoki" a Ty badz sobie dumny, ze masz lepiej niz ja ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2011, 16:42 
Cytuj  
Buka napisał(a):
Atherius napisał(a):
Buka napisał(a):
embe napisał(a):
Na 1366 wyszły juz ostanie procki ( "Core i7-995X Extreme Edition na pożegnanie LGA1366" ).
Może zainteresuj się platforma AMD i Bulldozer, oczywiście jeśli nie jesteś fanbojem intela.


A moze tym bardziej warto sie nad tym zastanowic. Ja 2 miechy temu kupilem MSI Big Bang Xpower LGA1366 uzywana 3 miesiace za 650zl, do tego uzywanego i7 920 za drugie tyle i smigam bez podnoszenia napiecia na codzien 4GHz. Po kiego grzyba mi "sandy bridge" - nie wiem. Na nowa platforme od AMD nie chce mi sie czekac, bo moze sie okazac, ze znow beda mieli poslizg z premiera i bede czekal do przyszlego roku (poza tym jeszcze nie wiadomo jak to bedzie wygladalo w temacie wydajnosc/cena).


To rzeczywiście interes życia, tylko po co ci te 10 pci-x x16 ? Za 700zł masz 2500k który na luźnym batonie wykręcisz na 4,6-4,8ghz na crapowatej płycie i wciągnie tą twoją elektrownie także dla mnie fali. Pewnie jesteś dumny, że wreszcie stać cię na high-end.. z poprzedniej epoki.


Na powietrzu to ja krece swojego i920 na 4,6GHz - tylko nie do codziennej pracy. I miedzy innymi po to wlasnie kupilem Big Bang (PCI-E dla mnie mogla by miec jedno a moze miec i 15 - element kompletnie bez znaczenia - licza sie mozliwosci). Nie pisalem ze zrobilem interes zycia tylko, ze w fajnej cenie mozna miec fajny sprzet. i5 za 700zl mnie nie interesuje, bo jestem jedna z osob, ktore robia troche wiecej na kompie niz przegladanie forum i granie w gry. Roznica okolo 50W przy obciazeniu w porownaniu do 2600K niby jest, ale: a)mam dobre chlodzenie, b)az tak nie bieduje, zebym musial wylaczac lodowke jak wlaczam kompa, zeby zmiescic sie w widelki przy rachunku za prad.
Nie dla kazdego posiadany komp jest wyznacznikiem statusu. Komp jest dla mnie narzedziem i zabawka a dumny jestem z wielu innych rzeczy - ta mi kompletnie wisi. Zadowole sie "high-endem z poprzedniej epoki" a Ty badz sobie dumny, ze masz lepiej niz ja ;)

A co robisz ze tak ci byl potrzebny i7 ?
Pytam z ciekawosci, bo duzo programow teraz zaczyna w pelni wykorzystywac CUDA i szczerze mowiac inwestowanie w mocarnego proca zaczyna sie troche mijać z celem. Sam będe musiał kupić karte graficzną właśnie pod 3ds maxa.
Mimo wszystko inwestycja w i7 to nie byl szczegolenie dobry pomysl ;p. Nowe Sandy Brigde wcale mu duzo nie ustępują, a socket przynajmniej narazie wydaje sie bardziej przyszlościowy...

Chociaz znajac Intela ich kolejny nowy proc bedzie wymagał wymiany wszystkiego oprocz zasilacza i karty graficznej -;-.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2011, 17:26 
Cytuj  
Nowe proce intela będą wymagały nowego slotu jedynie, czyli ponownie nowe płyty główne.
AMD ma malutka przewagę bo ponownie udowodnili że trzeba szanować klienta, a nie tylko producentów płyt głównych, co zaowocowało że bardzo dużo płyt głównych ( msi już ogłosiło ) ze slotem AM3, po zmianie bios będzie działać bez spadku wydajności z prockami AM3+ czyli Bulldozer.
Drugi plus ale nie potwierdzony to możliwość odblokowywania dodatkowych rdzeni w Bulldozerach 4/ 6 core.
Kolejna sprawa to wychodzenie w stronę klienta z fabrycznymi prockami do oc, w połaczeniu z 32nano zapowiada się ciekawie co nie można napisać o ostatnich modelach intela.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2011, 17:29 
Cytuj  
No tak. Tylko ze procesory AMD, cienko stoją z wydajnością ;p.

Niejestem fanbojem. Poprostu kupuje to co aktualnie wygląda najciekawiej względem cena/wydajność/użyteczność.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2011, 18:05 
Cytuj  
phenomy rzeczywiście fenomenalne nie były ciek kawę budlozery wygarną intelowi to co maja do powedzenia

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2011, 18:42 
Cytuj  
Buka napisał(a):
Atherius napisał(a):
Buka napisał(a):
embe napisał(a):
Na 1366 wyszły juz ostanie procki ( "Core i7-995X Extreme Edition na pożegnanie LGA1366" ).
Może zainteresuj się platforma AMD i Bulldozer, oczywiście jeśli nie jesteś fanbojem intela.


A moze tym bardziej warto sie nad tym zastanowic. Ja 2 miechy temu kupilem MSI Big Bang Xpower LGA1366 uzywana 3 miesiace za 650zl, do tego uzywanego i7 920 za drugie tyle i smigam bez podnoszenia napiecia na codzien 4GHz. Po kiego grzyba mi "sandy bridge" - nie wiem. Na nowa platforme od AMD nie chce mi sie czekac, bo moze sie okazac, ze znow beda mieli poslizg z premiera i bede czekal do przyszlego roku (poza tym jeszcze nie wiadomo jak to bedzie wygladalo w temacie wydajnosc/cena).


To rzeczywiście interes życia, tylko po co ci te 10 pci-x x16 ? Za 700zł masz 2500k który na luźnym batonie wykręcisz na 4,6-4,8ghz na crapowatej płycie i wciągnie tą twoją elektrownie także dla mnie fali. Pewnie jesteś dumny, że wreszcie stać cię na high-end.. z poprzedniej epoki.


...
Na powietrzu to ja krece swojego i920 na 4,6GHz - tylko nie do codziennej pracy.


Zima cooling ? :D Otwarte okno, wiatraczki na 10k rpm i jest 4,6ghz. :]
No widzisz dla SB to pikuś te 4,6-4,8ghz, lepsze modele na 5 gigsów jada i wcale nie trzeba kupować płyty z 10 pci-x gang-bang, bo tutaj się mnożnikiem już kręci a nie "fsb". Już nie licząc tego, że nowsza architektura i lepsza wydajność mhz vs mhz.
Także jeszcze raz gratuluję ekonomicznego podejścia do tematu.


_________________
@polygamia

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2011, 18:50 
Cytuj  
Kupował ktoś komputer na pixmani? Jak traktują sprzęt i jak obchodzą się z gwarancją?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2011, 22:04 
Cytuj  
czyli na ta chwile:
1. Intel Core i7 2600 3,40 GHz
2. Gigabyte GA-P67A-UD4-B3
3. OCZ Intel i7 DDR3 3x2GB 1600MHz CL8 XMP
da rade?

**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2011, 22:20 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Zima cooling ? :D Otwarte okno, wiatraczki na 10k rpm i jest 4,6ghz. :]
No widzisz dla SB to pikuś te 4,6-4,8ghz, lepsze modele na 5 gigsów jada i wcale nie trzeba kupować płyty z 10 pci-x gang-bang, bo tutaj się mnożnikiem już kręci a nie "fsb". Już nie licząc tego, że nowsza architektura i lepsza wydajność mhz vs mhz.
Także jeszcze raz gratuluję ekonomicznego podejścia do tematu.


Temperatura pokojowa, dobrze wentylowana buda, Thermalright TRue Black 120 i wentyl na nim puszczony na 1600rpm (na codzien kreci sie w okolicach 1000rpm, pozostale w budzie smigaja w tych samych granicach). Zwyczajnie trafilem dobra sztuke. Nie musisz sie tak spinac, bo nie przypominam sobie, zebym gdzies pisal, ze Bloomfield > Sandy. W czasie kiedy kupowalem swojego grzyba Sandy dopiero wchodzilo na rynek i nie bylo dostepnej wersji "K", wiec mnoznikiem bym sobie specjalnie nie pokrecil. Ceny, ktore podalem to ceny sprzed 2 miesiecy teraz pewnei jest taniej. i5, jak juz pisalem, nie interesuje mnie. Mysle, ze, w poprzednim poscie opisalem swoj stosunek do ilosci pci-e wiec nie musisz sie powtarzac (podejrzewam, ze gdyby "Gang Bang" miala jedno pci-e to bys sie przyczepil do tego, ze ma tylko jedno ;) ).
@Iniside: cinema 4d to glowny powod, dla ktorego wybralem i7.

Mendol napisał(a):
3. OCZ Intel i7 DDR3 3x2GB 1600MHz CL8 XMP
da rade?


s.1155 to dwukanalowy kontroler wiec mija sie z celem zakup tych pamieci.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2011, 10:07 
Cytuj  
Mendol jak do gier to i5 spokojnie wystarczy.


_________________
@polygamia

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 239  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.