mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 277
Dołączył(a): 20.08.2011
Offline
PostNapisane: 20 mar 2012, 18:56 
Cytuj  
a ja teraz mam rozterkę - 3 czy 2, chyba zdecyduję się na 2 za 1500zł, a za rok przesiądę się na czwóreczkę.
Z drugiej strony kupując teraz 3 za 399GBP za 10 miesięcy będę mógł ją spokojnie sprzedać za 360-380GBP... Przesiadka z 3 na 4 kosztowałaby mnie 20-40GBP - stabilność cenowa sprzętów apple to mocna rzecz :)


_________________
mark24 - inactive.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 mar 2012, 20:57 
Cytuj  
Imo biorąc pod uwagę, że tablet pełni jednak głównie rolę zabawki to te 1500-1600 to max jaki imo warto wydać. Ofk jeśli cie stać to można brać i nowego ipada

**

Posty: 277
Dołączył(a): 20.08.2011
Offline
PostNapisane: 20 mar 2012, 21:38 
Cytuj  
no właśnie kupiłem - trójeczkę jednak.
Zaważyło to:

Obrazek


Ma przyjść w sobotę - za wcześniejszego kuriera chcieli dodatkową kasę a i tak jestem zajęty wieczorami. Teraz tylko ścierpieć ~tygodniowe "foczenie" żony :/

tu jest w miarę dobry test ipad-a 3:
http://www.ipod.info.pl/index.php/bardz ... more-16175


_________________
mark24 - inactive.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 mar 2012, 00:06 
Cytuj  
Nie żebym był jakimś hejterem apple ale... Dziś miałem w rękach jakiś noname tablet, wyświetlacz miał takie kąty, że trudno było cokolwiek z niego odczytać niemniej jak się już się znalazło odpowiednią pozycje to tekst był wyraźny (ofk nie patrzyłem pod lupą ;)). z tego wniosek że albo ten ipad2 miał jeszcze bardziej kijowy wyświetlacz w co trudno mi uwierzyć, albo apple przekonało cię obrazkiem wyostrzonym w photoshopie (?).
Ps. Tekst w mojej nokii E52 wygląda wyraźniej niż na tym obrazku z ipada2 :roll:

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 21 mar 2012, 00:55 
Cytuj  
Niech zrobią w tabletach to:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... OvQCPLkPt4

Plx.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 21 mar 2012, 00:55 
Cytuj  
Biorac pod uwage ze stary ipad ma wieksza gestosc pixeli (132ppi) niz moj 24" monitor (~90ppi) a aliasing mi nie bije po oczach i call bullshit.
Wyzsza rozdzielczosc jest fajna ale bez przesady, mi to wisi czy czytam tekst w super HD czy z jakims filtrem AA. A skupiac na jakis malutenkich obrazach tez nie bede bo wzrok mam slabiutki. No ale mareczek fanatycznie kocha wszystko co sobie kupi takze nie pogadasz. Jego racja > Twoja racja.

**

Posty: 277
Dołączył(a): 20.08.2011
Offline
PostNapisane: 21 mar 2012, 07:57 
Cytuj  
Havok - hint, ten obrazek jest bardzo mocno powiększony :)

A w praniu różnica jest taka, jak pomiędzy np. Samsungiem S1 a Iphonem 4. Na pierwszy rzut oka nawet lepszy wydaje się Samsung bo wyświetlacz jest delikatnie większy, tylko, że po tygodniu użytkowania iphona widzisz na samsungu wyrazne pixelki :) Człowiek do dobrego bardzo szybko się przyzwyczaja, a idę o zakład, że wyświetlacze z taką gęstością pixelków w smartphonach/tabletach to będzie za kilka lat standard.
Ktoś się chce założyć? :P
Zresztą różnica pomiędzy retiną, nowym prockiem graficznym, lepszym aparatem itp. to 350zł - moim zdaniem warto dopłacić. Szczególnie, że cena ipadów 2 w ciagu tego roku znacząco spadnie, a cena ipadów 3 utrzyma się na identycznym poziomie. Trochę ekonomii i liczenia na palcach i wyszło mi, ze ewentualna przesiadka z 3 na 4 za rok będzie mnie kosztowała max 250zł. A jakbym kupił 2 to pewnie straciłbym te 350zł władowane w droższą trójkę przy odsprzedaży tejże dwójki za rok.
Zresztą ipad ma zastąpić starego (5-6letniego) laptopa, który aktualnie stoi w kuchni, żona na nim przegląda przepisy kucharskie, gada przez skypa, i takie tam. Wierzę, ze się sprawdzi :)

No ale mareczek fanatycznie kocha wszystko co sobie kupi takze nie pogadasz.

tak rzeczywiście, np. Xanth czy Deshroom już nie kochają tego co mają. A ich fanbojsko-hejterskich postów naprawdę nie da się czytać.
Myślałem, że wystarczająco wyjaśniłem dlaczego nie lubię androida i nie zamierzam do niego wracać? Jak widzę co do poniektórych dalej nie dociera.
Ale jak ktoś kto nigdy nie widział sprzętu apple na oczy doradza w każdej sytuacji Galaxy Note - czy to ludzie pytają o smartphone czy o tablet, bo sam go posiada, to nie jest "kochanie wszystkiego co sobie kupi", bo to przecież Xanth, a on się zna...

Dlatego z mojej strony EOT - nie zamierzam się odganiać od bandy fanbojująco-hejtującej trolli wypisujących totalne bzdury. Z tobą exodus na czele bo jak widzę bezstronność zerowa i nawet rzeczowymi argumentami nie przebiję postów Xantha który uważa, że Galaxy Note >>> rest of the world, bo tak!


_________________
mark24 - inactive.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 mar 2012, 08:52 
Cytuj  
A teraz, po pierwsze, pokaz cytat, gdzie cie przekonuję do powrotu do androida, po drugie pokaz cytat, gdzie zachwalam Note, ze jest najlepszy na swiecie i kazdy musi go miec. Raz raz, a jesli nie ma, to wypierdalaj ze swoimi dennymi i klamliwymi tekstami.

Co do obrazka, byle screen z Nokii E52 powiekszony do tego rozmiaru bedzie lepiej wygladal, dales sie zlapac na obrazek z Photoshopa, ale czego mozna sie spodziewac po fanboyu z oczami zarosnietymi applem?
Wiesz co to jest DPI/PPI? To masz, porownaj sobie swojego ukochanego ipada3 z innymi urzadzeniami: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_di ... el_density
Och wait, Note ma wiecej PPI od iPada3? A co dopiero Galaxy Nexus? I to w PenTile? Niemozliwe, tabelka pewnie klamie...

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 277
Dołączył(a): 20.08.2011
Offline
PostNapisane: 21 mar 2012, 19:16 
Cytuj  
Xanth przejrzyj sobie sam swoje posty - ja za Ciebie nic nie będę robił.

A co do reszty:
tak fotka to photoshop, a dane z wikipedii o różnicach rozdzielczości to przekłamania lub literówki:
ipad 3: 2048x1536 pikseli
ipad 2: 1024 x 768 pikseli

troluj dalej na zdrowie :)


_________________
mark24 - inactive.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 mar 2012, 20:42 
Cytuj  
mark24bis napisał(a):
A co do reszty:
tak fotka to photoshop, a dane z wikipedii o różnicach rozdzielczości to przekłamania lub literówki:
ipad 3: 2048x1536 pikseli
ipad 2: 1024 x 768 pikseli

Cyferki cyferkami, ważne jak to wygląda "na żywo". Ciekawe czy w praktyce różnica jest zauważalna.

**

Posty: 277
Dołączył(a): 20.08.2011
Offline
PostNapisane: 22 mar 2012, 07:16 
Cytuj  
na pewno nie - no coś ty :)
zajdz do jakiegoś ispot-a i obejrzyj sobie na żywo.


_________________
mark24 - inactive.

**

Posty: 277
Dołączył(a): 20.08.2011
Offline
PostNapisane: 22 mar 2012, 07:30 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Wiesz co to jest DPI/PPI? To masz, porownaj sobie swojego ukochanego ipada3 z innymi urzadzeniami: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_di ... el_density
Och wait, Note ma wiecej PPI od iPada3? A co dopiero Galaxy Nexus? I to w PenTile? Niemozliwe, tabelka pewnie klamie...

X.


Jakie manewrowanie faktami, porównywanie tabletów ze smartphonami byle tylko wyszło na nasze.... żałosne. Porównaj smartphona do smartphona:

PPI:
Iphone 4 - 326 (3 subpixele w każdym pixelku)
Galaxy Nexus - 316 pentile (2 subpixele w każdym pixelku)
Galaxy Note - 285 pentile (2 subpixele w każdym pixelku)

Ipad 3 - 264PPI, tablety konkurencji to około 149PPI.

Jeszcze o pentile - to trochę takie oszustwo dla pieniaczy Twojego typu. Zobaczmy jak się liczy pixelki:
standardowo - czerwony, zielony, niebieski = 1 pixel
pentile - czerwony+zielony = 1 pixel; niebieski + zielony = 1 pixel.

By PPI w wyświetlaczach pentile było wiarygodne trzeba by było policzyć subpixele lub od wyniku odjąć ~25-33%:
Obrazek

Inaczej niedługo ktoś wpadnie na nowy genialny tyb wyświetlacza, gdzie każdy kolor subpixela będzie traktowany jako osobny pixel i PPI wyskoczy do ~600 oferujac obraz normalnej gęstości ~140PPI ;)

To podobnej klasy oszustwo jak kontrast dynamiczny w TV lub moc dynamiczna w zestawach audio :D


_________________
mark24 - inactive.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2012, 08:31 
Cytuj  
Przepraszam cie bardzo, ale ja nie porownywalem tabletu do telefonu, czy tez odwrotnie, odnosilem sie jedynie do obrazka, ktory przekonal cie do zakupu ipada. Tylko i wylacznie. Czytanie ze zrozumieniem sie klania, po raz kolejny.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 mar 2012, 09:11 
Cytuj  
Ale srsly. Proporcje 4:3, czy to jakieś średniowiecze ?


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 22 mar 2012, 20:15 
Cytuj  
http://applefobia.blox.pl/2012/03/10-na-10.html

Jeżeli jest to prawdą lub bliskie prawdy to nowy Ipad jest niezłym failem.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**

Posty: 277
Dołączył(a): 20.08.2011
Offline
PostNapisane: 22 mar 2012, 20:31 
Cytuj  
Razoth - naprawdę wklejanie czegokolwiek z tej stronki jest niezłym failem. Przecież to strona dla hejterów - wszystko jest tam conajmniej mocno przejaskrawione, ot tak aby wyszło jakie to jabłka są najchujowsze na świecie.

Xanth - ale doczytałeś o PenTile? :)


_________________
mark24 - inactive.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 22 mar 2012, 20:57 
Cytuj  
mark24bis napisał(a):
Razoth - naprawdę wklejanie czegokolwiek z tej stronki jest niezłym failem. Przecież to strona dla hejterów - wszystko jest tam conajmniej mocno przejaskrawione, ot tak aby wyszło jakie to jabłka są najchujowsze na świecie.


W tekście są linki do zagranicznych serwisów które w większości potwierdzają to co jest tam napisane.

Cytuj:
It seems that under extremely heavy processor usage, the iPad is unable to draw sufficient power from its USB connection to both power the device and charge the battery simultaneously. - macrumors.com

Cytuj:
Both times it was under a heavy load from benchmarking, graphics tests, and just generally downloading, installing, and using a million apps. And once, it displayed that it was charging, but still continued to drain instead of charge. - gizmodo.com


Cytuj:
Consequently, the iPad has gone from being something you could charge up in just a few hours to a tablet that needs all night to charge to 100%. - cult of mac


Cytuj:
So if you’re charging your new iPad for eight hours every night, time to start charging it to 9 if you really want a full charge for the day ahead. - cult of mac


Cult of mac i macrumors też są dla ciebie stronami dla hejterów?

Srsly jeżeli nowy Ipad potrzebuje 9 (!) godzin na naładowanie, to jest to fail jak chuj ze strony Apple. :D


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 mar 2012, 21:03 
Cytuj  
jak go używasz podczas ładowania to ładuje się do 18 godzin


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 22 mar 2012, 21:11 
Cytuj  
Jak lubie produkty apple'a i posiadam ich pare, tak z nowym Ipadem dali dupy na calej lini.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 mar 2012, 08:56 
Cytuj  
mark24bis napisał(a):
Xanth - ale doczytałeś o PenTile? :)

Doskonale wiem, co to jest pentile. Co nie zmienia faktu, ze obrazek ktory, jak sam piszesz, przekonal cie do zakupu, jest z dupy wziety. Przypomnijmy:

Obrazek

I porownajmy do obrazka z tego zjebanego Note, w oryginalnej wielkosci:

Obrazek

Pozostawie bez komentarza.

X.


_________________
http://zaginiony.net

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.