mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 15 paź 2011, 12:47 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
A do czego głównie wykorzystywałeś netbooka i w czym Ci się nie sprawdził tablet?

Głównie to mnie interesuje prawdę powiedziawszy.

word, przegladanie netu, czasami excel. poza tym wkurzal np. brak mozliwosci podpiecia projektora, brak usb i ogolne trudnosci w przerzucaniu plikami. no i ten brak flasha.

wbrew pozorom przegladanie internetu na tablecie wcale nie jest takie znowu wygodne a juz na pewno sporo wolniejsze.

Cytuj:
BTW, są jakieś kozak gierki na iPada?

no ba, jest w czym wybierac.

Cytuj:
ale ma kilka wad, z których największą jest to, że generalnie grzeje się jak każdy komputer. W wyrze nie poleży sobie na kołdrze. Trzeba jakieś mieć podstawki.

zalezy od lapka, ale np. moja niunia x220 moze lezec na koldrze i przy ogladaniu 720p wentylator praktycznie nie musi chodzic (~60stopni)

btw. xanth, idealnym polaczeniem SGT i SGS bedzie chyba galaxy note
chociaz znam goscia, ktory zamiast zamiast telefonu korzysta z SGT wlasnie. troche zabawnie to wygladalo jak rozmawial przez 'telefon' :D


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 paź 2011, 14:56 
Cytuj  
gufnowapnjasz napisał(a):
troche zabawnie to wygladalo jak rozmawial przez 'telefon'

Czyli jak? Urban legend o "wielkim telefonie" przy uchu wsrod ludzi, ktorzy nie widzieli SGT na oczy? ;) Bo oczywiscie wiesz, ze Galaxy Tab ma dwa normalne glosniki na spodzie, nie ma zadnej sluchawki na gorze (tylko gniazdko) i nie da sie go trzymac jak telefon przy uchu? Bo oczywiscie uzywac mozna i calkiem sie to sprawdza w niektorych przypadkach, ze sluchawką bt. Pare razy tez tak uzywalem.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 15 paź 2011, 23:43 
Cytuj  
Ipad2 narazie zamiata wszystko. Chcialem sam kupic galaxy taba 10.1 ale jak sobie porownalem z ipadem to doszedlem do wniosku ze jeszcze jedna generacja sprzetu i kolejna wersja androida jest potrzebna zeby dogonila apple.
Troche mnie boli ze nie ma flasha (zwalszcza ze pracuje jako flash developer) ale w tym do czego uzywam tablet jakos bardzo mi to nie przeszkadza. Czytam sobie na nim ksiazki, ogaldam filmy i seriale.
Czytam artykuly z sieci(super sprawa mam przycisk w chrome(pc) klikam a pozniej czytam artykul juz na ipadzie w aplikacji readitlater)
A ilosc gierek i ogolnie aplikacji na ipada jest tak z 10-20 razy wieksza niz na tablety z androidem. I to nie tylko angry birdsy i tym podobny shit.
Monkey island , Machinarium, Final fantasy(1-3 i tactics), Gobliiins itp.
Wogole to tak bylem z tabletu zadwolony ze kupilem sobie tez macbooka:P

aha no i wogole ekran w ipadzie ( 4:3) duzo bardziej mi pasowal do czytania niz samsung( 16:9)

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2011, 10:04 
Cytuj  
Do takich samych wniosków doszedłem i stwierdzam, że iPad 2 it is.

Przy okazji przeczytałem sobie ten artykulik, który mnie ostatecznie przekonał:
http://www.chip.pl/artykuly/porownania/ ... ce=tablety


_________________
Obrazek

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 paź 2011, 20:36 
Cytuj  
Sypnijcie jakimiś ciekawymi gierkami na iPada.

Bo jak przeglądam te strony to mnie załamuje oferta.
Flight Control HD w pierwzej 10 sprawia, że mam małą wiarę w jakość tych gier, bo kupiłem to na Steamie i pograłem 3 godzinki. Fajne, ale takie byle co.

Angry birds pojawia się wszędzie - kupa jakich mało.

RPG - doom II rpg WTF - fail grafika.

Interesują mnie fajne i ładne gry. Różnego typu. Vercin, może coś podpowiesz?


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 paź 2011, 21:04 
Cytuj  
Sypne poprostu to co teraz mam na ipadzie:
DofusBattlesHD - tower defense
FieldRunners - td
GunsNGlory - td
Everlands - strategiczna
Cut the rope
Battleheart
Machinarium
TinyWings(nie ma wersji ipad)
Another world ^^
Monkey Island 1,2
Fruity frogs - tylko dlatego ze napisal ja goki :P
Flying Pupu mala glupia gierka ale fajnie sie gra w dwie osoby
Battle for wesnoth - strategia z pcetow
Scribblenauts - nie gralem jeszcze za wiele ale Ash zachwalal ja z lubieznym usmieszkiem
Piggy adventures - dla dzieci moze bardziej ale jakos mnie bawi:P
Nyx Quest
Nano Panda
Geometry wars touch

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2011, 17:42 
Cytuj  
Nie wygląda to najlepiej prawdę powiedziawszy ;-)

Nie wiem w sumie czego się spodziewałem. Na pewno nie BF3, ale jakieś 'poważniejsze' strategie albo rpgi to bym chętnie na tym zobaczył.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 lis 2011, 08:52 
Cytuj  
Niedlugo wyjezdzam do Azji na 3 tyg., bede duzo sie przemieszczal i potrzebuje czegos do lacznosci ze swiatem, robienia rezerwacji itp

Kiedys wozilem laptopa, ale w dzisiejszych czasach to po laptopie mozna poznac polaka na lotnisku, ;) raczej nikt z laptopami juz nie lata, sa za ciezkie i za duze.

Chcialem kupic netbooka, ale w sumie ipad bylby chyba lepszy (bo mniejszy), tyle ze nigdy nie uzywalem takiego uzadzenia i nie wiem na ile jest wygodne do tego o o czym napisalem.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 4 lis 2011, 09:36 
Cytuj  
kup sobie macbooka air i po problemie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 lis 2011, 11:09 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
kup sobie macbooka air i po problemie.


Nie stac mnie na wydanie 5k na gadzet ktorego nie wiem czy bede uzywal po powrocie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2011, 12:50 
Cytuj  
TO dasz jakiejś skośnookiej za bobra. ;>


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 lis 2011, 13:43 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
TO dasz jakiejś skośnookiej za bobra. ;>


Chyba musialaby byc to corka krola tajlandii.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2011, 14:23 
Cytuj  
Zychoo jak ladne Cie interesuja, to chyba ta polska: Anomaly Warzone - odwrocony tower defence
Ponoc wyglada niezle a i gra sie przyjemnie. Nie wiem, nie probowalem, przekazuje co slyszalem ;)


Oka...to teraz ja. Jakis tablet mi chodzi po glowie. Cos z nizszej polki do powiedzmy 600zl max.
Zastosowania glownie:

- czytanie ebookow (wazne ekran i ilosc obslugiwanych formatow)
- jakies filmy od czasu do czasu
- z rzadka net

Mozecie cos polecic?


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 4 lis 2011, 14:36 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2011, 14:36 
Cytuj  
Xanth polecal kilka razy z tanich rzeczy http://www.tabletowo.pl/2011/05/01/tabl ... -wszystko/

Dodatkowo doczytalem ze wersja 70.2 ma juz ekran pojemnosciowy.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 4 lis 2011, 14:56 
Cytuj  
Cytuj:
Nie stac mnie na wydanie 5k na gadzet ktorego nie wiem czy bede uzywal po powrocie.


Przeciez to prawdziwy komputer i znając życie zostawisz w pizdu starego laptopa i zostaniesz przy macbooku.

A co do tanich tabletów szczerze mówiąc nie widze sensu kupowania czegoś takiego ,tak samo jest z tanimi smarfonami,więcej nerwów niz przyjemności z używania.

jak chcesz glównei czytać to kup kindla imo

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 lis 2011, 15:04 
Cytuj  
Co do Macbook Air to parę firm pracuje już nad 'normalnymi' nie-Mac lapkami, które będą / są nawet cieńsze i lżejsze niż MacbookAir.

Nie chcę mi się szukać teraz linków, ale chyba np. Samsung. Widziałem kiedyś zdjęcia i wyglądają rewelacyjnie.

Pewnie po 2-3 miesiącach od release jak zostanie zebrana kasa od "łowców każdego nowego cool gadźetu" to będą ze 2 razy tańsze od MacbookAir.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 lis 2011, 15:29 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
Cytuj:
Nie stac mnie na wydanie 5k na gadzet ktorego nie wiem czy bede uzywal po powrocie.


Przeciez to prawdziwy komputer i znając życie zostawisz w pizdu starego laptopa i zostaniesz przy macbooku.

A co do tanich tabletów szczerze mówiąc nie widze sensu kupowania czegoś takiego ,tak samo jest z tanimi smarfonami,więcej nerwów niz przyjemności z używania.

jak chcesz glównei czytać to kup kindla imo


Problem w tym ze prawie nie uzywam laptopa. W firmie pracuje na stacjonarnych, w domu gram na stacjonarnych. Laptop to glownie na wyjazdach sluzbowych, ale z reguly jestem tak zjebany, ze wole isc na piwo niz siedziec przy kompie.
Tablet by mi sie przydal jak gdzies lece samolotem. Jeszcze raz spytam:

jak jest z wygoda pisania maili czy robienia jakis rezerwacji na tablecie? Porownywalna z netbookiem czy raczej malo wygodnie?
No i jak nie ma wejscia usb w ipadzie to jak mozna tam cos skopiowac (poza wifi)?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 4 lis 2011, 17:38 
Cytuj  
produkty IOS = itunes

Z tego co wiem jest jakas przejściówka dla ipada zeby aparat podpiąć,ale nic więcej nie wiem

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 lis 2011, 18:11 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
produkty IOS = itunes

Z tego co wiem jest jakas przejściówka dla ipada zeby aparat podpiąć,ale nic więcej nie wiem

Ano. Taki jest problem z produktami Apple. Dobra jakość, dobry design, ale są zamknięte, mają ograniczenia, zabezpieczenia, które trzeba crackować no i są drogie.

W każdym razie konkurencja nie śpi i imho lepiej zainwestować w coś np. Samsunga czy jakiejś innej firmy. Konkurencja nie spi i pojawia się coraz więcej produktów innych firm.

Co do tabletu to sorry nie pomogę z konkretnym modelem, nie posiadam a nie pracowałem na jakiś, które miałem w łapkach na tyle długo, żeby się wypowiedzieć czy to na dłuższą metę jest wygodne czy nie.


Może jakiegoś netbooka sobie spraw? Tanie to teraz ,a komfort pracy całkiem niezły + masz wejścia usb i chyba wejście na karty pamięci także komunikacja z urządzeniem bezproblemowa.

Znajomy używa do zajmowania się sprawami firmowymi, odpisywaniem na maile, wysyłaniem ofert, szukaniem kontaktów, etc jak jest gdzieś w 'terenie' i sobie chwali.

Nosić można w plecaku, aktówce czy od biedy nawet w ręce w jakimś gustowym pokrowcu.

Seria Asus Eee jest już chyba długo na rynku, ale teraz to masa różnych firm to robi także ze znalezieniem czegoś odpowiedniego nie powinno być chyba problemu.

Jak coś mniejszego to już chyba jakiś dobry smartphone? + dopinana kalwiaturka qwerty?

Nie wiem tablet do mnie jakoś nie przemawia, ale jak mówiłem musiałbym się dłużej 'pobawić', żeby sobie opinię wyrobić.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 4 lis 2011, 21:12 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
jak jest z wygoda pisania maili czy robienia jakis rezerwacji na tablecie? Porownywalna z netbookiem czy raczej malo wygodnie?
No i jak nie ma wejscia usb w ipadzie to jak mozna tam cos skopiowac (poza wifi)?


Klawiatura ma odzwierciedlac ta na laptopach/netbookach i faktycznie jak na tablet jest w miare wygodna (mam ipada 1), ale mimo wszystko do pisania wole netbooka/laptopa - do pisania samych maili wystarczy.
Dostajesz kabelek do ipada, standardowe applowe wejscie -> usb, sluzy do ladowania oraz do polaczenia i zsynchronizowania z laptopem. Poprzez itunes mozesz kopiowac rozne pliki, ale nie jest to robione poprzez drag & drop, tylko kopiujesz je tak jakby przypisujac do danej aplikacji ktora masz.
W sensie jak sciagniesz sobie np. darmowego pdf readera, to w itunes wchodzisz w swojego ipada -> programy, wybierasz tego pdf readera -> i tam dodajesz pliki - podobnie jest z komiksami, ebookami, no i filmami w .avi chyba ze chcesz sie bawic w konwersje do .mp4.

@Zychoo

Co do powazniejszych gier - to mimo ze za takimi nie przepadam (gram glownie w angry birds, fruit ninja i tego typu popierdolki), to jest kilka ciekawych tytulow (to co pamietam) - Fifa, Red Alert 3, Sim City, Civilization, Brothers in Arms... z takich hitow "exclusive" na ipada to jedyne co mi do glowy przychodzi to Infinity Blade.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.