mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 4 lis 2011, 21:33 
Cytuj  
ja sie zdecydowalem na kindle fire/touch (czyli prawie zdecydowalem...)
ciekawe kiedy zaczna wysylac do europy, czy nie bedzie braków/opóźnień itp


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 lis 2011, 10:45 
Cytuj  
Arturnik napisał(a):
mrynar napisał(a):
jak jest z wygoda pisania maili czy robienia jakis rezerwacji na tablecie? Porownywalna z netbookiem czy raczej malo wygodnie?
No i jak nie ma wejscia usb w ipadzie to jak mozna tam cos skopiowac (poza wifi)?


Klawiatura ma odzwierciedlac ta na laptopach/netbookach i faktycznie jak na tablet jest w miare wygodna (mam ipada 1), ale mimo wszystko do pisania wole netbooka/laptopa - do pisania samych maili wystarczy.
Dostajesz kabelek do ipada, standardowe applowe wejscie -> usb, sluzy do ladowania oraz do polaczenia i zsynchronizowania z laptopem. Poprzez itunes mozesz kopiowac rozne pliki, ale nie jest to robione poprzez drag & drop, tylko kopiujesz je tak jakby przypisujac do danej aplikacji ktora masz.


Wczoraj w saturnie sie troche pobawilem ipadem, zaleta ipada 2 to jego lekkosc, pisac sie da rzeczywiscie znosnie, ale chyba jednak sie zdecyduje na jakiegos netbooka do 1k. Spora oszczednosc kasy, a jakos nie czuje, zebym ipada jakos czesto uzywal (filmy wole jednak ogladac na duzym ekranie, a do czytania wole e-ink).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1463
Dołączył(a): 29.10.2009
Offline
PostNapisane: 2 gru 2011, 20:33 
Cytuj  
Coś dla posiadaczy Andrioda

http://blogs.computerworld.com/19341/an ... grade_list

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2011, 19:04 
Cytuj  
Jak sie wam widzi tablet (iOS lub Android) jako glowny komputer dla typowego malo zaawansowanego uzytkownika (czyli www, poczta, edytor tekstu, jakies zdjecia, muzyka etc)?

Z tego co widze nie powinno byc nawet problemu z podlaczeniem klawiatury + monitora jesli jest potrzeba np. napisac dluzszy tekst.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 gru 2011, 20:42 
Cytuj  
http://www.asus.com/Eee/Eee_Pad/Eee_Pad ... ime_TF201/

recenzja :
http://www.theverge.com/2011/12/1/26015 ... ime-review

Jak z klawiatura to nie ma lepszej opcji niz to.
Jak zrobia update do androida 4.0 to juz wogole bedzie cudo.
Tegra 3(czterordzeniowy procesor) bardzo fajny ekran klawiatura z dodatkowa bateria(lacznie kilkanascie godzin )
Tylko nie wiem kiedy w polsce bedzie.
Obecnie dostepny jest jego pierwsza wersja nazywajaca sie poprostu Asus Transformer . Ale mysle ze warto poczekac na prime.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 sty 2012, 13:15 
Cytuj  
Przesiadlem sie z Galaxy Taba i Galaxy S na Galaxy Note i przyznam, ze jak dla mnie, rewelacja. Fakt, ze Note jest troche mniejszy od Taba i wiekszy od S wpasowuje sie idealnie dla osoby, ktora chce miec i telefon i tablet, a nie chce nosic ze soba dwoch urzadzen (czyli dla mnie). Oczywiscie, jesli ktos preferuje tablety 10", to Note bedzie dla niego duzo za maly, ale posiadacz Taba 7" spokojnie sie przesiadze i duzej roznicy w wielkosci zbyt nie odczuje. Jako telefon Note tez sie sprawdza, bo jeszcze nie jest zbyt wielki, zeby go skutecznie przy uchu trzymac. Napewno jest wygodniejszy od niewiele mniejszego Della Streaka 5".

Zajebiscie sie na Note oglada www i oczywiscie czyta ebooki. Dla mnie bomba ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 94
Dołączył(a): 6.04.2010
Offline
PostNapisane: 18 mar 2012, 12:01 
Cytuj  
Czy ma ktos z was tablet Samsung Tab 8.9 ? Szukam cos dla siebie od jakiegos czasu i wybralem 2 modele mianowicie Tab 8.9 lub nowszy 7.7 z lepszym ekranem, nie moge sie zdecydowac ktory rozmiar bedzie sie sprawdzal lepiej do codziennego użytku.
10.1 jest za duzy, 7.0 za maly jak dla mnie wiec chciałem coś miedzy 7.7, a 8.9.
Obydwa modele sa na andku 3.2 ale dostana upgrade do ICS pewnie wkrotce wiec tutaj to nie jest problem, sprzetowo tez nie jest zle z tym ze 7.7 posiada slot microsd ktorego 8.9 niestety nie ma (mozna pendrive podlaczyc), oba maja wbudowane moduly 3G wiec z netem tez nie bedzie problemu. z 7.7 mozna wykonywac normalne polaczenia glosowe (nie jest mi to potrzebne), z 8.9 tylko Skype, Fringe itd.
W sumie nie wazne funkcje bo oba modele spelniaja moje oczekiwania, tylko jaki rozmiar myslicie bedzie lepszy ? Tutaj pytanie glownie do osob ktore maja lub mialy stycznosc z 8.9 bo 7.7 raczej jest slabo dostepny narazie u nas.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 mar 2012, 15:27 
Cytuj  
Kurcze zastanawiam się od jakiegoś czasu nad tabletem ok 10 cali głównie jako readera do pdf. Mały kindle kiepsko radzi sobie w tej kwestii.Na fotkach galaxy 10.1 widać błyszczący ekran odbijający wszystko + info że pod słońce nie daje rady :/. Do tego obawiam się że na tym tablecie niewiele da się zrobić tzn nie zainstaluje tam żadnego użytkowego programu więc wraz będę musiał nosić ze sobą laptopa kiepski ten "postęp"

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 mar 2012, 16:28 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Do tego obawiam się że na tym tablecie niewiele da się zrobić tzn nie zainstaluje tam żadnego użytkowego programu więc wraz będę musiał nosić ze sobą laptopa kiepski ten "postęp"

Zainstalujesz. Toc to Android. A jesli bedziesz potrzebowal aplikacji typowo windowsowej, to zawsze mozesz skorzystac z RDPa.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 94
Dołączył(a): 6.04.2010
Offline
PostNapisane: 18 mar 2012, 17:20 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Kurcze zastanawiam się od jakiegoś czasu nad tabletem ok 10 cali głównie jako readera do pdf. Mały kindle kiepsko radzi sobie w tej kwestii.Na fotkach galaxy 10.1 widać błyszczący ekran odbijający wszystko + info że pod słońce nie daje rady :/. Do tego obawiam się że na tym tablecie niewiele da się zrobić tzn nie zainstaluje tam żadnego użytkowego programu więc wraz będę musiał nosić ze sobą laptopa kiepski ten "postęp"


Przeczytalem mase for itd na ten temat i wszyscy zgodnie potwierdzaja co maja 10.1 ze to jest za duzy rozmiar do pdf i najlepiej sie sprawdza 7 lub 8 cali jesli chodzi o czytanie cos ala kindle i inne takie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2012, 17:41 
Cytuj  
7" do przeglądania internetu komfortowo to ciut za mało zwłaszcza że to 16:9 ale do pdf bardzo dobre, 7" jest też bardziej mobilne bo 10" i większe to już spore klocki

Ostatnio pojawił sie fajny tablet firmy Ainol, model Aurora, jakość wykonania i dopracowania na poziomie markowych produktów, ekran pojemnościowy IPS 1024x600, multi-touch, 1GB DDR3, android ICS, mocna bateria, obsługuje wszystkie usb urządzenia, po HDMI wyświetla bez zająknięcia 1080p, cpu 1,2GHZ +Mali-400, czyli z 3D da sobie rady spokojnie.
Wady to brak GPS i GSM co zmusza do stosowania zewnętrznych modemów/anten.
No i najważniejsze to cena, u polskiego sprzedawcy z gwarancją 650zł, z chin można już znaleźć za 550zł.
http://www.tabletowo.pl/2012/02/23/rece ... -7-aurora/


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 mar 2012, 17:43 
Cytuj  
marus napisał(a):
Przeczytalem mase for itd na ten temat i wszyscy zgodnie potwierdzaja co maja 10.1 ze to jest za duzy rozmiar do pdf i najlepiej sie sprawdza 7 lub 8 cali jesli chodzi o czytanie cos ala kindle i inne takie.

Do czytania "ala kindle" to mam kindla ;). Chodzi o książki techniczne z wykresami, schematami itp. Na małym ekranie jest to niewygodne dla tego myślę o 10.1.

Xanth mógłbyś nieco rozjaśnić temat widnowsowych aplikacji na androida? jakieś linki itp ;). Moja wiedza na temat tego systemu jest taka, że "jest takie cos".

**

Posty: 277
Dołączył(a): 20.08.2011
Offline
PostNapisane: 18 mar 2012, 17:50 
Cytuj  
poczekaj trochę na ipad-a 3.
Jak za drogo to ipad 2.
Jak android to bierz asus-a transformer-a, ale tablety generalnie to tylko apple, ze wzgledu na oprogramowanie.


_________________
mark24 - inactive.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 mar 2012, 17:52 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Xanth mógłbyś nieco rozjaśnić temat widnowsowych aplikacji na androida?

To nie tak. RDP czyli Remote Desktop Protocol, czyli zdalny pulpit ;)

X.

PS. W Samsung Appsach jest do sciagniecia darmowy Power Office, czyli zdalny pulpit na linuxie w chmurze. Wyglada to tak:

Obrazek


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 mar 2012, 18:57 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
To nie tak. RDP czyli Remote Desktop Protocol, czyli zdalny pulpit ;)

To lipa a już myślałem że ten tablet mógłby być mniejszą wersją mojego laptopa ;p. Ludzkość zawiodła mnie po raz kolejny :/

Ps. apple odpada ze względu na cenę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 mar 2012, 19:03 
Cytuj  
To kup sobie Della Latitude ST, bedziesz mial problem z glowy ;)
http://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/latitude-st/pd

Obrazek

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 277
Dołączył(a): 20.08.2011
Offline
PostNapisane: 18 mar 2012, 19:09 
Cytuj  
Havok - ipad 2 będzie miało cenę 1500zł. ipad 3 to 2000zł. Samsug, Asus, Acer, Sony (działają gry z PS1 i chyba z PSP) etc. na androidzie to identyczne kwoty..

Wszystko co renomowane ma praktycznie identyczną cenę - no chyba, że chcesz chińszczyznę, ale odradzam, bo sam ekran LCD woła o pomstę do nieba. Takiego Archos-a kupisz za ~400zł ale połóż go obok ipad-a czy Asus-a i porównaj tylko kolory na ekranie to przestaniesz myślieć o kupnie czegoś podobnego.


_________________
mark24 - inactive.


Ostatnio edytowano 20 mar 2012, 07:29 przez mark24bis, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 20 mar 2012, 02:46 
Cytuj  
W zasadzie jedyny sensowny tablet na andku to kindle fire. W przypadku wiekszych/bardziej funkcjonalnych tabow ipad zostawia konkurecje daleko w tyle.

**

Posty: 277
Dołączył(a): 20.08.2011
Offline
PostNapisane: 20 mar 2012, 08:01 
Cytuj  
btw. jakby ktoś nie wiedział:
Premiera Ipad-a 3 w ten piątek.
Ceny standardowe zaczynające się od 399GBP.
Cena ipad-a 2 leci w dół, cena podstawowego modelu w UK ustalona jest na 329GBP (nówka sklep), ale może być dobry moment na wyrwanie okazyjnie dosyć tanio używanej dwójeczki na ebay-u bo dużo szaleńców będzie zmieniać dwójki na trójki.


_________________
mark24 - inactive.

**

Posty: 326
Dołączył(a): 10.02.2010
Offline
PostNapisane: 20 mar 2012, 09:50 
Cytuj  
ja tam żonie kupiłem ipada 2 jakieś 2 miechy temu powiem jedno rewelacja, trochę żałuję że nie poczekałem na 3 ale wsumie to dla żony :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.