mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 226 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 mar 2012, 18:31 
Cytuj  
mark24bis napisał(a):
Sula - ja mam nadzieję, że PS4 to będzie logiczna kontynuacja PS3. Że PS3 to był model przejściowy. Postawili w nim na cell-a procek który zajebiście się sprawuje gdy działa multiprocesorowo. Liczę po prostu, ze będą kontynuowali tą politykę i zjedzą swoją maszynką konkurencję, bo nikt tego nie przebije.
Wystarczy, ze w PS4 dorzucą drugiego cella, wsadzą kilka razy lepszą grafikę, RAM rozszerzą do 4GB i przepiszą firmware które aktualnie jest zlepkiem.
Devsi będą zadowoleni bo z ich punktu widzenia to bedzie PS3 o większej mocy obliczeniowej. Klienci będą zadowoleni - dalej fizyczny nośnik BD, połatane dziury w firmware (w końcu im się cross-game-chat zmieści - będzie na pewno bo już jest w VITA), wsteczna 100% kompatybilność bez żadnego cudowania, cross-gaming z handheldem (marzę o tym by kontynować WIĘKSZOŚĆ tytułów na handheldzie, bo w domu mam coraz mniej czasu), poteżny power i uwolniona moc cell-a (to nie przez przypadek, z kilku PS3 składano stacje obliczeniowe). I rozkładają konkurencję na łopatki.

Zresztą microsoft przechodzi na rynek każualowy. Nintendo Wii U deko zbacza w rynek hardcorowy. Imho Sony ma szansę w następnej generacji znów zdominować rynek hardcorowego grania na konsolach. O ile czegoś nie spierdolą..


Twe nadzieje są plonne. PS3 było ostanią konsolą sony, która używała jakiś fikuśnych autorskich technologii.
PS4 na 100% będzie miała zwykły procesor RISC albo x86. Bo tak jest taniej. Podobnie jak karte graficzną od AMD albo NVIDII.
I raczej nie 4GB ramu, bo to jakas smieszna ilosc. 8GB minimum.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 mar 2012, 18:44 
Cytuj  
mark24bis napisał(a):
Nie no minimum w UK to 10Mb/s - nie wiem czy ktoś sprzedaje mniejsze łącza. Ale np. w Londynie nie ma osiedli, co za tym idzie sieci osiedlowych. Światłowody kładzie jeden dostawca - Virgin, ale nie wszędzie są - tu trzeba milion pozwoleń na jakiekolwiek prace bo większość Londynu jest zabytkowa - więc szybko tego nie ogarną. Ja np. po przeprowadzce jestem skazany na DSL-a z linii telefonicznej. Co prawda operatorów dostępnych jest na pewno 5+ ale wszystko leci po tym samym kablu. Max teoretyczny po kablu telefonicznym to 24Mb/s. W praktyce z przyczyn oczywistych mniej.
Spróbuj teraz zassać na 10Mb/s - 40GB danych. Dla mnie to żadna przyjemność.

Do tego to nieszczęsne Fair Usage Policy - praktycznie każde łącze to posiada (mały druczek w umowie) (...)

No to imo nie jest jednak tak tragicznie. Tak naprawdę to ile razy potrzebujesz ściągać te 40 GB? Fair usage policy jest faktycznie nieco dziwne. Chociaż przyznam, że nie próbowałem nigdy ściągać przez 24h powiedzmy przez 2 tygodnie, więc nie wiem jak zachowałby się operator w polsce ;p. Swoją droga to łącze, na które mogą cię przełączyć różni się ograniczoną przepustowością czy np. przy okazji nie da się na nim grać?

**

Posty: 277
Dołączył(a): 20.08.2011
Offline
PostNapisane: 11 mar 2012, 07:53 
Cytuj  
inside - pozyjemy zobaczymy.

Havok - ile razy? A ile filmów/gier odpalasz tygodniowo? Kilka.

Łącze na które mnie wrzuca jest identyczne, tylko jestem w jednej puli IP z innymi zasysaczami i czasami wieczorami internet po prostu działa o wiele gorzej niż normalnie.


_________________
mark24 - inactive.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2012, 00:35 
Cytuj  
http://gry.onet.pl/wiadomosci/nowe-info ... tykul.html

Premiera na gwiazdkę 2013 i wymaganie dot. stałego dostępu do internetu jako narzędzia anty-pirackiego.

Hihihi

**

Posty: 277
Dołączył(a): 20.08.2011
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2012, 07:08 
Cytuj  
uuu sprzedaż X-a poleci na ryj - chyba że znów zabezpieczenia złamią kilka dni przed oficjalną premierę ;)

Liczyłem na gwiazdkę tego roku szczerze mówiąc, mój X360 + kinect właśnie czeka na kuriera.

W każdym bądz razie dobrze, że jest blu-ray. Tylko, żeby dali slota jak w PS3 a nie tackę, bo przy pionowym postawieniu konsoli płyty miały szczególną zdolność turlania się na podłogę w momencie otwierania tacki..


_________________
mark24 - inactive.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2012, 08:17 
Cytuj  
Nie boj. PS4 wcale nie będziesz lepsze :lol:


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 277
Dołączył(a): 20.08.2011
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2012, 13:02 
Cytuj  
Nie zrozumiales inside, ale nie chce mi sie tlumaczyc.


_________________
mark24 - inactive.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2012, 13:07 
Cytuj  
PS4 bedzie zajebiste, przeciez to wiadomo. Cud nad wisla, konsola 18 generacji, ukryta moc i ekskluziwy za ktore mozna sie dac zabic.

Dokladnie jak PS3.


/LOL


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2012, 13:09 
Cytuj  
oczywiscie, ze bedzie zajebiste, tak jak ps3.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2012, 13:11 
Cytuj  
http://www.purepc.pl/rozrywka/xbox_720_ ... _dwoma_gpu

W zasadzie to samo co w newsie onet-u ale trochę bardziej szczegółowo i z nieco większym komentarzem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2012, 13:25 
Cytuj  
PS4 niczym sie nie bedzie roznica od nowego xboxa (poza exlsivami ofc) Deal with it.
Ostatnio sa plotki ze nie bedzie mozna odpalac starych gier (co jest oczywiste biorac pod uwage jaka sprzedazowa furore robia "HD" remake'i) i też będzie trzeba mieć stałe połącznie do internetu cele aktywacji gry (jest to jak najbardziej oczekiwane, bo MS i Sony chcą kompletnie wygryść pośredników, którzy robią krocie na sprzedaży używanych gier, pewnie jakby proceder ograniczał sie tylko do ebay gdzie gracze sami sprzedaja to by zlali to kompletnie).

Moja szklana kula mowi mi, ze PS4 będzie miało karte graficzną od NVIDII (oparta na architekturze Kepler albo Maxwell) i wielordzeniowy procesor ARM(jeśli to będzie Maxwell, to może sie okazać, ze za 90% wnętrzności bedzie odpowiadać NVIDIA, bo bedzie on miał już zintegrowany procesor). W innym przypadku prorokuje użycie czegoś przyziemnego jakiś x86 albo Power.

Edit:
To z dwoma GPU jest jak najbardziej możliwe. Jeden bedzie odpowiadał za renderowanie grafiki, a drugi za wspomagające obliczenia (fizyka, path-finding itd). Zalezy jak bedzie wyglądać rozkład zadań..

Sony już nigdy nie podejmie ryzyka forosowania autorskich technologii w segment masowy. Microsoft tego nie robi i wychodzi na tym dużo lepiej ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Ostatnio edytowano 3 kwi 2012, 13:28 przez iniside, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2012, 13:28 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Ostatnio sa plotki ze nie bedzie mozna odpalac starych gier (co jest oczywiste biorac pod uwage jaka sprzedazowa furore robia "HD" remake'i)

Widziałem dziś na Gametrailers ciekawy wywiad z Pachterem, gdzie mówił, iż tego typu plotki świadczą tylko o tym, że na nowe konsole jeszcze dość długo poczekamy.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2012, 14:49 
Cytuj  
iniside napisał(a):
PS4 niczym sie nie bedzie roznica od nowego xboxa (poza exlsivami ofc) Deal with it.
Ostatnio sa plotki ze nie bedzie mozna odpalac starych gier (co jest oczywiste biorac pod uwage jaka sprzedazowa furore robia "HD" remake'i) i też będzie trzeba mieć stałe połącznie do internetu cele aktywacji gry (jest to jak najbardziej oczekiwane, bo MS i Sony chcą kompletnie wygryść pośredników, którzy robią krocie na sprzedaży używanych gier, pewnie jakby proceder ograniczał sie tylko do ebay gdzie gracze sami sprzedaja to by zlali to kompletnie).

Moja szklana kula mowi mi, ze PS4 będzie miało karte graficzną od NVIDII (oparta na architekturze Kepler albo Maxwell) i wielordzeniowy procesor ARM(jeśli to będzie Maxwell, to może sie okazać, ze za 90% wnętrzności bedzie odpowiadać NVIDIA, bo bedzie on miał już zintegrowany procesor). W innym przypadku prorokuje użycie czegoś przyziemnego jakiś x86 albo Power.

Edit:
To z dwoma GPU jest jak najbardziej możliwe. Jeden bedzie odpowiadał za renderowanie grafiki, a drugi za wspomagające obliczenia (fizyka, path-finding itd). Zalezy jak bedzie wyglądać rozkład zadań..

Sony już nigdy nie podejmie ryzyka forosowania autorskich technologii w segment masowy. Microsoft tego nie robi i wychodzi na tym dużo lepiej ;p.


x86 i nowe czipy nvidii to drogie zabawki, to oznaczaloby duza cene konsoli na starcie. Hmmmm.
Ja osobiscie mysle ze to bedzie koniec wyscigu zbrojen. Czy tego chcemy czy nie nadszedl czas kinectow, move, 3d, netflixow.
Czas sie zajac ludzmi ktorzy beda szukac zastepstwa wii.
Hardkorowi gracze to dosyc skromny segment rynku ktory dodatkowo zareaguje bardzo alergicznie na walke z uzywkami.

Keii napisał(a):
iniside napisał(a):
Ostatnio sa plotki ze nie bedzie mozna odpalac starych gier (co jest oczywiste biorac pod uwage jaka sprzedazowa furore robia "HD" remake'i)

Widziałem dziś na Gametrailers ciekawy wywiad z Pachterem, gdzie mówił, iż tego typu plotki świadczą tylko o tym, że na nowe konsole jeszcze dość długo poczekamy.


Co mnie najbardziej bawi ludzie ktorzy strzelili najwieksze fochy na ten proceder, najwiecej na nim zyskali.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2012, 15:40 
Cytuj  
Ja mam nadzieje, ze upchaja w tych nowych maszynkach o wiele wiecej RAMu. Wszyscy devsi na to narzekaja...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2012, 15:48 
Cytuj  
No ja mam nadzieję, że nowa generacja będzie przechuj, w końcu poprawi się zauważalnie grafika na PC. ;)

Jaka jest szansa na wykręcenie grafiki na poziomie tego dema: http://www.youtube.com/watch?v=RSXyztq_0uM ?


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2012, 16:07 
Cytuj  
na tych next gen konsolach niech dadza mozliwosc gry w rtsy, fpsy, crpg na klawie i myszce itp. i wyjebuje PCta ;p


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2012, 16:17 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Jaka jest szansa na wykręcenie grafiki na poziomie tego dema: http://www.youtube.com/watch?v=RSXyztq_0uM ?


to demko bylo renderowane na 3x gtx580, ale niby udalo im sie jakos to zoptymalizowac (?) do jednego (pewnie najmocniejszego) keplera.
w sumie podchodzilbym do tego z dystansem, bo to pewnie kolejna szopka nvidii, ale kto tam wie?

pewnie taki poziom graficzny bedzie wykonalny jak nowa generacja "dojrzeje". zakladajac, ze faktycznie wepchna tam mocny sprzet o jakim sie mowi


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2012, 16:28 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
No ja mam nadzieję, że nowa generacja będzie przechuj, w końcu poprawi się zauważalnie grafika na PC. ;)

Jaka jest szansa na wykręcenie grafiki na poziomie tego dema: http://www.youtube.com/watch?v=RSXyztq_0uM ?

Szansza jest taka ze Mark Rein (AFAIR), stwierdził, że Samaritanian w porównaniu do UE4, jest kupą gówna jeśli idzie o jakoś graficzną.
Aha. UE4 działała na GTX680.. Wiec producenci konsol albo sie dostosuja, albo Epic powie: wypierdalać. Oni co prawda mieli różne zawirowania w tym co mówili, ale PC łatwo nie odpuszczą ;p.

Cytuj:
x86 i nowe czipy nvidii to drogie zabawki, to oznaczaloby duza cene konsoli na starcie. Hmmmm.
Ja osobiscie mysle ze to bedzie koniec wyscigu zbrojen. Czy tego chcemy czy nie nadszedl czas kinectow, move, 3d, netflixow.
Czas sie zajac ludzmi ktorzy beda szukac zastepstwa wii.
Hardkorowi gracze to dosyc skromny segment rynku ktory dodatkowo zareaguje bardzo alergicznie na walke z uzywkami.

Opracowanie i produkcja Cella była droższa, niż produkcja teraz np. i5 albo i7. Podobnie jak komponenty do nich w oówczesnym czasie.
Do tego plany zlikwidowania rynku wtórnego i koszenia kasy na remajkach, zagwartanuja szybki zwrot kosztów.
A ze paru hardcorów bedzie pluć.
Wystarczy, że pokazą Demo gry która będzie wyglądać lepiej niż rzeczywistośc(co jest wykonalne już teraz :lol: ) i maszyna marketingowa będzie się nakręcać sama..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2012, 16:34 
Cytuj  
betewu: tak zaczalem sobie przegladac gry na UE3 na wiki i okazalo sie, ze DNF powstal na silniku UE1 (tym z 1998)


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2012, 16:37 
Cytuj  
no bo w dalszym ciagu gry sa robiione albo na quaku albo unrealu :p


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 226 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.