mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 24 mar 2012, 12:21 
Cytuj  
Udało mi się zrobić połączenie VPN na dwóch komputerach jednak nie mogę zmapować dysku z serwera. Ma ktoś jakąś user friendly instrukcję jak to zrobić? Z góry dzięki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2012, 14:00 
Cytuj  
http://lmgtfy.com/?q=Jak+mapowa%C4%87+dysk+pod+windows
:wink:

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 24 mar 2012, 15:13 
Cytuj  
Może inaczej: mapować dysk umiem, vpna uruchomić też. Nie wychodzi mi połączenie tych dwóch rzeczy. Stąd moje pytanie o to jak to zrobić. Tutoriali znalazłem masę ale żaden nie zadziałał prawidłowo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 25 mar 2012, 09:03 
Cytuj  
Jakiego VPNa używasz (Cisco, Microsft, Juniper, OpenVPN...)? Po zestawieniu połączenia możesz się wzajemnie pingnąć?
Najprawdopodobniej masz coś po drodze zablokowane ponieważ mapowanie dysku po VPN nie różni się od mapowania bez VPN.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 mar 2012, 10:39 
Cytuj  
Pytanie, czy przy podlaczonym vpnie widzisz zdalny komputer? Najprosciej sprawdzic uruchamiajac \\adres.ip.zdalnego.komputera. Jesli pojawi sie okienko, to znaczy, ze jest widoczny i mapujesz standardowo (narzedzia, mapuj dysk, podajesz zasob \\ip\folder, pod warunkiem, ze folder jest udostepniony na zdalnym komputerze).

Jesli jednak nie masz polaczenia do zdalnego komputera, sprawdz w ustawieniach vpna, czy prawidlowo laczy i w firewallu, czy masz uprawnienia.

X.

PS. Pinganie moze nic nie dac, jesli na vpnowym firewallu nie jest dopuszczone icmp.
PS2. Mapowanie dysku poprzez \\nazwa\folder moze nie zadzialac, jesli na firewallu nie jest dopuszczony ruch netbios/dns, a nazwa zdalnego komputera nie jest wpisana w plik "hosts".


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 25 mar 2012, 19:03 
Cytuj  
@Venan Robię to na tym co jest dostarczone z win7. Pingować serwer mogę i bez tego - jest na dslu.

Jak powinien wyglądać wpis w hosts?

Wspomniałeś o tym czy mogą się wzajemnie pingować - jeżeli ma to być komunikacja z mojego komputera (nie mam na nim globalnego IP) to czy muszę być możliwy do spingowania?

@Xanth - niestety nie widzę go, próbowałem to już zrobić twoją metodą. Katalog jest na 100% udostępniony, kiedyś miałem na tej samej maszynie zmapowany ten sam katalog, za czasów jak były w jednej sieci.

Na chwilę obecną z tego co znalazłem problemem może być firewall, różne nazwy grup roboczych, oraz teraz brak wpisu w hosts.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 mar 2012, 19:09 
Cytuj  
Grupy robocze tu nie maja nic do gadania, jesli po IP nie widzi, to nie ma uprawnien na firewallu. Otworz porty netbios i smb (135-139 tcp/udb i 445 tcp/udp).

X.

PS. Wpis w hosts wyglada tak jak w zakomentowanym przykladzie w tym pliku, czyli IP tab nazwa. Plik lezy w C:\Windows\System32\drivers\etc.


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 25 mar 2012, 20:02 
Cytuj  
Proszę o ten przykład bo plik mam podmieniony.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 mar 2012, 20:07 
Cytuj  
Kod:
127.0.0.1       localhost

Tak samo podajesz swoje hosty:
Kod:
xxx.xxx.xxx.xxx      nazwa_hosta

X.


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 26 mar 2012, 16:20 
Cytuj  
Próbowałem wszystkiego - nie działa. Czy komputer z którego się łączę musi mieć IP globalny? Ewentualnie czy jest możliwość że porty które Xanth podał są zablokowane? Jak to sprawdzić?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 mar 2012, 16:22 
Cytuj  
Nie, maszyna ktora tworzy VPN musi miec IP publiczny, maszyna docelowa za firewallem zazwyczaj ma IP prywatny. Ale, jesli maszyna ktora tworzy VPN jest jednoczesnie maszyną docelową, to albo powinna byc publiczna, albo, jesli jest prywatna, to na firewallu z adresem publicznym musza byc przekierowane porty punkt w punkt.

X.

PS. Jesli chcesz zrobic VPNa do komputera stojacego w jakiejs sieci providerskiej, musisz poprosic admina sieci o przekierowanie portow na bramce. Jesli jednak siec jest twoja wlasna i masz wladze na routerem, to prosciej bedzie zrobic VPNa na routerze (99% wspolczesnych personal routerow ma opcje tworzenia VPNow).


_________________
http://zaginiony.net

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.