mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 mar 2012, 17:17 
Cytuj  
Słuchawki, w których 'przejeździłem' przewód.
Długo działało ale w końcu przestało.
Wyglądają po przecięciu tak:
Obrazek

Próbowałem juz opalić przewody zapalniczką (pięknie się kopcą i złażą kolorki) i skręcić je, po czym zaizolować - DUPA.

Próbowałem to skręcić takie kolorowe i zalutować, ale nie jestem w tym biegły, nie wiem poza tym czy te przewody nie są pokryte jakimś czymś co sprawia, że nie chce się tego cyna trzymać. Krótko mówiąc nie udało mi się.

Jakby rozwinąć ten kolorowy drucik to w środku są białe niteczki.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2012, 17:44 
Cytuj  
To jest prawy głośniczek, lewy i ekran bodajże. Proponuje Ci zanieść to do elektronika jak już bardzo chcesz je uratować. On Ci zmontuje cały nowy kabel i przylutuje go na nowo.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 mar 2012, 18:16 
Cytuj  
Te przewody najprawdopodobniej są izolowane poprzez pokrycie lakierem i dla tego nie chcą się lutować. Możesz spróbować wygrzać je lutownicą, ale nie wiem na ile to pomoże.
Ps. Jeśli nie da się tego usunąć przez opalenie możesz spróbować ją delikatnie zeskrobać.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 mar 2012, 18:31 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Te przewody najprawdopodobniej są izolowane poprzez pokrycie lakierem i dla tego nie chcą się lutować. Możesz spróbować wygrzać je lutownicą, ale nie wiem na ile to pomoże.
Ps. Jeśli nie da się tego usunąć przez opalenie możesz spróbować ją delikatnie zeskrobać.

No na bank są pokryte jakimś lakierem, bo on się pięknie kopci jak się zapalniczką potraktuje. Problem tylko taki, ze nawet po spaleniu tej izolacji nie chce przewodzić.

Ale chyba masz rację Sob, po prostu wyjebie je na śmietnik. Mają już swoje lata.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2012, 19:40 
Cytuj  
aceton lub rozpuszczalnik nitro do usuwania izolacji, a do lutowania słaba lutownica kolbowa i duża ilość pasty, na koniec termokurczliwa koszulka/izolacja do usztywnienia


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 mar 2012, 20:06 
Cytuj  
embe napisał(a):
aceton lub rozpuszczalnik nitro do usuwania izolacji, a do lutowania słaba lutownica kolbowa i duża ilość pasty, na koniec termokurczliwa koszulka/izolacja do usztywnienia


Lawl, doskonaly pretekst zeby sobie cos fajniejszego kupic ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2012, 20:28 
Cytuj  
A i tak dzwiek bedzie przerywac, nawet jak to zrobisz pod mikroskopem... nie udalo mi sie zlutowac nigdy przewodow z kanalem, zadnych, a zlutowanie domowymi sposobami dobrego jacka stereo rowniez graniczy z cudem. Juz lepiej albo dac nowy calkowicie kabel, albo kupic nowy produkt.

Mialem aurvanki male douszne do mp3 na rower, uzywalem ich dobre 3 sezony, az w koncu jack zaczal przerywac bo okrecalem kabel dookola mp3 jak kladlem na polke, po prostu ktorys z drucikow nie trzymal. I co? musialem kupic nowe sluchawki bo nie szlo tego zlutowac z nowym jackiem, no nie bylo opcji, tak to jest ujowo zrobione.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 mar 2012, 21:15 
Cytuj  
Ok, to se kupie słuchawki ;]


_________________
Obrazek

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2012, 21:29 
Cytuj  
Ja mialem identyczny problem i naprawilem zeskrobujac ten lakier nozem i pozniej skrecilem te przewody. Na koniec wszystko zakleilem tasma izolacyjna. Dzialaly az postanowilem kupic nowe z mikrofonem.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.