mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2012, 11:26 
Cytuj  
Czy ktoś z was bawił się clonezillą? Chodzi mi o to, czy w przypadku użycia tego samego obrazu na np 40 kompach (konfiguracja identyczna) nic się nie wysypie? Np nie będą zdublowane maci card? Nigdzie w sieci nic o tym nie znalazłem a chciałem mieć pewność.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 mar 2012, 11:31 
Cytuj  
Mogą byc zdublowane tylko identyfikatory windowsa, co ma znaczenie przy pozniejszym podlaczaniu do active directory. Mac adresy sa zapisane w karcie sieciowej, nie w systemie.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2012, 11:32 
Cytuj  
bardzo dobry program nic się nie wysypie

ale Acronis kosztuje około 150 zł, robiłem 60 komputerów rok temu. Bootuje się z USB, nagrywa i znajduje wszystko z USB.
Zrobisz wszystko jednym kluczem USB.

nie wiem czy clonezilla nie wymaga albo sieci albo dysku albo płyty z image. nie każdy soft widzi USB ale wiele osób robi to u nas clonezzilą


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2012, 15:51 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Mogą byc zdublowane tylko identyfikatory windowsa, co ma znaczenie przy pozniejszym podlaczaniu do active directory. Mac adresy sa zapisane w karcie sieciowej, nie w systemie.

X.


Tak ale jak robilem obraz wirtualki to niestety mac byl zdublowany i dlatego sie pytam :). Ostatecznie wirtualki po odtworzeniu z master_image się sypały i trza to było inaczej zrobić niestety...


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 mar 2012, 17:19 
Cytuj  
Wielokrotnie klonowalem ghostem (zasada identyczna jak w clonezilli, tyle ze to komercyjny soft) i nie mialem takich problemow nigdy. Jedyne co sie burzylo, to active directory o zdublowane id windowsow, ale to obchodzi sie jednym kliknieciem.

X.


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2012, 18:29 
Cytuj  
Powiem wam tylko, że się mylicie :P. A dlaczego? Dlatego, że niestety wasz metoda nie zadziała w przypadku gdy obraz systemu zawiera programy, które posiadają unikalny identyfikator. Jeśli np w firmie zarządzam WSUS serwerem to po sklonowaniu obrazu na inne kompy wszystkie miały taki sam ID i tylko jeden pobierał aktualizacje(tzw SID). Konieczne było przygotowanie systemu sysprepem oraz wykonanie obrazu za pomocą ImageX i zbootowanie go z WinPe - teraz wszystko działa:P. Kiedyś czytałem, że niby zdublowany SID to bujda ale to chyba nie prawda bo mi to nie działało:P.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 mar 2012, 18:47 
Cytuj  
Toc pisalem, ze bedzie taki sam id. Skad mamy wiedziec, ze masz wsusa? Z nim jest podobnie jak z ad.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 mar 2012, 19:26 
Cytuj  
xant ci to pisal w pierwszym poscie glupku.
ja pierdole, jak ktos taki moze administrowac czymkolwiek.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2012, 22:22 
Cytuj  
Mendol ja nie używam windy praktycznie :). Poza tym Xant pisał, że coś tam trzeba zmienic w AD a ja w pracy nie uzywam AD tylko Samby i LDAPa więc to jest trochę inna domena :). Może dopiero niedlugo będzie cały ten magiczny exchange etc ale to już nie moja brożka. A całe te identyfikatory windowsa to też bardzo ogólnie powiedziane. Ogólnie mniejsza z tym, problem rozwiązałem sam za pomocą WAIK.

Mendol poza tym co wpierdalasz się w temat? Zakładam, że nigdy na oczy patchpanelu nie widziałem nie mówiąc o jakiś serwerze hp 360 albo 380 :), iLO też pewnie nigdy nie dotykałeś :F.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 mar 2012, 22:29 
Cytuj  
serio, skoncz juz.
bo kurwa pograzasz sie straszliwie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2012, 22:38 
Cytuj  
Mendol ja się pogrążam? Wpierdalasz się w temat w którym posta nie napisałeś po to tylko, żeby komuś błąd wytknąć i to w sumie pierdołowaty :wtf: . Co najlepsze, nie napisałeś nic na temat. Xanth miał trochę racji to fakt. Wystarcztło, że poczytałem trochę wiecej i sam dogrzebałem temat. Fakt, czytanie ze zrozumieniem się kłania :wink:

Jeszcze tylko brakuje, żebyś jak Huri albo WithneSs wyleciał. Srlsy, wracaj na swoje podwórko.


P.S
Zeby nie było, masterem w tym temacie nie jestem ale pls mendol jesteś ostatnią osoba, która może się tutaj wpierdalać. Tylko mi zaraz nie napisz,że jesteś mega adminem co zarządza jakimś zajebiście wielkim środowiskiem produkcyjnym :).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2012, 09:35 
Cytuj  
P.S. Windows Vista, 7, 2008, 2008 R2 generuje nowy SID w momencie dodawania do AD.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2012, 11:46 
Cytuj  
Ale niestety to nie AD :) dlatego pojawił się u mnie ten problem. Autoryzacja odbywa się przez LDAPA no i pozatym wsus serwer.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.