mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2013, 08:23 
Cytuj  
po kilkunastu miesiącach ze Spideroak szukam alternatywy.

Wszystko jest ekstra ale support i bugi są dla mnie nieakceptowalne.

Interesuje mnie chmura z funkcją synchronizacji dowolnych folderów na dowolnych komputerach, strasznie mi się to podoba a konkurencja chyba tego nie ma ( nie znam żadnej chmury z taką funkcją). Chciałbym wybrać z tego top 10 http://www.cloudstoragefinder.com/

funkcja jak na obrazkach, foldery nie muszą mieć tej samej nazwy.



Obrazek

Obrazek

foldery są zbackupowane oddzielnie i trzymają własną historie ale jeszcze się synchronizują.
idealne do synchro save'ów gry na różnych komputerach albo robienia czegoś co działa jak dropbox

Edit:
spróbuje chyba sugarsync

Cytuj:
Mam plan platny od polowy grudnia. Jedynie dwie rzeczy mi przeszkadzaja w Sugarze:
- brak klienta pod Linuxa (jak mi system padl, dobrze ze mialem czesto uzywane dokumenty na Dropsie)
- automatyczne dodawanie wszystkich zdjec do albumow - mogli by chociaz dodac w ustawieniach folderu glownego (udzialu) czy indeksowac zawartosc czy nie, bo jak ktos jak ja czasami zapisuje cale strony, to po co mu galeria taka?

Ponadto dziala szybciej niz SpiderOak, ale na Spiderze mamy klienta dla Win, Mac i Linux, jednak aplikacje mobilne nie sa tak dobrze rozwiniete. Darmowo na spiderze latwo nabic dodatkowe GB (1 polecenie - 1GB). SpiderOak jest bardzo bezpieczny, szyfruje nasze dane, co sprawia ze warto na nim trzymac folder Hasla. Duzo opcji na poczatku dezorientuje, ALE idzie sie do tego przyzwyczaic.

Dropbox jest dobry do dokumentow czesto uzywanych jak pdf i doc. Wtedy elegancko ze smartfona czy inngo kompa jest dostep.Ostatnie zarzuty o slabe bezpieczenstwo sprawiaja, ze lepiuej trzymac na nim zwykle dokumenty.

Sugar ma wielki plus, ze umozliwia sync wybranych folderow (roznych na roznych maszynach) i jeden (lub wiecej wspolnych) - MagicBriefcase a la Dropbox. Wielkim plusem jest wysylanie zdjec na maila (aliasy dzialaja, wtedy latwiej podac komus adres, w formie np. [email protected])
Sugar ma wsparcie na platformy mobilne, nawet symbian. Roznie jest z aplikacjami.

Podsumowujac nie ma idealnej metody synchronizacji. Pamietac tez trzeba o ograniczonych zasobach komputera, bo uslugi potrafia czasem przypchac pamiec. Ja mam stale wlaczone Dropbox i Sugarsync w tle. Spideroak uzywam do robienia kopii folderow, ktore rzadko ulegaja zmianie. problem jest taki, ze wstepna synchronizacja trwa dlugo. Potem to bajka.

# Ogolnie:

- Dropbox latwo wszedzie dostepny do dokumentow, zdjec, muzyki. Pomimo 2GB na starcie latwo powiekszyc do 10 GB bez wiekszego wysilku, ladny i prosty interfejs online, kwestie bezpieczenstwa wrazliwych danych, premium: 2$ za 1gb

- SugarSync - poza Linuxem, rownie uzyteczny. Wsparcie dla wielu platform mobilnych, wiecej GB na starcie 5GB, ktore tak samo jak DB rozszerzamy 1 osoba polecona - 512 mb. Ladny interfejs. cena ok. 1,6$ za GB (w pierwszym miesiacu po rejestracji 50% znizki, wiec warto od razu kupic premium, niz zbierac)

- SpiderOak - bezpieczny, stosunkowo duza przestrzen na poczatek 2+5gb (worldbackupday), za polecenie 1gb, glownie na komputery, duzo funkcji, slaby interfejs webowy, 1$ za 1gb

PS. mam niemiecka klawiature, stad brak znakow

Pozdrawiam i mam nadzieje, ze komus pomoglem


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2013, 08:58 
Cytuj  
tu jest opisana ta funkcja dla sugarsync

http://www.pcworld.com/article/257536/u ... _sync.html


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2014, 08:33 
Cytuj  
36 TBytes free chmura u chinczyków

http://forum.xda-developers.com/showthr ... p=49775411


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lut 2014, 10:05 
Cytuj  
Już wolę żeby mnie google obserwowało niż hostować pliki u chińczyków :<
No chyba, że jako dump place.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2014, 10:40 
Cytuj  
nie chce mi sie czytac :)

doradzi ktos jakas chmure i tak:

1. najwazniejsze zby mialo w uj miejsca (na zdjecia i filmy glownie)
2. zeby bylo darmowe lub tanie
3. no i bezpieczne

nie dropbox bo tego uzywam do pracy.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2014, 19:41 
Cytuj  
Najtaniej wychodzi microsoft onedrive dawniej skydrive.

Dropbox i google drive też używam, ale darmowego.

Wuala jest w cenie dropboxa, ale obsługuje sync dowolnych folderów idealny do sync saveow gier miedzy komputerami. Do tego go tylko używam. 5gb free.

Sugarsync i Spideroak nie polecam bo zbugowane strasznie. Wywala sie backup.

Mam 4 chmury od roku włączone w każdym kompie wiec trochę ogarnąłem temat :-)
Płacę tylko za onedrive 80 zł za rok i mam tam z 70gb (cały backup zdjęć rodziny itp). Reszta od 5 do 20gb.

Jedyny bezpieczny jest spideroak, placilem 2 razy i dwa razy mi sie zjebal backup 50gb, support do bani nic nie pomogli.
Bezpieczny znaczy że nikt nie zobaczy co tam masz, szyfrowanie po stronie klienta, sync dowolnych folderów jak wuaala i sugarsync.

Licencje i poufne numery trzymam w secure notes lastpass a nie w chmurach.


_________________
psn

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2015, 18:32 
Cytuj  
Odkopuje. Za 21 dni konczy mi sie promocyjne miejsce na Dropboxie. Czy cos innego posiada mozliwosc udostepniania linkow bezposrednio do zdjecia jak Dropbox? Drugie pytanie to: co brac zamiast Dropboxa (jest po prostu za drogi, nie potrzebuje az 1TB)?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2015, 18:47 
Cytuj  
Mam też Onedrive, nie ma linków bezposrednio spod prawego w windowsie ale generalnie wszystko jest.
100gb kosztuje 8 zł na miesiąc plus promocyjne 25gb

W dropbox da się uzbierać z 15gb za free


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lut 2015, 19:22 
Cytuj  
OneDrive za free dostajesz 30 GB. 15 z marszu i drugie 15 jeśli ustawisz na mobilnym kliencie synchronizowanie zdjęć z komórki. Można włączyć i zaraz wyłączyć, 15 GB na koncie zostanie.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2015, 19:25 
Cytuj  
O to dodam bo omijalem to. Pierwszy sort robie dropboxem

Ja mam tam już około 70gb wrzucone.
Edit:
Chyba się mylisz ja mam napisane 3gb za to. Może dlatego że ja już mam free 25 za staż.


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.