mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 565 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 14:01 
Cytuj  
aa tam
prawdopodobnie cos w biosie.
tak jak pisalem wczoraj po przyjsciu z pracy po wlaczeniu kompa dostalem monit czy chce przywrocic bios do standardowych ustawien.

w ogole nie bylem swiadomy ze instalujac dysk ssd trzeba poprzestawiac mnostwo rzeczy w biosie i samym windowsie:
http://www.ocztechnologyforum.com/forum ... post567557

wiekszosc dotyczy wszystkich ssd...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 14:10 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
wczoraj po powrocie z pracy dostalem monit, ze bios jedzie na niestandardowych ustawieniach (jakies czestotliwosci taktowania) i czy chce wrocic do standardowych. kliknalem tak bo ja nie bawie sie w zadne krecenia. sprzet normalnie dzialal caly dzien po czym juz w nocy wykrzaczyl sie (wylaczyl) przy uruchomieniu kalkulatora. poszedlem spac i rano juz system sie nie uruchomil.


A to akurat brzmi zupełnie jak problem, który miałem z OCZ Revodrive. Objawy takie same - przy restarcie Bios komunikował przewrócenie ustawień producenta ze względu na zbyt duże OC systemu (którego nigdy nie robiłem). Problem okazał się dość złożony: Dysk nie dogadywał się do końca z systemem i w trakcie zamknięcia systemu gubił część plików, które przy tej operacji uaktualnia, zapisuje system. Druga sprawa była taka, że Bios płyty głównej nie był do końca dostosowany do pracy z tym dyskiem co jeszcze bardziej pogarszało sytuację (do nowszej wersji płyty głównej Gigabyte wypuścił nawet specjalny Bios pod obsługę Revo).
Na Twoim miejscu sprawdziłbym czy producent płyty głównej nie wydał nowego Biosu i czy masz najnowszy firmware na dysku.


_________________
For the pony!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 15:52 
Cytuj  
ooo wielki dzieki yabaddi za podpowiedz. przynajmniej wiem od czego zaczac.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 18:40 
Cytuj  
Sprawdzilem o ile w ssd mam najnowszy firmware to rzeczywiscie bios plyty glownej ma numerek F14 a dostepny jest juz F18.
Sprobuje jeszcze raz, jak znow beda problemy wracam na HDD - zajebiscie nie chce mi sie co kilka tygodni przeinstalowywac wszystkiego od nowa "bo znow cos". Mam duzo przyjemniejszych rzeczy do robienia. Gdyby nie to, ze musze zgrac kilka rzeczy z HDD pewnie juz bym formatowal i stawial na nim nowy system. Scierpie jakos dluzsze loadingi...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 20:24 
Cytuj  
kuzwa zrobiłem update biosu motherboarda.
Dysk niby działa.
Pod SSD zaleca się włączenie AHCI (zamiast ATA) - niestety jak to przełączę w BIOS-ie to już łapię BS-a przy odpalaniu systemu.

Oprócz tego tak jak zalecano:
wyłączyłem defragmentacje, indeksowanie, wstępne ładowanie do pamięci, etc. etc.
Jak teraz znów te SSD mi się sypnie to wracam do HDD. Pierdzielę, postoję i poczekam aż mi system wstanie, ale nie będę musiał reinstalować całego systemu co 2-3 tygodnie :/

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 22:12 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Jak teraz znów te SSD mi się sypnie to wracam do HDD. Pierdzielę, postoję i poczekam aż mi system wstanie, ale nie będę musiał reinstalować całego systemu co 2-3 tygodnie :/


Po czystej instalacji widy i wgraniu kompletu sterowników zrób sobie na osobnym dysku kopię partycji z systemem np. kopią zapasową samej windy albo zrzuć obraz partycji Ghostem. Jak coś się spierdzieli to zrobisz przywracanie systemu z kopii i będziesz mieć święty spokój.
Pecet to takie bydle, co jest bardzo wybredne i lubi się wyłożyć z byle powodu (ja mu się nie dziwię - ilość zmiennych jest astronomiczna). Czas jest zbyt cenny aby go marnować i pierdzielić się n-ty raz z instalką windy plus masą sterowników/aplikacji. Życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać ;)


_________________
For the pony!

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 22:56 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Pod SSD zaleca się włączenie AHCI (zamiast ATA) - niestety jak to przełączę w BIOS-ie to już łapię BS-a przy odpalaniu systemu.

Bodajże trzeba zmienić tą opcję w Biosie przed instalacją systemu, później się już tego nie da zmienić afaik i system nie wstanie. Chyba, że coś się zmieniło w tej kwestii bo ze 2 lata temu o tym czytałem.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 23:23 
Cytuj  
sula napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Pod SSD zaleca się włączenie AHCI (zamiast ATA) - niestety jak to przełączę w BIOS-ie to już łapię BS-a przy odpalaniu systemu.

Bodajże trzeba zmienić tą opcję w Biosie przed instalacją systemu, później się już tego nie da zmienić afaik i system nie wstanie. Chyba, że coś się zmieniło w tej kwestii bo ze 2 lata temu o tym czytałem.


Da radę zmienić, sam musiałem to zrobić aby uruchomić e-sata w tym trybie pod win7. Nie pamiętam już czy to w/g tego opisu jechałem ale w każdym razie dość łopatologicznie opisane:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Jak_przyspieszyc_dysk_SSD_w_Windows_7-3230/strona/10924.html


_________________
For the pony!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 paź 2012, 07:44 
Cytuj  
generalnie tak jak Sula pisał, a czego wcześniej nie rozumiałem - o tym, że ta techonologia (SSD) to ślepa uliczka i cały czas jest mocno niedopracowana.
Ja rozumiem standardowe podłączenie, wgranie najnowszych sterów, ale nie rozumiem ustawiania opcji biosu, flashowania matherboardów, flashowania SSD, ustawiania opcji w windowsie i to wszystko wygrzebane na specjalistycznych forach hardwarowych. Jeżeli tego nie zrobisz to sprzęt się sypie. Co lepsze po kilku tygodniach.

Pewnie jeszcze 20 lat temu, gdy kupionie nowej części do PC było dla mnie jakimś wydarzeniem i człowiek siedział z wypiekami na twarzy czytał, porównywał, benchmarkował etc. może bym sam na to trafił i nie zrobił takich błędów.
A tu - w instrukcji na ten temat nic nie ma, flashowania płyty głównej się NIE ZALECA (o ile nie ma żadnych problemów), a winda wykrywając dysk SSD sama powinna wyłączyć defragmentacje czy indexowanie plików...

dzięki yabaddi za ten link - warto próbować? Aktualnie mi śmiga.. czy to tylko przyspiesza działanie SSD czy zmniejsza też jego zawodność?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 28 paź 2012, 09:08 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
dzięki yabaddi za ten link - warto próbować? Aktualnie mi śmiga.. czy to tylko przyspiesza działanie SSD czy zmniejsza też jego zawodność?


Powiem szczerze - z tego artykułu robiłem jedynie aktywację AHCI spod już zainstalowanej windy. Po instalacji dysku kontroler miałem ustawiony w tryb IDE i dopóki nie musiałem zainstalować w systemie obsługi e-sata nie było potrzeby tego zmieniać (bo wszystko chodziło). Trim miałem włączony defaultowo, defragmentację system wyłączył sam dla moich dysków.

Co do Twojego rozczarowania współczesnym sprzętem komputerowym - powiem Ci to, o powiedział mi mój osobisty PC-guru, człowiek obryty w tych sprawach jak dzika świnia na zakręcie, Wielki Elektronik itp. itd. - cytuję "Zostaw, to pecet.". A to oznacza "składak" - zbieranina elektroniki i oprogramowania z całego świata, która jakoś ze sobą powinna współpracować. Często nie chce i ja się jej osobiście nie dziwię - jak już wcześniej pisałem ilość zmiennych jest astronomiczna.

Ja zainstalowałem swoje SSD grubo ponad rok temu i (odpukać) wszystko działa. Nie wiem dlaczego i nie wiem jak długo jeszcze - to pecet. Cytując po raz kolejny mojego guru: "Prawdopodobieństwo tego, że system się zj*bie, jest wprost proporcjonalne do jego stopnia skomplikowania, reklamowanej wydajności oraz czynnika X. Za czynnik X podstaw jakąkolwiek zmienną np. kąt ustawienia kota do monitora." Myślę, że to wyczerpuje temat :D


_________________
For the pony!

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 9 lis 2012, 12:54 
Cytuj  
Cytuj:
Ja zainstalowałem swoje SSD grubo ponad rok temu i (odpukać) wszystko działa.


Taa.. No więc, ten-tego, już nie działa. Pierwszy z OCZ Vertex 3 właśnie zszedł. Po prostu, pyk i go nie ma. Wymieniłem już na Intel 520, chyba pora dać szansę innej marce..


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 lis 2012, 12:59 
Cytuj  
Mowilismy zeby jakiegoś OCZ czy innego crapu nie kupować ? ;p


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 9 lis 2012, 13:00 
Cytuj  
Będziesz zadowolony, Intele są najmniej awaryjne ze wszystkich SSD. Na 520 Intel udziela 60 miesięcy gwarancji, to o czymś świadczy.


_________________
Obrazek

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 9 lis 2012, 13:04 
Cytuj  
Miałeś go jeszcze na gwarancji?

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 lis 2012, 13:41 
Cytuj  
Te OCZ trójki miały generalnie duzo problemow i zla opinie, z kolei z czwórkami jest inaczej. Piszą wszedzie, ze sie poprawili.

No ja sie zdecyduje pewnie na ~120GB Vertex4, Crucial M4 albo wlasnie intelka - w sumie cena bedzie miała dominujace znaczenie.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 9 lis 2012, 13:56 
Cytuj  
Intel jest najdroższy i to sporo więcej kosztuje ~100 więcej przy 120 GB, bo 5 lat gwarancji vs. np. 2 lata na Vertex 4.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 lis 2012, 14:04 
Cytuj  
No teraz akurat od 2 miesiecy ceny NAND skoczyl w gore a za tym wszystkie SSD. No ale i tak 400zeta to jeszcze spoko cena za 120GB.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 lis 2012, 14:08 
Cytuj  
a ile kosztuje 256gb?

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 lis 2012, 14:12 
Cytuj  
Crucial ~750, vertex ~800


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 9 lis 2012, 14:18 
Cytuj  
sula napisał(a):
Miałeś go jeszcze na gwarancji?


Miałem, wymienili mi od ręki na nowy, a ten z kolei dzięki uprzejmości hurtowni wymieniłem u nich na intela. Mam nadzieję, że pozostałe OCZ jeszcze pochodzą (zostały mi 2 w laptopach).


_________________
For the pony!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 565 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.