mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 565 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 paź 2012, 22:24 
Cytuj  
Dlaczego brałeś serię problematyczną serię 3, skoro 4 jest na znacznie bardziej dopracowanym kontrolerze?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 paź 2012, 11:09 
Cytuj  
Czynniki losowe (promocja) i dobre feedback na amazonie (ponad 400 ocen na 5 przy zaledwie kilkudziesieciu nizszych). Albo mialem pecha, albo znaczna wiekszosc uzywa teraz PC jedynie do sprawdzania poczty...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 paź 2012, 11:19 
Cytuj  
Mam agi3 w laptopie i najnowszy firmware wcale nie był najlepszy - ale nie powiem Ci jaką wersję mam obecnie. Działa bardzo dobrze.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 9 paź 2012, 11:32 
Cytuj  
Ogólnie to miałeś trochę pecha pewnie, ale ogólnie SSD mają fail rate dużo wyższy od HDD, nawet te od Intela uważane ze najlepsze i psujące się niby najrzadziej.

Także krytycznych danych nie trzymałbym tylko na SSD bo jak padnie to może być dupa zbita, a może paść bez dawania żadnych znaków.

http://www.tomshardware.com/reviews/ssd ... ,2923.html <--- tu opracowanie nt. awaryjności SSD


Ogólnie SSD są zajebiste pod względem wydajności i też już mam na oku jedno, ale ta technologia to ślepy zaułek i mam nadzieję, że szybko dopracują pamięci masowe oparte na technologiach innych niż flash. (trochę tego jest, ale wszystko w powijakach, drogie, no i poza tym nie ma fabów żeby trzaskać takie układy, faby do niskich procesów technologicznych i tak jest za mało w stosnunku do potrzeb).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 paź 2012, 21:24 
Cytuj  
No jednak z tamtym SSD od poczatku były problemy.
Na którymś z forum nawet pisałem (możliwe, że tutaj tylko w innym wątku) - od razu po postawieniu systemu strony mi się wolno otwierały, myślałem, że to normalne bo nowy dysk i musi dokładnie wszystko zassać i pocachować. Na nowym dysku wszystko śmiga - nie mam żadnych przycinek w tym stylu.


Posty: 27
Dołączył(a): 5.01.2010
Offline
PostNapisane: 16 paź 2012, 18:57 
Cytuj  
Kingston 120GB 2,5 SATA SSD HyperX 3K za 339zł na na X-KOM.PL wygląda na korzystną ofertę


_________________
Obrazek

Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 16 paź 2012, 19:24 
Cytuj  
Maalw napisał(a):
Kingston 120GB 2,5 SATA SSD HyperX 3K za 339zł na na X-KOM.PL wygląda na korzystną ofertę


Jeśli piszesz o tym <link> to chyba za 399. Za paręnaście zł mniej dostaniesz Vertexa 4 128GB (mam, polecam).


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2012, 19:30 
Cytuj  
Kingstony to niestety straszny crap jeśli chodzi o awaryjność. Gubienie danych występuje zbyt często.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2012, 19:53 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Maalw napisał(a):
Kingston 120GB 2,5 SATA SSD HyperX 3K za 339zł na na X-KOM.PL wygląda na korzystną ofertę


Jeśli piszesz o tym <link> to chyba za 399. Za paręnaście zł mniej dostaniesz Vertexa 4 128GB (mam, polecam).


ocz vertex 4 to shit, mam niepolecam ;/


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443


Posty: 27
Dołączył(a): 5.01.2010
Offline
PostNapisane: 16 paź 2012, 20:04 
Cytuj  
promocja jest tego dysku, 399 bez promocji... http://www.x-kom.pl/goracy_strzal/356

tczewiak: skąd masz takie info, trochę szukałem ale nie znalazłem złej opinii o tym dysku (może miałeś na myśli tańsza wersje V200) ?


_________________
Obrazek

Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 17 paź 2012, 07:14 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
yabaddi napisał(a):
Jeśli piszesz o tym <link> to chyba za 399. Za paręnaście zł mniej dostaniesz Vertexa 4 128GB (mam, polecam).


ocz vertex 4 to shit, mam niepolecam ;/


Jakiej wersji firmware używasz/łeś? Cokolwiek ponad 1.4.2 będzie ok, najnowsza wersja to 1.5 - problemów nie stwierdziłem.

Dobrą zasadą w przypadku dysków SSD OCZ jest nie spieszyć się z zakupem tylko poczekać na dopracowany firmware. Tak było z Vertexem 3 gdzie wszyscy psioczyli na początku, a potem od wersji 2.22 była cisza i spokój (mam 2 takie dyski od ponad roku w laptopach biurowych, zero problemów).


_________________
For the pony!

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 paź 2012, 09:15 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Piszpan napisał(a):
yabaddi napisał(a):
Jeśli piszesz o tym <link> to chyba za 399. Za paręnaście zł mniej dostaniesz Vertexa 4 128GB (mam, polecam).


ocz vertex 4 to shit, mam niepolecam ;/


Jakiej wersji firmware używasz/łeś? Cokolwiek ponad 1.4.2 będzie ok, najnowsza wersja to 1.5 - problemów nie stwierdziłem.

Dobrą zasadą w przypadku dysków SSD OCZ jest nie spieszyć się z zakupem tylko poczekać na dopracowany firmware. Tak było z Vertexem 3 gdzie wszyscy psioczyli na początku, a potem od wersji 2.22 była cisza i spokój (mam 2 takie dyski od ponad roku w laptopach biurowych, zero problemów).


jak to sprawdzic/zmienic?


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 17 paź 2012, 09:37 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
jak to sprawdzic/zmienic?


Ważne!: Zmiany firmware'u nie zrobisz jeśli na dysku jest zainstalowany system operacyjny, który właśnie działa. Żeby zrobić update należy podłączyć dysk jako drugi w systemie, inaczej Toolbox się nie uruchomi.

1) Wchodzisz na stronę: http://www.ocztechnology.com/ssd_tools/
2) Wybierasz swój model dysku
3) Pobierasz OCZ Toolbox
4) Odpalasz Toolbox, który powie Ci którą wersję firmware masz i czy jest dostępna aktualizacja (proste - klikasz i ściąga, a następnie aktualizuje)


_________________
For the pony!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 07:39 
Cytuj  
ja chyba poddaje sie z tym SSD. Dzisiaj rano wywala mi BS przy uruchamianiu windowsa. Proba naprawy na nic - wyskakuje komunikat, ze nie dal rady naprawic. Przywracanie - nic nie daje - w dalszym ciagu BS.
System praktycznie goly:
windows, sterowniki, rift, utorrent (dziala na HDD zreszta), winrar, bestplayer, pakiet office. Nic wiecej.
przedwczoraj doszly nowe stery do radeona - jedyna rzecz, ktora instalowalem w poprzednim tygodniu.
Przeformatuje go dzisiaj, postawie system na nowo - jak mi znow pierdolnie wracam do HDD. Kuzwa nie mam nic ciekawszego do roboty niz stawianie windowsa co 2 tygodnie.. :evil:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 09:01 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
przedwczoraj doszly nowe stery do radeona - jedyna rzecz, ktora instalowalem w poprzednim tygodniu.


Wstrzymaj się jeszcze trochę, po instalacji Catalystów 12.10 też zaczęły mi się robić jakieś dziwne rzeczy pod Win7 (konkretnie to w chwili startu jakiejś gry w tle wywala się Widows Explorer - na szczęście idzie uruchomić go ponownie i system się nie kładzie). Proponowałbym poczekać na jakiegoś hotfixa bo AMD mogło znów dać ciała ze sterami.. :/

Ps. Ewentualnie wypróbować beta wersję Cata 12.11 która jest już dostępna (dziwnie szybko heh):
http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/AMDCatalyst1211betadriver.aspx


_________________
For the pony!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 10:27 
Cytuj  
no wlasnie to byly catalysty i chyba w wersji 12.10 - update robilem z automatu ze 2-3 dni temu.
tylko, co z tego, jak amd wypusci hotfixa jezeli system mi nawet nie wstaje?

zreszta cos musialo porzadnie namieszac (podejrzewam jeszcze corke, ktora ostatnio opiekuje sie babcia i ma ciagotki do nasladowania tatusia). wczoraj po powrocie z pracy dostalem monit, ze bios jedzie na niestandardowych ustawieniach (jakies czestotliwosci taktowania) i czy chce wrocic do standardowych. kliknalem tak bo ja nie bawie sie w zadne krecenia. sprzet normalnie dzialal caly dzien po czym juz w nocy wykrzaczyl sie (wylaczyl) przy uruchomieniu kalkulatora. poszedlem spac i rano juz system sie nie uruchomil.

Jak to plyta glowna to jeszcze gorzej.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 11:07 
Cytuj  
Ty to masz rzeczywiście pecha Mark24 do kompów. Mam takiego kumpla też, cały czas mu się co pierdoli jak nie z osobistym laptopem to z kompem w jego pracy i obiektywnie nie jestem w stanie stwierdzić czemu, bo nic takiego z kompem nie robi :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 13:09 
Cytuj  
sula - zgadzam sie. Od czasu przeprowadzki do UK co chwila mi sie cos sypie. Zastanawiam sie teraz nad zainwestowaniem w jakis filtr przeciw(...)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 13:42 
Cytuj  
Yyy nie masz listwy z filtrem?


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 13:47 
Cytuj  
Listwa z dobrymi filtrami trzeba imo absolutnie mieć, tym bardziej, że kosztuje niedużo.

Jak stara instalacja albo sprawiająca mocniejsze problemy to nawet UPS ze stabilizacją napięcia (Line Active AVR), ale to już hardcore, droższe i rzadko potrzebne.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 565 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.