mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 565 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 29  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2012, 14:19 
Cytuj  
Wchodzę do sklepu na "P" po Vertexa 4 128GB a sprzedawca mi mówi, że zajebiście schodzą i będą po nowym roku, wkurwiłem się bo się człowiek napalił a w dodatku miejsca na HDD dosłownie 0 (moje dyski to 5-cio latki więc nie muszę mówić co to za wydajność i ilość miejsca...). W ramach zadość uczynienia spuścił mi z ceny Seagate 1TB 1-talerzowego (dałem za niego 230zł z 270) + dokupiłem sobie 8gb ramu dla moich wirtualek:F. A po SSD może wrócę po świętach najprędzej o ile w ogóle, bo przenosić znowu systemu na SSD etc mi się nie chce :F. Ten seagate i tak jest2x wydajniejszy i 3x cichszy od moich obecnych dysków...

Na stanie nie mieli dosłownie teraz nic ciekawego z ssd (wiadomo, święta), tylko jakieś agility albo szajsungi 840(szajs) albo szajsowate kingstony...


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**
Avatar użytkownika

Posty: 399
Dołączył(a): 16.11.2006
Offline
PostNapisane: 29 gru 2012, 17:46 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Wchodzę do sklepu na "P" po Vertexa 4 128GB a sprzedawca mi mówi, że zajebiście schodzą i będą po nowym roku, wkurwiłem się bo się człowiek napalił a w dodatku miejsca na HDD dosłownie 0 (moje dyski to 5-cio latki więc nie muszę mówić co to za wydajność i ilość miejsca...). W ramach zadość uczynienia spuścił mi z ceny Seagate 1TB 1-talerzowego (dałem za niego 230zł z 270) + dokupiłem sobie 8gb ramu dla moich wirtualek:F. A po SSD może wrócę po świętach najprędzej o ile w ogóle, bo przenosić znowu systemu na SSD etc mi się nie chce :F. Ten seagate i tak jest2x wydajniejszy i 3x cichszy od moich obecnych dysków...

Na stanie nie mieli dosłownie teraz nic ciekawego z ssd (wiadomo, święta), tylko jakieś agility albo szajsungi 840(szajs) albo szajsowate kingstony...


Zaboleq, zorientuj sie troche apropo dyskow ssd przed kupnem, poczytaj testy, rankingi. Te szajsungi to bardzo dobre dyski, sam mam i nie narzekam, a wrecz chwale.
Masz chlopie wtyki, jak Tobie w sklepie obnizaja cene ponizej ceny w hurtowni, w ramach "zadoscuczynienia". Dysk SSD nie jest do zwiekszania pojemnosci dyskowej tylko do szybszego systemu + gier. Jezeli nie chce Ci sie przerzucac systemu z dysku talerzowego na SSD, to cos jest z Toba nie halo ;)


_________________
Pawson#2704

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2012, 19:23 
Cytuj  
Chrisq jak czytałem testy tego szajsunga to nie wypadał jakoś genialnie w porównaniu do Vertexa (a cena dość zbliżona). Póki co Vertex 4 wszystko bije imo. Sporo się już tych testów naczytałem i na pclab i purepc gadają, żeby brać albo vertexa 4 albo intela.

Wtyki nie wtyki w sklepie, często tam kupuje:P. Raz miałem tam taką akcję co naciągnąłem im klienta, żeby kupił i7 i do tego 2133 memorki co mu w ogóle niepotrzebne było :P. Od tamtej pory jak robię jakieś zakupy to czasami rzuća rabat albo utną końcówkę. Nic wielkiego ale cieszy ;).

Co do przerzucania systemu to oczywiście chce mi się ale nie dzień po dniu :). Dlatego obecnie sobie postawie wszystko na 1TB a jak już kupię ssd po nowym roku to sobie na spokojnie potestuje i pewnie po tygodniu postawię system:).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2012, 19:45 
Cytuj  
stawiaj asap na v4. Seagate to ścierwa. Mam w domu WD i Seagaty. W serwerze seagaty. W ciągu ostatnich 4 miesięcy - pojechał mi raid w serwerze. Z oboma dyskami. Część danych nie do odzyskania.
W domu. Jeden S całkowity trup - dane nie do odzyskania. Jeden zewnętrzny wyje i dane muszę zarchiwizować. Kolejny wewnętrzny zaczął się sypać miesiąc temu, głosno chodzi, zwalnia... Niestety w ps3 też wstawiłem jakiegoś S i już się boję...
Wszystkie dyski kupione w 2010. WD chodzą bezawaryjnie, cicho i bez problemów. Z seagatów JEDEN 3.5" i jeden 2.5" póki co nie sprawiają problemów.
Nigdy więcej tej szmaciarskiej firmy. Co mi z gwarancji jak danych nie odzyskam...

I jeszcze odnośnie wyłączania swapa. Na próbę wyłączyłem, mam 8GB ramu i niestety co jakiś czas sypie mi info, że pamięć się kończy i w7 chce programy zabijać :(


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 29 gru 2012, 19:53 
Cytuj  
dla mnie rownież "żygacze" to ścierwo. W życiu poleciały mi dwa dyski - oba żygejty. Kuzyn z serwisu też mowi, ze to sypie się na potęgę.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 gru 2012, 22:12 
Cytuj  
A Toshiby jaką mają opinię z ciekawości? Bo zaczeli jakiś czas temu 3,5 dyski robić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2012, 22:30 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Chrisq jak czytałem testy tego szajsunga to nie wypadał jakoś genialnie w porównaniu do Vertexa (a cena dość zbliżona). Póki co Vertex 4 wszystko bije imo. Sporo się już tych testów naczytałem i na pclab i purepc gadają, żeby brać albo vertexa 4 albo intela.

Wtyki nie wtyki w sklepie, często tam kupuje:P. Raz miałem tam taką akcję co naciągnąłem im klienta, żeby kupił i7 i do tego 2133 memorki co mu w ogóle niepotrzebne było :P. Od tamtej pory jak robię jakieś zakupy to czasami rzuća rabat albo utną końcówkę. Nic wielkiego ale cieszy ;).

Co do przerzucania systemu to oczywiście chce mi się ale nie dzień po dniu :). Dlatego obecnie sobie postawie wszystko na 1TB a jak już kupię ssd po nowym roku to sobie na spokojnie potestuje i pewnie po tygodniu postawię system:).

Samsungi to bardzo dobre SSD. Nie sa moze najszybsze, ale za to bardzo stabilne i wytrzymałe, a to jest rzecz która jest najważniejsza w przypadku SSD.
To ze jeden dysk kopiuje pliki p 1s albo ma czas dostepu krotszy o 0.1ms to naprawde nie jest koniec swiata.
OCZ to ja bym nawet za darmo nie brał. No chyba, ze za 4+ lata okaze sie ich dyski sa dobre. Narazie w gre wchodza tylko Intele, Samsungi i Cruciale.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 gru 2012, 22:32 
Cytuj  
Samsung 830 tak. 840 normalne (nie pro) są robione na TLC, są pierwszymi dyskami w sprzedaży z tym i imo się będą szybciej przez to sypać. Wystarczy sobie poczytać o różnicach między MLC a TLC. 840 Pro mają MLC tak jak 830.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2012, 09:44 
Cytuj  
Co do seagejtów - ja miałem dotychczas z 5-6 w PC i żaden mi się nie posypał. Takie same dyski brałem jako storage od kumpli i nadal działają a to są 5 latki. Nie chciałem WD bo są dość głośne (w testach caviary black mimo tego, że są ciut szybsze od st1000dm003 to są o 10dB głośniejsze). Ja mam seagate z serii 14 i tutaj ponoć sporo zostało poprawione - jak się spierdzieli to trudno - wtedy wezmę WD caviara i jakąś kieszen wyciszającą na niego:).

A z padaniem dysków to jest różnie - jednym padają sigejty, innym WD a innym Hitachi. Póki co zobaczymy jak dysk się będzie sprawował. Osiągi ma całkiem niezłe (powiedziałbym, że zajebiste) bo to 1-talerzowiec. Mi w kompie nigdy nic nie siadło nie z mojej winy :P.

W lapkach które naprawiam siędzą praktycznie same hitachi i co rusz wymieniam zdarza się, że jakiś się posypie - normalka.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 sty 2013, 20:41 
Cytuj  
iniside napisał(a):
OCZ to ja bym nawet za darmo nie brał. No chyba, ze za 4+ lata okaze sie ich dyski sa dobre. Narazie w gre wchodza tylko Intele, Samsungi i Cruciale.


+1, OCZ jest dla samobojcow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 sty 2013, 09:19 
Cytuj  
z poleconego samsunga ssd jestem zadowolony.
smiga jak ta lala (przynajmniej na razie).
jesli chodzi o dyski twarde to jest kwestia bardziej szczescia niz producenta.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 20:50 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
iniside napisał(a):
OCZ to ja bym nawet za darmo nie brał. No chyba, ze za 4+ lata okaze sie ich dyski sa dobre. Narazie w gre wchodza tylko Intele, Samsungi i Cruciale.


+1, OCZ jest dla samobojcow.


A jakieś info odnosnie tego? Nie słyszałem złego słowa o Vertexach 4. Wcześniej był badziewny firmware ale jak kupili inną firemkę to teraz firmware jest zajebiaszczy.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 sty 2013, 21:09 
Cytuj  
Vertexy 4 to bardzo nowe dyski. Jedna seria ktora dziala tak krotko OCZ nie naprawi sobie opini.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2013, 15:06 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Vertexy 4 to bardzo nowe dyski. Jedna seria ktora dziala tak krotko OCZ nie naprawi sobie opini.



No w necie można co innego poczytać :). W Prasie fachowej również.

Intel teraz szykuje nową sersie ssd - zobaczymy co z tego wyjdzie.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2013, 15:14 
Cytuj  
Co innego = ze są to stare dyski? Chyba nie zrozumiales, co insajd napisał.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2013, 15:27 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Co innego = ze są to stare dyski? Chyba nie zrozumiales, co insajd napisał.



Tomu, Ja pisałem o Vertexach 4, inside odnosił się do mojej wypowiedzi i mówił o nowych dyskach czyli o vertexach 4. Co to jest do zrozumienia?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 sty 2013, 18:26 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
tomugeen napisał(a):
Co innego = ze są to stare dyski? Chyba nie zrozumiales, co insajd napisał.



Tomu, Ja pisałem o Vertexach 4, inside odnosił się do mojej wypowiedzi i mówił o nowych dyskach czyli o vertexach 4. Co to jest do zrozumienia?

To, ze sa to nowe dyski i jeszcze nie wiadomo jak dobrze on będą działać w perspektywie czasu.

Poprzednie Vertexy też były dobre. Srednio rok. A potem z niczego padały.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 sty 2013, 08:35 
Cytuj  
Mnie w danym momencie interesuje wydajność i funkcjonalność. Jakbym się miał zastanawiać co kupić, żeby nie padło za rok to bym ześwirował.
W poprzednich vertexach były zjebane kontrolery o ile mnie pamięć nie myli i to praktycznie od samego początku.

Tutaj jest zupełnie inny znany i sprawdzony kontroler z pewnymi poprawkami, więc nie wiem co ma się tutaj zjebać. Polecam artykuł na pclabie albo purepc o kontrolerze w nowych vertexach 4.

Poza tym, jak ssd to koniecznie backup na inny dysk. Zepsuje się to przynajmniej dane są.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 sty 2013, 23:07 
Cytuj  
Pytanko: jesli dysk SSD jest na SATA III, a na plycie mam tylko SATA II to po prostu mi zwolni transfer do SATA II nie?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2013, 23:11 
Cytuj  
tak.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 565 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 29  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.