mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 565 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2012, 16:39 
Cytuj  
anastol napisał(a):
Hej, własnie dostałem na urodziny dys SSD Samsung 830. Problem jest tylko taki, że to kit dla Notebooka, a ja wsadzam go do Desktopa. Rozumiem, że różnią się od siebie tylko zawartością dodatkową. W tym przypadku w Notebook kicie nie ma "tacki" do montażu w kieszeni 5,25. rajt?

Niczym sie nie roznica AFAIR. Pdepnij pod SATA i ploz gdzie kolwiek w obudowie albo poza nia.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2012, 16:44 
Cytuj  
dokladnie, może nawet wisieć na kablu. Przecież to praktycznie jest większy pendrive ;p

**

Posty: 488
Dołączył(a): 16.01.2011
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2012, 17:08 
Cytuj  
No tak czesci mechanicznych brak. Spoko dam znac jak poszlo. Ale kurwa czeka mnie niezla przeinstalacja.... ugh.


_________________
BF3: hungrymumin

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2012, 21:17 
Cytuj  
Zaglebilem sie troche bardziej w tematyke SSD i troche sie rozczarowalem.
Wczesniej sie nasluchalem jak to cudownie SSD podnosza wydajnosc, czas ladowania etc. Poprzegladalem pare testow i wychodzi na to ze jednak wydajnosc sie zwieksza nieznacznie. Oczywiscie nadal pozostaja zalety takie jak cicha praca i brak elementow mechanicznych, ale chcialem dysk wstawic do kompa stacjonarnego wiec w sumie chyba sobie odpuszcze temat.

Lepiej zainwestuje w 16GB ram.

EDIT:
Oczywiscie slyszalem ze te wieksze/drozsze SSD maja lepsze wyniki ale koszty rosna masakrycznie.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2012, 21:19 
Cytuj  
FPS-y w grach ci się nie zwiększą ,a jeżeli to tylko w niektórych tytułach i marginalnie.

Największa różnica jest w codziennym użytkowaniu kompa (aplikacje startujące szybciutko niektóre w zasadzie prawie instant) + w niektórych grach ładowanie poziomów i /lub w niektórych mmorpg-ach brak / krótsze momenty zamuły po wejściu do zaludnionego miasta.

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2012, 21:21 
Cytuj  
sula napisał(a):
FPS-y w grach ci się nie zwiększą ,a jeżeli to tylko w niektórych tytułach i marginalnie.

Największa różnica jest w codziennym użytkowaniu kompa (aplikacje startujące szybciutko niektóre w zasadzie prawie instant) + w niektórych grach ładowanie poziomów i /lub w niektórych mmorpg-ach brak / krótsze momenty zamuły po wejściu do zaludnionego miasta.


Na FPS mi nie zalezy. Najczesciej bawie sie edytorami do gier typu Fallout NV, Skyrim etc, do tego czasami photoshop.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2012, 21:23 
Cytuj  
Nie mam pojęcia czy komfort pracy w takich programach by się podwyższył ,a szczególnie czy zmiana by była adekwantna do poniesionych kosztów. Trzeba by pewnie pytać na forach użytkowników w/w programów o doświadczenia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2012, 22:28 
Cytuj  
Damien napisał(a):
sula napisał(a):
FPS-y w grach ci się nie zwiększą ,a jeżeli to tylko w niektórych tytułach i marginalnie.

Największa różnica jest w codziennym użytkowaniu kompa (aplikacje startujące szybciutko niektóre w zasadzie prawie instant) + w niektórych grach ładowanie poziomów i /lub w niektórych mmorpg-ach brak / krótsze momenty zamuły po wejściu do zaludnionego miasta.


Na FPS mi nie zalezy. Najczesciej bawie sie edytorami do gier typu Fallout NV, Skyrim etc, do tego czasami photoshop.

No to nie bardzo rozumiem jak mozesz niechciec SSD. Komfort pracy wzrosnie nieporownywalnie.
Ofc. Zakladam ze gry wraz z SDK bedziesz mial na SSD. W tedy szybkosc wczytywania assetow, ladowania samych appow i przegladania to bedzie naprawde kosmiczna roznica. Nie wspominajac o Photoshopie ktory sie bedzie odpalal w 2s.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2012, 10:57 
Cytuj  
Cytuj:
Zaglebilem sie troche bardziej w tematyke SSD i troche sie rozczarowalem.
Wczesniej sie nasluchalem jak to cudownie SSD podnosza wydajnosc, czas ladowania etc. Poprzegladalem pare testow i wychodzi na to ze jednak wydajnosc sie zwieksza nieznacznie.

Cytuj:
Na FPS mi nie zalezy

tez tego nie rozumiem. upgrade z hdd na ssd to chyba najbardziej odczuwalna wymiana jaka mozna w kompie zrobic. fpsy TEZ potrafia wzrosnac, tzn. dysk ssd eliminuje rozne stutteringi zwiazane z praca dysku twardego, ktore sa czeste np. w sc2 czy d3

Cytuj:
Oczywiscie slyszalem ze te wieksze/drozsze SSD maja lepsze wyniki ale koszty rosna masakrycznie.

nah, z pojemniejszym dyskiem rosnie tylko transfer np. przy kopiowaniu plikow. w praktyce roznica miedzy takim 64gb a 256gb jest nieodczuwalna - chyba, ze kopiujesz dziesiatki gigabajtow w obrebie dysku ssd. natomiast te najlepsze 64gb juz byly podane, przykladowo ten crucial m4 albo samsung 830

rly, warto kupic ssd


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2012, 11:56 
Cytuj  
Damien napisał(a):
Zaglebilem sie troche bardziej w tematyke SSD i troche sie rozczarowalem.
Wczesniej sie nasluchalem jak to cudownie SSD podnosza wydajnosc, czas ladowania etc. Poprzegladalem pare testow i wychodzi na to ze jednak wydajnosc sie zwieksza nieznacznie.


Windows 7 64 bit w moim laptopie z SSD Intela, razem z całym syfem jaki serwuje Asus w swoich sprzętach, z antywirusem i dwoma komunikatorami ładuje się w 12 sekund. Moja stacjoinarka z 2 szybkimi dyskami połączonymi w Raid 0 do czasu pełnego uruchomienia (dyski przestają już pracować) systemu (z uboższym zestawem programów niż w laptopie) potrzebuje prawie minute.
SSD w kompie to GIGANTYCZNY skok wydajności, system uruchamia się w mgnieniu oka, programy niemal natychmiast po kliknięciu ikonki.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2012, 13:07 
Cytuj  
Jednak zamowilem tego Samsunga 64GB : )
Swoja droga spytalem sprzedawce o to czy moga byc jakies problemy przy podlaczeniu do SATA3 (pokazalem jaka mam plyte) i zaprzeczyl, no ale moze na odczepnego odpowiedzial.

W kazdym razie dzieki wszystkim za info.

P.S. 16BG RAM tez doloze wiec skok wydajnosc powinien byc spory

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2012, 14:54 
Cytuj  
Jeśli do tej pory miałeś przynajmniej 8 GB, to skoku wydajności nie będzie żadnego (chyba, że renderujesz popołudniami jakieś filmy) ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2012, 15:38 
Cytuj  
Perrin napisał(a):
Jeśli do tej pory miałeś przynajmniej 8 GB, to skoku wydajności nie będzie żadnego (chyba, że renderujesz popołudniami jakieś filmy) ;)

Mialem 4GB i windows XP wiec pewnie wykorzystywane bylo troche mniej.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 2 maja 2012, 07:16 
Cytuj  
Nie wiem o co wam chodzi z tymi Vertexami, mam ver3 w laptopie od ponad pół roku i chodzi jak marzenie, zero problemów.

To z czym miałem problem to OCZ Revodrive X2, choć trzeba przyznać, że wina bardziej była po stronie płyty gł. (ew. niedorobionego biosu) niż samego dysku. Czasem miałem wrażenie, że ten dysk jest po prostu za szybki na zwykłego windowsa - błędy bardzo często zdarzały się gdy system samodzielnie restartował się po jakiejś poprawce. Na revodrive zamknięcie systemu to ułamek sekundy i pewnie dlatego często system nie nadążał z zapisem danych. Zmieniłem ostatnio płytę główną wraz z procesorem na nowe (sprawdziłem wcześniej, że bios płyty był dostosowywany do pracy z revodrive) i problem (chwilowo) zniknął - mam nadzieję, że tym razem permanentnie.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 maja 2012, 07:28 
Cytuj  
Bo jesteś jednym z 3% osób które problemu nie miały ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 2 maja 2012, 07:32 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Bo jesteś jednym z 3% osób które problemu nie miały ;p.


Tylko od tamtych problemów to minął prawie rok - ludzie żalili się na BSODy przy firmware 2.06 i 2.09. Teraz jest firmware 2.22 i serio, w życiu mi ten dysk nie "zniknął" z systemu (mam na nim postawionego win7 x64).


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 maja 2012, 07:45 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
iniside napisał(a):
Bo jesteś jednym z 3% osób które problemu nie miały ;p.


Tylko od tamtych problemów to minął prawie rok - ludzie żalili się na BSODy przy firmware 2.06 i 2.09. Teraz jest firmware 2.22 i serio, w życiu mi ten dysk nie "zniknął" z systemu (mam na nim postawionego win7 x64).

Ok. Jak za kolejne pol roku dalej bedzie dzialac, to moze i cos fixneli. Ja bym sie bal mimo wszystko pakować vertexa.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 2 maja 2012, 08:08 
Cytuj  
Dlatego cały czas powtarzam, brać Intele. Nie ma bardziej niezawodnych SSD, są na tyle dobre, że producent nie boi się dawać na nie 5 lat gwarancji. 5 lat!


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 2 maja 2012, 08:20 
Cytuj  
Perrin napisał(a):
Dlatego cały czas powtarzam, brać Intele. Nie ma bardziej niezawodnych SSD, są na tyle dobre, że producent nie boi się dawać na nie 5 lat gwarancji. 5 lat!


Sprawdziłem dla porównania Intel SSD 520 - różnica w prędkościach zapisu z Vertexem 3 wydaje się być minimalna (475 intel vs 500 ocz), jedyna różnica to random 4k write (23.000 IOPS intel vs 60.000 IOPS ocz). Cena właściwie ta sama (intel droższy o 30-40 zł). Następnym razem chętnie wypróbuję te intelowskie ssd bo faktycznie 5 lat gwarancji to fajna sprawa.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 maja 2012, 11:22 
Cytuj  
http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/4123985

Intel 330.
Na Newgg ma co prawda tylko dwie opinie, ale za to nastrajajce pozytywnie. No i za te cene.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 565 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.