mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 sie 2012, 19:58 
Cytuj  
Mam pytanie bo juz kurwa nie wiem co zle robie...

Jest sobie taka karta (dokladnie ta z tym chlodzeniem):
http://www.agito.pl/karta-graficzna-gai ... 34294.html
i w CCC (stery AMD) czy chuj wie jak to sie teraz nazywa reczna regulacja obrotami wiatraczka (w zakladce ATI Overdrive) dziala bez problemu. Gowno jest male i glosne w chuj ale dziala. :)

Zakladam to chlodzenie, (podlaczam tak jak stare, 4 pinowa wtyczka wychodzaca bezposrednio z wiatraka do styku na karcie graficznej):
http://www.arctic.ac/en/p/cooling/vga/4 ... -plus.html
i mimo ze wiatrak niby powinien miec regulacje obrotow w zakresie 900-2000 to ustawia sie sztywno na ~1300 (niezaleznie od obciazenia) i zadne sterowanie reczne nie dziala (CCC, MSI Afterburer itd..).
Niby chlodzi ladnie bo temperatury na dzien dobry polecialy o 25 stopni w dol ale jednak wolalbym go puscic na full bo tej karcie zdarzala sie wylaczac kompa przy 105 st na GPU. :)

Any ideas? W zestawie jest jeszcze wtyczka 3poi wylazace bezposrednio z wiatraka i przejsciowka 7V/12V na MOLEX. Jak to podlaczyc tak zebym mogl recznie ustawic obroty?

Thx z gory jak ktos pomoze.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 sie 2012, 20:09 
Cytuj  
Nie podpinaj do karty tylko do zasilacza.
Ewentualnie przez potencjometr za 10 zl ustawiony dowolnie.
W lepszych wiatrakach daja przelotki zwalniajace wiatrak. Noctua daje 2 czyli 3 sztywne predkosci.
Moge ci dac i przelotki i potencjometr. Mi niepotrzebne bo nie mam pceta.
Linkow nie ogladalem - fon na dzialce :-)


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2012, 15:16 
Cytuj  
Poradzilem sobie. Co prawda nie mam regulacji obrotow ale podlaczenie wiatraka do zasilacza przez przejsciowke 12V ustawilo obroty na max 'na sztywno'.

Tak wiec, dzieki za chec pomocy. :)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 8 sie 2012, 09:15 
Cytuj  
Też mam HD4850 i wkurza mnie głośność wentyla. Jak wygląda sprawa z głośnością w modelu który podajesz?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 8 sie 2012, 09:30 
Cytuj  
To ja tez podepnę się z pytaniem o wiatraki. Mam Arctic Twin Turbo 2 i dwa radki 6950 lekko podkręcone. Kiedy w ccc nie mam zaznaczonej opcji ręcznej regulacji wiatraków, to zawsze mam na sztywno 25%, niezależnie od obciążenia kart, czy to jest normalne? Czy prędkość nie powinna się sama dostosować do temperatury i obciążenia? Trochę to dziwne wg mnie. Po kilku godzinach grania w bf3 karty z 'automatycznym' kontrolowaniem wiatraków nagrzewaj mi się do 75st, jak na sztywno ustawię na ręczne ok 90% to rzadko przekraczają 60-65st, tylko pytanie jak będzie wyglądać żywotność wiatraków jeśli na stałe przywalę im 90-100%???

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 sie 2012, 09:41 
Cytuj  
bardziej się martw żywotnością karty przy zbyt dużych temperaturach niż żywotnością wiatraków imho

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2012, 10:07 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
Też mam HD4850 i wkurza mnie głośność wentyla. Jak wygląda sprawa z głośnością w modelu który podajesz?


W tej karcie Gainwarda? Masakra. Wentylek jest tak malutki ze jak sie rozkreci to napierdala chyba z 8k obrotow albo i wiecej. Nie wiem kto to chlodzenie projektowal ale jakis debil chyba. ;)
Do tego szum niesamowity (jak na kompa). A trzeba go puszczac na 80% (w czasie grania)bo inaczej karta dochodzila do 100 stopni w cieple dni na luzie. : ) A juz od 50% zaczynal byc wyraznie slyszalny.
Jzu nie mowie ze napycha sie to chlodzenie kurzem mocno i trzeba je czesto czyscic.

Teraz klasa... otwarta buda, zero halasu (95% ciszej), temperatura w grze ok 70 (80 stopni stabilne po 30 minutach furmarka na full - przedtem musialem furmarka po 5 minutach wylaczac bo by spalil karte). Ja byc zadowolony.

I tak trzeba nowa karte kupic za niedlugo ale przynajmniej przez jakis czas cicho bedzie. :)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 8 sie 2012, 10:16 
Cytuj  
Tzn chodziło mi jak chodzi to chłodzenie które teraz kupiłeś. :) W sumie na temperatury nie narzekam, problem za to jest z głośnością. Czy w takim wypadku muszę zmienić całość (radiator + wentyl) czy sam wentylator wystarczy. Może ktoś zaproponować coś cichego? Czy finansowo lepiej brać tego Arctica?

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 sie 2012, 10:30 
Cytuj  
Nie czytałem całego tematu, więc sry jeśli było ;p Masz radiatory na pamięci? Też miałem 4850 z nowym wiatrakiem i bida po comp zaczął się crashować, aż karta padła.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2012, 10:35 
Cytuj  
Jesli masz chlodzenie takie jak ja to nie dasz rady zmienic samego wentylatora.
Jesli chodzi o tego Arctica to tak jak mowie - jestem zadowolny, choc ja expertem, od chlodzenia GPU nie jestem.
Poprostu wszedlem na allegro, ustawilem po cenie i kupilem 'pierwsze/lepsze', ktore pasowalo do karty i nie bylo overkillem (np takie z dwoma wiatrakami). Jedyne co wiedzialem to ze chce Arctica a nie jakies noname wiatraki.

HD 4850 to juz stara karta - imho nie ma co w nia jakis cudow czy wiekszej kasy ladowac.

A co do tematu czyli halasu to ja mam teraz go ustawionego na max, czyli 2000 obrotow i jest taki jak reklamuja na stronce producenta - dla mnie bezglosny.

Cytuj:
Nie czytałem całego tematu, więc sry jeśli było ;p Masz radiatory na pamięci? Też miałem 4850 z nowym wiatrakiem i bida po comp zaczął się crashować, aż karta padła.

Tak mam. W zestawie z tym accelero jest 8 radiatorow na pamieci i 8 radiatorow na sekcje zasilania karty.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 8 sie 2012, 11:21 
Cytuj  
Ja mam ten luksus że w Furmarku temperatura doszła max do 65 stopni. BC2 to 45 stopni. Trochę martwi mnie że przez afterburnera nie idzie tym operować. Moje chłodzenie wygląda tak że wentylator jest na radiatorze, raczej wygląda na możliwe do wymiany.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.