mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 6 paź 2012, 07:07 
Cytuj  
High, akurat na naszym osiedlu (i w naszym rejonie Rataj) działa monopol INEA. Nic nie zrobisz. Kiedyś chciałem zmienić na jakiegoś innego dostawcę internetu i dupa. Nie ma takiej możliwości.

Jedyną słuszną konkurencją dla nich jest firma Maverick, ale jak narazie to chyba siedzą w sądzie ze Spółdzielnią Mieszkaniową i próbują udowadniać praktyki monopolistyczne w tym rejonie Poznania. SM nie chce im udostępnić dostępu do mieszkań czy coś.

Z pewnością INEA zabrała na bardzo daleką wycieczkę kogoś decyzyjnego i dlatego mamy jak mamy.

Kiedy tylko sprawa się wyjaśni, przechodzę z marszu do Mavericka.


_________________
LaMoon#2988

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 6 paź 2012, 12:03 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Bo mnie drazni, ze taki Niah moze miec praktycznie to samo za 20 zl taniej w takim Inotelu :p


W jakim inotelu? :P Mam internet w Inei, 25mb za chyba 79zł


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2012, 16:52 
Cytuj  
tak mnie sie wydawalo. Jesli placisz 79 za 25mb to Cie ruchaja, bo 50mb jest za 69


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2012, 19:34 
Cytuj  
inea to stara dziwka, inee trzeba pierdolic.

-odcieli mi neta w poniedzialek, "konsultant" powiedzial, ze jest awaria
- na drugi dzien dzwonie, czekam z pincet lat by ktos odebral, okazuje sie, ze zablokowali mi neta z powodu braku platnosci
- wtf, przeciez place co miesiac.
- bo Pan ma usluge bezpieczny internet aktywowana za 10 zl i na e-fakturze zwiekszylismy tv o 5-10 zl i liczymy Panu od marca i teraz sie nazbieralo, wiec bez poinformowania o fakcie odcielismy Panu neta, bo jest Pan pojebem.
- rezygnowalem z zajebistej uslugi bezp. internet zaraz po zawarciu nowej umowy, ale pewnie tego nie udowodnie, bo nie wiem z kim rozmawialem w marcu. Odnosnie tv - wtf. imo powinni poiformowac mailowo albo pisemnie cokolwiek.
- deal with it. Zaplac 200 zl extra.

Ja pierdole, wszystkiego trzeba pilnowac dokladnie bo inaczej zjedzą.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2012, 19:41 
Cytuj  
hehe "bezpieczny internet" pamietam jak podpisywalem w pazdzierniku nowa umowe i powiedzialem typowi by od razu wykreslil to z umowy. "nie moge" - wpisalem od razu u nich w biurze do komorki przypomnienie w dniu od ktorego moglem dezaktywowac (jakis byl krotki okres,ze bylo bez oplat po darmowym okresie z ktorego nie mozna zrezygnowac) i wylaczylem na czas dzwoniac na infolinie (rozmowy sa nagrywane wiec jesli przez tel to robiles to na pewno maja tamta rozmowe w archiwum) 8)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2012, 19:56 
Cytuj  
No chyba przez telefon, albo w punkcie. Ale pamietam, ze zwrocilem na to uwage. W sumie to nie wiem czy jakis "agent" nie powiedzial mi, ze po miesiacu jak nie zaplace to mi wylacza lawl. No nic, sie zobaczy. A to, z enie moze od razu wykreslic to tez kojarze. Pamietam tez rozmowe z konsultantem, ktory mowil mi dokladna kwote abonamentu, a tam nie bylo powyzsze ujęte.

A no i powinienem zagladac caly czas na konto internetowe czy czasem mi nie zwiekszyli czegos na efakturach. Jak sie okazuje mam nawet zla karte i zle hasla.

Przyznaje, ze troche leniwy jestem w takich sprawach, ale ten rodzaj organizacji mnie wkurwia, no i wydawalo mi sie, ze najwazniejsze zalatwilem. A do punktow "uwielbiam" chodzic.

Niestety tez trzeba pilnowac, bo tam na infolinii pracuje banda retardow. Kiedys mialem neta na Ojca, byla cesja i wplacalem kase na konto tak jakby mojego starego. Jeden z konsultantow mi powiedzial wtedy, ze "sry, twoje siano przepadlo" ;d i ze nie moga przeksiegowac lub zwrocic. Ale w koncu dostalem wezwanie do zaplaty z windykacji i ktos tam byl bardziej ogarniety.


_________________
.


Ostatnio edytowano 19 gru 2012, 20:00 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 gru 2012, 19:59 
Cytuj  
Na infoliniach / call-center to często płacą 'telefonistom' prowizje za wciśnięcie jakiegoś produktu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2012, 20:01 
Cytuj  
To tez, potrafia wlaczyc zreszta bez zgody z tego co wiem. Ale to bylo akurat w regulaminie "promocji".

W ogole jest to chujowe, ze bez uprzedzenia odcinaja neta, ja nie wiem o co chodzi i na dodatek jakis debil mi mowi, ze jest awaria.


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 25 gru 2012, 15:41 
Cytuj  
Inea to najwieksze gowno, ktore swoja pozycje zawdziecza nieucziwej konkurencji.
Dokladnie nie pamietam jak sytuacja sie miala, ale wygladalo to mniejwiecej tak, ze spoldzielnia mieszkaniowa 'osiedle mlodych'(nie jestem pewien, czy maja oni cale rataje, ale napewno wiekszosc osiedli), czy ktorych z jej czlonkow ma spore udzialy w Inei i skutecznie ukracal inwestycje innych dostawcow neta, ktorzy chcieli wejsc na rynek Rataj.
Ostatni rok wynajmowalem mieszkanie na Naramowickiej i akurat w moim kompleksie budowlanym niejaka firma Maverick miala swoje swiatlowody i to od nich bralem neta. Jak wygladala oferta? W porownaniu do ofert Inei i TP, z ktorych moglem tylko korzystac na ratajach jest MEGA. Za 50 zl + 5zl dzierzawa routera linksys miesiecznie mam 50mb/5mb + w godzinach 22-12 mam 2x tyle, czyli 100/10. Warto tez dodac, ze upload lubi wariowac w pozytywnym sensie i czesto sobie oscylowal na posiomie 30-60mb. Najlepsze w tym wszystkim bylo to, ze umowa na czas nieokreslony. Uptime tez mialem praktycznie 99.9%(przez okres 14 miesiecy nie mialem neta moze z 2 godziny w sumie). Pingi w grach tez swietne - wow, lol, dota itp to ping rzedu 15-20.

Co ma Maverick z ratajami? Otoz od kilku lat walcza oni ze spoldzielnia, bo chca postawic za swoje swiatlowody, ale spoldzielnia zawsze cos wymyslala, aby im w tym przeszkodzic. Chlopacy wkoncu wkurwili sie(tak chlopacy, bo ten caly Maverick to malutka firemka) i podali ich do Urzedu i wygrali.

sors:
Cytuj:
Decyzja dotyczy poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych”, która ogranicza przedsiębiorcom telekomunikacyjnym możliwość rozpoczęcia działalności w administrowanych budynkach. Wykorzystując fakt, że przedsiębiorcy, którzy chcą dostarczać usługi dostępu do Internetu mieszkańcom osiedli, muszą uzyskać jej zgodę na instalowanie własnych sieci telekomunikacyjnych, Spółdzielnia podejmuje różne działania w celu utrudnienia im dostępu do swoich nieruchomości.

Jak ustalił Urząd, Spółdzielnia zastrzega sobie możliwość pobierania opłat, nie mających ekonomicznego uzasadnienia oraz kwestionuje informacje zawarte w wydanych przez inne organy dokumentach. Działania te chronią interesy podmiotów, które od wielu lat świadczą usługi telekomunikacyjne na rzecz mieszkańców administrowanych przez Spółdzielnię budynków. W praktyce działania monopolistyczne Spółdzielni najdotkliwiej odczuli mieszkańcy, którzy mogą korzystać z usług jedynie faworyzowanych przez Spółdzielnię spółek telekomunikacyjnych, a tym samym zostali pozbawieni wyboru najlepszej cenowo oraz jakościowo oferty szerokiego kręgu przedsiębiorców.

Za praktykę ograniczającą konkurencję Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” została ukarana sankcją w wysokości ponad 160 tys. złotych (162 026 zł).



Wiem ze zaczeli juz budowe swiatlowodow na Piastowskim, co z reszta to nie wiem, ale predzej czy pozniej bedzie normalny internet za grosze.
Mnie to cholera zalewa jak przyjezdzam do rodzicow na swieta na rataje wlasnie, a tam imba internet TP 2mb za 45 zl i umowa na rok lol.


edit. Widze, ze powtorzylem po lamoonie po trochu, ale juz chuj :P.
edit 2. Widze tez, ze Maverick z nienacka zwiekszyl z 50mb na 75 mb w tej samej cenie, takze znowu pozytywnie.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 gru 2012, 16:03 
Cytuj  
dzieki za info, bo sie chetnie przeniose.

co do mojej sytuacji, ponoc moga miec mnie w dupie, bo jak zglaszalem by mi wylaczyli "bezpieczny internet" to juz moglo byc zbyt dawno temu, poniewaz rozmowy oni archiwizuja na 3 miesiace wstecz tylko.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2013, 10:10 
Cytuj  
http://www.maverick.com.pl/internet.php

Widze, ze coraz wiecej blokow obejmuja siecia i sam niedlugo bede mogl wypierdolic inee w kosmos ;]


_________________
.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 5 sty 2014, 10:36 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Highlander napisał(a):
Bo mnie drazni, ze taki Niah moze miec praktycznie to samo za 20 zl taniej w takim Inotelu :p


W jakim inotelu? :P Mam internet w Inei, 25mb za chyba 79zł


Do końca następnego tygodnia będę miał 250mb za 49zł :D


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 sty 2014, 10:48 
Cytuj  
fuck.

POwiem, że internet w PL w dużych miastach >>> internet w UK w dużych miastach.
W UK virgin kilka lat temu położył światłowody, 2-3 lata temu położyła BT. Max łącza to 90-100Mb/s, ale to działało świetnie 5 lat temu.
Ostatnio jak każdy dom przestawił się z jednego PC (do przeglądania amazonu/ebay) na kilka smartfonów, kilka tabletów, konsole z podłączeniem do netu, smart TV, streamingi video, uploadowanie na żywo, itd. sieć kompletnie siada głównie wieczorami. Infrastruktura już jest przestarzała.
Coś tam dokładają/kombinują (m.in. w moim rejonie) i tym sposobem do 15.01 mam ok. 1Mb/s wieczorami, pingi po 1000-2000 to też norma..
Mam nadzieję, że w PL będzie to samo cobyście lepiej nie mieli ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sty 2014, 13:25 
Cytuj  
U nas łącza 250+ to norma i śmigają. 50mbps z 2 lata temu to ja miałem w Tczewie i spokojnie te 50mbps wyciągałem. W UK to wina hindusów w IT :P
Pewnie jak jakiś nygus ciągnął druta to też spierdzielił sprawę :P


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 sty 2014, 15:36 
Cytuj  
Tczewiak odłóż na chwilę swoje zboczenia i przestań bez sensu pierdzielić. Ja 5 lat temu miałem 60Mbps w londynie i tyle wyciągałem, a ping mi nigdy nie skakał powyżej 30.
Zauważ różnice: Londyn jest wysoko rozwiniętym miastem, gdzie przecietna rodzina posiada w domu conajmniej kilka sprzętów podłączonych do netu. Do tego tutaj też masowo korzysta się z wynalazków typu netflix czy lovefilm, zresztą tymi samymi światłowodami leci cyfrowy obraz TV HD o pewnie też niezłym bitrate.
W całym Tczewie to pewnie masz takie zapotrzebowanie na pasmo netu, jak w Lądku na kilometrze ulicy ;)
Po prostu zapotrzebowanie na net w ostatnich latach (popularyzacja TV HD, popularyzacja tabletów, smartphonów, popularyzacja smart tv, popularyzacja streamingów video, itd.) wzrosło im pewnie kilka jak nie kilkanaście razy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sty 2014, 15:57 
Cytuj  
U nas to ludzie nie mają tabletów, telefonów, VOD, a psy dupami szczekają...
Operatorzy tak dla jaj sobie inwestują w najnowsze technologie :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 5 sty 2014, 16:22 
Cytuj  
Ale nie ma netflixa! ...oficjalnie


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 sty 2014, 16:30 
Cytuj  
Jest aplikacja do netflixa :<

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 5 sty 2014, 16:51 
Cytuj  
Oficjalnie jest niedostepna w naszym rejonie, to ze bez problemu mozna uzywac majac zalozone angielskie czy holenderskie konto to inna sprawa. ;-)


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 sty 2014, 17:31 
Cytuj  
tczewiak - a tak szczerze ty naprawdę jesteś tak głupi czy tylko udajesz? Naprawdę uważasz, ze ilośc smartphonów/tabletów, użytkowników netflixa/lovefilm i innych streamowingowych wynalazków potrzebujących dziesiątek megabitów/s do bezproblemowego działania jest porównywalna w obu krajach, czy po prostu trollujesz?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.