mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 09:34 
Cytuj  
Potrzebuję poręcznej, w miarę lekkiej i dość dobrze skonstruowanej (wentylacja, zagospodarowanie przestrzeni) obudowy do peceta, którą mógłbym łatwo przenosić - taka wersja mobilna z uchwytem do transportu.

Wymagania:
- standard płyty gł. microATX,
- prześwit na chłodzenie CPU ok 140-150 mm,
- miejsce na standardowy zasilacz ATX,
- miejsce na kartę grafiki ok 300-350 mm długości,
- w miarę logicznie przewidziany system wentylacji.

Z tego co szukałem moje wymagania spełnia m.in. NZXT Vulcano, która jest w dość przyzwoitej cenie ok 250 zł. Chciałbym jednak mieć nieco więcej opcji, coś do porównania. Przychodzi wam coś jeszcze na myśl? Byłbym wdzięczny za ciekawe pomysły.


_________________
For the pony!

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 14:24 
Cytuj  
brał bym to http://www.aerocool.com.tw/index.php/pr ... /128-qs202

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 14:29 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
nie ma rączki


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 08:59 
Cytuj  
Koniec końców wybrałem Vulcan (linkowany powyżej). Spełnia wszystkie wymagania, jest dostępny w wariancie z bocznym wiatrakiem 200 mm i jest w miarę lekki (niecałe 6kg). Cenowo wychodzi też najlepiej - konkurencja pod postacią Silverstone i Lian-Li nie dość, że cięższa wagowo to i cenowo (2-3x tyle co za Vulcano). Obudowa jest zaskakująco przestronna, bez problemu wsadziłem pełnowymiarowy zasilacz ATX, grafikę GTX 660Ti i chłodzenie CPU SilentiumPC Fera (choć niewiele brakowało - zmieścił się z zapasem dosłownie paru mm).


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 09:38 
Cytuj  
jak z hałasem i filtrami przeciwkurzowymi ?


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 20:57 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
jak z hałasem i filtrami przeciwkurzowymi ?


Z głośnością nie jest źle, bez dodatkowego bocznego 200 mm nawiewu obudowa szumi ciszej od zasilacza (grafiki prawie nie słychać). Szum obudowy nie był dla mnie problemem bo z tego przenośnego kompa korzystam w miejscach gdzie i tak jest głośno więc nie ma to znaczenia.

Ponieważ obudowa jest niewielka, obieg powietrza ma słabszy niż mid/high-tower, a sprzęt w środku się grzeje więc filtry anty-kurzowe wywaliłem na dzień dobry. Obudowa i tak nie stoi w jednym miejscu lecz wędruje ze mną po pracy do domu, a w trakcie transportu nakładam na nią pokrowiec. Sprawa zachowania "zdrowych" temperatur w tym małym pudle była dla mnie priorytetowa.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 21:54 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Deshroom napisał(a):
jak z hałasem i filtrami przeciwkurzowymi ?


Z głośnością nie jest źle, bez dodatkowego bocznego 200 mm nawiewu obudowa szumi ciszej od zasilacza (grafiki prawie nie słychać). Szum obudowy nie był dla mnie problemem bo z tego przenośnego kompa korzystam w miejscach gdzie i tak jest głośno więc nie ma to znaczenia.

Ponieważ obudowa jest niewielka, obieg powietrza ma słabszy niż mid/high-tower, a sprzęt w środku się grzeje więc filtry anty-kurzowe wywaliłem na dzień dobry. Obudowa i tak nie stoi w jednym miejscu lecz wędruje ze mną po pracy do domu, a w trakcie transportu nakładam na nią pokrowiec. Sprawa zachowania "zdrowych" temperatur w tym małym pudle była dla mnie priorytetowa.


czyli były. przyjrzę im się bo zwykle mam duży obieg powietrza a nie lubię czyścić radiatorów itp :P
możesz wrzucić jakieś fotki porządne i te filtry też?
dzięki


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 15 paź 2012, 22:16 
Cytuj  
Zerknij tutaj (szczególnie pierwszy link, dość dobre zdjęcia):

1) http://www.pcper.com/reviews/Cases-and-Cooling/NZXT-Vulcan-Micro-ATX-PC-Case-Review?aid=937

2) http://www.hardwareheaven.com//reviews/1008/pg1/nzxt-vulcan-review-introduction.html

3) http://www.bit-tech.net/hardware/cases/2011/06/17/nzxt-vulcan-review/1


_________________
For the pony!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.