mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 398 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 01:00 
Cytuj  
Atm mam Windows 7 x64 Professional, moge sobie system zmienic na Windows 8 - warto wogole sie w to bawic, czy nie warto? Uzywal ktos juz tego nowego systemu/bawil sie klientem testowym? Jakies wrazenia,przemyslenia?


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 01:08 
Cytuj  
Dziś w markecie z ciekawości zatrzymałem się przy laptopie z win8, metro to masakra, cała logika tego układu przyprawia o zawrót głowy, tylko tryb pełno ekranowy itp. Z tego co się orientuję, pomijając metro reszta powinna być zbliżona do 7 bez menu start.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 06:57 
Cytuj  
Ja się zastanawiam. Start można sobie dorobić i korzystać ze zwykłego pulpitu a cała reszta podobno szybsza, lepiej zoptymalizowana i wymaga mniej zasobów niż Win 7. Ale narazie dobrze mi na tym co mam i wolę poczekać na opinie normalnych ludzi a nie recenzje.
Interfejs może i spieprzony ale ogólnie system podobno całkiem nieźle zrobiony.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 07:17 
Cytuj  
start zawsze możesz mieć taki jak w xp nawet: http://classicshell.sourceforge.net/


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 07:52 
Cytuj  
Wczoraj byłem u kumpla, który ma już u siebie tego Windowsa na laptopie. Różnica w prędkości systemów jest ogromna. Jemu osobiście metro się nie podobało i wkurwiał się jak to usunąć, więc użył tego tutoriala:

http://www.youtube.com/watch?v=tWN5iLJT3lk

Tak więc ma start tak jak w windows 7. Ja powoli się przymierzam do tego windowsa. Bo różnica wydajnościowa jest ogromna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 07:57 
Cytuj  
Windows wolno Wam chodzi?
Dla mnie najwazniejsza jest stabilność. Zwykle przed zakupem windowsa czekam na sp1


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 08:14 
Cytuj  
no wiadomo,ze teraz jest inna sytuacja z przechodzeniem win7->8 niz pare lat temu ucieczka z visty na siodemke


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 08:25 
Cytuj  
Dostałem upgrade do Win 8 za free z laptopem, więc sobie zgrałem płytkę instalacyjną ale jeszcze nie zmieniałem systemu. Też się trochę obawiam czy nowy system będzie wystarczająco stabilny. Co więcej, parę znanych mi osób wpadło w szał po tym jak zobaczyli Metro UI :D


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 08:26 
Cytuj  
Oczywiście że wskoczę w win8 ale dopiero przy zmianie płyty głównej, procka i po wydaniu SP1, szkoda się szarpać z czymś co dopiero wchodzi na rynek, zwłaszcza że na kompie od 2007 roku stabilne i niezawodna vista sp1 i potem win7.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 08:45 
Cytuj  
Czyli w sumie ze względu na interfejs, z win 8 da się zrobić win7. W czym ta 8 jest taka wydajniejsza? Gry lepiej nie działają raczej... Tylko system szybciej śmiga?

Do win 8 musi być jakaś kompatybilna płyta? czy asus p8p67 pro będzie ok?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 08:50 
Cytuj  
a co ma płyta główna do win ?
wydajność systemu sama w sobie tak, w grach może przy dobrej optymalizacji jakieś śladowe zyski może też ale bez przesady, a samo UI jest do obejścia jak ktos jest konserwatywny :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 08:54 
Cytuj  
borboun napisał(a):
Wczoraj byłem u kumpla, który ma już u siebie tego Windowsa na laptopie. Różnica w prędkości systemów jest ogromna. Jemu osobiście metro się nie podobało i wkurwiał się jak to usunąć, więc użył tego tutoriala:
http://www.youtube.com/watch?v=tWN5iLJT3lk
Tak więc ma start tak jak w windows 7. Ja powoli się przymierzam do tego windowsa. Bo różnica wydajnościowa jest ogromna.


The RPEnabled DWORD has been removed in the final version.

Sprawdzilem. W finalnej wersji to nie dziala, nadal jest Metro.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 08:56 
Cytuj  
Gdzieś widziałem testy, jak znajdę to wkleję. System lepiej zoptymalizowany i lepiej zarządza zasobami dzięki czemu działa szybciej, nawet w grach widać poprawę (niewielką, ale jest).

Edit: Tutaj są w miarę wiarygodne i sensowne testy wydajności i porównanie z Win 7 SP1.
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... ows-8.html


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 09:22 
Cytuj  
Z tych testów to różnic wielkich nie widać, jedyna zauważalna to czas uruchamiania systemu.

A podepnę się jeszcze z pytaniem: robił ktoś może "czystą" instalację Win 8 z płytki upgrade'a? (z Win 7 tak się dało przy pomocy registry hack'a)


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 09:46 
Cytuj  
Zainstalowałem win8 na lapku (i3, 4gb, gt340), bo na stacjonarce nie chciałem robić rewolucji, za dużo tego badziewia mam do instalowania.
Na pierwszy ogień poszło wywalenie metro, testowałem już tą rewolucję podczas wcześniejszych buildów i niestety nie dałem się przekonać.
Ustawiłem sobie identyczne menu start jak ma win7 także dla mnie rewelacja, że jednak się da powrócić do starych przyzwyczajeń.
Co do szybkości działania to jest niewielka różnica na +, wiadomo nowy system vs 2 letnia winda7, dysk w lapku może nie jest demonem szybkości, ale 7-ka wg. mnie ogarniała się na nim mistrzowsko.

Wracając jeszcze do metra - dla mnie jest to bardzo mało funkcjonalna rzecz, trzeba się przełączać tak jakby pomiędzy dwoma pulpitami. Mogę sobie takie bajery zrobić jaki łidżety na pulpicie tylko po co ? Dla noobów i starych ludzi może wydać się fajne, ale dla mnie po prostu nie wygodne.
No i powiem tak, na stacjonarce póki nie będzie takiej potrzeby, czyli gry nie będą wymagały obecności w8 to sobie daruje. Nie ma takiego przeskoku jakości i wydajności jak vista->w7 więc dla samego posiadania czegoś nowszego to mi się nawet nie chce bawić.
Bardzo lubię nowinki techniczne a może lubiłem, bo póki co na serio jak ktoś ma w7 to szczerze może sobie darować 8-kę, jeśli ma być to zmiana tylko dla metra - pewnie za jakiś czas (albo już są) pojawią się przeróbki na win7.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 09:56 
Cytuj  
prywatnie bym nie wydał na 8 kilkaset złotych, różnica jest za mała. za free pewnie przygarnę i użyje ale muszę poczekać aż mi kupią.


_________________
psn

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 11:40 
Cytuj  
Używam Win8 najpierw CP a teraz RP. Mam czas do 15 stycznia, także się narazie nie śpieszę z kupnem retaila, ale pewnie to zrobię jakoś w grudniu. Trzeba sobie dodać pierdoły typu ikonkę pokaż pulpit i ogólnie pasek quick launch. Do metro się w miarę przyzwyczaiłem, ale prawie go nie używam jednak, tyle co do odpalenia programów niektórych. Z appów pod metro w ogóle nie używam, niewygodne są i ogólnie jakaś porażka.

Sam system jest nieco szybszy oraz zauważalnie szybciej startuje, ale imho nie ma absoiutnie sensu wydawać parę stów na zmianę jeżeli się ma Windows 7. Ja kupię bo nowy komp i żadnego innej windy na nim nie ma, a legalność wersji testowej się 15 stycznia kończy.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 12:07 
Cytuj  
O "paru stówach" nie ma nawet mowy, pytanie brzmi raczej, czy warto wydać 120zł na upgrade z którejś z poprzednich wersji, bo każdy legalny użytkownik Windowsa za mniej więcej tyle może sobie wykupić cyfrowy upgrade swojej wersji Windowsa do wersji 8.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 12:10 
Cytuj  
Na mobilnych urządzeniach nowe GUI wydaje mi się dobrym posunięciem. Co do desktopów to jestem jak wszyscy sceptyczny, ale może to kwestia zmiany myślenia. Od W3.11 używamy okienek, trochę nam to mózgu się utrwaliło. Poważnie rozważam upgrade domowych kompów.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 12:13 
Cytuj  
Perrin napisał(a):
O "paru stówach" nie ma nawet mowy, pytanie brzmi raczej, czy warto wydać 120zł na upgrade z którejś z poprzednich wersji, bo każdy legalny użytkownik Windowsa za mniej więcej tyle może sobie wykupić cyfrowy upgrade swojej wersji Windowsa do wersji 8.

Ja bym się chyba nie zdecydował z Win7. Z Visty to jeszcze ma sens szczególnie jak się ma SSD albo planuje bo Vista nie ma TRIM a Win7 i Win8 owszem mają.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 398 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.