mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 lis 2012, 00:27 
Cytuj  
Po pierwsze jak to wygląda: [media]http://www.youtube.com/watch?v=enfFfzEEtwk[/media]

Po drugie na jakim sprzęcie powstaje:


Płyta główna: ASUS P8Z68 DELUXE
RAM: Kingston 2x4GB 1600 MHz HyperX Blue
Procesor: Intel Core i5 2500K 3,3@4,5 GHz
Grafika: Gigabyte GeForce GTX 660 Ti
Zasilacz: Corsair 520W
Dyski: 4xHDD, 1xSSD


A teraz okoliczności powstawania. Kartę kupiłem może z miesiąc/dwa temu i nic się złego nie działo. Około 2 tyg temu kupiłem Avermedia Live Gamer HD (karta do przechwytywania) i dodatkowy monitor. Kilka dni temu grając w LoL'a zauważyłem, że zamiast ikon pokonanych postaci pokazuje mi kolorowe kwadraty, minimapa też szwankowała. Olałem;d Postanowiłem później pograć w BF3 i efekt widać na załączonym obrazku. Takie artefakty powstały mi raz po 13 minutach grania a raz po 40. Raz zaczęło mrugać najpierw, potem typowe trójkąty itp a na koniec takie kolorki. Wczoraj Avermedie wypinałem bo myślałem że to jej wina, podpiąłem normalnie monitory przez DVI i HDMI, odpaliłem dziś BF3 i po kilkudziesięciu minutach nagle znów się kolorki zrobiły.

Furmark puszczony na jakieś 30-40 minut nic nie szwankował. Sterowniki przeinstalowywałem (w sumie na te same ale zmiana na starsze chyba w takim czymś nie pomoże). Temperatura nie przekracza 66 stopni.


Potrzebowałbym rady czy jest jakiś pewny test na to czy karta graficzna jest uszkodzona czy może to jakieś sprawy software'owe. Karty nie chciałbym pochopnie wysyłać na gwarancję bo ProLine pewnie będzie ją z miesiąc trzymał:/


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 lis 2012, 00:48 
Cytuj  
Przeloz do innego kompa karte i sprawdz.

W sumie to nie wiem czemu w glowie mam, ze "sie pamieci na karcie sypią"

albo wallhack


_________________
.

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 14 lis 2012, 12:49 
Cytuj  
Miałem bardzo podobny problem z radkiem.
http://forum.hotfix.pl/problemy/bsod-po ... 19031.html
Były artefakty w kilku grach, były bsody w innych itd
Napisz u nich to Ci pomogą, u mnie skończyło się wymianą karty, często starsze/nowsze sterowniki pomagają.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lis 2012, 21:02 
Cytuj  
ja tak miałem na 460gtx i fixem było zmniejszanie o 10% taktowania gpu/mem, często to w nvidii się przytrafia


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 lis 2012, 23:01 
Cytuj  
Czyli kupuję kartę i po miesiącu skrecam ją poniżej ustawień fabrycznych?;p Trochę nie halo :p


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 19 lis 2012, 11:29 
Cytuj  
Ja mam gtx660 ti od asusa i żadnych kłopotów z nim

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.