mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 12:33 
Cytuj  
no sam napisales, ze telewizor testowany w sklepie - co oznacza, ze z ta wiedza nie jest za dobrze.
i nie mam absolutnie problemu z tym, ze ktos potrafi zdecydowac co chce. natomiast nie zgadzam sie z glupotami, ktore wypisujecie.

nadal nie napisales o jakich parametrach piszesz, oprocz tego, ze za lcd przemawia cena i dostepnosc.
i jestes jedyna osoba (oprocz marka), ktora twierdzi, ze lcd dogonily plazmy jesli chodzi o jakosc obrazu.
git.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 13:04 
Cytuj  
to poczytaj forum hdtv.com.pl - znajdziesz jeszcze kilkaset takich osob.

embe - sorry, misje to ma Mendol i jeszcze ze dwie osoby z tego forum, ktore za kazdym razem jak ktos pyta o TV pokrzykuja "tylko plazma". Ja juz kilkukrotnie pisalem, ze to pokrzykiwanie jest juz passe i ma malo wspolnego ze stanem faktycznym oraz radzilem by organoleptycznie sam sobie ocenil co mu sie bardziej podoba.
Fajnie wiec, ze to ja mam misje a taki Mendol jej nie ma.

Jakie parametry chcesz Mendol bo odkad samsung zaczal wypuszczac TV z contrast ratio idacym w miliony a cala reszta poszla za ta durnota to dokladnie wszystko mozna wyssac z palca czy byc bardziej kreatywnym przy sposobie pomiaru. Ja bralem pod uwage: wielkosc, 3d, marke, jakosc obrazu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 13:10 
Cytuj  
przeczytalem.
gdybys ty przeczytal co sensowniejsze wypowiedzi, poparte wielogodzinnymi testami to bys nie pierdolil takich glupot.
pomoge ci:
'Uwagi do jakości obrazu:
- kontrast, poziom bieli i czerni absolutnie idealne (tak, tak, dobrą biel też można uzyskać na plazmie)
- równomierność świecenia na całej powierzchni - idealna (dwa powyższe parametry nie maja odpowiednika w żadnym LCD które widziałem - są w ogóle nieporównywalne)
- jakość kolorów - doskonała (piękne naturalne barwy - marzenie dla zdecydowanej większości LCD, nawet z najwyższej półki cenowej)
- jakość obrazu w 2D - doskonała
W stosunku do LCD - mimo postępów w rozwoju technologii nadal różnica jest spora w kwestii jakości obrazu.'
i na wiekszosci sensownych portali nadal polecaja plazmy, chyba, ze komus szkoda 150zl rocznie wiecej na prad.
tyle w temacie.

no i co kupiles, biorac pod uwage jakosc obrazu?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 13:15 
Cytuj  
kupilem LCD na LEDach bo nie chcialo mi sie przeplacac za duuuzo slabszy obraz w plazmie. Juz pisalem.
Widocznie tak jak 99% innych kupujacych jestem slepy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 13:16 
Cytuj  
no to juz zrozumialem jakis czas temu, chodzi mi o to abys podal konkretny model, ktory kupiles.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 13:28 
Cytuj  
podalem na poprzedniej stronie. Nawet z modelem plazmy ktora stala obok i oferowala rozmazane cos zamiast obrazu. Pewnie stoi do tej pory, przeciez jak ktos nie doczyta w internecie to tego nie kupi. A nawet jak doczyta to tez raczej tego nie wybierze - patrz ja ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 13:33 
Cytuj  
HEHEHEHE.
No to ok, super zakup, ciesze sie, ze jestes zadowolony.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 13:42 
Cytuj  
ok specjalnie dla ciebie Mendol skrócę swoje wypociny do bardziej zrozumiałem dla ciebie wersji:

PLAZMA JEST LEPSZA OD LCD

a jeśli ktoś chce dyskutować to więcej w długich nudnych postach :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 13:44 
Cytuj  
no w koncu napisales po polsku.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 13:49 
Cytuj  
z obrazu jestem zadowolony jak najbardziej. Po przesiadce ze starej toshiby 37 znow byl opad szczeki. Zakup jednak srednio udany bo TV kupilem tuz przed wyjazdem urlopowym, a wyszlo z niego dziwne issues i nie moglem go juz zwrocic - serwis powiedzial ze to norma, wiec sie przyzwyczailem.
Masz watek z hdtv.com.pl w ktorym wybieralem tv ;)

http://www.hdtv.com.pl/forum/3d-tv/9167 ... smart.html

"plazmy z duzej odleglosci trzeba ogladac bo inaczej obraz wyglada na dziwnie rozmyty"

W sumie aktualnie olalbym smarta na pewno, olalbym 3d prawie na pewno, raczej znow kupilbym LCD (ja czesto gram z odleglosci 1m) i oczywiscie 60' conajmniej. 47 jest juz smiesznie maly.
Moze do filmow rzeczywiscie plazma sie lepiej nadaje bo to rozmycie obrazu mozna traktowac nawet na plus. Mnie taki obraz irytuje - jakbym ogladal przez folie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 13:53 
Cytuj  
no najwazniejsze zebys ty byl zadowolony.
dla mnie obraz na plazmie nigdy nie wygladal na rozmyty i nie spotkalem sie z taka opinia.
1:1
kupiles tani crap, z ktorego probujesz byc zadowolony i ja to w pelni rozumiem.
co wiecej wybrales zupelnie cos innego, niz ci polecali :) caly marek.

i skonczmy juz to pieprzenie, dobre plazmy nadal swoje kosztuja, a lcd mozna kupic juz za 1000pln.
co wiecej ludzie takie kupuja i sa zadowoleni.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 14:01 
Cytuj  
coz tv wtedy kosztowal w okolicy 1000GBP, teraz polowe tego. Wiec z tym tanim crapem to tak nie do konca.
Moze nie dowidzisz jak nie widzisz rozmycia obrazu w plazmie? Przynajmniej na tamtym forum nie ma jihadowcow pokrzykujacych "tylko plazma" tak jak tutaj.

Zreszta wymagania jakie mialem wtedy w tym momencie wydaja mi sie smieszne. Smarta wlaczylem raz, z wifi nigdy nie korzystalem, z 3d korzystalem doslownie dwa razy (ale mam 4 pary akularow aktywnych, rotfl..).

Plazma juz chyba bedzie tylko drozec. Tak jak gramofony ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 14:05 
Cytuj  
Ciekawe jak mareczek zareaguje na info, że apfel ma zamiar w nowej generacji imac i tych monitorków do macpro postawić na proplazmy, bo są lepsze to pracy z materiałym foto/filmowym w trakcie obróbki. Wtedy pewnie napisze, że plazmy dojrzały i czas na zakup takowej hehe.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 14:06 
Cytuj  
musialbym najpierw imaca sobie kupic. Tylko po co?

Ty po prostu jestes tepy tczewiak...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 14:22 
Cytuj  
Ale rozumiesz, że według apfla lepiej się na tym filmy ogląda po prostu? ;>


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 14:25 
Cytuj  
były takie czasy jak mac był świetny do video i grafiki ale czasy te minęły, może chcą się wbić w rynek cholernie drogich monitorów z odwzorowaniem adobeRGB ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 17:11 
Cytuj  
tczewiak - tak na pewno ludzie będą kupować imaki do ogladania filmów. Powtórzę się - aleś ty głupi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 17:29 
Cytuj  
marek: no kosztowal o 500 funtow za duzo jak popatrzysz na oceny :)
moze masz racje, natomiast nigdy, w zadnej recenzji plazmy nie spotkalem sie z tym, zeby ktos pisal o rozmytym obrazie.
na tamtym forum nie ma jihadowcow, ale tam sie nie udzielasz i nie pierdolisz tak jak tutaj.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 17:36 
Cytuj  
spójrz na daty - tyle kosztował 2 lata temu. I to była normalna cena.
Tam nie ma jihadowców w tym znaczeniu, ze ludzie polecają sobie różne telewizory w zależności od potrzeb i osobistych preferencji. Natomiast tutaj się pokrzykuje "tylko plazma". Ja wolę dobry LCD bo rozmytego obrazu nie strawię ;) Serio obraz na tej plazmie w salonie wyglądał jak SD w porównaniu do LCD obok.
Dla każdego coś dobrego Mendol.

Anyway teraz nie ma co się przesiadać. 4k wchodzi zajebiaszczo wolno - i mało kto jest w ogóle tym zainteresowany, smart to niepotrzebny bajer i rozwijanie tego jest bez sensu - szczególnie, ze każdy ma pierdylion urządzeń które można do TV podłączyć, 3d umiera śmiercią naturalną..

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 17:45 
Cytuj  
no, ze w salonie obraz wygladaj jak wygladal to sie zgodze bo takie zadanie salonu.
tam ladnie swieca te telewizory, ktore maja sie sprzedac, a nie te, ktore sa dobre :)
jakos przezyje te 3 lata z lcd i poczekam, az oledy stanieja i stana sie bardziej popularne.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.