mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2014, 10:10 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
nie tym razem tylko od zawsze.
Odkąd porównywałem sobie obraz plazma - najnowsze LEDy w salonie to twierdzę z całą pewnością, że plazmy mogą znikać z rynku. Co zresztą robią.


idz juz skocz do tamizy pls

reprodukcja kolorow w zjonizowanym gazie bedzie zawsze lepsza od technologii lcd

plazma po prostu okazala sie za dobra , cos jak mercedesy "beczki" , nie oplacalny interes w dobie rzeczy ktore z dokladnoscia szwajcarskiego zegarka sie jebie po okresie gwarancyjnym


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2014, 10:50 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Mark24 napisał(a):
1200-1300zł max?


Myślałem, że w takiej kupie coś pod moje potrzeby, ale doszedł jeszcze problem input laga... :o. (tv nie ma być głównie pod multimedia, czyli gry+filmy)
Tak do 1800 max chciałbym wydać i serio zastanawiam się na tymi plazmami 50 cali ;x

http://www.morele.net/telewizor-lg-50pb ... ny-640354/
Coś takiego czy coś podobnego w podobnej cenie. Martwi mnie jedynie rozmiar, 50 cali niby fajne jest, ale jak na moje warunki (36 metrowa kawalerka) to troche moloch.


Ale widzisz, znowu dołujesz jakość/cena ponieważ 50" w tej cenie to jak 42" za 1200zł, czyli nie oczekuj cudów zwłaszcza od lcd w tej cenie, na pocieszenie napisze że i tak będzie bardzo dobrze, a co do wielkości to 50" spokojnie można oglądać z odległości 2,5m i będzie komfortowo.

Co do plazmy, ta technologia nie przegrała bo była za dobra tylko produkcja za droga, a rozwój technologiczny mocno ograniczony i wielokrotnie droższy od rozwijania lcd, plazma przegrała zwyczajnie przez zachłanność producentów i zyski w detalu, marketingowcy który tez wolą wyższe marze.
Efekt jest taki że Marek zawsze będzie twierdził że lcd jest lepszy od plazmy podobnie jak że iphon lepszy od htc na androidzie :)
Tu może mieć racje ale nigdy jeśli porównamy biorąc pod uwagę cena/jakość, tu zawsze plazma wygrywa, oczywiście zatrzymanie produkcji plazm ogranicza takie porównania ponieważ nie ma modeli konkurujących już w lcd 2014.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2014, 11:01 
Cytuj  
ale z czym w 2014 roku plazmy maja konkurowac? caly czas wygrywaja, nawet starsze modele.
dopiero oled'y to zmienia.
za ta sama kase dostaniemy zdecydowanie lepsza jakosc kupujac plazme, niz lcd.
nawet lcd po 8k maja problemy, o ktorych pisalem i nie sa idealne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2014, 11:47 
Cytuj  
Głównie chodzi o wielkość, już nie kupisz pioneera czy loewe, a panasonic to końcówki magazynowe, lg i samsung raczej zaniża jakość plazm, więc obecnie dla lcd z dobrym podświetleniem led ( nie krawędziowym ) nie masz konkurenta w postaci plazmy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2014, 11:51 
Cytuj  
no jak sie skoncza panasy to wtedy nie bedzie wyboru.
a kupno lcd to nadal loteria.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 08:47 
Cytuj  
Mendol - przestań pitolić. Nikt nie jest ślepy, a większość wybierała LEDy. Obraz na plaźmie w porównaniu do najnowszych LCD z podświetlaniem LEDowym już może naskoczyć. Każda technologia ma swoje wady i zalety - owszem na LED masz chujową czern, na plaźmie masz pożółkłą biel. Przeważająca większość wybiera tv które im pasują i teraz sobie wykalkuluj dlaczego plazma zwija sie z rynku. Gdyby rzeczywiście różnica była kolosalna to plazmy produkowano i sprzedawano by nadal.
Była różnica jeszcze 6-7 lat temu. Wtedy Pioneer Kuro zjadał wszystko na śniadanie, te bidne LCD nie miały nawet podejścia. Każdy to widział. Niestety cena tych plazm to było 200-300% soniaka na LCD. No ale za jakość się płaci. Aktualnie taką samą różnicę widziałem pomiedzy panasem LCD i panasem plazma. Tylko w drugą stronę. A plazma dalej kosztowała 20% więcej.

tiomor - co do wielkości: nie ma czegoś takiego jak "za duży TV". Owszem będzie mały szoczek jak wyjmiesz TV z pudełka. Po miesiącu TV okaże się w "sam raz", po pół roku zaczniesz się zastanawiać, dlaczego nie kupiłeś 60'+ ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 08:56 
Cytuj  
wybiera ledy bo sa tansze i tyle. skoncz juz kurwa bo smutek mnie ogarnia.
zawsze byly promowane lcd bo byly tanie i dobre dla mas.
plazmy kupowaly/kupuja osoby, ktore cenia dobry obraz, naturalne kolory i brak problemow, ktore wystepuja w lcd.
roznica teraz jest mniejsza, ale nadal jest zauwazalna bez problemu.
serio wez poczytaj i potem wroc, bo te twoje teorie z dupy w tym przypadku sie nie sprawdzaja.
pelnego podswietlenia juz tez sie nie robi bo sie nie oplaca - sharp.
i wracamy do punktu wyjscia - w lcd placisz za smart'a, pilociki, i 20 bajerow, ktore sztucznie poprawiaja obraz.
w plazmie placisz za jakosc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 08:57 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Była różnica jeszcze 6-7 lat temu. Wtedy Pioneer Kuro zjadał wszystko na śniadanie, te bidne LCD nie miały nawet podejścia. Każdy to widział. Niestety cena tych plazm to było 200-300% soniaka na LCD. No ale za jakość się płaci. Aktualnie taką samą różnicę widziałem pomiedzy panasem LCD i panasem plazma. Tylko w drugą stronę. A plazma dalej kosztowała 20% więcej.


Ciekawe co na to Panasonic? Pewnie popatrzyli na swoje produkty, zgodzili się z Mareczkiem i dlatego przestali robić plazmy. hehe


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 09:11 
Cytuj  
Tak pisałem już kilka razy, plazma znikła z rynku ze względu na ograniczenia rozwoju i utrzymujące się na wysokim poziomie koszty produkcji w porównaniu do lcd.
Plazma mimo produkcji masowej nadal wielokrotnie była droższa w produkcji od lcd, pierwszy o tym przekonał się Pioneer, potem reszta.
Biel i czerń w plazmie nie była idealna, późniejsze modele normalnie sobie z tym radziły zarówno znikł problem żółtej bieli i zielonej czerni.

W czym jeszcze plazma wygrywała z lcd ?
W wielkość/jakość, ponieważ plazma nie ma odstępów między pixelami jak w lcd i dlatego długo 42" 1024x768 plazma dawała lepszy obraz niż lcd, które musiało iść w kierunku 1920x1080 by mieć podobna jakość.

Ale obecnie plazmę polecę tylko temu kto chce kupić świetne 42" za 1300zł, koniec tematu, lcd wygrało marketingowo podobnie jak vhs z betacam.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 09:13 
Cytuj  
tez pierdolisz.
za 5k kupisz zdecydowanie lepsza plazme, niz lcd w tej samej cenie.
zielona czern nie wystepowala juz 7 lat temu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 09:31 
Cytuj  
To jest oczywiste, najlepsze telewizory na rynku pod względem jakości obrazu to ciągle plazmy. W każdej kategorii cenowej. Na szczęscie Panas poszedł w OLED. LCD zostaną produktem dla mas, a za parę lat możemy się spodziewać świetnych 4K TV na OLED dla entuzjastów.

Opus magnum PDP?
http://www.techradar.com/reviews/audio- ... 904/review


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 10:19 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
tez pierdolisz.
za 5k kupisz zdecydowanie lepsza plazme, niz lcd w tej samej cenie.
zielona czern nie wystepowala juz 7 lat temu.


Jedyne niedobitki w sklepach to plazmy panasa z 2012-13 i nic nowego już nie kupisz, lg i samsung to nie jest coś co może konkurować z ich odpowiednikami lcd, w mediamarkt mają ostatnie sztuki 50" panasa i w tej cenie wole juz lcd z pełnym ledowym podświetleniem, który jest o tysiąc tańszy.
Plazma miała szanse na dotrzymanie kroku lcd i nadal być lepsza ale zatrzymanie rozwoju w 2012 roku spowodowało że nowe matryce i podświetlenia w lcd dają lepsza jakość, zwłaszcza że źródła o niskiej jakości powoli znikają, a to one pokazywały pazurek plazm.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 10:39 
Cytuj  
o jak ty pieprzysz embe.
w polsce gdzie masz zrodla o dobrej jakosci? chyba jak kupisz sobie film na br.
i nie, nowe matryce i podswietlenia nie daja lepszej jakosci, czerni nie ma, plynnosci nie ma i w uj innych wad, ktore wystepuja nawet w najdrozszych modelach.
nowy philips z androidem super hiper, szkoda tylko, ze input lag to 90ms.

dales tysiac mniej bo chciales przyzydzic, tak jak ja i tylko o to chodzi.
a teraz wmawiasz sobie i nam, ze jest zajebiscie - a nie jest.

podaj mi konkretny model lcd, ktory oferuje lepsza jakosc niz plazma.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 10:44 
Cytuj  
dyskusja nadal dotyczy dostępnych w sklepie modeli ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 10:51 
Cytuj  
oczywiscie. plazmy panasonica nadal sa dostepne i mozna je kupic.
zgadza sie, ze w sklepach 98% to lcd ustawione na maxa, tak zeby marki byly zachwycone, ale nadal nie ma problemu z kupnem plazmy.
nasza wsiowa polska jest oczywiscie w najgorszej sytuacji bo u nas trzyma sie to co tanie i sie dobrze sprzedaje.
no i chce sie serio dowiedziec, ktory lcd z pelnym podswietleniem byl o 1k tanszy od plazmy.
nie wspominajac o tym, ze producenci lcd tez juz sie z tego wycofuja, bo za drogo.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 11:18 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Była różnica jeszcze 6-7 lat temu. Wtedy Pioneer Kuro zjadał wszystko na śniadanie, te bidne LCD nie miały nawet podejścia. Każdy to widział. Niestety cena tych plazm to było 200-300% soniaka na LCD. No ale za jakość się płaci. Aktualnie taką samą różnicę widziałem pomiedzy panasem LCD i panasem plazma. Tylko w drugą stronę. A plazma dalej kosztowała 20% więcej.


Ciekawe co na to Panasonic? Pewnie popatrzyli na swoje produkty, zgodzili się z Mareczkiem i dlatego przestali robić plazmy. hehe


ta pseudologika miała być śmieszna? Try again.

Mendol - w Polsce to dominuje co najwyżej średnia półka. Nikt nie chce przepłacać za markę - zalew szajsungów i innego badziewia.

Mendol - nie wiem co ty masz z tą czernią. Hopla jakiegoś. Postaw sobie plazmę obok nowego LCD i porównaj obraz na defaultowych ustawieniach. Różnicę widać gołym okiem. Kolosalną. Na korzyść LCD.
I sorry ale nie przekonasz mnie, że po profesjonalnym ustawieniu TV to plazma pokaże pazur. Zresztą u mnie TV jedzie na defaultowych ustawieniach i mam to generalnie w dupie. Podobnie jak 99% zwykłych konsumentów.
Kupuj sobie plazmę, przepłacaj i przeżywaj tą swoją czerń. Ludzie przez całe lata głosowali portfelami wybierając to co im bardziej odpowiada.

Porównywałem te modele:
Panasonic TX-L47ET50B
Panasonic TX-P50UT50B
szukałem czegoś 1080p, aktywne 3D, smart, okolica 50' (przesiadałem się z 37)
Wybrałem LCD. Obraz jaki generowała ta plazma był porównywalny z tanimi niemarkowymi LCD sprzed 5 lat. Serio Mendol.

I to samo radzę każdemu kupujacemu. Niech sobie każdy sam organoleptycznie porówna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 11:42 
Cytuj  
Nie każdy chce szukać po necie i sprowadzać magazyny w poszukiwaniu dobrej plazmy.

Masz wybór spory ale np ci co czują się przy plazmach lepiej mają nową serie panasonic specjalnie skierowaną dla tych co robią przesiadkę z plazmy, powinno się już u nas pojawić w sklepach bo to modele z początku tego roku.

Co do tego co pisałem wcześniej, to znajoma zmieniła panasonic 42" na Sony KDL-50W829B, była gotowa kupić Panasonic 50" plazme, w sklepie stały jeszcze nędzne lg plazma, jednak wybrała SONY ze względu na lepszą jakość obrazu, testowane było długo w sklepie, tu warto wspomnieć że ten sony był ponad tysiąc tańszy, więc przypuszczam że na podobnym poziomie cenowym zdecydowanie wygra.
Osobiście nie dostrzegam słabej czerni w tym sony, a nawet jeśli jest słabsza to rekompensuję to reszta parametrów i brak wad jakie są standardem w plazmie.

Nadal uważam że jakby rozwój plazmy został podtrzymany to z pioneerem nikt by nie mógł konkurować, tańsze panasonic pewnie tez by utrzymały wysoki poziom, a na najniższej półce zamiatają konkurencje i tak te stare modele.
Brakuje teraz konkurencji dla rewelacyjnych nowych matryc jakie się pojawiły w panasonic, sony, tochiba i samsung, lg i philips tez coś tam ma w miarę ok, jednak chyba sony wybija się obecnie jako jedyna firma wypełniająca lukę po plazmach i jestem ciekaw tych nowych panasonic lcd.

Marek, średnia półka cenowa to 4-6k i tu w polsce wybiera się najczęściej SONY, do którego ludzie maja wielki sentyment, może jest inaczej ale to info od gościa co pracuje w euro rtv.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 12:01 
Cytuj  
W cenie mojego Panasa P55ST60 miałem do wyboru serię Sony W8XX. Ja nie testowałem w sklepie (lol), poczytałem recenzji z pomiarami odwzorowania kolorów i czerni i wybór był banalny. Nie jest to telewizor idealny, mam drobne zastrzeżenia do gradientu czerni, problem niedoświetlenia przy niskiej jasności, ale na materiałach 1080p rip mkv jest i tak świetnie. Trochę żałuję, że pożałowałem na VT60, ale nie oglądam zbyt dużo, więc nie byłby to uzasadniony zakup.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 12:10 
Cytuj  
jaki pazur marek? o czym ty pieprzysz znowu?
i nie mam hopla z czernia, tylko lubie jak czarny jest czarny i tyle.
no postawilem nowego lcd skalibrowanego oraz na defaultowych ustawieniach obok starej plazmy na defaultowych ustawieniach.
roznice widzialem golym okiem, na korzysc plazmy.
i nie mam zamiaru cie przekonywac bo jak wiadomo nie jest to mozliwe w twoim przypadku.
a o kalibracji to pisalem w przypadku lcd, bo inaczej nie da sie tego ogladac - jesli ty ogladasz tak jak dostales, tzn., ze jestes slepy.

embe ja nie pisze o tym co kazdy robi, bo jak widac na markowym i twoim przykladzie - wiekszosc idzie do sklepu, gdzie sprzedawca sprzedaje mu to co chce, a nie to co sie moze podobac.
i w zyciu mnie nie przekonasz, ze tani lcd bedzie swiecil lepiej od plazmy, bo tak sie po prostu nie da.
i jakie parametry to rekompensuja? jakie wady plazmy? bug 50mhz, ktory widzi 1% ludzi? czy problem z powidokami?
bo mi bardziej przeszkadza brak czerni, dse, artefakty w dynamicznych scenach, kiepska obrobka sygnalu sd w lcd.
lcd chwali ktos, kto w zyciu nie mial plazmy.

ty widziales te rewelacyjne matryce? bo mam wrazenie, ze nie. sa dalej slabe i nie maja co startowac do plazm.
prawda jest taka, ze byly plazmy, teraz sa przejsciowe chujowe lcd i trzeba czekac na oledy.

no ja tez zaluje, ze nie wzialem st60. ze wzgledu na wlasna glupote (wyjebalem karton i styropian) nie moge wymienic (a tak pozbylbym sie tego lcd crapu i tyle).

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 12:29 
Cytuj  
Teraz to mendnolisz już, wytykasz że ktoś kupuje słuchając się sprzedawcy, sorki ale większość tu w temacie ma większą wiedze na te tematy i potrafi sam zdecydowac co chce.

Co do reszty twojego posta to przeczytaj jeszcze raz mojego bo masz tam jak byk że zaniechanie rozwoju technologii plazm pozwolił na dogonienie ich poziomu tv lcd, a brak idealnej czerni rekompensuje reszta parametrów.

Podobna walka między technologiami jest w projektorach, od zawsze jest hate/hype DLP vs LCD, pojawia się technologia laserowa eliminująca wady obu ale to przyszłość.
Mam projektor LCD, pogodziłem się ze słabą czernią ale odwzorowanie kolorów i reszta parametrów w moim przypadku wygrywa z DLP.
Podobanie jest z plazmami, tez wymieniłem co przemawia w moim przypadku za plazmami, a co za lcd.

Marek jak zwykle nie dyskutuje tylko ma misje udowadniania nieudolnie wyższości lcd nad plazmami.

Wszystkim polecam jak będą mieli możliwość zobaczyć jak wygląda obraz na ostatnich modelach plazm pioneera, loewe tez montował ich wyświetlacze, wtedy zaczniemy dyskusje dlaczego lcd jest słabe ale jak mamy do wyboru wymiotki magazynowe plazm to dyskusja wypada na korzyść lcd.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.