mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 876
Dołączył(a): 8.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 sty 2013, 10:41 
Cytuj  
Chyba z uspienia...

Komfort na pewno wzrasta chocby z powodu szybkosci. Niemniej sa male i w pyte drogie.
Mialem okazje "testowac" taki zestaw z systemem na SSD - roznica jest kolosalna. Ale tylko w szybkosci uruchamiania kompa a nie w jego dzialniu.
Jak dla mnie na razie malo oplacalne... Ja na kompie pracuje a nie sie bawie.


_________________
Znany jako Ponoory, Upioorny i Okrootny - cala reszta to fake

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2013, 10:48 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Jestem ciekaw jak bardzo komfort pracy wzrasta przy użyciu SSD. Ja mam caviara black + win8 i praktycznie mam instant system startup. Sam system działa prędko i elegancko; muszę w końcu sprawić sobie ssd :P

Normalnie. 3ds max nie laduje sie 3 minuty tylko 13s ;p. Pozatym instant wyszukiwanie plikow, żadnego mielenia dyskiem kiedy opalam 4 programy naraz.
Serio, gdyby nie ceny to bym wyjebał wszystkie talrzeowe HDD i postawił sobie 4TB macierz z SSD.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 876
Dołączył(a): 8.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 sty 2013, 11:19 
Cytuj  
A gdzie masz instalowanego maxa? na SSD?
qrwa moj system ze wszttkim ma jakies 250MB... nie licze reszty.... tez uzywam 3dmax - powiedz cos wiecej pls!


_________________
Znany jako Ponoory, Upioorny i Okrootny - cala reszta to fake

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2013, 11:24 
Cytuj  
XSiV napisał(a):
A gdzie masz instalowanego maxa? na SSD?
qrwa moj system ze wszttkim ma jakies 250MB... nie licze reszty.... tez uzywam 3dmax - powiedz cos wiecej pls!

Ustaw sobie niektóre katalogi na storage i 256GB na luzie wystarczy.
Zastanów się z czego najczęściej mielisz i to trzymaj na ssd, a na przykład folder z czcionkami na szybkim storage.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2013, 11:29 
Cytuj  
XSiV napisał(a):
A gdzie masz instalowanego maxa? na SSD?
qrwa moj system ze wszttkim ma jakies 250MB... nie licze reszty.... tez uzywam 3dmax - powiedz cos wiecej pls!

Nu na SSD. Ale ja na SSD mam tylko poinstalowny soft do reszty mam zrobione linki symboliczne zeby siedziało to sobie na innych dyskach.

Jakby nie fakt, ze Windows to taki zjebany system, to bym więcej katalgow przezucil na inne dyski, ale ciezko to zrobic jak ci Windows ciagle sra ze nie moze bo cos jest uzywane -;-.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 876
Dołączył(a): 8.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 sty 2013, 11:37 
Cytuj  
Generalnie nie sra mi nic ale juz czuje, ze za wolno. Komp ma jakies 3 lata i kiedys dawalo rade. Teraz kiedy mam rendery w HD qrwica mnie bierze.
Czyli co? wywalic 600pln na SSD 250? Widze, ze mi nie wystarczy i tak... zglupialem teraz. Albo mam sytem zjebany grrr


_________________
Znany jako Ponoory, Upioorny i Okrootny - cala reszta to fake

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2013, 11:41 
Cytuj  
SSD zwiekszy komfort pracy, ale nie jej szybkosc. Jak chcesz robić rendery w HD i w miedzy czasie coś jeszcze to kup 16-32GB RAM i dwa procesory ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 876
Dołączył(a): 8.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 sty 2013, 11:46 
Cytuj  
Nie nie... rendery i tak na noc leca. W ciagu dnia nie ma czasu na pierdy :P
Na razie chcialbym miec mocna podstwe pod system. I chodzi mi tylko glownie o plyte/ram/zasilanie. Procesor juz wybralem i mysle, ze bede z nigo zadowolony.

Grafika to juz osobna kwestia i inny budzet.


_________________
Znany jako Ponoory, Upioorny i Okrootny - cala reszta to fake

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2013, 19:44 
Cytuj  
iniside napisał(a):
SSD zwiekszy komfort pracy, ale nie jej szybkosc. Jak chcesz robić rendery w HD i w miedzy czasie coś jeszcze to kup 16-32GB RAM i dwa procesory ;p.


dokladnie. ssd jest fajne ale ja nie czuje roznicy czy np. gra jest na ssd czy na zwyklym twardzielu wrecz jakos lepiej chodzi na zwyklym. za to nowy procek i 16gb ramu dalo kopa ze masakra.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2013, 19:46 
Cytuj  
to chyba slepy jestes, ewentualnie grasz w tetris :)
ja zauwazylem masakryczna roznice jesli chodzi o gry, ktore odpalam z ssd.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2013, 19:56 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
iniside napisał(a):
SSD zwiekszy komfort pracy, ale nie jej szybkosc. Jak chcesz robić rendery w HD i w miedzy czasie coś jeszcze to kup 16-32GB RAM i dwa procesory ;p.


dokladnie. ssd jest fajne ale ja nie czuje roznicy czy np. gra jest na ssd czy na zwyklym twardzielu wrecz jakos lepiej chodzi na zwyklym. za to nowy procek i 16gb ramu dalo kopa ze masakra.


Wiadomo, że lepiej dorzucić więcej ramu, lepszy proc/grafę a dopiero na końcu ssd jeśli chodzi o fps'y w grach.
Ja mam zwykłe dyski i w sumie co z tego, że wot mi się załaduje dwa razy szybciej jak i tak w grze trzeba czekać na rozpoczęcie bitwy. ;>
No nie wiem jakby się gry odpalały z 2 minuty to by może i można pomyśleć, dla mnie ssd to póki co zabawka, jak stanieje i się upowszechni to może i kupię, póki co nie czuję najmniejszej potrzeby.


_________________
@polygamia


Ostatnio edytowano 31 sty 2013, 20:02 przez Atherius, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2013, 20:00 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
to chyba slepy jestes, ewentualnie grasz w tetris :)
ja zauwazylem masakryczna roznice jesli chodzi o gry, ktore odpalam z ssd.

Zalezy od gry i ilosci ramu. W wiekszosci przypadkow nie będzie roznicy.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2013, 20:07 
Cytuj  
ja nie mowie o ilosci fpsow, bo na to ssd raczej nie ma wplywu.
za to w przypadku loadowania mapek (poe, ps2, dayz) roznica jest kolosalna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2013, 21:06 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ja nie mowie o ilosci fpsow, bo na to ssd raczej nie ma wplywu.
za to w przypadku loadowania mapek (poe, ps2, dayz) roznica jest kolosalna.

Tez o tym mowie. I jak mowie, zalezy to od gry. Dwie gry ktore wymieniles PS2 i DayZ straszliwie mielą dyskiem ze wzgledu na rozmiar map i ciagly streaming danych. O PoE nie będe mowil bo nie wiem ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2013, 21:24 
Cytuj  
nic nie miela - tylko w trakcie loadingow.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 lut 2013, 22:46 
Cytuj  
Mark24, XSiv

Jak sie boicie utraty danych z SSD, a jednak chcielibyscie ostro przyspieszyc to jest kilka opcji:
- raid 1 na SSD (jeszcze dostaniecie przyspieszenie przy odczycie). Koszt: kupno drugiego dysku SSD.
- Smart Response Technology (lektura: http://www.pcworld.com/article/248828/h ... ology.html). W SRT plyta uzywa dysku SSD jako bufora - sama decyduje jakie pliki tam przechowywac. W kazdym razie wszystko nadal trzymacie na swoim tradycyjnym dysku, wiec w przypadku awarii SSD nic was nie rusza. SRT dziala na chipsetach Z68, Z77 i pewnie innych - nie zglebialem w pelni tematu.

Ja korzystalem dotychczas z 30Gb OCZ Vertex (jedynka), ale po przejsciu na Win7 system po kilku miesiacach przestal sie miescic. Cholerstwo sie ciagle rozrasta i nie mozna tego latwo okroic. Obecnie uzywam 128Gb Cruiciala C300 (poprzednik M4) - teraz sie wszystko miesci. W kazdym razie roznica SSD vs HDD jest wyraznie odczuwalna przy prawie kazdym aspekcie pracy przy kompie. Sofcik sie otwiera, zanim klikne w ikonke. ;)

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2013, 10:25 
Cytuj  
Przesiadłem się na SSD parę dni temu i różnica jest b. duża. Nie tylko ładowanie się systemu jest szybsze ale i wszystko chodzi szybcie. Kolejna zaleta to gry, wszystko ląduje się szybciej, wciąż gram w L2 i różnica jest znacząca, jak lądowałem w mieście to musiałem czekać aż wszystko się dogra a miałem raid 0, teraz mam to instant. Ogólnie zakup dobry, dysko moze padnie moze nie, mam kopie zapasowe ważnych polików wiec strata żadna, kupiłem cruicial m4 128gb.


_________________
Bishop - Teon

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 21:43 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Mark24, XSiv

Jak sie boicie utraty danych z SSD, a jednak chcielibyscie ostro przyspieszyc to jest kilka opcji:
- raid 1 na SSD (jeszcze dostaniecie przyspieszenie przy odczycie). Koszt: kupno drugiego dysku SSD.
- Smart Response Technology (lektura: http://www.pcworld.com/article/248828/h ... ology.html). W SRT plyta uzywa dysku SSD jako bufora - sama decyduje jakie pliki tam przechowywac. W kazdym razie wszystko nadal trzymacie na swoim tradycyjnym dysku, wiec w przypadku awarii SSD nic was nie rusza. SRT dziala na chipsetach Z68, Z77 i pewnie innych - nie zglebialem w pelni tematu.

Ja korzystalem dotychczas z 30Gb OCZ Vertex (jedynka), ale po przejsciu na Win7 system po kilku miesiacach przestal sie miescic. Cholerstwo sie ciagle rozrasta i nie mozna tego latwo okroic. Obecnie uzywam 128Gb Cruiciala C300 (poprzednik M4) - teraz sie wszystko miesci. W kazdym razie roznica SSD vs HDD jest wyraznie odczuwalna przy prawie kazdym aspekcie pracy przy kompie. Sofcik sie otwiera, zanim klikne w ikonke. ;)


SRT jest wlaczone w intelowski pakiet RST (rapis storage technology), czasem jest koniecznosc zainstalowania tego drivera raid/ahci. Ja to mialem instalujac pre sp1 win 7 na samsungu 840 ktory sie wykrzaczal na setupie dopoki nie dogralem sterow intela na swoj z77.
Defaultowo wlaczyl mi SRT wlasnie, Zauwazylem to w pewnej chwili porownujac ilosc wolnego miejsca na dysku z sumarycznym rozmiarem katalogow. RST zabiera mi okolo 15 giga z pojemnosci. Trudno mi powiedziec czy benefity z tego rozwiazania > stracone miejsce.

Druga sprawa moj zasilacz corsaira pozegnal sie z zyciem po 5 latach i miesiacu uzywania majac ... 5 letnia gwarancje co za niefart ;) po raz pierwszy od dawna popelnilem blad pospiechu i zamiast zamowic sobie cos porzadnego w przyzwoitej cenie uderzylem do sklepu "za rogiem" zeby miec zasilke w kilka minut a nie kilka dni. OK
Kolo w sklepie wcisnal mi overpriced Alpine 750 wat. Poczytalem pozniej o tym gownie troche i mi sie wlos zjezyl na glowie, zanim zdazylem go odniesc eksplodowal w burzy iskier i dymu. Koles mi zwrotu nie zrobi ale moze wymienic od reki a w sklepie ma dwie marki kilka modeli alpine i ezcool. dobra biore EZcool Kolejne gowno tylko z moze troche wyzszej pulki badziewia. tym razem 550 wat. Premium feel, ale tego sie nauczyli producenci smieci ciezki jak cegla fikusne radiatorki wewnatrz chromowana stal przezroczysty wiatraczek ale... na tylko 1 railu 12v ma jakies 25 A czyli... 550W my ass. No nic dziala jakos na moim rigu i5 3570k na 4.5 giga i radku 7950 twin frozr oc chyba kleka troche. Toeretycznie real 480W powinno to pociagnac na luzie w oc i stresie. A mam zwiechy przy zimnym procu i grafie.
Jak tylko wylacze oc karty pc chodz stabilnie. Jestem przekonany ze karta OK a tylko zasilacz sie czolga, Mysle zeby sobie sprawic Corsaira TX 650. zobaczymy.
Omijac alpine i ezcoole szerokim lukiem!


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 23:06 
Cytuj  
mozesz wziąć tez radixa 650 W , moj mi ciagnie O/C i3 na 4,2 ghz , 2 dyski , 2 napedy i o/c grafy

2 linie 12 V , kazda po 24 A (482 W ) no i cichy

troche kosztowal ale warto wydac troche wiecej , moje modecomy na potege padaly przy wylanych kondesatorach :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2013, 20:32 
Cytuj  
Samsung 128GB 830 Series, chodzi jak ta lala już prawie rok. Jeszcze Batmana AA dostałem do niego :X


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.