mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 10 lut 2013, 03:31 
Cytuj  
No wiec zachcialo sie matce tabletu, i namowili ja na to cos z plusa Oba-MA..
Pomijam juz fakt jakosciowy produktow, ale spadlo na mnie aby udostepnic lacze z kompa stacjonarnego przez wifi na ten tablet..

I teraz jak to zrobic..bo cos robie zle ..lub czegos nie robie.

1.Tablet automatycznie wykrywa moja siec domowa- wpisuje haslo jakie mam wpisane na routerze przy opcji wifi - i pojawia sie uzyskiwanie adresu IP..i tak w kolko kolko i nie ma netu
2.w Punkcie 1, uzywalem opcji DHCP, w pkt 2 wybralem statyczne i recznie wklepalem ustawienia
adres ip 198.168.1.5 (dnsy od isp)haslo zabezieczajace siec i klikam polacz
Pojawia sie polaczono - ale netu na tablecie brak

Podlaczylem komorke pod ten tablet - i internet jest na nim..

Takze wyglada na to ze cos gdzies musze ustawic u siebie na kompie lub w routerze ale co..?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 lut 2013, 12:32 
Cytuj  
Sprawdz w routerze czy prawidłowo działa dhcp (domyślam się, że router ma wifi i wifi jest w nim włączone) i czy nie masz włączonego filtrowania po MACach.

X.

PS. Jaki router? Komórka po wifi się z nim łączy?


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 10 lut 2013, 19:57 
Cytuj  
Poziomka, sprawdź w ustawieniach połączenia WiFi na tablecie (Zaawansowane lub coś w tym stylu) czy masz zaptaszoną opcję "włącz IPv6". U mnie był ten sam problem z tabletem BlackBerry - włączenie tej opcji pomogło i net od razu zaskoczył.


_________________
For the pony!

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 10 lut 2013, 20:08 
Cytuj  
hm jakos na okolo, ale narazie dziala tak ze:
Komorka (wifi) laczy sie z moim routerem.pozniej ta samo komorka robi jako router (wifi) udostepniajac sygnal na tablet i internet smiga
Docelowo jednak chciabym wyeliminowac z obiegu komorke:)

ps
Tak komorka lapie net po wifi z kompa stacjonarnego, a router to stary tplink 340G
ps2.
Widocznie twoj berry jest bardziej zaawansowany technicznie niz to co daje plus (w promocji obama) bo na tablecie nie ma opcji o ipv6, albo jakis slepy jestem i nie znalazlem

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 10 lut 2013, 21:16 
Cytuj  
Jeśli ten tablet to ModeCom FreeTab 9701HD to powinno to być opisane w instrukcji (ftp://ftp.modecom.pl/ENG/Tablets/FreeTA ... _PL_EN.pdf), na stronie 9 w konfiguracji połączenia masz na dolnym zdjęciu przykład: po wybraniu preferowanej sieci wifi widoczne na dole okna jest pole do zaznaczenia "Show advanced options" - pewnie tam to jest.


_________________
For the pony!

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 07:06 
Cytuj  
pierwsze co zrobilem to przeczytalem manuala..
w manualu masz wszystko na dhcp i powinnes wybrac nazwe sieci/wpisac haslo i juz..

a u mnie o czym chyba wspomnialem pojawia sie 'uzyskiwanie adresu ip" i tak wisi...i wisi
a jak wybieram static- to wpisuje dane recznie- pojawia sie coprawda polaczono z siecia, ale na tablecie netu ni ma:P

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 07:47 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
pierwsze co zrobilem to przeczytalem manuala..
w manualu masz wszystko na dhcp i powinnes wybrac nazwe sieci/wpisac haslo i juz..

a u mnie o czym chyba wspomnialem pojawia sie 'uzyskiwanie adresu ip" i tak wisi...i wisi


U mnie było dokładnie to samo - też pobierał IP bez końca dopóki nie aktywowałem wspomnianej funkcji. W instrukcji nie piszą o tym rozwiązaniu ale masz na zdjęciu zaznaczone gdzie szukać opcji Advanced options - właśnie na dole okienka gdzie wpisujesz klucz WEP/WPA. Sprawdzałeś co jest w tych zaawansowanych opcjach? Nie mam tego tabletu więc nie jestem w stanie powiedzieć gdzie możesz mieć "enable IPv6" ale domyślam się, że właśnie tam.


_________________
For the pony!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 lut 2013, 11:31 
Cytuj  
osobiscie bym juz to zwracal - jebac sie z tak podstawowa funkcja? wyjdziesz do kawiarni z wifi z tabletem i pijac kawke 20min zejdzie na ustawianiu polaczenia - bezsens.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.