mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 mar 2013, 18:51 
Cytuj  
Prezentacja konsolki Nvidii, a potem PS4 przypomniało mi o czymś co teraz przemysł growy nazywa streamingiem domowym bodajże. Oczywiście idea nowa nie jest , ale się zastanawiam czy ktoś się orientuje jak / czy rozwija się technologia łatwego przesyłania dźwięku, obrazu i "kontoli" na większe odległości dla rynku nie-konsol? Jak ostatnio sprawdzałem (1-2 lata temu) to sprzęt do presyłania bezprzewodowo obrazu HD na większe odległości był pieruńsko drogi, poza tym był chyba problem z odległością / grubością ścian, itd (już nie zaczynając czy to zdrowe przy takiej przepustowości / sile fal ;p)
Z kolei nie każdy kupuje właśnie nową chatę / robi generalny remont, żęby okablowywać customowymi kablami całą chatę, zresztą nie wiem jak by wtedy rozwiązać konieczność nowego kabla / wtyczki po paru latach oraz czy nie byłoby np. laga i innych przeszkód technicznych.

W każdym razie fajnie by było mieć PC lub / i konsolę gdzieś w jednym miejscu w domu i mieć możliwość grania i nie tylko na którymkolwiek tv, monitorze, tablecie, lapku, pralce w każdej chwili bez konieczności przepinania, przenoszenia, itd (przeniesienie samych kontolerów czy to pad, myszka, klawa, kinect, move czy coś innego to już nie problem zresztą zawsze można kupić więcej).

W każdym razie ktoś coś wie? Coś słyszał?



PS. Streaming gier przez siec zaliczyło faila póki co, On-live praktycznie zbankrutowało, chociaż ktoś ich tam za jakieś grosze kupił, ale pierwotni inwestorzy wtopili górę kasy. Gaikai się z kolei nieźle sprzedało Sony, ale ono potrzebowało technologii z tym, że póki co głównie do "prywatnego / domowego" streamingu.

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 mar 2013, 07:45 
Cytuj  
Jeżeli chcesz korzystać z lapka (pewnie da się to jakoś na PC uruchomić ) to warto zainteresować się Intel Wireless Display (WiDi). Mieliśmy coś takiego w firmie (mieliśmy, bo już tam nie pracuje) i dawało to rade. Minus jest taki, że potrzebujesz do tego lampka, który jest kompatybilny (sieciówke musi mieć intela), a oprócz tego adapter do TV (koszt jakieś 300zł). Obsługuje Full HD, dźwięk 5.1, pełne wsparcie dla Blu-ray etc.

http://www.intel.com/content/www/us/en/ ... splay.html

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 mar 2013, 09:22 
Cytuj  
Niestety ale to wszystko za drogie, dlatego tablet zrobił furore bo daje namiastkę mobilności, konsole to największy problem, same media da się rozesłać po domu bez kabla, jest wiele media tanków, czy nawet dysków sieciowych z routerami, które finalnie ograniczają ilość kabli.
Jednak jeśli ma być tanio i dobrze, to pozostaje kabel i remoncik.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 mar 2013, 10:38 
Cytuj  
Nie przesadzajmy, ze WiDi jest takie drogie (oczywiscie jak masz kompatybilnego lapka)... 300zl w porownaniu z 1.5k-2k za inne systemy to dosyc tanio moim zdaniem...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 mar 2013, 10:50 
Cytuj  
ale do gier to się nie nadaje


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 mar 2013, 12:19 
Cytuj  
Do szybkich gier żadna z dostępnych aktualnie technologii się nie nadaje, nieważne czy za 300zl czy za 3k.
My akurat zawsze prezentowaliśmy nasze gry oraz przedstawialiśmy prezentacje na koniec sprinta przy użycia tego systemu i nikt nie narzekał...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 mar 2013, 12:39 
Cytuj  
no to teraz przeczytaj pierwszy post w temacie


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 mar 2013, 12:50 
Cytuj  
Tobie polecam to samo, gdyż technologia, którą proponuje daje radę w grach, jednak opóźnienie rzędu 150ms robi swoje. Oczywiście to opóźnienie przy dynamicznych grach może wqrwiać, ale tak naprawdę 150ms bardzo często można mieć grając online i się do tego po prostu przyzwyczaić, a przy grach bardziej statycznych takie opóźnienie jest niezauważalne, więc skończ pierdolić wać Panie skoro w dupie byłeś i gówno widziałeś.
To rozwiązanie jest na tyle tanie (jak się spełnia warunki), że warto się przekonać samemu czy nam to odpowiada.

Inna sprawa, że nie ma opcji podłączenia konsoli do tego systemu :(

EDIT: znalazlem wlasnie info, ze Gigabyte wypuscil kilka plyt glownych, ktore wspieraja te technologię, więc ograniczenie do laptopa idzie w niebyt...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 mar 2013, 19:46 
Cytuj  
np.: http://www.szedup.com/

dział - wireless HD AV kit.
Pierwszy z brzegu:
Features


l The Wireless HD AV Transmitter & Receiver Kit allows you to stream your HD contents wirelessly from HD media devices to your television.

l It is ideal when your media player is located in your living room, while you want to watch your Full HD movies on your LCD, Plasma or LED television in your bedroom. You can just install the Wireless HD Transmitter and Receiver Kit and let the air do the work. Furthermore, you can operate the media player with the original remote control in your bedroom.

l Up to four different HD media devices such as HD media player, Blue-­ray player, Set top Box and game Console can be connected to the transmitter unit via enclosed 4­port HDMI switch. You can select one video source to be sent wirelessly to the television which connected with the receiver unit. And you can also choose another video source and display it on the TV which connected with the output port on the switch unit with an HDMI cable (Note: Only one HDMI cable is included in the package).

l Support HDMI 1.3 video format and HDCP 1.2 with video encryption.

l Support video resolution up to 1080p (30fps/60fps) including all 3D formats.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 mar 2013, 08:58 
Cytuj  
Mnie streaming srednio interesuje - za to nie wiem dlaczego Sony nie wpadnie na pomysl i nie "sparuje"/zwiekszy mozliwosci wspolpracy pomiedzy ich konsolka stacjonarna a handheldem.
Duzo osob jest aktualnie zabieganych, tv w salonie jest czesto okupowany (a to zona, a to dziecko). Osobiscie widzialbym to tak: gramy na stacjonarce, przychodzi zona, bo zaczal sie jej ulubiony serial - przenosimy akcje na handhelda - sposob dowolny i na nim kontynuujemy gre. Streaming ograniczalby nas do zasiegu domowego wifi lub innej sieci - tu mozemy nawet wyskoczyc metrem do centrum na zakupy, nie przestajac grac w gre z duzej konsoli. Oczywiscie parametry obrazu misialyby byc na handheldzie zdegradowane (np. 1080p <-> 720p).
Wspomnialem o Sony bo jest na dobrej drodze: posiada i stacjonarke i handhelda, sporo gier wychodzi jednoczesnie na oba sprzety, ba wprowadzilo funkcje Cross-Buy (placimy raz - dostajemy dwie wersje gry).
Wystarczy dorobic przenoszenie stanu gry z jednej konsoli na druga i mamy zupelnie nowy feature - moze nie jakas rewolucja, ale osobiscie bym z tego korzystal.

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2013, 14:26 
Cytuj  
Pamiętam, że znajomy miał taką aplikację na iPada i normalnie grał w Diablo III łącząc się ze swoim kompem :D Działało to na tyle sprawnie że nie było problemów z graniem poza domem o_O Sam byłem zdziwiony. Niestety nie pamiętam jak się aplikacja nazywała:(


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 mar 2013, 14:42 
Cytuj  
vnc?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 mar 2013, 14:43 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
vnc?

Raczej watpliwe, za słaby protokól na pelny streaming full grafiki i dzwieku.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 mar 2013, 14:44 
Cytuj  
No tak - na iOS nie da się stunelować przez ssh :(
Ale w sumie rzeczywiście - przydałoby się jakieś szybsze rozwiązanie. Istnieje takowe?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 326
Dołączył(a): 10.02.2010
Offline
PostNapisane: 30 mar 2013, 09:59 
Cytuj  
chodzi wam o program splashtop można streemować gry z pc na ipada ostatnio nawet był darmowy na appstore
generalnie fajna sprawa

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 lip 2013, 14:07 
Cytuj  
Moze tu sie podlacze.

Mam maly problem bo uzywajac ps3 ogladam filmy online w necie. Chodzi toto spoko jakosc tez super ale czasami gdy jest film wysoka jakosc to odtwarza mi film jakby o polowe wolniej. Pytaie czy to wina tego ze ps3 nie ma all kodekow ? napewno nie netu. i Druga sprawa daloby sie jakos odpalic cos na kompie zeby byl web stream i zeby to przechwycilo ps3? probowalem na ps3mediaserver ale jakos mi nie wyszlo.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 lip 2013, 17:48 
Cytuj  
długi kabel HDMI załatwia sprawę. To cyfra więc jakości nie tracisz. Problem tylko w kupnie odpowiednio długiego kabla i przeciągnięcia go z PC do TV.
Polecam.
i tak btw. polecam VLC media player - próbowałem kilka playerów, ten bez problemu działa w trybie 1080p do tego żonie na TV mogę odpalić film, a na komputerowym monitorku w tym czasie pogrywać w Rift-a. Sam byłem zdziwiony jak to wszystko śmiga.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 lip 2013, 09:53 
Cytuj  
mareczku nie da sie niestety dluuugiego kabla hdmi z biura do salonu mam pare metrow;/


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.