mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 6 cze 2013, 11:38 
Cytuj  
Do teraz korzystałem z Aldiko i bateria wytrzymywała ~3h (przy czarnym tle i białej czcionce.) Dzisiaj rano (pierwszy raz) oglądałem serial zakodowany w mkv i przez bitą godzinę zjadło zaledwie 10%. To mi dało do myślenia że Aldiko z nieznanych przyczyn jest straszną pijawką bo jednak wyświetlanie tekstu powinno zjadać mniej energii niż wyświetlanie filmu.

Jak to u Was wygląda? (w sensie jaka apka i ile trzyma tablet)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2013, 11:43 
Cytuj  
Sciągnąłem dwa lub trzy z najpopularniejszych czytników na tablet, ale był męczące, niewygodne, zamulały albo nie chciały czegoś czytac.

Korzystam zatem nadal z poł-chinskiego czegoś co miałem juz wbudowane w system na starcie. Działa ślicznie, drobne rzeczy nie przeszkadzają i ma sporą customizacje.
To chyba jakas wersja tego - https://play.google.com/store/apps/deta ... ReaderFree

EDIT: Tablet trzyma wieki, ale on juz tak ma, wiec nie czuje różnicy, co tam mam powłączane.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2013, 12:09 
Cytuj  
taka techniczna rzecz, czarne tło zużywa najwięcej prądu w ekranie lcd,a białe najmiej, dlatego czytniki eboków są inaczej robione, tablet/smarfone nigdy do tego nie będzie się nadawał bo zjada masę baterii lub jara po oczach


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 cze 2013, 12:12 
Cytuj  
pitolisz, na telefonie dobrze mi sie czyta (czasami musze jak zona z kindla korzysta).

cool reader na telefonie jest spoko.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 6 cze 2013, 12:22 
Cytuj  
To się popisałem z tym tłem, wieczorem sobie potestuję.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2013, 13:33 
Cytuj  
Mendol napisał(a):

cool reader na telefonie jest spoko.


tez korzystam z Cool Reader i polecam :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2013, 14:31 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
pitolisz, na telefonie dobrze mi sie czyta (czasami musze jak zona z kindla korzysta).

cool reader na telefonie jest spoko.

no to super ale ja nie o tym tylko o trzymaniu baterii :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 cze 2013, 14:36 
Cytuj  
Cool Reader. Tylko.
embe napisał(a):
taka techniczna rzecz, czarne tło zużywa najwięcej prądu w ekranie lcd,a białe najmiej

W amoledach odwrotnie.

X.


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2013, 19:07 
Cytuj  
http://fbreader.org/

No i btw. czrne tlo + biala czcionka albo biale tlo + czarna czcionka na LCD = gg oczy tak wiec nie polecam. Ja dosc dlugo czytalem na tablecie i najmniej meczylo wzrok 'slomkowe' aka 'zgaszony zolty' tlo i ekran i tak sciemniony do 40-50% PONIZEJ minimum (za pomoca dodatkowego softu).
Mowie o czytaniu w nocy przy lampce.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2013, 19:19 
Cytuj  
font


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 7 cze 2013, 11:56 
Cytuj  
Akurat problemu ze zmęczeniem oczu nie mam, co jest dość dziwne bo przed komputerem siedzę 8h+ dziennie.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2013, 23:01 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
http://fbreader.org/

No i btw. czrne tlo + biala czcionka albo biale tlo + czarna czcionka na LCD = gg oczy tak wiec nie polecam. Ja dosc dlugo czytalem na tablecie i najmniej meczylo wzrok 'slomkowe' aka 'zgaszony zolty' tlo i ekran i tak sciemniony do 40-50% PONIZEJ minimum (za pomoca dodatkowego softu).
Mowie o czytaniu w nocy przy lampce.


Dokladnie, popieram w 100%


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 cze 2013, 23:11 
Cytuj  
ja zsynchronizowałem sobie calibre portable na 3 komputerach (chmurą), z calibre wysłałem 130 książek na konto kindle do amazon i one mi się ściągnęły do ereadera kindle i do czytnika amazon kindle na androidzie (oficjalna apka nie jest zła)

może skomplikowane ale mam wszystko na długo wszędzie.

https://play.google.com/store/apps/deta ... ndle&hl=pl

piszą że zapamiętuje nawet czytaną stronę w książce (android <-> e reader)


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 cze 2013, 07:03 
Cytuj  
android i te komentarze na dole "[typ sprzetu] - aplikacja dziala/nie dziala" Rotfl.

fizyczny kindle synchronizuje strone ktorej jestesmy? Poprzez amazon rozumiem?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 21 cze 2013, 07:56 
Cytuj  
Każdy Kindle synchronizuje (sprzęt albo oprogramowanie, albo czytanie przez www), o ile jesteśmy zalogowani na swoje konto Amazona.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2013, 08:00 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
android i te komentarze na dole "[typ sprzetu] - aplikacja dziala/nie dziala" Rotfl.

fizyczny kindle synchronizuje strone ktorej jestesmy? Poprzez amazon rozumiem?


Też mnie to zawsze zastanawiało, mi się nigdy nie przytrafiło, żeby coś nie śmigało a miałem kilka tel. z andkiem i poinstalowane dziesiątki aplikacji. Może to fani epla piszą ? ;>
Z drugiej strony ios jest na tyle zamkniętym systemem, że ewentualne błędy trafiają się rzadziej.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 cze 2013, 08:52 
Cytuj  
mi samsung co chwila odpierdziela jakies cyrki :)
a to sie wylaczy, a to bateria zniknie w ciagu 1h, a to sie zawiesi albo zgubi zasieg.
ot norma. ale do czytania ksiazek sie nadaje calkiem calkiem ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 cze 2013, 10:11 
Cytuj  
jak jest root to sprawy baterii poprawia odinstalowanie ze 20 niepotrzebnych aplikacji w niebrandowanym 4.1.2

ja jestem bardzo zadowolony z sgs2


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2013, 10:14 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
jak jest root to sprawy baterii poprawia odinstalowanie ze 20 niepotrzebnych aplikacji w niebrandowanym 4.1.2

Mów jakie :)
Bo to ścierwo szajsunga działa tak różnie, że mnie cholera strzela.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 cze 2013, 10:27 
Cytuj  
nie ma roota i nie bedzie bo telefon ma kurwa dzialac poprawnie po wyjeciu z pudelka ;p
a nie zabawa w rootowanie, naprawianie, odinstalowywanie.
przerabialem to w poprzednim sgs, teraz mi sie nie chce.
jakosc wykonania jak najbardziej na plus, natomiast dzialanie pozostawia wiele do zyczenia.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.