mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2013, 21:59 
Cytuj  
Witam Panowie,

Mam taki problem:

Pożyczyłem od kumpla dysk toshiby 300 GBtowy i chciałem zrobić reinstall/recovery (nie wiem jak to się teraz nazywa) Win'a 8. Ze strony Asusa ściągnąłem Asus Backtracker'a i zacząłem postępować według instrukcji. W pewnym momencie (jak program zaczął już czyścić do zera dysk) kumpel zadzwonił i mówi, żeby go nie czyścić bo coś mu tam zostało. Ku mojemu zdziwieniu, w trakcie rozmowy wyskoczył błąd, że operacja nie może dobiec końca.

Wchodzę na dysk, patrzę, a tam już czysto. Zgrały się natomiast jakieś pierwsze pliki do już do recovery - powstala partycja AsusBackUp i powstał drugi dysk - NewVolume.

Chciałbym odzyskać dane, które zostały usunięte. Niby są jakieś programy, ale zanim podejme się próby odzysku danych za pomocą nich, wolę zapytać tutaj.

Co robić? Any ideas?


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2013, 23:17 
Cytuj  
normalnie, tak jak napisałeś. programem do odzyskiwania danych.

podstawowa rada, oddaj go właścicielowi bo to jego dane. niech on to robi na własną odpowiedzialnosć

no i natychmiast wyjmij go - wyłacznie właczaj go jako drugi dysk (nie systemowy) bo nadpisujesz.


_________________
psn

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2013, 14:25 
Cytuj  
te płatne programy na necie się do czegoś nadają? Raz tylko udało mi się coś odzyskać- co prawda korzystając z darmowych, a przetestowałem chyba wszystkie, straszny szajs.

W sumie też mnie się niedawno spytano czy z dysku po formacie, instalka nowego systemu da się odzyskać dane.(normalnym formacie, a nie szybkim). Poradziłem zadzwonić do profesjonalnej firmy, bo wiadomo jak coś się zjebie to wtedy by była moja wina :D.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2013, 15:38 
Cytuj  
MiniTool Data Recovery, wersja darmowa pozwala na pełny skan bez ograniczeń, jedyne ograniczenie to skopiowanie do 1GB danych, ładnie wyszukał wszystko co pod formatem, działa dość szybko, skan 500GB zrobił w godzine.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2013, 15:53 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
te płatne programy na necie się do czegoś nadają? Raz tylko udało mi się coś odzyskać- co prawda korzystając z darmowych, a przetestowałem chyba wszystkie, straszny szajs.

W sumie też mnie się niedawno spytano czy z dysku po formacie, instalka nowego systemu da się odzyskać dane.(normalnym formacie, a nie szybkim). Poradziłem zadzwonić do profesjonalnej firmy, bo wiadomo jak coś się zjebie to wtedy by była moja wina :D.

Jaki format nie ma znaczenia, instalowanie systemu niszczy wszystko co nadpisze.
Dlatego najważniejsze po takiej operacji najlepiej wyłączyć prąd :-) zamiast np. Elegancko zamknąć nowo postawiony system.


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.