mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2013, 11:03 
Cytuj  
Ok, problem jest taki...

Jest sobie jakiś tam tablet Overmaxa i jest sobie router d-linka(nie pamiętam dokładnie jaki...). Problem w tym, że router jest na jednym końcu mieszkania a tablet z reguły na końcu przeciwległym.
O ile PCty nie mają problemu z wifi bo mają porządne karty a sam router ma antenki chyba 7 dBi (dwie) to tablet na końcu mieszkania w ogóle nie łapie wifi a w pokoju obok łapie to wifi dość średnio (często zrywa etc). Pokoje są na przeciwległych końcach mieszkania ale nie da się skierować sygnału wifi bezpośrednio tamtego pokoju przecież :). Nawet jak wystawiłem router na korytarz to i tak było z 7-8 metrów i tablet miał problem...(aż żal dupę ściska...).


Z racji tego, że to tablet mojej matki to zacząłem kombinowac jak by tu poprawić sytuację... Ponieważ net nie musi być zajebiście szybki (w domu rodziców jest łącze chyba 15 mbit) to zastanawiałem się nad użyciem adapterów power line ale przecież tablet nie ma wyjścia ethernet tylko wifi...
Potem znalazłem coś takiego:
http://www.conrad.pl/?websale7=conrad&p ... debox=box1
Lub coś takiego:
http://allegro.pl/tp-link-tl-wa850re-wz ... 75306.html
Z tym, że nie mam pojęcia jak to by się sprawowało i jakoś nie ufam wewnętrznym antenom po tym co mam w tablecie i co miałem w kompie(karta wifi na donglu usb w porównaniu do karty na usb z zewnętrzną anteną wypadła co najmniej słabo...)
Jeśli moj laptop della w tym pokoju co jest tablet, nie ma problemu ze złapaniem wifi z routera to pewnie to coś też by to wifi złapało i wtedy jest szansa, że net by na tablecie w końcu działał... Cena trochę do dupy bo tablet kosztował z 700-800 zł chyba ale jeśli to byłoby jedyne wyjście do trudno w sumie...


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2013, 13:16 
Cytuj  
repeater wifi, cena od 50zł


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2013, 16:51 
Cytuj  
A sprawdz czy cos takiego by ci nie rozwiazalo problemu:

http://www.ceneo.pl/13425995

Ma podstawke, kabelek z koncowka anten wymiennych. Podlacz zamiast 1 z routerowych antenek i postaw gdzies na szafie, a zasieg sie z pewnoscia poszerzy.


_________________
For the pony!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.