mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 119
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 28 paź 2013, 18:36 
Cytuj  
Witam. W niedługim czasie przeprowadzam się do innego mieszkania gdzie mam dostępne tylko gniazdko i nic więcej. Bez podciągniętej linii telefonicznej i stąd moje pytanie. Jaki internet zakupić bym mógł korzystać bezstresowo podczas grania w najnowsze gry mmo? by mnie nie rozłączało i nie lagowało. Do tej pory korzystałem z neostrady po linii telefonicznej. Chciałbym od razu rozdzielić sygnał na 2 komputery: stacjonarny i laptopa. Jakich opcji używacie i jak się sprawdzają ? Internet z ograniczony limitem danych wart jest rozważania ? Szacuje wydatek na internet w granicach 50-80zł miesięcznie. Co najlepiej wybrać? Gram 4-5h dziennie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2013, 18:41 
Cytuj  
musisz się raczej rozeznać co w okolicy jest, jak działa i w jakich cenach, pytaj lepiej sąsiadów


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 paź 2013, 20:58 
Cytuj  
Ja jakiś czas temu kupiłem sobie łącze z UPC "do 30mbps" za 64 zet miesięcznie (biznesowe) i szczerze mówiąc jestem cholernie zaskoczony. Ping w dowolne miejsce rzędu 10-15 ms, transfery cały czas max szybkością, zero rwania, po prostu działa idealnie. Jeśli masz możliwość UPC, to nawet się nie zastanawiaj. Za to Netie zdecydowanie odradzam. Kiedyś może byli fajni, ale ostatnio brak słów (moje poprzednie łącze to Netia).

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 119
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 20:52 
Cytuj  
Lokalizacja to Warszawa-okolice więc wszystko śmigać będzie. Jedynym minusem może być duża liczba użytkowników. Dzięki za radę :) Rozważałem jeszcze plusa to ich LTE ale ma limity danych. Obecnie widzę fajną promocję w UPS za 60zeta/miech.
Mam jeszcze jedno pytanie. Przy tych samych parametrach sprzętu wybralibyście grę na laptopie czy kompie stacjonarnym w gry mmo? Chodzi mi o komfort gry. Czy gra na laptopie się sprawdza ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 20:55 
Cytuj  
Miałem taki moment, że na prawie 2 lata wywaliłem PC z domu.
Niestety dla mnie nie sprawdza się i 2x27" robi swoje :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 paź 2013, 23:22 
Cytuj  
elitper napisał(a):
Czy gra na laptopie się sprawdza ?

Ja gram na laptopie z podłączonym 24" monitorem, klawiaturą i myszą ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 paź 2013, 08:58 
Cytuj  
pytanie, w co grasz xanth :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 paź 2013, 09:19 
Cytuj  
Znajdź mnie na steamie, to zobaczysz ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 22 lis 2013, 12:22 
Cytuj  
Mam problem w biurze i nie wiem czy to wina łącza czy też może sprawa związana z WiFi jako takim. Wygląda to w ten sposób - na pierwszym piętrze są komputery z dostępem do netu po WiFi udostępnianym z routera z parteru. Łącze to upgrade'owana Neostrada (ADSL). Router jest w miarę dobry Edimax z podmienioną anteną dla zwiększenia mocy sygnału. Komputery u góry mają podłączone zewn. karty sieciowe USB też z podmienionymi antenkami odbiorczymi. Generalnie chodzi to wszystko ładnie, siła sygnału jest ok 65/66 db ale raz na jakiś czas zdarza się, że mimo aktywnego połączenia z siecią bezprzewodową (i dobrego sygnału) połączenie z internetem się urywa. Po chwili (ok minuty przerwy) połączenie wraca. Co to może być? Opierdzielać gości z Orange'u za Neo czy winy szukać gdzieś w konfiguracji/sprzęcie WiFi?


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lis 2013, 12:30 
Cytuj  
Wpierw sprawdz czy w czasie "urwania" masz transmisje po wifi (np. ping do routera albo do innej stacji roboczej). Jeśli masz, to rzeżbi łącze, jeśli nie, to coś ci zakłóca. Może też być, że ci router nie wyrabia, sprawdz w nim logi.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 3 gru 2013, 08:04 
Cytuj  
Uff, problem z netem rozwiązany. Nie wiem z jakiego powodu (winię WiFi) za każdym niemal razem jak ktoś przechodził klatką schodową z parteru na piętro to sygnał się zrywał. Stara kamienica, grube mury itd. Pomogło zainstalowanie sprzętu od Netgear'a - WN3000RP. Łatwa konfiguracja, banalnie proste i skuteczne rozwiązanie. Sygnał jest silny i się nie rwie. Szkoda tylko, że Netgear nigdzie nie informuje klientów o tym, że ich sprzęt wymaga aby router wspierał WDS - nie ma tej informacji ani w instrukcji ani na ich stronie. Stary ale dobry router Edimaxa musiał więc również zostać zastąpiony nowym sprzętem. Tak czy siak problem rozwiązany :D

Ps. Dzięki Xanth za podpowiedź z tym pingowaniem routera - dopiero ciągła obserwacja połączenia pokazała w jakich sytuacjach problem występuje ;)


_________________
For the pony!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.