mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 516 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 26  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 6 cze 2016, 08:51 
Cytuj  
Mam jedną wątpliwość dotyczącą mojej płyty głównej i karty dźwiękowej:
Asus Maximum 8 Hero Z170.

Ma kodek audio realtek 1150 i te wszystkie śmieszne bajery jakie Asus wciska. Jednak zastanawiają mnie dwie rzeczy:
1) Wyjście na front panel ma wzmacniacz słuchawkowy. Czy to oznacza że będę miał na front panelu lepsza jakość dźwięku w słuchawkach niż na line out z tyłu (słuchawki Superlux HD 681 EVO)?

Drugie pytanie dotyczy tego opisu:
Cytuj:
ROG oferuje szeroki wybór wejść i wyjść audio, specjalne osłony i szeroki wachlarz specjalnie dobranych profesjonalnych komponentów audio, takich jak przetwornik DAC ESS ES9023P z technologią Hyperstream™, zegar o niskim poziomie zniekształceń, kondensatory Nichicon, wzmacniacz słuchawkowy 2Vrms oraz Sonic SenseAmp, który automatycznie wykrywa i dostosowuje impedancję dowolnych słuchawek (32-600 omów), zapewniając najczystszą jakość dźwięku. SupremeFX 2015 z intuicyjnym Sonic Studio II umożliwi zastosowanie różnych efektów dźwiękowych, a technologia redukcji hałasu Perfect Noise pozwoli prowadzić niezakłócone narady zespołowe.


2) Chodzi o to czy ten DAC ESS jest używany przez wszystkie wyjścia audio czy też tylko dla front panelu tak jak wzmacniacz słuchawkowy?



Pytam dlatego bo w obecnej obudowie nie mam front panelu audio ale planuje ją zmienić i zastanawiam się czy warto na to zwracać uwagę. Zawsze uważałem że front panel oferuję gorszą jakość niż wyjścia na panelu I/O płyty głównej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2016, 09:24 
Cytuj  
Możesz sobie dokupić śledzia, który podepniesz do wyjść "ulepszonych", tak te wyjścia będą teoretycznie lepiej grały, sam wzmacniacz jeśli ma dobrze odseparowany tor audio od elektroniki komputera/płyty to będzie dużo lepiej, zapewne tylne wyjścia nie mają dodatkowego wzmacniacza słuchawkowego ponieważ można te wyjścia konfigurować dowolnie co by mieszało poważnie całość.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 6 cze 2016, 11:22 
Cytuj  
a ten DAC ESS ES9023P jest używany przez wszystkie wyjścia czy też tylko przez panel?

btw. podobno cały układ audio w tym Asusie jest odseparowany od elektroniki płyty.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2016, 11:55 
Cytuj  
Ja się odbiłem od dźwięku na Asusie z170 pro gaming, a również ma rewelacyjną kartę zintegrowaną. Mam recona 3d od creative'a który ją bije o głowę. Wystarczyły 2 kawałki we flacu i od razu wyłączyłem asusa.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 6 cze 2016, 12:33 
Cytuj  
W sumie musiałbym potestować jakąś kartę dźwiękową żeby zobaczyć czy rzeczywiście będzie jakaś zauważalna dla mnie różnica...

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 cze 2016, 18:17 
Cytuj  
Kupiłem dzisiaj nowe słuchawki, poszedłem do sklepu MP3Store w Warszawie (mega, ogromny wybór słuchawek gotowych do odsłuchu na miejscu) budżet w którym chciałem się poruszać to ~400pln. Opisałem jakiego typu muzyki lubię słuchać i jaki typ dźwięku uważam za przyjemny dla mnie. Dostałem w sumie cztery różne słuchawki, Pan zaproponował abym sobie posiedział i posłuchał muzyki. Akurat mam spotify premium w którym jest dobra jakość i podpiąłem do swojego Nexus 6. Odsłuchiwałem kawałki które ostatnio katuję i wyszło na to, że najprzyjemniejszy dźwięk miały AKG K240 Studio. Panowie, eargasm. Do tej pory jechałem na jakichś gamingowych creative (też około 400pln) ale to co oferują te słuchawki to po prostu ciężko opisać. W domu podpiałem do amplitunera i szczęka w dół. Jak ktoś szuka słuchawek w tej cenie to szczerze polecam. Najlepsze było to, że jak gościowi, po testach, powiedziałem, że najbardziej pasuje mi AKG K240 to z miejsca zaczął się śmiać i skwitował to, że nie ma sensu dalej testować bo w tej cenie nic innego o takim brzmieniu nie jest w stanie zaproponować :) Mega dziwne uczucie jak jeden kawałek brzmi całkowicie inaczej w zależności od tego co ma się na głowie.

Teraz pytanie takie, jaką kartę dźwiękową do nich? Mamy tu jakichś znawców audio?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 cze 2016, 18:44 
Cytuj  
Jeśli źródłem ma być Spotify(o ile pamiętam premium to mp3 320kbps/s) to jakakolwiek nie integra, nic lepszego nie ma raczej sensu. Od wielu lat mam Xonara DX w kompie, jak nie padnie to pewnie nigdy nie zmienię. Co do słuchawek to miałem kiedyś K141 i były świetne jak na pułap ~400PLN w tamtych czasach, AKG po prostu robi dobry sprzęt. Ogólnie gamingowe słuchawki to zasadniczo szrot. Mam teraz Senki G4me One i grają dobrze, zaledwie przy tej cenie, ale mają mic i są do gier przede wszystkim. A jak chcesz na bogato to mogę polecić Xonar Essence One. MKII gra u mnie w domowym stereo z Tidal HIFI i trudno rozróżnić jakość od CD w większości utworów. Oczywiście to też kwestia ripa, jaki sten serwis dostarcza w danym utworze.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 cze 2016, 19:26 
Cytuj  
AKG to firma co robi sprzęt audio, a creative/logitech i multum różnego szmelcu to komputerowe pierdziawy.

Jak masz zwykłą integre i do tego dobre słuchawki to pasuje dokupić kartę i Tor ci tam już napisał co i jak, plusem będzie dźwięk z gier itd, druga możliwość ale z nastawieniem na muze to wzmacniacz do słuchawek z dobrym DAC i jest to najlepsza opcja ale widełki cenowe to kosmos, trzecia opcja do wykorzystania do jakiś pasywnych kolumn i słuchawek to ampli, opcja najdroższa no i wymaga jakiegoś dostosowania miejsca.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 cze 2016, 19:37 
Cytuj  
Z tego co widzę to jego słuchawki mają te 55 Om już, więc zdecydowanie jakiś wzmacniacz by nie zaszkodził. Kilka stówek to maks co warto dać, raczej bym szukał czegoś w okolicy ceny tych słuchawek. To raczej małe konstrukcje, nie zajmują dużo miejsca.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 cze 2016, 19:43 
Cytuj  
Fajną kartą bez bajerów i z bardzo sprawdzonych jest X-FI Titanium. Kosztuje w granicach 300pln ale to jedna z ciekawszych pozycji oprócz Xonara.

Ja teraz mam Recona od Creative która zmiazdzyla podobno wypasiona integre na z-170 pro gaming. Wytrzymałem na integrze dosłownie 20 sekund.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 16 cze 2016, 15:31 
Cytuj  
Całkiem przyjemne i niedrogie DAC robi FiiO. Przyjemnie się zaskoczyłem. Z przyzwoitymi słuchawkami pod wszelkiej maści spotifaje to bardzo fajne rozwiązanie.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 15 lip 2016, 20:08 
Cytuj  
Kupiłem superpolecane Superluxy HD 681 EVO. Pól roku użytkowania i urwał się ten tandetny pasek... Teraz będę czekał miesiąc aż naprawią bo wysyłają do serwisu "za granicę".
W związku z tym chce kupić jakieś inne słuchawki które będą mniej podatne na uszkodzenia i lepiej wykonane. Kryterium to odłączony kabel i solidna konstrukcja. Nie jestem audiofilem ale powiedzmy że widzę różnicę między słuchawki z marketu a takimi za 150zł. W sumie widzę nawet różnice między Kossem UR 40, Asusem Cerberusem i Superluxem 681... Tak czy siak audiofilem nie jestem, słuchawki głównie do gier, filmów i na końcu sporadycznie muzyki, głównie folk metal i soundtracki.

Cena, 200, 300zł? W sumie wahałem się nawet nad jakimiś bezprzewodowymi za 500zł. Rzecz w tym że chce coś naprawdę solidnego a w sumie jak już mam kupować słuchawki za 500zł to bezprzewodowe bo pewnie nie docenię kablowych za 500zł. Jak będą miały mikrofon to będzie zaleta.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 lip 2016, 20:28 
Cytuj  
Parę dni temu byłem w sklepie denona zerknąć na słuchawki i wpadły mi w ręce FOCAL SPIRIT ONE w promo za 399zł, zajebiste słuchawki i jakbym był na kupnie to już bym je miał bo zdecydowanie lepiej wypadają niż tanie denon w cenie do 600zł.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 19 sie 2016, 09:49 
Cytuj  
Ma ktoś z Was Siberie 800? Warto to kupić za 1000zł? W sumie waham się też nad Corsairem Void, Razerem Man o War itp.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2016, 10:03 
Cytuj  
Dlaczego wybierasz słuchawki firm komputerowych z chin ?
W tej cenie to masz słuchawki jakie kupują mniej zasobne w kasę studia muzyczne firm denon, akg, sennheiser, beyerdynamic itp.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 19 sie 2016, 10:23 
Cytuj  
Ogólnie mam dość słuchawek której po pół roku użytkowania mi się rozpadają (Superlux), a wydawać 1000zł na słuchawki dla jakości dźwięku dla mnie wielkiego sensu nie ma bo raczej nie jestem audiofilem i pewnie tego nie docenię. Za to nie pogardzę brakiem kabli i wygodnie zamocowanym mikrofonem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2016, 10:30 
Cytuj  
Kup sobie Senki G4me one/zero np. Użytkuję od ubiegłego roku i są świetne. Masz dobrą jakość dźwięku, zintegrowany mikrofon, solidną budowę. Kosztowały coś 650PLN, zawsze to taniej niż jakieś śmieszne gamingowe firmy za 1k.


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 19 sie 2016, 11:09 
Cytuj  
Solidny kabel mają te Senki? W sensie nie przerwie się po roku użytkowania?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2016, 11:12 
Cytuj  
Tak, z oplotem, możliwością spięcia. Jest potencjometr głośności dźwięku na prawej słuchawce, mikrofon ma funkcję wyłączania (wystarczy podnieść do góry). Przemyślane, ergonomiczne rozwiązania. One są otwarte, Zero zamknięte. Cała różnica. Jak długo siedzisz to lepiej otwarte kupować.


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 19 sie 2016, 12:47 
Cytuj  
Nie wiem czy nie kupię Encore Rockmaster OE bo jak na coś prawdopodobnie chińskiego wyglądają bardzo solidnie (200zł), do tego dokupię przyzwoity kabel jack i będę raczej zadowolony.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 516 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.