mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 516 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 15:07 
Cytuj  
A więc po kolei.

Budżet to max 350zł

Moje obecne słuchawki: jakiś szit za 50zł z proline
Karta (niby)dźwiękowa: Realtek® ALC892

Jak widać, powodu do dumy nie ma. Sporo gram - głównie w multi w BF4/CS/Company of Heroes 2. Poza tym słucha muzy(głównie metalu/rocka/muzyki klasycznej). Moje uszy jednak mają chyba dość chłamu jaki serwują mi moje słuchawki... Mikrofon nie jest musem, mogę zakupić osławionego zalmana za 20zł. Zależy mi na dobrym pozycjonowaniu, dobrych eksplozjach i przyzwoitym brzmieniu gitary ;).

Miałem brać Superluxy HMC-631 jednak nie ma ich w pl a nie za bardzo mogę sobie pozwolić na sprowadzanie ze stanów albo czekać do lutego aż thoman.de będzie je miał...

Zacząłem się rozglądać, nawet w sumie upatrzyłem sobie kilka modeli(na moją sporą głowę, chociaż niektórzy mówią że jest średnia a nie wielka), po czym olśniło mnie, że ja mam integrę i w sumie to nawet nie wiem czy opłaca się do niej kupić coś lepszego niż własnie słuchawki za 50zł.

Upatrzone modele:
Superlux HD668B
Superlux HMC-m660x
AKG-GSH1
CAL-e - tutaj dodatkowo dylemat, bo ponoć teraz do tych CALów nie pakują przetworników Denona tylko wsadzają coś innego...

Pólka cenowa dośc zbliżona(poza 668B chyba) jednak pojęcia nie mam jak będą one grały na źródle jakim jest Realtek® ALC892.
Być może lepiej kupić tańsze słuchawki jak np superluxy i trochę dołożyć do lepszego źródła? Z drugiej strony nie wiem czy będę miał tylę kasy bo jest Xonar DS/DG a potem przez kolejnego 150zł nic aż do Xonara DX...


Słuchawki to w sumie mniejszy problem, bardziej obawiam się o źródło...
Xonary DS/DG są ponoć strasznie ciche(mają jakiś limiter czy cuś). Xonar DX to znowu coś 2x droższego i nie wiem czy do CALów opłaca się go kupowac.
A może coś pokroju FiiO D5 albo FiiO D3? Z tym, że jednak nastawiam się na gry czyli w sumie coś zewnętrznego chyba nie za bardzo...
Nie wiem jak ten starsze Creativy (typu x-fi games, x-fi music) radzą sobie na Win 8/8.1 - takiego systemu używam obecnie i na win7 nie wrócę.
Ewentualnie może uda się wysupłać trochę grosza i może styknie kasy na Audiotrak MAYA U5.
Tak to jest jak człowiek olewa audio przez całe swoje życie bo wszystko pakuje w grafe/proca/pamięc/dysk :F.


Podsumowując - jestem w kropce a czas nagli :roll:


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 15:33 
Cytuj  
Ja mam Koss UR40, wcześniej miałem Philips SHP2700, te 1 lepszy dźwięk, drugie super wygodne. Z obu jestem/byłem zadowolony. Minus Te pierwsze delikatne, cienki kabel. Nie pakowałem się w droższe, bo też Realtek i nie zamierzałem kupować k. dzwiekowej. Jedne i drugie za mniej niż 150 zl (moje kossy kupiłem za 120 zl, promo jakies). I mogę spokojnei polecić. Minus: brak regulacji na kablu w obu modelach.

Ja audiofilem nie jestem, ale Xonar pewnie dalby sporo boosta.


_________________
.


Ostatnio edytowano 16 gru 2013, 15:57 przez Highlander, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 15:45 
Cytuj  
Z tanich słuchawek to KOSS UR40, potem polecam AKG 514 MKII, ciut droższe AUDIO-TECHNICA ATH-AD300, rewelacyjne i nie wiele droższe to SHURE SRH-440, te słuchawki to już prawie studio!
Co do źródła to nie wypowiem się bo jestem mocno krytyczny wobec mp3 itp kompresowanych/obcinanych popierdółek w połączeniu z dobrymi słuchawkami, a karty muzyczne w wiekszości uważam za przerost formy nad treścią.

Zamiast karty muzycznej kup amplituner.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 16:16 
Cytuj  
Hmm teoretycznie brałem pod uwagę KOSSy ale za CALAMI przemawiają przetworniki fostera, które pakuje się do denonów za 500zł+ :P.
Pytanie tylko jak to się będzie sprawowało na mojej integrze. Trzeba będzie obaczyć...


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 16:22 
Cytuj  
Mam Xonara D1 (to samo co DX tylko na PCI) to się wypowiem.

Ewidentnie słychać różnice w dźwięku między Xonarem, a integrą (nawet ja ją słyszę, mimo że audiofil ze mnie żaden), szczególnie jak masz trochę lepsze słuchawki (CAL w moim przypadku).

Niemniej nie jest to karta bez problemów, Asus przynajmniej w tych tańszych wersjach, ma kiepskie sterowniki (teraz siedzę na nieoficialnych click), do tego pojawiają się inne dziwne dolegliwości, np u mnie jest taki problem click, i jeszcze karta czasami nie "zaskakuje" przy starcie komputera, i trzeba ją wyłączyć i włączyć z managera urządzeń.

Generalnie nie żałuje zakupu, bo jeżeli chodzi o sam dźwięk to jestem zadowolony, ale spodziewałem się jednak wyższej jakości za tą cenę.

Aha, jeszcze co do Cala, chyba mam tą starszą wersję. Całkiem zacne słuchawki, chociaż nie mam porównania z innymi w tej cenie. Jak odpalisz Foobara na asio sterowniku + jakieś lossless audio, to naprawdę przyjemnie się słucha (powtarzam, audiofil ze mnie żaden). Jedyne co to po tych kilku latach (3-4) czeka mnie właśnie wymiana kabla, bo stary odmówił współpracy. Niektórzy robią to od razu, podobno poprawia brzmienie, zobaczymy, koszt: 60-120zł

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 16:32 
Cytuj  
Ostatnio sie przesiadlem z cal na ATH m50 i szczerze je moge polecic. W tej cenie ciezko wyrwac lepiej brzmiace sluchawki


_________________
cypis#2942
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 16:40 
Cytuj  
W tej cenie to akurat jest spory wybór dobrych słuchawek. W sumie to w tej kwocie poszukałbym używek HD600, będą z zupełnie innej bajki. Jak ktoś ma wzmaka słuchawkowego ofc. A brzmienie to rzecz gustu, ludzie różne rzeczy słyszą.

CAL obecnie nie polecam. Miałem kupione ~3 lata temu i grały bardzo fajnie, ale się rozwaliły. Mówię o grach. Kupiłem ostatnio nowe i dźwięk jest zdecydowanie gorszy. Więc albo rzeczywiście zmienili przetworniki, albo loteria z wykonaniem. Sprzedaję badziew i szukam czegoś innego do kompa.


_________________
Χ Ξ Σ


Ostatnio edytowano 16 gru 2013, 16:53 przez Tor-Bled-Nam, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 16:52 
Cytuj  
Najwieksza roznica miedzy integra a karta dzwiekowa jest na mikrofonie, warto wiec zaopatrzyc sie chociaz w stare pelne Audigy. Na oficjalnych sterownikach sa problemy jesli masz wiecej niz 4gb ramu, nieoficjalne KMX poprawiaja to + odblokowuja to co Creative przyblokowal przy wydawaniu nowych edycji. Niewykastrowane Audigy kupisz na aukcjach od 50zl.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 18:01 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
W tej cenie to akurat jest spory wybór dobrych słuchawek. W sumie to w tej kwocie poszukałbym używek HD600, będą z zupełnie innej bajki. Jak ktoś ma wzmaka słuchawkowego ofc. A brzmienie to rzecz gustu, ludzie różne rzeczy słyszą.

CAL obecnie nie polecam. Miałem kupione ~3 lata temu i grały bardzo fajnie, ale się rozwaliły. Mówię o grach. Kupiłem ostatnio nowe i dźwięk jest zdecydowanie gorszy. Więc albo rzeczywiście zmienili przetworniki, albo loteria z wykonaniem. Sprzedaję badziew i szukam czegoś innego do kompa.


No to jest własnie problem - czytałem, że na nowych CALach jakość dźwięku jest zdecydowanie gorsza. Niby przetworniki te same ale ponoć selekcja już nie taka ostra. Czyli wracam do punktu wyjścia:).

Czyli nadal dupa :). W sumie to mógłbym kupić trochę droższe słuchawki a źródło dokupić za 2 miechy i by problemu nie było bo pewnie by dały radę nawet na tej integrze. Aczkolwiek nie chce kupować Xonara właśnie ze względu na mnóstwo problemów z nim.


Inna sprawa, że jednak np takie Superluxy 668B/Cale/czy coś podobnego wymagają jakiegoś źródła dźwieku jednak. Kupiłbym jakieś stare Creativy X-FI ale na win 8.1 to podejrzewam będzie problem nawet z nieoficjalnym driverami :).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 18:32 
Cytuj  
Jak Xonar ma problemy ze sterownikami to ja tez slyszalem o problemach z Creative. Są jakies karty bez takich problemow?
Chociaz ja w gruncie rzeczy nie kupilem, bo zaczelo mi miejsca w budzie brakowac ;d

ogolnie imo jakakolwiek karta dzwiekowa sprawi, ze bedzie lepszy dzwiek. a imo na pewno nie opyla sie do integry jakis sluchawek za 600 zl kupowac...


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 18:36 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Jak Xonar ma problemy ze sterownikami to ja tez slyszalem o problemach z Creative. Są jakies karty bez takich problemow?
Chociaz ja w gruncie rzeczy nie kupilem, bo zaczelo mi miejsca w budzie brakowac ;d

ogolnie imo jakakolwiek karta dzwiekowa sprawi, ze bedzie lepszy dzwiek. a imo na pewno nie opyla sie do integry jakis sluchawek za 600 zl kupowac...


Nikt nie mówi o słuchawkach za 600zł :P. Max 200zł w sumie. Niestety póki co jestem w kropce i nie za bardzo wiem co kupię. Będę jeszcze szukał optymalnego rozwiązania.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 18:38 
Cytuj  
No ja wiem, chodzi tylko o pewną zaleznosc, ze na integrze to te za 200 czy za 600 to pewnie beda brzmiec tak samo.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 18:43 
Cytuj  
ja wyciagnalem starego sb xfi gamera i roznica w dzwieku jest naprawde slyszalna.
sluchawki mam akg k-66 i graja ok, ale niestety sa otwarte.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 19:24 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ja wyciagnalem starego sb xfi gamera i roznica w dzwieku jest naprawde slyszalna.
sluchawki mam akg k-66 i graja ok, ale niestety sa otwarte.


Mendol kupiłbym tą kartą gdybym miał pewność, że pod Win 8.1 będzie grała a wiem, że na pewno na oficjalnych nie zagra a te "nieoficjalne" to jednak nie to samo.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 19:41 
Cytuj  
no to fakt, ze nawet pod w7 sa cyrki.
ale wolalem sie pomeczyc jednak troche i miec lepsza jakosc dzwieku niz to co oferuja te zintegrowane gowna.
jak duzo grasz to i tak tylko creative ci chyba pozostaje, bo wiekszosc gier korzysta z jego mozliwosci, asus pozostaje tutaj w tyle.
ja bym sie pomeczyl i poszperal po forach - mysle, ze da sie znalezc jakiegos creative, ktory dziala w 8.1.
karte dzwiekowa kupuje sie w sumie na lata (przynajmniej ja tak mam) wiec warto zainwestowac i pozniej miec spokoj.
mysle, ze wtedy nawet na tych sluchawkach za 50zl zauwazysz roznice :)

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 20:36 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
jak duzo grasz to i tak tylko creative ci chyba pozostaje, bo wiekszosc gier korzysta z jego mozliwosci, asus pozostaje tutaj w tyle.


Wait what? Pokaż mi jakąś nową grę (ostatnie kilka lat) która wykorzystuje jakieś konkretne rozwiązania creative (EAX/coś innego)? Przecież przy premierze Visty MS zabił EAX/D3DSound, i w tej chwili nikt nie pisze już pod to gier.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 20:39 
Cytuj  
No ale nadal udaje/symuluje i user się cieszy:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 gru 2013, 09:28 
Cytuj  
Deshroomowi polecałem to:
http://forum.mp3store.pl/topic/76701-superlux-hd-668b/
I był zadowolony.
Tobie tez polecam, a roznice w cenie dolozyc do lepszego wzmacniacza do sluchawek.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 gru 2013, 17:25 
Cytuj  
No byłem dzisiaj na odsłuchu i soundtrack Zimmera do Batmana dawał radę na tych superluxach :). Jutro jeszcze porównam je z AKG K514 i zapadnie decyzja wtedy.

BTW
Sprzedawca w sklepie potwierdził, że w nowych CALach są jakieś chińskie przetworniki a nie fostery co były do denonów pakowanie. Co za kurwa świństwo...


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 gru 2013, 21:45 
Cytuj  
Az zatesknilem za sobtainerem:F

Tez mam starego creativa, ale gryzło sie to strasznie z systemem. Wywalało mi tez kompa przy niektórych grach (PoE z parametre na sofware audio odpalam), no ale jednak warto. Na sennkach 595 jest spora róznica w porownania z fabryczna karta (a musze miec obie odpalone bo inaczej tez coś sie gryzie).

Co do CALi to jeszcze 2 lata temu były dobre sztuki, bo siostrze sprezentowalem i ładnie grają, no ale nie ma co kupować uzywki z tego segmentu jesli mozna coś innego w tej cenie dorwać z nowych.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 516 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.