mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 18:54 
Cytuj  
Hej ^^ Próbowałem dzisiaj na koncie siostry wystawić przedmiot tak żeby US itp mogli go widzieć (konto ma tylko wygrane aukcje kupna, nic nie sprzedawało jeszcze). Przedmiot jest cyfrowy (kod) i po pierwsze nie za bardzo bylo opcja wysylki email (ebay moze zakazal handlu cyfrowymi itemami?;p). Po 2gie przy probie wystawienia aukcji napisalo ze konto bez sprzedazy zadnej nie moze worldwide wystawiac;) Zmienilismy adres zamieszkania na jakis lewy z US i przeszlo. Niby jest aukcja ale nie widac jej w wyszukiwarce:/ To sie po jakims czasie pokazuje moze?

Ktos sie na tym zna jak najlepiej taka aukcje wystawic?;/


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 19:21 
Cytuj  
generalnie wystarczy, że przy wystawianiu aukcji dasz wysyłkę worldwide (możesz wykluczyć dziwne kraje ameryki południowej, z europejskich polecam wyjebanie italy bo ilość scamów z ich zapyziałego kraju przekracza wszelkie pojęcie) i aukcja powinna być widoczna worldwide.
Jak wystawiałeś z adresu US i nie dałeś opcji wysyłki do PL to wyszukując z polskiego IP i polskiego ebay-a aukcji Ci nie pokazuje - to normalne.
Niestety nie wiem jakie ograniczenia sprzedaży są nakładane na nowe konta. Musiałbyś dogoglać.

PS. Takie mącenie z adresem zamieszkania to proszenie się o banana.

A jeszcze jedno - ebay jest bardzo fajnym miejscem do zakupów i beznadziejnym do sprzedaży. Musisz być świadom, że ebay zawsze będzie trzymał stronę kupującego, o ile nie odeprzesz jego zarzutów twardymi dowodami że towar odebrał i działał to wystarczą mu 2 kliki na paypalu by sobie claimnąć z powrotem kaskę. Generalnie zdany jesteś na łaskę i nie łaskę kupującego. Tak, tylko, żebyś był świadomy jak to wygląda ;)

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 19:34 
Cytuj  
Marku a poza ebay jak ktoś mi wyśle kasę paypalem to też tak może zrobić? Bo ja może dogadałbym się z ludzmi na forum żeby to odemnie kupili ale boje się że właśnie kase cofną na paypalu...


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 19:35 
Cytuj  
oczywiście, chyba, że wyśle Ci kasę przy pomocy "paypal gift" - ten sposób nie podlega ochronie kupującego.


dobre miejsca na sprzedaż warte rozpatrzenia: gumtree.co.uk, hotukdeals.co.uk - poszukaj sobie amerykańskich odpowiedników. Plus to to, że nie płacisz prowizji w sumie sięgającej kilkunastu procent (ebay fee + paypal fee + opłata za wystawienie). Amazon też jest fajnym miejscem na sprzedaż, szczególnie, ze wystawienie tam swojego towaru to kilka klików (poniżej minuty się zmieścisz, jak już jest w bazie i tylko się podpinasz), ale gry na amazonie to prowizja siegająca kilkudziesięciu procent, kody do gier (bo pewnie to sprzedajesz) pewnie podobnie. Niewiele zostanie ;)

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 19:49 
Cytuj  
A czy jak ktos daje mi paypal gift to ja to widze jakos? Jestem w stanie zweryfikowac czy kasa moze byc cofnieta czy nie?


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 19:51 
Cytuj  
Hmm.. nie wiem w sumie czy jest to jakoś zaznaczone. Ale wtedy paypal sobie nie potrąca swojej działki, więc łatwo odróżnić. Dostajesz dokładnie taką kwotę na jaką się dogadałeś. W innym przypadku dostajesz kwotę pomniejszoną o paypalowską działę.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 20:27 
Cytuj  
Za pp gift tez sie placi, wysylajacy po prostu ma wybor czy oplata obciazyc swoje konto (domyslnie) czy pobrac z wysylanej kwoty.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 sty 2014, 01:20 
Cytuj  
Mark jeszcze jedno pytanie, jak mi jakiś ktoś kupuje z 0 kupnem/sprzedażą to mogę go wywalić z aukcji albo mu jakoś tego nie sprzedać?


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 sty 2014, 19:02 
Cytuj  
jak już kupił i nie zapłacił, to jest coś takiego jak second chance offer - oferujesz towar dla licytujacego na drugim miejscu.
Nie wiem czy da się takich zerowiczów wywalić - tu sobie poczytaj:
http://pages.ebay.co.uk/help/sell/manag ... rs_ov.html

Ja tego nie stosuję i nigdy nie stosowałem.

tak z ciekawości to sprzedaż dorywcza, czy planujesz tam więcej sprzedawać?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.