mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2014, 16:38 
Cytuj  
Hellou,

Mam pytanko. Czy wiecie gdzie mogę znaleźć jakieś forum/blog/stronę gdzie opisują step-by-step wszystko o XML?
Aktualnie męczę się z plikiem XML od hurtowni jednej i konwertuje go do CSV. Jednak chciałbym już wreszcie coś samemu napisać aby komunikowało się z hurtownią (typowy xml feed shop-wholesaler) i aktualizowało mi stany magazynowe.
A jeżeli chcę to zrobić, to wymaga pełnej nauki w operowaniu takim plikiem.

Z góry dzięki za jakiekolwiek info.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2014, 16:42 
Cytuj  
Misiek, google.
XML jest prosty jak budowa cepa, tam nie ma czego rozumieć czy się uczyć.
No chyba, że szukasz porad odnośnie konkretnego języka, która ma dany XML parsować czy tworzyć.
Weź pierwszy z brzegu plik XML i sobie na niego popatrz - to cała tajemnica XML.

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 10:29 
Cytuj  
Ano, słuchaj starego. :) Jeżeli jest to jakaś prosta aplikacja (a tak wynika z opisu) to pewnie wystarczy jedna schema i tyle, ale jeżeli poza konwersją z XMLa na CSV same dane są modyfikowane/mapowane to pewnie musiałbyś o XSLT poczytać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 11:25 
Cytuj  
XML nie ma sie czego uczyc, bo tylko kupa tagów, miedzy ktorymi sa zawarte jakies informacje.

Powiedz, do jakiego softu tego XMLa potrzebujesz, to bedzie cie mozna dokladniej nakierowac.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 17:32 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Misiek, google.
XML jest prosty jak budowa cepa, tam nie ma czego rozumieć czy się uczyć.
No chyba, że szukasz porad odnośnie konkretnego języka, która ma dany XML parsować czy tworzyć.
Weź pierwszy z brzegu plik XML i sobie na niego popatrz - to cała tajemnica XML.



Peenku, ja wiem że to jest proste, ale ja nigdy w XML się nie bawiłem od strony przepisania kodu.
Przedstawie sytuację w prosty sposób. Sklep na prestashop + CSV/XML nie kompatybilne w hurtownią. Zaprzyjaźniona firma hurtowni wdraża do presty te CSV/XML w cloudzie. Krzyczą 480zł brutto/rok - przedłużenie 240zł brutto. "Możecie mi laskę zrobić" - taka moja reakcja.
I uziemiony jestem. Bo CSV ręcznie importuje w 2-3min - oddzielny plik sczytuje ich wg zaprogramowanego skrypku w excelu przy podmiance/aktualizacji.
Teraz chcę zrobić krok dalej i zakończyć zlecenie idealnie, ale w XML nie posiadam dużo doświadczenia - co nie oznacza że w jeden weekend tego nie ogarnę ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2014, 20:33 
Cytuj  
hint : xslt + saxon

xml + xslt => csv

piszesz sobie skrypcik w powershell ktory pobiera xml , odpala saxona, wysrywa ci to csv, importujesz gdzie tam chcesz

google it

edit

albo mozna jeszcze prosciej , calosc napisac w powershellu

Kod:
$wc = new-object -typename System.Net.WebClient
$pliczek = $wc.getcośtam(url)

$pliczek >> pliczek.xml

$xml = [xml](get-content -path pliczek.xml)

$csv = @()
$line = ""

$xml.tutajJakisTag | % {  $line = $_.property + "," $_.property2 ; $csv += $line  }

$csv >> pliczek.csv

ladujpliczek(pliczek )


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.