mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 11:32 
Cytuj  
...ale kupilem :

http://allegro.pl/asus-xonar-rog-phoebu ... 60964.html

http://allegro.pl/sennheiser-communicat ... 83483.html


Wczesniej nigdy nie przywiazywalem do tego aspektu jakiejs szczegolnej uwagi , raczej interesowal mnie sprzet (sam komputer) , mycha , klawiatura.Mam iles tam par sluchawek przewodowych i bezprzewodowych.

Wczoraj troche pogralem w TESO na tym sprzecie i roznica byla ogromna.Dzisiaj odpalilem Spotify i kilka utworow z mojej playlisty i WOW :O doslownie zwalilo mnie to z nog.

Efekt jest taki ze czuje sie jakby wykonawca siedzial obok nas , cos niesamowitego.

W samochodzie posiadam sprzet Harman Kardon (koszt okolo 25 tys) ale roznica jest tak ogromna ze nie sposob tego opisac.

Minusem sluchawek samych w sobie jest brak mozliwosci przelaczania kabla zasilajacego do prawej strony , gdyz kabel delikatnie sie obciera i czasami slychac szmer.

Karta muzyczna ma tez sporo opcji w swoim sofcie. Zadawalem pytanie czy ktos sie tym bawil ale nie ma chetnych :O

Nie pisze tego zeby sie komus czyms chwalic , tylko i wylacznie po to bo byc moze ktos szuka jakis imba rozwiazan audio dla swojego sprzetu a ja takich informacji nie potrafilem tutaj odszukac.

Prosze sie ze mnie nie smiac po pewnie wielu z Was posiada o wiele lepszy sprzet.Stad tez moje pytanie , co mozna jeszcze i w jaki sposob udoskonalic , bo jakos sobie tego nie wyobrazam a pewnie jest od cholery opcji.


_________________
https://www.twitch.tv/kaczy_

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 11:43 
Cytuj  
Lepiej się nie baw w audiofila, bo sam kabelek kosztuje ponad 6k -> http://www.klub.audiostereo.pl/artykuly ... rt355.html

To co masz to takie rozwiązanie kompromisowe, w sumie do kompa nic lepszego nie potrzeba. Tematy audiofilskie to kasa kilkudziesięciu k także wiesz. :D


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 11:50 
Cytuj  
Ej ja też mam HK w samochodzie, to czyni mnie partnerem do dyskusji?
Przerost formy nad treścią, dzięki takim klientom sprzęt kosztujący 2x więcej się sprzedaje z metką "gaming".
Nie rozumiem za bardzo czego Ty oczekujesz od "opcji i ustawień" poza plug and play z komputera, który jest magazynem szumów, zakłóceń i zniekształceń dźwięku.
To co Ty teraz usłyszałeś to maks a zarazem namiastka jaką z siebie te słuchawki dały.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 11:57 
Cytuj  
Harman to taki JBL do dreswagen. huehue


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 11:58 
Cytuj  
Inaczej mówiąc -> weź te słuchawki do jakiegoś salonu audio np TopHiFi i niech Ci je tam podłączą do jakiegoś Krella, SAM czy innego Musical Fidelity.
Posłuchaj, wróć do domu i popłacz:)

Harman to taki JBL do dreswagen. huehue

No montują to standardowo w Mercedesach np. więc też nie wiem skąd zachwyt:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 11:59 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Ej ja też mam HK w samochodzie, to czyni mnie partnerem do dyskusji?
Przerost formy nad treścią, dzięki takim klientom sprzęt kosztujący 2x więcej się sprzedaje z metką "gaming".
Nie rozumiem za bardzo czego Ty oczekujesz od "opcji i ustawień" poza plug and play z komputera, który jest magazynem szumów, zakłóceń i zniekształceń dźwięku.
To co Ty teraz usłyszałeś to maks a zarazem namiastka jaką z siebie te słuchawki dały.


Jak ktoś się przesiada z creative fatality + integra na klasę wyżej to nie dziw się, że różnica jest ogromna (bo rzeczywiście jest). :D
Kaczy jak do tesco to po co słuchawki, pomyśl może nad jakimś większym zestawem, przecież to nie fps shooter więc po co się męczyć ze słuchawami na łbie, w pracy jesteś czy co ? Chyba, że rodzice będą krzyczeć, że głośno. :D


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 12:02 
Cytuj  
ej fatality byly zajebiste.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 12:05 
Cytuj  
Ta w robocie kiedyś rozdawali ale nikt nie chciał brać, bo tak ściskały banię że ciężko było wysiedzieć pół godziny a co dopiero grać 8h !


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 12:05 
Cytuj  
Są, nadal używam, nie widzę sensu czegoś innego do blaszaka, ma wydawać dźwięki :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 12:13 
Cytuj  
No niby tak, ale tak sflaczałe niskie tony, że już te słuchawki co kaczy podał są lepsze.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 12:18 
Cytuj  
To swoja droga.
Tylko ja nie mam szacunku do takiego sprzetu i nie ma dla mnie najmniejszego sensu wydawanie na to jakiejkolwiek kasy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 12:21 
Cytuj  
Nie no spoko, nie mówię żeby od razu wywalać ponad koła, ale między sennhe.. heisenbergami i creativami a słuchawami za kilka stówek jest serio słyszalna różnica. ;>
Btw wyjdzie na to, że kaczy będzie w samochodzie grał w tesco, bo ma lepsze nagłośnienie. :D


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 12:27 
Cytuj  
Tu nie chodzi o to:) Po prostu to wszystko jest fizyka i tyle.
Nawet jak masz głośniki Nautilusy i podłączysz je do komputera to po pierwsze nawet nie zagrają a pod drugie możesz je nawet rozjebać:)
Anyway on topic - fajny sprzęt, graj na nim, słuchaj, z ustawieniami nie przeginaj bo nie ma sensu.
Stereo i do przodu.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 12:33 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
Ej ja też mam HK w samochodzie, to czyni mnie partnerem do dyskusji?
Przerost formy nad treścią, dzięki takim klientom sprzęt kosztujący 2x więcej się sprzedaje z metką "gaming".
Nie rozumiem za bardzo czego Ty oczekujesz od "opcji i ustawień" poza plug and play z komputera, który jest magazynem szumów, zakłóceń i zniekształceń dźwięku.
To co Ty teraz usłyszałeś to maks a zarazem namiastka jaką z siebie te słuchawki dały.


Jak ktoś się przesiada z creative fatality + integra na klasę wyżej to nie dziw się, że różnica jest ogromna (bo rzeczywiście jest). :D
Kaczy jak do tesco to po co słuchawki, pomyśl może nad jakimś większym zestawem, przecież to nie fps shooter więc po co się męczyć ze słuchawami na łbie, w pracy jesteś czy co ? Chyba, że rodzice będą krzyczeć, że głośno. :D


No niestety nie moge za bardzo na glosnikach bo mam malego 1,5 miecha wiec nie wchodzi w gre za bardzo. Zreszta juz tak jestem przyzwyczajony do sluchawek ze ciezko bedzie na cos innego zmienic.

Hm...a granie w samochodzie w TESO , ciekawe rozwiazanie :D

Ojciec jak Ty takie rzeczy piszesz to pewnie sluchawki sa tez 10x lepsze zaby podlaczyc pod jakis inny dobry sprzet.

Ja mimo ze to blaszak to poczulem nowe doznania :D


_________________
https://www.twitch.tv/kaczy_

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 12:34 
Cytuj  
Teso tez bardzo ladnie brzmi na kinie:)


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 12:36 
Cytuj  
Ja sie nie moge teraz weekendu doczekac w WS , bo nie ukrywam jest to pierwszy mmo w ktorym zwrocilem uwage na muze z racji jej jakosci...


_________________
https://www.twitch.tv/kaczy_

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 13:19 
Cytuj  
no to sobie protestować na spotify i w grze, pojechałeś po bandzie

po pierwsze słuchawki na poziomie innych marek w cenie ~400zł, bardzo dobre i nie wykryjesz różnicy bo sa to granice wykrywania różnic, które wynikają wyłącznie już tylko z dopasowania brzemienia
po drugie źródło do testowania powinno być na poziomie jakości cd bo to graniczne poziomy jakie nasze zmysły są wykryć, wszystko poniżej tej jakości ma zawsze mniejsze lub większe wady
po trzecie nie ma to nic wspolnego z melomanem, to się zwie audiofil, który pada najczęściej ofiarą ślepej uliczki i wspomnianych tu kabelków za 6k
po czwarte dobry sprzęt kupuje się na wiele lat co jest w miare opłacalne, dobre głośniki do kina domowego ale osobno pod stereo kupiłem 15 lat temu i nadal są na poziomie obecnych w w przedziale cenowym 7-10k, jednak po tych latach jestem pewny że za połowę ceny kupie na podobnym poziomie jakości, fizyka nadal pozostaje ta sam i liczy się poprawna konstrukcja plus dopasowanie składników


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 13:24 
Cytuj  
Audiofile to zajebista grupa, na której można łoić niezłą kasę. Pozłacane kabelki usb za 5 koła i inne sygnałowe za więcej. :D W recenzjach wszyscy czują różnicę i bardziej czysty dźwięk.
Fajne są projekty gości, którzy budują specjalne pokoje pod odsłuch ze spreparowaną podłogą pod którą są suby itp.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 13:27 
Cytuj  
Jak kiedyś będzie ktoś w trójmieście to zapraszam i pokażę czy to taka bajka czy nie :)
Co prawda padł mi wzmacniacz SAM i minęła mu 10letnie gwarancja ale jestem już na dobrej drodze do naprawy.
9 na 10 osób opuszczało salon z brązową kreską w gaciach po odsłuchu kilku płyt w formacie SACD i na durnych kablach za 6 koła:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2014, 13:37 
Cytuj  
oczywiście że tak ale większość z nich nie uzyska takiej jakości w domowych warunkach, a po drugie podobny efekt uzyskasz na sporo tańszym sprzęcie i istotne jest tu też źródło

masz też dużo ludzi, którzy muszą mieć podbity bass i sprawa załatwiona, ja sporo handlowałem dobrym sprzętem kilka lat temu i podstawą dobrej sprzedaży było zaproszenie klienta albo do salonu znajomego albo do domu na kawałek filmu, po takiej prezentacji miałeś klienta w kieszeni


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.