mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 11:42 
Cytuj  
pograze sie jeszcze bardziej znow twierdzac ze google nie przylozylo sie do zabezpieczen gmail-a, czy juz o tym pisalem i sie powtarzam? :D
fajny rysuneczek okreslajacy poziom zidiocenia wklejacza znow poprosze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 12:06 
Cytuj  
Cytuj:
pograze sie jeszcze bardziej znow twierdzac ze google nie przylozylo sie do zabezpieczen gmail-a


A czyli jak masz username i czyiś pass to poza bankami gdzie masz tokeny/sms/etc to jak niby sobie wyobrażasz "nie dostać się" do poczty? :O

W sumie po co ja to piszę przecież do Twojego zakutego łba i tak nic nie trafia :(

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 12:39 
Cytuj  
rotfl brechtnalem in real... Jak masz taka liste to mozesz sie zalogowac pewnie ma wiekszosc tych kont.
Skad ta lista sie wziela oyciec..

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 12:55 
Cytuj  
gosugamer1 napisał(a):
Wiesz, że połowa tych stron to scamy, których jedynym celem jest dodanie twojego maila do bazy, prawda?
(No, ale przecież ty jesteś z UK, więc możesz być idiotą, bo chronią cie prawa konsumenckie:D:D:D)


+1


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 12:57 
Cytuj  
Z innych serwisów. Już wspomniałem - jestem na liście, a hasło... z mmorpg.pl :D
Do gmaila nigdy takiego nie miałem.
W sumie na 3 stronach miałem to hasło. Wyciek z zupełnie innego źródła niż gmail. 2% użytkowników miało to samo hasło na gmailu co na tych listach (google już przeleciało te bazy i narażonym rozesłało maile z informacją o konieczności zmiany hasła).
W przypadku iCloud był błąd niezałatany od kilku lat umożliwiający bruteforce przez API. Co śmieszniejsze - google ten błąd powieliło niedawno, ale nie był on latami dostępny tak jak w apple. Jednak samo wiązanie wycieku fotek z icloud okazało się być bullshitem i zasłoną dymną. Sporo wyciekło przez icloud, ale część z innych źródeł - cały wyciek to była wieloletnia zbieranina.
W przypadku "wycieku" gmail to jest zbieranina danych z różnych źródeł gdzie ofiary miały wpisane w danych kontaktowych konto z gmaila. Kompletnie bezużyteczna baza. Na dobrą sprawę niewiele da się z nią zrobić oprócz listy spam mailingowej. 5000000 adresów to rozsyłania enlarge ur penis.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 13:01 
Cytuj  
Ale jak to nie zabezpieczylo odpowiednio? Hasla nie wyciekły przecież z serwerów google tylko były zbierane przez lata z różnych serwisów/for/itp. Gdy ktoś wbija na twoje konto to dostajesz monit o innym ip niż zwykle, dodatkowo masz authenticatora dzięki któremu równie dobrze możesz miec te hasło 123456, a i tak nikt nie wbije ci na maila bez dostępu do autoryzowanych urządzeń. No więc gdzie tu wina google? W tym że ludzie mają spam maile z hasłami takimi jak używają na scam sitach?


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 13:14 
Cytuj  
Jakiś bullshit, a nie włam do google. Też byłem na liście, hasło chyba z jakiegoś jednorazowej rejestracji na potrzeby czegośtam.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 13:52 
Cytuj  
Deptacie podnietę Mareczka.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 14:52 
Cytuj  
no ale dzieki oyciec ze mi wytlumaczyles ze jak masz login/password to mozna sie zalogowac, rotfl.

Ee to widze, ze wlam na miare wlamu do iclouda..

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 15:08 
Cytuj  
No nadal nie kleisz, nic nowego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 15:11 
Cytuj  
Marek pierdolnie swoją głupotę , że niby cośtam napisaliście i lecicie prostować. Walka człowiek 3x21 nie ma sensu.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 15:21 
Cytuj  
do marka trzeba pisac w jego języku:

Będzie google, hasła i loginy wejść, konta jebane i tam są że icloud, a właściwie to weryfikacja, jak jest sms to nie ale i tak dociera że ktoś, on rozumie że tak, więcej może lub google.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 16:46 
Cytuj  
Wydaje mi się że ogólnie zbyt popularne zaczęło być używanie maila zamiast loginu a login to za często username gmaila.

Do tego masa ludzi używa jednego hasła do wszystkiego i już problem gotowy.

Jednak co innego podawać email podczas rejestracji a co innego wklepywac wszędzie jako login, łatwo trafić na jakiś scam site.


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 17:40 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
No nadal nie kleisz, nic nowego.


tłumacz o miszczu o tych loginach i pasłordach bo nie kumam czaczy.

powtórzę bo nie kleicie - włam na miarę włamu do iclouda bo ani tu ani tam nie było żadnego włamu. Powtórzyć?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 18:25 
Cytuj  
Owszem nie było włamu do iclouda, ale była dziura w api omijająca podwójną weryfikację - przez co można było bruteforce'ować hasła. Co jak widać przy niektórych gwiazdeczkach kina było wystarczające, aby dostać się do ich danych...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 18:28 
Cytuj  
Jaki ajfon takie gwiazdy.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 18:41 
Cytuj  
no nie pierdol - kate upton i jenifer lawrence całkiem spoko - lepsze niż większość innych gwiazdek :P


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 18:45 
Cytuj  
hmm wniosek z tego taki ze jak by zrobili włam do androidowych cloudów to by były przynajmniej ciekawsze nagie celebrytki


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 18:50 
Cytuj  
http://www.reddit.com/r/gonewild

Nawet nie muszą do chmury wrzucać ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 19:05 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Owszem nie było włamu do iclouda, ale była dziura w api omijająca podwójną weryfikację - przez co można było bruteforce'ować hasła. Co jak widać przy niektórych gwiazdeczkach kina było wystarczające, aby dostać się do ich danych...



no ale włamu nie było i stąd moje porównanie. Teraz niech oyciecy zrobią sobie selfownedy ;)

celebrytki - apple. Bez przesady panowie...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.