mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 19:42 
Cytuj  
Siema,

Widzę, że na forum siedzi jednak trochę fanów symulatorów i w sumie chciałbym zasięgnąć opinii. Głównie za sprawą E:D, oraz chęci pogrania znowu w Iła.

Kiedyś miałem Joya ale chęć na symki mi przeszła. Obecnie pożyczyłem od kumpla Logitecha Extreme 3D Pro. Ma 9 lat ale działa i lata mi się lepiej niż na padzie czy myszce - nadal trzeba jednak ostro trenować. Dodatkowo to joy na potencjometrach więc nawet nie bawię się w jakieś dokładne sprawdzanie i czyszczenie bo i tak kupię zaraz coś nowego. Tylko właśnie co:).

Rozglądam się obecnie za jakmiś rozwiązaniem typu HOTAS. Sam logitech to za mało - jeden POV Hat nie obsłuży wszystkiego. I to jest w sumie problem. 600zł to max co chce wydać. Do tej ceny z Hotas to mamy w sumie tylko Saiteka X52 oraz X52pro. Ten drugi ma o wiele lepszą jakośc wykonania i 2 magnetyczne czujniki halla ale oczywiście kosztuje 600 a nie 400zł :D. Oba mają po 3 Pov haty, sporo przycisków i w sumie klawiatury poza wpisywaniem systemów można już nie używać. Pytanie czy jest coś jeszcze czy raczej w tej cenie tylko ten sprzęt? To co mnie najbardziej interesuje to to czy takie X52 rzeczywiście kolosalnie się różni od X52 pro. Nie potrzebuje mega super zajebistej precyzji ale fajnie by było aby sprzęt się nie rozpadł po 2-3 miesiącach :). Czytałem też opinie, że X52 bez magnet moda i tension moda jest tragiczny - te tutki w necie i artykuly na forach nie pojawiły się bez przyczyny - zbyt słaba responywność i spore dead zony w przeciwieństwie do takiego Thruthmastera 16000M.

Taki mod a jaka różnica :D - https://www.youtube.com/watch?v=TewzmOoysDw

Przejrzałem tematy na forum frontiera i ogólnie w necie i w sumie nic innego nie znalazłem. Niektórzy piszą o jakichś używkach ale hmm ja jakoś nie mam przekonania do modowania i zabawy ze starociami.

Jakbym kupowałem samego Joya to pewnie wziąłbym Thrutmastera 16000M ale kurde wtedy nadal będzie potrzeba myszka i klawa i średnio to wygodne na dłuższą metę imo.
Po zakupie cuda z linka poniżej i używania freetracka, można pominąć używanie myszki (tylko na mapie ale to żadna przeszkoda) ale nadal przydałoby się wiecej buttonów na Joyu:/

Co do FreeTracka to ostatecznie zdecydowałem się na to: http://allegro.pl/freetrack-clip-120-z- ... 33669.html
Dzięki Atherius:)
Zobaczymy jak to się będzie sprawowało.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach


Ostatnio edytowano 30 paź 2014, 20:09 przez zaboleq, łącznie edytowano 2 razy
******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 19:54 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=0nGJTh1n_Ac

Takie eventy jak w tym trailerze są już w grze? Gracze mogą sterować tak dużymi statkami?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 20:05 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=0nGJTh1n_Ac

Takie eventy jak w tym trailerze są już w grze? Gracze mogą sterować tak dużymi statkami?


Z tego co wiem to nie:).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*

Posty: 79
Dołączył(a): 2.05.2012
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 20:18 
Cytuj  
Bierz saiteka x52 albo x52 pro (zwykły też jest na czujnikach halla). Te dedzony to gruba przesada, latałem na niezmodowanym x52 jakieś 3 lata i było ok. Wygoda tego hotasa jest naprawde duża. Klawiatury będziesz używał jedynie do pisania.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 21:54 
Cytuj  
ankuman napisał(a):
Bierz saiteka x52 albo x52 pro (zwykły też jest na czujnikach halla). Te dedzony to gruba przesada, latałem na niezmodowanym x52 jakieś 3 lata i było ok. Wygoda tego hotasa jest naprawde duża. Klawiatury będziesz używał jedynie do pisania.


No to mnie pocieszyłeś. Plastik mi w sumie nie przeszkadza bo Logitech też plastikowy jest a jakoś mnie to nie rusza:). Możesz coś więcej napisać o tym Joyu?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 22:44 
Cytuj  
Moim zdaniem 400PLN to przesada jak na początek, to już opiewa delikatnie o świra symulacji a jeszcze takim nie jestem :) ale fakt, X-52 kusi bardzo nie tylko wyglądem ale tym, że jest najlepszym wyborem dla ludzi chcących się po wczuwać.

P.S
Dzisiaj DCS trafił na steama.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 23:59 
Cytuj  
W DCS w darmowej wersji da się walczyć i wykonywać wszystkie bajery? Tzn pogram za darmo? :p

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 paź 2014, 11:06 
Cytuj  
Ja sie chyba zaopatrze w cos takiego przy premierze Elite: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001 ... g=micke-21

Swoja droga, zastanawiam sie czy na joyu mozna grac sensownie w gre wyscigowa? Jak myslicie? A, i jakies opinie o tym joyu? :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 31 paź 2014, 11:21 
Cytuj  
Wyscigowa jak Need for Speed/Grid/itp czy simy jak iRacing czy Assetto Corsa. Do pierwszych najlepszy ofc padzik, a joy najtragiczniejszy wbrew pozora nie jest, na pewno lepszy niz klawiatura, ale jak dla mnie to po prostu malo wygodne. Drugich nigdy nie probowalem na joyu bo od tego mam kierownice, szczerze to sobie nie wyobrazam. ;]


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 paź 2014, 11:30 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Ja sie chyba zaopatrze w cos takiego przy premierze Elite: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001 ... g=micke-21


Miałem go przez parę dni po czym zwróciłem do sklepu ustawowo :) polecam. Dokładny i mega solidny za tanią kasę, tylko po rozłączeniu przepustnicy trochę się dzieje na biurku bo ogólnie jest duży.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 31 paź 2014, 11:34 
Cytuj  
Chyba lepije t16000 na czujnikach hala.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 paź 2014, 12:17 
Cytuj  
Również jest polecany, ale niektórzy wolą przepustnice osobno. W WT jest to dość ważne, grając niemcami które nie miały chłodnic i umiejętne operowanie przepustnicą i schładzanie silnika lotem szybowcowym jest jak najbardziej wskazane.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 31 paź 2014, 12:30 
Cytuj  
no ale tak czy siak masz "przepustnice" zintegrowaną w joyu, tylko mniej wypasioną :P

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 paź 2014, 13:18 
Cytuj  
Hotas odpada bo buttonów za mało ma/za mało HAT Povów. Dodatkow na forum frontiera trochę osóbn a niego narzeka ze względu na pojawiające się szybko luzy.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 31 paź 2014, 13:25 
Cytuj  
z tych tańszych to T16000 chyba najlepszy. Tylko też nie ma za dużo povów bądź przycisków :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 paź 2014, 14:12 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Hotas odpada bo buttonów za mało ma/za mało HAT Povów. Dodatkow na forum frontiera trochę osóbn a niego narzeka ze względu na pojawiające się szybko luzy.


O tym moim mowisz? Ehh :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 paź 2014, 14:38 
Cytuj  
ragnar, z tego co widzę nie szczędzisz na sprzęt :) więc czaii się na X52, jakaś używka po allegro biega, wyślij do gościa info że ma Ci dać za 350 i płacisz od razu :) może na to pójdzie. Ja niestety na razie nie dysponuje taką gotówką i muszę się zadowolić używką Saitek Aviatora :)

http://allegro.pl/saitek-x52-digital-jo ... 27802.html

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 paź 2014, 17:49 
Cytuj  
350 za gazdet do jednej gry? Na glowe jeszcze nie upadlem :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 paź 2014, 21:12 
Cytuj  
Ragna jeszcze będzie SC i np No Man's Sky:). No i jednak jest o wiele łatwiej jak mi się wszystko pod rękoma. Jak kupie to i owo to dam znać - obecnie za dużo na głowie i chyba w listopadzie za wiele nie pogram i joya też nie kupie :/.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 10 lis 2014, 01:26 
Cytuj  
Znacie może jakieś akcesoria do symulacji aka podstawki pod joystick? Potrzebuję czegoś co będę mógł przymocować do blatu żeby móc trzymać na tym joya.
hmm takie ramie z podstawką :P

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.