mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 686
Dołączył(a): 15.04.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2014, 20:50 
Cytuj  
Główna ideą tej modyfikacji było stworzenie klawiatury wygodnej i posiadającej łatwo osiągalne duże ilości bindów i modyfikatorów. Do tego eliminacja z obszaru użytkowania potencjalnie kłopotliwych przycisków jak przycisk Windows, przycisk aplikacji i Caps lock. Dodatkowo kciuk jest wykorzystywany nieporównywalnie aktywniej. Cały układ bazuje na 3 głównych przyciskach z małymi gumowymi nakładkami i "zatoce" na bazowe położenie kciuka. W ten sposób można bezwzrokowo i błyskawicznie odnaleźć punk odniesienia do całej reszty. Jest to bardzo intuicyjne i łatwe.
Obrazek

Zamiast WSAD używam UHK ( jako 3 główne klawisze ), tak nie ma tu pomyłki tylko 3 klawisze do ruchu U do przodu i H strafe left / K strafe right. Ruch w tył mam całkowicie odbindowany ze względu na poważne kary ( w prędkości postaci ) przy tym kierunku. Jeżeli już muszę się wycofywać używam strafe w bok, w ten sposób jednocześnie mogę ostrzeliwać wroga i uciekać. Klawisze podstawowe skilli z rotacji dps to przyciski I O P L :

Podział obszaru używanego wygląda tak :

- palec środkowy ( oznaczony kolorem zielonym ) używa tylko dwa przyciski : U i J. Na J zwykle jest jakiś skill zadko używany który wymaga kompletnego zatrzymania postaci ( puszczam wtedy przycisk ruchu do przodu )

- palec wskazujący ( oznaczony kolorem czerwonym ) używa przyciski K ( strafe right), 8, 9, 0, I, O, P, L, :,

- palec serdeczny ( oznaczony kolorem żółtym ) używa przyciski H ( strafe left ), R, T, Y, F, G

- kciuk ( oznaczony kolorem fioletowym ) obsługuje Alt, /, Shift, Ctr. Ctr to u mnie przycisk aktywacji TS3, Alt i Shift to modyfikatory innych klawiszy do zwiększenia ilości bindów. Na przycisku / zwykle mam zbindowana mapę.

Altem modyfikuje R, T, Y , F , G, I, O, P, L, :, Shiftem 8, 9, 0, i, O, P, L, :,

- najmniejszy palec ( oznaczony kolorem jasno niebieskim ) obsługuje tylko spacje ( tradycyjne używam tam jump )

Obrazek

Łącznie w tym układzie wykorzystywane jest 38 bindów. By bez używania wzroku, bezbłędnie rozpoznawać położenie dłoni klawisze bazowe UHK maja naklejone małe, płaskie gumeczki. Na dole poprzez usuniecie przyciska Windows i przycisku aplikacji utwożona jest "zatoka" na kciuka która powoduje błyskawiczne odnajdowanie się w tym złożonym układzie. Dodatkowo wyeliminowane jest przez to ryzyku odwiedzenie pulpitu poprzez przypadkowy nacisk. Mam dosyć duże dłonie, ale nie muszę wykonywać jakiś kosmicznych wygibasów by użyć każdy z tych klawiszy lub kombinacje. Przestrzeń po usuniętych klawiszach zabezpieczona jest płaskim kawałkiem plastiku który jest jednocześnie podporą kciuka.

Używam klawiatury Logitecha: podstawowy model K120 ma bardzo dobra jakość, średnio głęboki skok i przystępną cenę 39 zł. Ryzyko przeróbki jest żadne, bo wyjęte klawisze można bez problemu wsadzić ponownie.

Dodatkowo spód klawiatury mam wyklejony starą zużytą podkładka Quick z gumowanym spodem. Powiększa to masę i stabilność trzymania się stołu. Guma na większości powierzchni spodu zwielokrotnia siłę potrzebna do poruszenia w bok klawiatury.
Obrazek

Kluczowy obszar z dystansu:

Obrazek

Bazowe położenie mojej dłoni na klawiaturze przy graniu:

Obrazek

Zaślepka z kawałka sztywnego płaskiego plastiku o grubości ok 1 mm:

Obrazek

Gumki - zbliżenie

Obrazek


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2014, 21:33 
Cytuj  
Rzadko tak mam, ale

nie

wiem,

co

powiedzieć

:o


Edit: juz wiem: opatentuj zatoke na kciuka zanim apple zerżnie pomysł.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2014, 21:34 
Cytuj  
gz, większośc ludzi by siedziała i narzekała jaką to ma ujową klawę - najważniejsze, że czujesz różnicę.

Teraz jeszcze domowej roboty podświetlenie... serio, ciekaw jestem jak by to wyszło :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2014, 21:34 
Cytuj  
szacun - słodowy 2014


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 686
Dołączył(a): 15.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2014, 11:58 
Cytuj  
Tak w ogóle to inspiracji dostarczyły mi te modele klawiatur:

Roccat Ryos, 3 klawisze specjalnie dla kciuk i dodatkowy rzad klawiszy po lewej

Obrazek

I A4 Tech XGame X7-G800V

Obrazek

Ciekawe rzeczy też robi logitech w najnowszym modelu ma specjalny kształt nakładek klawiszy który pozwala określić pozycję koniuszków palców

http://gaming.logitech.com/pl-pl/articl ... ycaplayout

Obrazek

http://gaming.logitech.com/pl-pl/produc ... board-g910

Ale tak czy siak uważam ze kurczowe trzymanie się przez producentów gier i klawiatur kombinacji WSAD to błąd i robienie sobie pod górkę :wink: .


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 22 gru 2014, 12:06 przez szwejos, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 22 gru 2014, 12:04 
Cytuj  
nie wiem jak ty dajesz rade wciskac i trzymac shift kciukiem biorac pod uwage, ze reszta reki jest w okolicach HUK. Ja kiedys myslalem, zeby przesunac sie o jeden rzad w prawo w stosunku do WSAD, czyli ESDF, ale nie chcialo mi sie przestawiac. Bo w sumie i tak sie miescilem ze skillami, wiec po chugona. A teraz to i tak coraz wiecej mmo wychodzi ze stosunkowo mala iloscia skilli.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 686
Dołączył(a): 15.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2014, 12:13 
Cytuj  
Daje rade bo nie muszę naciskać środka klawisza shift, wystarczy że kciuk oprę o jego lewy koniec.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 22 gru 2014, 12:20 
Cytuj  
to podziwiam, bo dla mnie to mega niewygodne. Moze ty jakis gitarzysta jestes;)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 686
Dołączył(a): 15.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2014, 12:23 
Cytuj  
Gitarzysta to nie, ale za to były ( wyczynowy ) wspinacz skałkowy, tam z paluchami się robiło masakryczne rzeczy.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2014, 12:23 
Cytuj  
Idealnie. Zastąpi nam g910. Po co przepłacać? :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2014, 14:32 
Cytuj  
kurka zdjęć nie widzę :/


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 686
Dołączył(a): 15.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2014, 14:54 
Cytuj  
Fotki są wstawione na imgur.com

Chyba masz zablokowany adres przez jakaś forme ad-blocka.

Może spróbuj innej przeglądarki lub jakoś wyłącz blokowanie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2014, 15:40 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
nie wiem jak ty dajesz rade wciskac i trzymac shift kciukiem biorac pod uwage, ze reszta reki jest w okolicach HUK


Hę?
Ja sięgnę ręką oba controle jeśli się postaram :F


Nie wiem czy sie liczy, ale miałem sluchawki dokanałowe Sennheiser CX 400. Niestety lewa i prawa są takie same, więc nożykiem takim do tapet zrobiłem sobie na prawej trzy nacięcia. Juz nigdy nie myliłem się wkładając je do uszu.
Nie mam zdjęć niestety.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2014, 15:48 
Cytuj  
A oznaczenia L i R były niewystarczające ? :D


_________________
@polygamia

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 22 gru 2014, 16:50 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Ja sięgnę ręką oba controle jeśli się postaram :F

Siegnac to ja tez siegne, ale grac tak nie dalbym rady.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 22 gru 2014, 17:01 
Cytuj  
Chujowo z tym kciukiem na shifcie w tej konfiguracji, a spacje to niby jak małym palcem? Bo jak tak to lapa lezy na klawiaturze cala powyginana


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2014, 18:26 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
A oznaczenia L i R były niewystarczające ? :D

Po ciemku na ulicy? Zreszta scierają sie w tym modelu po czasie. Lifehacka sprzedałem, nie marudzić :F


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 686
Dołączył(a): 15.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2014, 18:44 
Cytuj  
Nyx napisał(a):
Chujowo z tym kciukiem na shifcie w tej konfiguracji, a spacje to niby jak małym palcem? Bo jak tak to lapa lezy na klawiaturze cala powyginana


Hmm może naciskasz kciukiem normalnie, u mnie on leży i naciska klawisze bokiem. Bo jak próbuje od góry na płasko go trzymać to faktycznie chujowo jest :lol:


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2014, 20:01 
Cytuj  
Przecież modifiery binduje się pod boczne przyciski myszki (te pod kciukiem)... po co kombinować O.o

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2014, 20:53 
Cytuj  
ja mam cos takiego co z tego jak nie uzywam bo nie moge sie przyzwyczaic:

Obrazek


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.