mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 31 gru 2014, 12:18 
Cytuj  
od 3 tygodni walczę z problemem- robiłem wszystko co pisało w sieci i dalej problem jest

po jakimś czasie - to bardzo różnie czasami 10 minut , czasami 2 godz, częściej jednak krócej nagle w 1 z uruchomionej aplikacji ( albo wszystkie ) przestaje mi działać dźwięk
ale żeby było śmiesznie mam np dzwięk w grze , ale wyłacza mi go na youtube czy przy odsłuchiwaniu mp3, albo na odwrót, czasami restart Firefoxa wystarcza, czasami pozostaje restart kompa i wtedy działo wszystko, jak wyłączę grę i włączę od nowa czasami dzwięk jakby chwyta i znow jest , czasami też tylko restart- problem przy rożnych grach, przy youtube przestaje mi tez odtwarzac filmik, czasami teledysk idzie a nie ma tylko dzwieku, po jakimś czasie dzwięku nie ma już nigdzie, przy czym czasami wystarczy że wszytskei porgramy pozamykam i dzwiek powraca przy mp3, youtube itp

zrobiłem:
format i nowa instalacja win7
zmieniłem wentylator na procku
dokupiłem kartę dźwiękowa SB ( przez usb)- oczywiście zintegrowaną wyłączyłem w biosie
mam najnowsze sterowniki
próbowałem z kodekami K-Lite , obecnie fdshow- bez zmian
w ustawieniach windowsa w dzwięk: odtwarzanie jako domyślne ustawione głośniki SB ( i głośniki i karta Creativa), w zakładce Komunikacja ustawione Nic nie rob ( gdy system odkryje aktywną komunikacje)
w ustawieniach głośników:przy trybie wyłączności nic nie jest zaznaczone, wyłączone wszystkie dodatkowe efekty itp
oczywiście żadnych wirusów, wszystkie sterowniki aktualne , wszędzie pisze ze urządzenia działają ok- kilka programów do rozwiązywania konfliktów sprzętowych i NIC

jest gdzieś jakiś konflikt- to stało się nagle , bez jakiś zmian w sprzęcie czy oprogramowaniu, pierwszy raz to zauważyłem jakiś 3-4 tygodnie temu jak szło mi intro AA ( ten prostokącik na czerwonym tle ), nagle się zatrzymało ( tzn cały obraz i dzwięk- po nacisknieciu esc przeszedłem do wyboru serwera itp, ale w grze już dzwieku nie było- w takich przypadkach w grach jak wejde w opcje dzwieku mam wszystko powyłączane od razu- wsio na min i nawet jak recznie poprzesuwam , zamykam opcje , dalej w opcjach mam min- tak jest w rożnych grach
poświęciłem na to już dziesiątki godzin i dalej to samo
pls pomocy

jeszcze może podam ogólnie sprzęt:
procek i5-3570k
grafika GF gtx 660Ti
8 gb ramu Corsair Vegenance
płyta MSI Z77ma-g45

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 gru 2014, 13:00 
Cytuj  
no to następny podejrzany - płyta główna.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 31 gru 2014, 15:44 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
no to następny podejrzany - płyta główna.


no właśnie też się nad tym zastanawiałem- odpaliłem tez taki programik- Everest tu miałem zagwozdkę- na samym początku o płycie napisał- nierozpoznana czy jakoś tak , ale potem w szczegółowych raportach dokładnie ją opisał jako model Z77ma-g45, więc sam nie wiedziałem , czy ja rozpoznaje czy nie

z drugiej strony w jaki sposób płyta mogłaby robić problem z dźwiękiem , skoro wszystko na niej niby współpracuje ?

a przypomniało mi się- zrobiłem też twardy reset biosu przez wyjęcie na 1 godz baterii- też nie pomogło

zastanawia mnie to przycięcie grafiki, po którym zanika też dzwięk- w jednym momencie zacina sie obraz i dzwięk ( to dzieje mi sie od tego czasu tylko jak odpalam AA ) - oczywiście wsio poodkurzałem - ale czy jakoś ta grafa nie wpływa na dzwięk- jakoś niby przeciążona i komp wyłącza dzwięk?

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2015, 10:42 
Cytuj  
A sprawdzałeś czy jest coś na ten temat w zdarzeniach (narzędzia administracyjne -> podgląd zdarzeń)? I drugie, głupie pytanie - jak Ci się ten dźwięk wyłączy - odpalałeś zwykły standardowy mikser dźwięku z Windowsa, aby sprawdzić czy rzeczywiście jest tam coś wyciszone itp.?


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 4 sty 2015, 17:15 
Cytuj  
Ja do kompa mam wieże podłączoną i jak w zime otworze okno to głośniki przestają emitować dźwięk, choć wieża działa, jak zamkne okno to po godzinie znowu działa :] Może coś z głośnikami? :]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 09:59 
Cytuj  
to samo dzieje się na innych głośnikach - sprawdzone

w dzienniku zdarzeń - nie ma żadnych zdarzeń - też sprawdzałem

jak się dzwięk wyłączy w mikserze jest głośność ustawiona normalnie- nie jest tak ,że magle coś ją wycisza

jedyne co się zmienia to gdy zniknie mi dźwięk to robiąc test w zakładce dźwięk- zaawansowane- albo pojawia się napis że coś tam jest źle ( w tej chwili nie pamiętam dokładnie) , albo np też miałem kilka razy że działał tylko 1 głośnik- ogólnie testu nie da się zrobić
po zamknięciu wszystkich aplikacji- oczywiście ten test działa i jest ok

wszystko to wygląda tak jakby komp nie radził sobie ( dźwiękowo) z uruchomieniem wielu aplikacji - jakaś gra w przeglądarce, muzyka z mp3 albo z youtube i odpalona gra z klientem)-na początku wszystko działa, ale relog gry, albo próba otworzenia któryś raz z rzędu teledysku czy co tam i w pewnym momencie jakby to już było za dużo dla kompa - co dziwne bo przez ostatnie lata zawsze miałem kilka rzeczy uruchomione i do połowy grudnia działało
częściowo się poddałem :( , jak brakuje dzwięku to zamykam wsio i uruchamiam od nowa i dzwięk wraca

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 sty 2015, 07:55 
Cytuj  
w dalszym ciagu obstawiam plyte glowna ;) Metoda eliminacji.
Kup identyczna i podmien - problem powiniem zniknac.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.